♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

zica1
28. máj 2010

Ahojte kocky, zacinate uz prat vecicky ci ako ste na tom? Ja som dnes zacala 😀

groka
28. máj 2010

zica ja uz mam poprate,pozehlene vsetky vecicky po synovi,okrem zimnych,tie maju casu a casu a nove ktore kupujem momentalne si davam na kopku a ked budem mat vsetko ,tak to poperiem tiez a budeme nachystani,ale ja kupujem uz len cisla 56 a nieco co mi chyba ako osusky,plienky latkove,inak sme uz pripraveni 🙂

zica1
28. máj 2010

groka - tak to je super, ja som si myslela, ze s tym zacinam skoro ale ako vidim niesom sama super 😉

groka
28. máj 2010

zica ale predo mnou uz mali niektore kocky poprate,takze nie som prva zas a ja asi budem posledna ktora sa bude balit do porodky 😀

groka
28. máj 2010

baby pocujte vy piste tu aj do sukromnej?
lebo akoze ja som len teraz zbadala ze som napisala do verejnej 😀

zica1
28. máj 2010

a kedy sa chcete balit do porodky, to je este casu a casu, ci? :D

groka
28. máj 2010

zica,moj plan je koncom 8 mesiaca,zaciatkom 9 mesiaca,zalezi od okolnosti...ale tak urcite nie teraz

zica1
28. máj 2010

aj ja pocitam tak okolo 35tt

memory97
28. máj 2010

goka: sukromna je iba pre zakladatelov🙂 a vecicky uz mam nachystane, ale oprate budu neviem kedy🙂)) najskor este treba kupit tasku kam sa to potom pobali🙂

zica: taky mesiac pred terminom staci🙂 hadam🙂

evanns
28. máj 2010

@zica1 ja nemam este co prat 😀 este nemame ani jednu vec kupenu 😝

kila
28. máj 2010

Ahojte!
Ako sa máte? My sa máme fajn - ako sa už v 30 tt môžem mať - veľmi ma páli záha, občas mi tvrdne bruško, skoro sa unavím, bolia ma nohy - veď som už aj pribrala 14 kg - a kde je ešte koniec? S Rékou som mala tiež o 14 kg viac, ale až v 9. mesiaci. Inak malý poslúcha, je oveľa kľudnejší ako bola Réka v brušku, tak sa teším že budem mať kľudnejšie dieťa. V stredu idem na poradňu a uvidíme ako leží, ale určite je už dole hlavičkou, už cítim že leží dobre.
Réka začína stále viac hovoriť, je strašne zlatá, s nočníkom sme na tom rovnako (nehlási dopredu ale keď ju naň posadím tak sa vykaká a vyciká) aj s umývaním zúbkov (je to tvrdý boj). Už sa kvôli tomu netrápim, prejde ju to. 😅
S vecičkami sme tak, že mám všetko pokúpené, ale ešte som nič nevyprala. O týždeň budeme malovať detskú izbu pre dcérku, potom ju tam presťahujeme a až potom - keď bude prázdna skriňa - pripravím veci pre malého.
Inak ako plánujete - bude bábo spať s vami alebo v detskej izbe?

zica1
28. máj 2010

@evanns teeeda, to ja som taka nakupna maniacka :D

lenadka
28. máj 2010

ja som prala prve vecicky tento tyzden po Lucke, biele su oprate a pozehlene v skrini, blede vecicky ruzovkaste, zlte, zelene a bezove atd. som dnes skladala zo susiaka, poprat musim aj tie cerstvo kupene a este co mam svetriky strikovane, na tie som dnes v tescu kupila prostiedok na pranie na vlnu...v podstate maju este cas do zimy, resp,. jesene, takze ich opratie zvazim, zatial mam oprate tie vecicky od 0-3 mesiacov...a nocne kosele na dojcenie do porodnice...tasku mam zbalenu pre seba stale 😅 vlastne ako ma prepustili z nemocnice som tie veci oprala, ozehlila a dala spat do tasky....lebo som sa poucila, dat chlapovi za ulohu aby mi tam doniesol ciste pyzamo, je take scifi ako naucit skrecka nasobilku, v nemocke hic ako zadarmo, kazdy den mu to do telefonu vravim ako je tu téééplo a on mi donesie to najteplejsie pyzamo co mam vyteplene zvnutra, co nosim ked je vonku -20°C 😅

kvietok121
29. máj 2010

@mirkapal: dakujem za pochvalu za obrazky, aj mne sa velmi pacia, len sa royhodujem ci si ich dat zaramovat alebo len tak zavesit, ak ked zaramovat tak ako. mena su pravdupovediac moje vysnivane, uz velmi dlho sa mi pacia a manzel povedal ze moze byt

@zica1: ja este prat vecicky nemozem, pretoze ich nemam kupene
@evans: ani ja nemam nakupene, par ich mam ale to je len zaklad

ja este niesom pobalena ale pomaly uvazujem, pretoze kamoska mi vravela ze mala v sobtu na navsteve kamosku v 7. mesiaci, pytala sa jej ci je pobalena, ona ze nie, ale ye nakoniec usudila, ze sa v nedelu pobali, tak sa aj stalo, v pondelok rodila, takze mozno je byt dobre ked je clovek pripraveny

kvietok121
29. máj 2010

prajem krasny den ide na vylet do budatinskeho zamku, tak prajem pekny den

21
29. máj 2010

Dnes este pekny den pred nami, zajtra zevraj zmena, tak si to uzime...

Kila, nechcem ta strasit, no moji prvi chalani skoro vobec nekopali, len sa tak lenivo prevalovali a dnes za nimi nestihame. Aj ked boli mali, boli hyper, prosto ako chalosi. To iba aby si sa nespoliehala na tu intenzitu pohybov. Toto tehotenstvo kopeme ako divi, tak uvidime, co sa vykluje...

Zica1, po chalanoch nemam skoro ziadne veci, kedze sme mali poziciavane a vratili sme, ale kto pride, nieco donesie, vacsinou neutralne, ale aj ruzove aj modre, ved po dome aj to dobre... Nad pranim este ani nerozmyslam a to som si vsimla, ze mam najskorsi termin... A do porodky sa tiez este nechystam balit, no mam spisane, co treba. Ja mam tu vyhodu, ze moj manzel je velmi sikovny a vsetko vie, aj operie aj ozehli aj uvari aj pobali, je to velka vyhoda, nebala som sa s nim nechavat decka same...

memory97
29. máj 2010

ahojte, dnes je teda uzasne vonku🙂 deni dufam, ze dnes uz aj k vam dorazilo to slniecko 😉

@lenadka to si dopadla ako ja s manzelom, tiez mi doniesol do nemocnice tie najteplejsie teplaky🙂 a to nehovorim o kooopeci zbytocnostiach, ktore mi tam este pobalil🙂))

zbalit veci je to najmenej, ale najskor zacnem s balenim, az ked ich kupim🙂))

@21 no ani nehovor 😉 ja sa tu vytesujem,ze ake je male kludne, lenive vobec kopnut ma a nakoniec z toho bude hyperbabo 😉 dievcatka vraj kopu viac ako chalani a su aktivnejsie🙂

memory97
29. máj 2010

@kvietok121 ako bolo vcera na Dobrej vode? Vyslo vam pocasie?

21
29. máj 2010

Memory97, zeby dievcatko? Uz mam predpovedaneho chalana... 😀

21
29. máj 2010

Ale nie zo sona, no jedna pani povedala... 🙂

kila
29. máj 2010

21 to sa nemôže stať, lebo ja som sa rozhodla že tentoraz budem mať kľuďasa a musí to byť tak - inak sa asi zbláznim... 😅

kila
29. máj 2010

Inak my sa už doma dávame pomaličky do poriadku. Naša nová spálňa je vymalovaná, objednali sme vstavanú skriňu, okolo deviateho ju budú montovať. A o týždeň v sobotu sa do novej izbičky presťahujeme, pretože budeme malovať Rékinu novú izbičku. Hurá, sa teším! Donesiem aj fotky! A potom už budeme naozaj v poriadku, neviem tomu uveriť... potom začnem chystať vecičky pre drobčeka. Dnes som skoro odpadla keď som videla že už mám len 75 dní do pôrodu.

21
29. máj 2010

Kila, to ti zelam, toho kludasa, aj nam by sa zisiel, tak si drzme palce. 😉 A co sa tyka riadenia a ostatneho, ja vacsinou improvizujem a vsetko robim na poslednu chvilu, hadam stiham. Chalani maju svoju izbu a babo bude so mnou, uvidime, chalani dlho spavali so mnou v posteli-pohodlne kojenie a muz sa vyspal v izbe. A vobec to nenechalo nasledky...Tak uvidime, ako teraz.

memory97
29. máj 2010

@21 ja, ze bude dievcatko🙂 si nemala uvedene, co to bude 😉 a mozno to fakt bude baba🙂

@kila zelam, aby bolo babo kludne🙂 len, aby ho sestricka "nenakazila" aktivitou🙂

kila
29. máj 2010

Ďakujem baby... 🙂 U nás bude mať každý svoju izbu, aj drobček, aj Réka, aj my. Ja budem spať zo začiatku s drobčekom v jeho detskej izbe a manžel bude sám v spálni. Aj s Rékou sme to robili tak, manžela vyrušuje v noci detský plač. Do spálne som sa vrátila keď Réka začala prespávať noci, keď mala 8 mesiacov.

21
29. máj 2010

Memory97, ono to je v podstate jedno-po chalanoch co-to mame-hracky, aj nejake vacsie veci a sme zvyknuti na ich temperament a myslenie a citenie a dievcatko by bolo nieco nove a mile...

kila
29. máj 2010

21 dievčatko je super, ja by som chcela zase dievčatko 😅 , no ale musím vystačiť s chlapčekom. 😅 Keby som teraz čakala dievčatko ešte by som sa potom dala aj na tretie bábo, ale takto už nie. 😅 To asi preto lebo aj ja mám mladšieho brata a vždy som túžila mať sestričku. 😅

memory97
29. máj 2010

@kila my zas nemame izbicku vobec pripravenu pre maleho. Najprv bude pri nas v spalni a potom, ked bude vacsi, tak uz bude hadam aj izbicka🙂 moj manzel tvrdil, ze mu detsky plac nebude prekazat 😀

@21 uz mate na 100% overene, ze to bude chalan?

21
29. máj 2010

Memory, nie. 7.6. idem na sono, potom snad uvidime. Ta terezka to je pracovny nazov 😀 , pre chalana este meno nemame. Potom dam vediet.

Kila, jedna zena mala dvoch chalanov, tak skusili tretie... A narodili sa trojcata-chalani!!! 😅

memory97
29. máj 2010

@21 a co by si si viac priala, chalana alebo dievcatko? alebo je to uplne jedno?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre