♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

carmenn323
17. júl 2010

Ahojte kinderka 😵 To je zasa horuco ja som este prazila cuketu 😝
@groka ako vies ze to bola zatka?ako to vyzeralo trocha ma pouc 😅 Tak som sa najedla az mi je tazko pojdem sa namocit do bazena inak vcera podomnou prasklo lehatko 😀 😀 😀 ale mm to fukal kompresorom tak sa utesujem,ze bolo prefukane 😀

liba78
17. júl 2010

@lenadka to máš pravdu, veď 38+ už by malo byť celkom zrelé a ok. To že ti ostalo lepšie pred pôrodom je fakt zaujimave.

carmenn323
17. júl 2010

@kvietok121 Inak vsetko najlepsie k narodeninkam hlavne aby ste boli zdravucky 😵 Dufam,ze oslava bola super nadherne prostredie 😉 No dost som sa vylakala ked som malickeho necitila ale zato vcera kopal o dusu a celu noc daval o sebe vediet tak som spokojna a dufam,ze je vsetko o.k 🙂

carmenn323
17. júl 2010

@michaela80 Nadherne dievcatko a kraaasne fotky GRATULUJEM 😵

carmenn323
17. júl 2010

Babulky idem nahodit plavky a sup ho do bazena mam aj nove lehatko tak snad dnes sa nepotopim 😀 😅

liba78
17. júl 2010

@carmenn323 to lehatko bolo určite prefukané 😎 A trošku ti závidím, my 2v1 sa kúpať nemôžeme ☹ Dokina zakazala aj vaňu. Len sprcha. Nevadí až bude drobček na svete zákazy pominú...

lenadka
17. júl 2010

@liba78 moje preve tehotenstvo bolo cele ukazkove, nic mi nebolo a na konci uz nuda, chodila som sa prechadzat vecer, robila akukolvek cinnost, vratane rylovania mrkvy a vozenia jej domov na furiku v 7 mes. tehu 😀 a nepoznala som tvrdnutie bruska, poslicky, nic...porod mi zacal vecer o pol osmej odtecenim pl. vody, kontrakcie som necitila, keby nie som na monitore a netvrdia mi ze ich mam tak neverim....boleit to zacalo az okolo jedenastej v noci a potom uz klasika, tie uz som citila a zapisovala....no a toto tehu od zaciatku problemy, tvrdnutie brucha, 2 x hospitalizacia v nemocnici...az som nechapala, ci som tehotna ci chora 😝...no a posledny mesiac mi to postupne vsetko preslo, brusko netvrdne a neboli-ozaj minimalne hlavne v noci, krce do noh nemam, zaha nepali, v pohode mozem stat / v polke tehu som mala problem navarit, co som ustat nemohla pre tvrdutie a bolest bruska / a chodit / pred tym som pomaly do obchodu nepresla bez 2-3 prestavok / a dvihat napr. malu do bazena prekladat a nic 😅...tak uvazujem ci mala v brusku nechce ostat naveky 😀

lenadka
17. júl 2010

@liba78 preco ti zakazala kupanie?

kahlan1
17. júl 2010

ahojte je tu niekto? 🙂

liba78
17. júl 2010

@lenadka problémy... Tiež som ich nepoznala pri chlapcoch. Ale toto moje tehu sprevádza výtok a občasné krvácanie už takmer od 3. mesiaca. V cca 28. tyzdni sa zacalo tvrdnutie brucha a stupnovalo sa do strasných čísel /cca 15 min. intervaly vo dne v noci/. Tak som vela lezala a lezala, aby som nemusela do nemocky /nenávidím nemocnice a 2x som dokinu ukecala aby ma tam neposielala, v tehu knizke mam napisane cosi o akut.hospit pri zhorsení stavu/. Kazdu poradnu sme si stanovovali metu, ktoru este "musíme" vydržať. Naposledy bola aj rada, že ma ešte vidí /aspoň to tak vyzeralo/
Ale po vyšetrení povedala veľmi mäkký krčok, a podľa výsledkov málo železa. Takže kľud pokračuje. Pritom som sa pýtala na plávanie /rada plávam a dobre sa cítim v bazéne aj s bruškom/ A tak povedala že verejné určite nie, a pre istotu len sprcha, aby sme sa zbytočne nevystavovali infekcii... ☹

groka
17. júl 2010

@carmenn323 taka guča soplovita u mna mierne zfarbena

mam dokoncenu detsku,len bez obliecok a matracu v postielke,taska pri prebalovaku,este som j uteraz doplnala,muz donesie pobede vankusik a paplonik taky letny,aj kolotoc uz je v postielke,len nie na postielke,lebo maly by ho uz dal do poriadku 😀 ,zaclony muz navesal,aj zaves,no parada a mame tam najchladnejsie z celeho bytu,takze sa stahujem tam a kocham sa 😀 a rozhodla som sa,ze dalsie okna umyjem po porode,strach mi nedovoli,uz si vycitam aj tieto 2 co som umyla
ale idem hodit do pracky,lebo mam toho strasne vela a chlapi sa chcu ist zajtra kupat,no ma prsat a chladejsie tak neviem,no zavcasu robim kuracie rezne aby si aj vzali,ked pojdu nahodou a kolacik by som este dnes chcela urobit,len som sa teraz postavila na vahu a vidim dost zle cislo,tak neviem ci kolacik urobim 😀 uz idem asi len legnit

groka
17. júl 2010

@carmenn323 a ako mi to odislo,tak som pred tym mala potrebu ist na wc,co mi nedalo spat

elina313
17. júl 2010

@liba78 jéééééééj mi sme na tom tak rovnako 😀 ja mám ešte krčok otvorený na 2 cm. My dokonca máme doma krásny bazén, v zemi, takže drží teplotu - momentálne 30 stupňov, dcérka je tam naložená už od rána, manžel si tam kedykoľvek skočí šípku a ja len nožičky 😀
Lekár mi o kúpaní nič nehovoril, ale sama som dedukciou pochopila, že by to asi nebolo vhodné....ale včera bolo tak príšerne horúco, že som žhavila linku, že predsa len ak je to domáci bazén, či nemôžem.... odpoveď : NIE !!! 😖
a tak sa len ovlažujem a sprchujem, ale hovorím si...že za pár dní, budem držať v náručí svoje slniečko a to bude pre mňa to najkrajšie kúpanie 😀

elina313
17. júl 2010

uf, ospravedlňujem sa za hrubku - množné číslo my je s tvrdým y ☹ ach to horko....

liba78
17. júl 2010

@elina313 Aj ja bazén len vidím, nieje v zemi tak sa mi nedá ani nožičky 😒 A chlapci sú tam stále a muž tiež každú chvíľku ☹ ☹ No tiež si myslím, že vydržím a bude ok 🙂 po pôrode. Len nech ešte malý chrobáčik chvíľu počká..
😎

liba78
17. júl 2010

@elina313 inak aj termín máme skoro rovnaký 🙂

carmenn323
17. júl 2010

Teraz som vysla z bazena lehatko vydrzalo 😀 este by som aj zostalo no zacalo kapkat a zrazu krupy ledva som stihla vyliest 😅 tak som sa potesila,ze bude burka a bude lepsi vzduch no jasne este horsie

elina313
17. júl 2010

@liba78 :o) fakt , to som si nevšimla 😀 to je milé, tak aspoň mám spolubojovníčku 😉

liba78
17. júl 2010

Babulky, mala som chuť na kavu ale ladovu. Tak som si spravila v šejkri z 1,5 lyžičky Caro, 1 lyžičky práš. cukru 1,5 dcl studeného mlieka. Vytrepala aby bolo poriadne premiešané, do pohára a šlahačku navrch. Bolo to celkom dobreéé, a hlavne osviežilo.. 😎

groka
17. júl 2010

😉

21
17. júl 2010

@groka , noooo teeeeeda, naaaadhera!!! 😀 😀 😀

groka
17. júl 2010

@21 😉

akika722
17. júl 2010

@groka krásne ste to vymysleli 😀 ,aj my mame rovnakú záclonku...a obdivujem ťa že si zvládla umy aspoň tie dve okná čo si písala.my sme prerábali asi pred týždňom,týždňom a pol ale mala som čo robiť kým sme to všetko dali dokopy...na okná som ani nemyslela,to by ma už asi porazilo,tak to ostalo na iných pomocníkov/ešte že som ich mala/...
baby vás nebolia klby?dnes pri každom kroku som cítila bolesť.
a tlaky v podbrušku nenormálne keď prejdem trošku viac 😖

groka
17. júl 2010

@akika722 dakujem
mna boli velmi krcok,ako keby mi ho trhali,aj cikat stale chodim a klby bedrove?na to som si uz zvykla 😀 ale citim sa dost divne 😝

liba78
17. júl 2010

@groka no krása, ani by som neverila že to bude tak skvelo vyzerať 🙂 🙂 🙂

groka
17. júl 2010

@liba78 ja som bola dost sklamana ked sme este len natierali zltu,potom modru ze aky blby odtien,ale teraz som rada ze je to odtien takyto pastelovy,tmava farba ako som povodne chcela,tmavozlta a tmavomodra by zle vplyvala na nas a izbu by to robilo mensou,ale tieto farby to krasne ozivuju a ako bola ta izba vyzdy tmava tieto farby jej dodali "svetlo"
par ludi dokonca z rodiny mi povedalo ze bude mat depresivne deti za tu modru,akoze uz len cakam na tie osoby ze ich posadim do izby na hodinu a po hodine sa ich spytam,ci maju depky 😠

akika722
17. júl 2010

@groka nestresuj sa z druhých hlavné je že sa páči vám 😉 a ľutovať nemusíííš

groka
17. júl 2010

@akika722 uz nelutujem,som happy ze je to take ake to je 😀

idem spinkat asi,aj ked asi tazko zaspim,ale co budem

jankasramka
17. júl 2010

@akika722 mna asi tyzden bolia dost klby a tiez tie kramove bolesti ked sa len trosku hybem a robim nieco a dnes mi odisla hlienova zatka...tak uvidime co nasleduje 🙂

@groka no vidis ja som sledovala ako si na tom ci este nerodis a vies co?
dnes mi tiez odisla zatka lenze rano o piatej 😀
fakt som zvedava na ktoru z nas to pride skor.ja mam konzultaciu v pondelok.ty myslim v utorok, vsak?
uvidime ci vydrzime....

jankasramka
17. júl 2010

@tea333 s tymy mackami mas pravdu, toxoplazmozou preslo viac ako 45%populacie a ani o tom nevedia. ja mam tiez protilatky. vecsinou ale ide skor o chlpy-ze deti su na ne vraj alergicke. dufam ze to nebude nas pripad lebo my mame doma mysky, macku, psy,zajace a sliepky a vsetko v dost malom dome-jednoizbovom 😀
takze ja alergie na zvierata nepripustam 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre