♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

katulkaaaaaa
30. jún 2010

dobre ranko 🙂 dnes som hore od 5tej to bude velmi dlhy den,zobudil ma malicky kope a kope 😀
dnes ma dcerka posledny den v skolke,aj mi smutno bude veru ☹ a zacinaju nam prazdniny

memory97
30. jún 2010

@katulkaaaaaa zeby sa malicky dnes rano tesil, ze je koniec skolskeho roka a bude mat sestricku doma 😉

katulkaaaaaa
30. jún 2010

@memory97 ze by preto? 😀
predchvilkou som sa vratila zo skolky a mala som co robit aby som sa nerozrevala...uf...ale zlate to bolo ako deti davali ucitelkam kyticky 🙂 este si uziju posledny den a PRAZDNINY zacinaju jupííí

memory97
30. jún 2010

@katulkaaaaaa esteze maju deticky teplucko, aspon budu prazdninovat ako sa patri 😀 hrozne rychlo zbehol aj tento skolsky rok... ten cas ide kazdym rokom rychlejsie a rychlejsie.... 😀

katulkaaaaaa
30. jún 2010

@memory97 super foto 🙂 musime kupit bazen na dvor,ked je tak krasne nech si prazdniny uzijeme 🙂

memory97
30. jún 2010

@katulkaaaaaa dakujem 😀 ved to, taka dobra kupel v bazene na slniecku, len prospeje 😀

Mne uz vcera opuchli pekne prsty na rukach, dufam,ze tie opuchy sa nebudu stupnovat 😉

lenadka
30. jún 2010

caute babule, aj moja dnes kracala v satockach, vycesana s kvetinkami a maskrtami do skolky, maju mat dnes diskoteku 😀...len rano som vahala ci ju tam vobec viest, vravela ze ju boli brusko ☹ ale skolku mam cez cestu, tak som povedala ucitelke, ze ak by bolo malej zle, nech mi zavola, pridem ju vziat a nevola nik 🙂 tak dufam, ze to bolo len od hladu, alebo dostala mierny upal, lebo vcera boli na vylete, to isli do druhej dediny peso v upeku, bola natreta 25-kou aj mala klobucik aj dva dzusy zo sebou, ale domov doniesla jeden cely a z druheho polku W-( mohli ich tie ucitelky viac napominat aby pili 😝

sivema
30. jún 2010

@jankasramka -no ani ja neviem či si mám zobrať košele k pôrodu či mi dajú nemocenskú 😝
zajtra idem na poradňu a opýtam sa sestričky ako to vlastne je

sivema
30. jún 2010

@lenadka -ja som tiež dnes bola malej po vysvečko a po knihy ...a niektoré tie deti mi až dych vyrazili ako boli poobliekané-dievčatám div gaťky netrčali zo sukien a šiat 😝 moje nervy

mirkapal
30. jún 2010

Ahojte po dlhsej dobe 🙂 Boli sme par dni poslednykrat pre porodom doma u rodicov, tak som sa dlhsie neozvala. Citam, ze uz mate pobalene tasky do porodnice. No, aj ja som sa uz vcera zbalila, clovek nikdy nevie. Vcera sme tiez boli na 2. pripravnom predporodnom kurze, porodna asistentka nam ukazovala rozne polohy, pri niektorych jej asistoval aj moj manzel 😀 Chudak, sedel na kraji, tak musel ist 😀
@memory97 pekna fotka 😉

memory97
30. jún 2010

@lenadka sa cudujem ucitelkam, ze vzali deti v takej horucave na prechadzku, mohli aspon neskor, ked uz tak nepali slniecko, alebo skoro do obedu...

@mirkapal dakujem🙂 a to este nizsie na original fotke je take male brusko, ale odstrihla som ho, lebo teraz je to uz riadne brusisko 😀

memory97
30. jún 2010

aky vankusik, obliecky a plachtu kupujete do postielky?

mirkapal
30. jún 2010

@memory97 plachtu podla velkosti postielky, nasa ma tusim 120x60 - kupila som si tri (dve frote, jednu tenku). Obliecky som dostala usite od sestry, takze k nim som si dokupila detsky vankusik a perinku. Nasa mala bude zo zaciatku aj tak spavat vo vankusiku (rychloviazacke), asi az neskor na jesen alebo v zime jej dame ten vankus a perinku (alebo vankus ani nie? neviem).

memory97
30. jún 2010

@mirkapal vankusik a perinku si kupovala cez internet alebo v obchode? Pozeram uz na zimu a neviem si vybrat, lebo v tomto teple by sa aj ten drobcek roztopil 😉 Vankusik odporucaju pouzivat az po 6-tich mesiacoch od narodenia...

kvietok121
30. jún 2010

ahojtte baby uz som doma, stastne som sa rozlucila s mojimi siestacikmi dostala som kvietky a cokoladky a aj veci na babenko, este ich mam v skole pretoze som niesla domov kvietky tak vam to tu dam az zajtra, ale boli zlati ze si spomenuli, budeme mi za nimi smutno

kvietok121
30. jún 2010

@memory97: na pripravnom kurze sme mali teraz manzel a porod nech sa toho neboja a tak a ako vzdy hodinove cvicenie

memory97
30. jún 2010

@mirkapal plachtu staci obycajnu, alebo tu nepremokavu? A matrac aky odporucas? 🙂

kvietok121
30. jún 2010

@memory97, @mirkapal: citam ze pozerate matrac aj mna by zaujimalo aky potrebujem antialergicky, kedze som vysoky alergik a maly to moze mat po mne

memory97
30. jún 2010

@kvietok121 jej,to muselo byt mile, ked mysleli aj na babatko🙂 zlate deticky🙂 Bolo to zaujimave? Ja mozno tiez pojdem, ale mne by stacil taky rychlo kurz (vsetko v jednom) 🙂

memory97
30. jún 2010

teraz davaju zariadenie detskej izbicky na STV1 v damskom magazine🙂

kvietok121
30. jún 2010

@memory97: skoda nam nejde telka, kukla by som ☹

memory97
30. jún 2010

@kvietok121 ja som uz prepla, uz to islo, ale teraz varia, ak tam bude nieco zaujimave, napisem🙂

kvietok121
30. jún 2010

@memory97: myslim ze je to dobre hlavne ked to je moje prve babo, uz viem ze tlacit len ked povedia, zatvorene oci, kontrakciu preddychat a tak teoriu chytam a prax .... uvidime 😀

kvietok121
30. jún 2010

@memory97: dobre

21
30. jún 2010

@memory97 , fakt pekna fotka (alebo pekna ty? 😉 )

@mirkapal , vankusik radsej nepouzivat vobec. Neviem do ktoreho veku, no moj mladsi doteraz spava bez vankusika a to bude mat 6rokov.

@lenadka , ani nasi nechodia von cez den, az vecer. Vcera boli prehriati. Dnes sme boli starsieho odprevadit do skoly a ostala som aj s mladsim v triede, triedna nas pozvala, ved som ich ucila nabozenstvo a vyfasovala som na pamiatku hackovanu decku a nalepky FIFA 😀

@kvietok121 , ja som vedela teoriu porodu, no ked prisli bolesti, na nic som nemyslela a isla som podla svojho. Obcas som dokonca musela zadrzat dych a to sa nema...

kvietok121
30. jún 2010

@21: ja viem ze v bolestiach na teorii nemyslis ale ked nevies do coho ides, a aj po porode, co vsetko ta caka, tak myslim aspon trosku ma to ukludnuje ze sa nieco dozviem, trosku sa pohybem

memory97
30. jún 2010

@kvietok121 co som stihla v tej relacii, tak bolo, ze pre deti do 10 rokov odporucaju rozpravkove obliecky na paplonik a vankus. Pre starsie deti mozu byt s postavickami ich oblubenych hrdinov. Farby v izbicke maju byt svetlejsie a pre chlapca mozu byt v kombinacii modra a oranzova. Sa mi takato kombinacia paci🙂, kedze este treba vymalovat izbicku pre drobca🙂

memory97
30. jún 2010

@21 dakujem🙂 no uz tu skoro nikto nie je inkognito, tak trebalo s tym nieco spravit🙂

@kvietok121 to je pravda, na nete je toho strasne vela a niekedy sa mi zda,ze niektore neodborne clanky to aj prehanaju...

kvietok121
30. jún 2010

@memory97: tak to je dobre my máme oranžovú, už ju nejdeme maľovať, a vidím že sa to celkom hodí.paplónik a vankúš zatiaľ nejdem kupovať, až potom aj tak babo je bez toho, len obliečky kupim spolu s tym chranicom okolo postielky

kvietok121
30. jún 2010

@memory97 to mas pravdu, niekedy ked sa zacitam mam viac strachu ako pred precitanim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre