♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

lenadka
4. jún 2010

@kacenka4, cudne, obvodak ta asi na matersku napisat nemoze, keby ti napisal o 2tt poradnu, pochopim, ale o mesiac??? 6tt pred porodom sa povinne musi nastupit na MD-vies co, zavolaj mu, mozno bol len roztrizity a neuvedomil si to....

mirkapal
4. jún 2010

@kacena4, aha, no mne vystavili PN v porodnici, ked som bola na pozorovani, ale ukonci mi ju moja gyn. To je asi iny pripad, ako mas ty. Neviem, ved mozno by si mohla zatelefonovat svojej obvodnej a spytat sa jej na to. Na matersku ale vypisuje gyn, nie?

kacena4
4. jún 2010

mirkapal, ja som bola tiez v nemocnici vo februari ale nie na gyn. ale na plucnom a odvtedy som vlastne doma, mam v tom chaos, idem teda zavolat obvodakovi...

21
4. jún 2010

@kacena4 , som rada, ze je tu ktosi veriaci ako aj ja... Len tolko. 😀 😀 😀
@lenadka , tak uz sa naozaj menej bojim do Bojnic, vsak nejako bude, hlavne, aby sme boli zdravi... A dakujem za upokojenie!!!

21
4. jún 2010

@kacena4 , matersku vystavuje iba gynekolog a najneskor den pred terminom nastupu-aspon si myslim, kedze potom musis este obehat socialku, aby ti ju uznali a zaevidovali...

21
4. jún 2010

@memory97 , mas pravdu s tym prvym babom v nasom veku, lebo ja som prve tehotenstva zvladala akosi lepsie a lahsie ako teraz... 😀

kacena4
4. jún 2010

dik "21" za info
a tesim sa ze je tu niekto veriaci
idem konecne zavolat tomu obvodakovi co a ako za matersku

mirkapal
4. jún 2010

Chcela by som sa vas spytat - vedeli by ste mi odporucit slovenskeho vyrobcu oblecenia pre babatka, ktory ma aj e-shop, takze sa da objednat priamo od neho? Zatial som takto objednavala len tu v CR a chcem trochu obmenit.

memory97
4. jún 2010

@kacena4 tak to bude riadny valibuk🙂 😉 hlavne, ze je vsetko v poriadku🙂 lekarka by ti mala vystavit matersku 6 tyzdnov pred terminom porodu, ale to moze iba na gynekologii. Neposunuli ti termin porodu? ja som tiez na PN a ukonci mi ju 2 dni pred nastupom na matersku... pochybujem, ze by ti ju vystavila spatne...

@lenadka hlavne,ze ste teraz v poriadku 🙂

@kacena4 PN-ku ak ti vystavili na plucnom by som sa pytala na plucnom, ci to moze zrusit aj obvodak.Skus im tam zavolat a gynekolog by ti mal vystavit matersku.

memory97
4. jún 2010

@21 ja si ho chcem poriadne vychutnat a mne deticky davaju obrovsku energiu🙂 😉

carmenn323
4. jún 2010

lucia 20: a v tehu sa moze trhat zub?ja som pocula,ze nie tak neviem,zadsa som celu noc nespala tak mi cukalo v zube a rano vstanem a nic zasa ma to chytne vecer ☹ ale uz v pondelok nabehnem k zubarke aj ked ma nebude boliet . katulkaaa tak dakujem za info este,ze ta mam 😵

carmenn323
4. jún 2010

ja som tiez na PN od obvodaka tu zrusim tak 20 a 23.6. idem na matersku 😉

kacena4
4. jún 2010

ja to mam s pn-kou trosku zlozitejsie, plucna mi napisala papier aby som bola na pn-ke az do porodu, takze pn-ku mi oficialne vystavil obvodak, dnes som tam volala mam prist v pondelok cez obed a uvidime co dalej

memory97
4. jún 2010

@kacena4 uvids v pondelok, ale myslim, ze iba jedna moze byt PN-ka alebo materska myslim nemozu byt sucasne...

memory97
4. jún 2010

@carmenn323 mne zubar vravel, ze zuby trhat nebudu v tehotenstve, iba opravia kazy...

lucia20
4. jún 2010

@kvietok121 ja do konca mesiaca idem do roboty iba nejakych 8 -krat, takze uz to ratam. :D

@21 ty si v kolkych mala prve dietatko???

@lenadka si to mala tazke...... ale mas to za sebou a toto tehu isto uz bude super. ja ked som porodila prvu dcerku, tak som hovorila, ze konecne vyliezla a ze uz nikdy. a lekar mi vtedy vravel, nebojte sa, do roka a mesiaca ste tu zase. to som tvrdila, ze isto nie. a bola som tam do roka a troch mesiacov zas. :D

@kacena4 ono to asi starobou nebude, lebo mne moje deti nechceli vyliezt ani jedno. az moc dobre im je v tych nasich bruskach. :D

lucia20
4. jún 2010

@carmenn323 ja som sa na to pytala aj zubarky aj gynekologicky. lebo uz par dni pred otehotnenim som to mala otvorene. ale vravela mi, ze prve mesiace ani plombu nech si nedavam, tak sme cakali a potom ma ubezpecili obe, ze je to pre dietatko bezpecne. a ozaj. mala je v poriadku, zub som ani nevedela ze trhali... fakt keby som vedela ze to bude taketo, tak uz som davno nabehla na vytrhnutie a vobec by som sa tak nebala ako som sa bala.

@kacena4 nemozes poberat matersku a zaroven pn...

@memory97 zuby sa opravuju a nie trhaju ak sa da. ale u mna hrozila infekcia okostnice a to uznas ze taky zapal by bol pre malu isto nebezpecnejsi ako nejake trhanie.

21
4. jún 2010

@lucia20 , prveho som mala v 22.

lucia20
4. jún 2010

@21 tak to som predbehla aj teba. :D

kvietok121
4. jún 2010

ahojte babiky, konecne vylozene nohy ako ste sa mali, idem precitat o com ste kecali

kvietok121
4. jún 2010

@lucia20: tak to mas zaachvilocku, ja o trosku dlhsie, so vsetkym, co treba na ukoncenia roku

@memory97: urcite nemas vysoky vek, ja budem tiez zachvilku 30 a tiez prve babo, mozno s vekom len je vacsi strach, ale inac je to v pohode

gabusssa
4. jún 2010

Dievčence vy sa sťažujete na vek, a to máte len 31, a ja už 37 🙂 Na mňa sa už niektorí dívajú, akoby som spadla z gurunu....Ale vôbec mi to nevadí a keby som vedela, že ďalšie bábo bude dievčatko, tak sa na ešte jedno bábo dám....🙂 Ale je pravda, že keď som mala Maťuška, tiež som tehotenstvo zvládala akosi ľahšie, a menej som potrebovala odpočívať...

kvietok121
4. jún 2010

@21:, @kacena4: nie ste same veriace, aj ja k nim patrim a urcite je nas viac

kvietok121
4. jún 2010

@lucia20: tak to je naozaj len par dni, ja to musim nejak do jula vydrzat

lucia20
4. jún 2010

@kvietok121 no neboj, ucto budem robit stale, takze ma caka o chvilu dph-cka a po porode sup sup naspat do roboty. ale to je v pohode... hlavne ze sa zbavim tej manualnej. ☹

@gabusssa ono ten odpocinok treba aj s rastucim poctom deti, nie len rokov. :D ja mam s prvorodickami po tridsiatke velmi usmevne prihody, ale ani jedna nevyzerate, ze by ste sa priradili do tejto skupinky. :D

lucia20
4. jún 2010

@kvietok121 tak u mna je vyhoda, ze ja chodim do roboty 2-3krat maximalne do tyzdna do roboty a mam to platene ako keby som mala 40 hodinovy tyzden. :D
nezavidim ti, ale verim, ze ti to rychlo ubehne.

gabusssa
4. jún 2010

Lucka Ty si tiež účtovníčka?

lucia20
4. jún 2010

@gabusssa ano, aj ty?

gabusssa
4. jún 2010

Neviete mi niekto poradiť dobrú stránku na kočíky???

lucia20
4. jún 2010

@gabusssa my sme kupovali cez e-kociky.sk

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre