♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

lenadka
28. dec 2009

luci presne ako si pisala, rano si treba k posteli nachystat aspon susienky a trosku zjest a az potom vstat-to nas aj v skole na vyzive ucil pan doktor, ked sme brali vyzivu tehuliek, tak nam daval taketo rady 😉
michaela, ale s tebou to uz je fakt zle 😒 to uz je trosku privela trapenia, sefovej dcera to tiez takto mala a veru skoncila v nemocke s infuzkami a torekanom a mne ho dali bezproblemov pre istotu tiez a to som rizikova...takze si myslim, ze to az tak ublizit babatku nemoze, bolo by to proti logike aby to davali na rizikovom tehulkam ak by to malo skodit 😉
miska co s tebou, len drzat palce nech to uz prejde, ale na tvojom mieste aj zavolam dr. mozno ti poradi a smahom to bude prec, mozno poradi nieco take ze ani necakas-ze taka sprostost moze zabrat-skusit to treba, ved to sa zle cita ako ti je ☹

k menam dievcenske absolutne neviem, mam termin na narodky mojej super kamosky a ta sa vola Diana-tak som uvazovala nad Diankou-ale nevravela som to mm, tak neviem ci sa mu to meno paci, chlapcenske mame Michal-to sme mali vybrate ak by bol prvy chlapcek. Chcem dat slovenske meno, pacia sa mi aj take cudzie mena, len sa mi zda ze nase deti uz nedostavaju nase mena, co mi je luto a pritom niektore su velmi pekne...no a niektorym sa to ani nehodi, ked sa vola Nikolas Cibula adt. alebo Natianiel Sedliak 😝 😀 😝

elinka27
28. dec 2009

lenadka jej Dianka je krasne meno,ja sa tak volam 😀 😀

lucy1990
28. dec 2009

Lenadka, uz som dala instrukcie mojmu muzikovi, ze rano hned ako vstane, tak mi prinesie ranajocky do postele 😀 takze uvidim, ci to zaberie 😔

janusa127
29. dec 2009

Dobré ránko 🙂

pozerám že ste mená preberali 😀 ja nemám ani len tušáka aké meno vybereme, to bude ešte boj 😅 a tiež nemám tušáka či to bude chlapec alebo dievča 😀 tak mám o čom rozmýšlať 😀

babulka ďakujeme..a hneď ma napadá že či ste daktorá mali ten pás čo sme rozoberali, aj cez leto resp. keď bolo už teplejšie..nebolo v tom horúco na bruško??

a už neviem ktorá ste sa pýtali kedy začali nevolnosti..mne začalo bývať zle asi pred 4dňami,žiadne grcačky ale žalúdok celý deň nanič.. takže v 6tt.

tiriel
29. dec 2009

ahojte , tak ja nad menom neuvažujem ani náhodou . toto druhe tehotenstvo si vobec neužívam,v prvom som bola tiež na rizikovom a preležala som pol tehotentva doma pri telke,každe pichnutie som brala tragicky a teraz ? tiež ma kludovy režim,ale iba na papieri . robím ako inokedy,dvíham maleho hore dole do stoličky na jedenie, milion krat sa rozčulujem ked mi rozhadže obed po zemi , včera som si už doniesla taku stoličku na jedenie nízku,ešte po mne , aby si tam chodil sadať sám ale vidim, že som urobila ešte horšie, to čo tam vystrája je hodne na nejaku nehodu 🙄 . akurat v noci som mala sen , že som bola v nemocnici s postreleným ramenom a bola som tam zohnuta,lebo ma boleli kríže a predomnou ultrazvuk a tam babatko - a to bolo kamoškine,ešte jej vravím,že jej to vychádza podla dnešneho datumu na september 😀 a že tak strašne ma boli kríže - a zobudim sa a fakt ma boleli,ale to mi trebalo na wecko . uchodím sa v noci aj 5x 😅 , už ma šišina bolí z toho utierania 😝

čo sa týka toho pasu, ja som to chcela na teraz , teda ešte kým je zima,ale ked tak uvažujem,teraz tam nemám ani čo dať . musim si ale kupiť nejaky diar, že si tam budem zapisovať kadejake veci ohladne tehotenstva, čo som mala pri malom v obyčajnom kalendári mi muž vyhodil 🙄 ,lebo kalendár bol starí . ale to mám naštastie zápisky na nete /ešte že ten existuje/ tak tam som písala,že prve pol kila som pribrala až po 13tt . pamatam sa,že som brala duphaston do 20tt a zvracala som po večeroch asi do 21tt . ale takto zo začiatku mi teda asi tiež neblo zle,lebo som nepostrehla že sa stažujem na nete 😀

inač, uvažujem nad šatkou, to je tema pre bihan 😉 takže stale som si hovorila,že pri druhom investujem do Moby čokoladovej, ale ktovie čo sa za tie roky pomenilo, ake novinky su. ale určite chcem ešte storch leo alebo Indio 😵 . možno by som aj látkovala,baby stele obdivujem,ake krasne latkovky maju , ale neviem kde by som to sušila,poplesnel by mi byt uplne. a tak budu papierove,aj ked do porodu to možno zmením. maly stale nosi plienky,už to je na nervy , takže si neviem prečdstaviť aby teraz nosil nejake mega latkovky a ja to mam čistiť a prať 😕 .

bihan
29. dec 2009

Tiriel, toto radšej ešte nevyťahuje, lebo sa rozkecám na pol strany 😀 Ja chcem novú šatku pre mimi, už presne viem ktorú, len čakám na potvrdenie pohlavia, aby som vybrala farbu. Elastickú nechcem, už nie som začiatočníčka 😀 ale potrebujem niečo pomerne tenké, takže indiá neprichádzajú do úvahy... Chcem Ellevill a žiadnu inú 😵

Čo sa týka látkoviek, tak ja žiadne mega nemám, všetko sú tenučké nohavičkové, trošku hrubšie ako hnusky, do všetkých obyčajných nohavíc sa mi malá s látkovkami vpratal. Teraz len dokúpim pár ks, po malej mám toho veľa...
Inak ma teraz parádne naťahuje, keď malá kaká do nočníka. Do záchodu ešte nechce a teda väčšinou mám čo robiť, aby som to ustála.

A dnes mi je zase parádne nahovno.. nevoľnosti sa mi nejako zmenili, teraz mi už nie je zle od hladu, ale skôr keď sa najem. Momentálne som -1kg 😝

evitkamalicka
29. dec 2009

Dobré ránko, mne váha zatiaľ stojí

tea333
29. dec 2009

Dobre ranko baby, vidim ze sa rozoberalo pohlavie a mena, ja velmi tuzim po dievcatku, mala som XY mien ktore zneli zahranicne a pekne, nevedela som si vybrat ktore by som dala, ale pred par dnami ma jednoducho napadlo, ze to bude Tatiana,..
nikdy predtym som to meno nezvazovala 😕 zeby vnuknutie? haha 😀

Moja vaha isla o 2 kg hore ale to je u mna sviatocna klasika, obehala som celu rodinu a bola u babky na vychode, a to je hotovy vykrmny tabor 🙂
Mne zatial zle nie je, nemam nic co by som nezjedla a v podstate mi nic nie je..len mam zapchu 🙄 (klop klop)

lucy tak nech manzel nosi :D tie ranajky, ved by si ta mal teraz este viac hyckat 🙂

Baby pozeram ze je vas tu kopu co uz nejake to mimi doma mate 😅 a ze sa vyznate napr. v plienkach a vysetreniach, ja sa az trosku hanbim 😕 😔 😅 , u nas v rodine nikto mimi nemal, moje kamosky su mlade, nikto o tom ani nepremysla, okolo som nikdy babatka nemala, takze co viem je z TV a rozpravania 😒 myslim o prebalovani a starostlivosti 😕
ja ani neviem co mi budu robit u lekara, ake vsetky vysetrenia, a nebyt konika tak netusim skoro nic 🙂

michaela80
29. dec 2009

tak ja som uz 2,8 kg dole od Mikulasa...

tea333
29. dec 2009

michaela 😕 to ti je tak zle?

bihan
29. dec 2009

Tea, to nerieš, všetko sa dozvieš včas 🙂

tea333
29. dec 2009

Bihan akurat som si pozrela tvoj album prvy krat, vidim ze si riadny plienkofil 😀
Ale dobre ze ta tu mame 🙂 si odbornik 😀
Celkovo to nie je na skodu, ked je tu tolko mamiciek medzi prvorodickami, ktore este vselico nevedia 🙂

michaela80
29. dec 2009

ta je ale co nevydrzim pre tu bublinku.. 😀

tea333
29. dec 2009

michaela 🙂

rubinka
29. dec 2009

Vídím že tu všetky chceme dievčatko 😀 my tiež, a vymysleli sme pre ňu meno Karinka 🙂

tea333
29. dec 2009

rubi ja chcem dievca lebo ja sama som bola prvorodena dcera a mam dvoch mladsich bratov, a navyse mi to aj predpovedali asi 3 rozne vestice (mama sa zvykne takto vypytovat 🙂 )

marija
29. dec 2009

Ahote kocky.

No ja by som chcela chlapceka, ale nezblaznim sa ak to bude dievcatko 😉

elinka27
29. dec 2009

ahojte,tak ja som maleho porodila predcasne,takze mam teraz obavy sa to nezopakovalo aj pri tomto.Inak sa snazim tiez setrit ale ako napisala triel tiez hore-dole zdviham maleho zo stolicky na papanie,ked sa mi vonku plesti o zem a tak,kolkokrat ma rozculi,takze o nejakom kludovom rezime sa u mna neda povedat,hoci som rizikova...co uz.Verim,ze toto druhe mimi je silne a zvladne aj to,nic ine nam neostava.
U lekara som stale nebola,ked som tam volala ze sa objednam na vysetrenie,sestricka povedala,ze mam pockat kym mi bude menzes meskat aspon 2 tyzdne,aby mi mohli urobit rovno aj sono aj krv,ze si mam zavolat po Novom roku a da mi termin.

Inak sa citim celkom dobre,zle mi zatial nebyva,ako pri prvom,a dufam,ze to uz ani nepride.Len ma obcas tak pichne akoby slabo v podbrusku a citim obcas taky tlak ale to je asi z toho ako sa mi zvacsuje maternica,aj vy mate nieco podobne?

tiriel
29. dec 2009

elinka, decka mame takmer rovnako stare,takže ťa plne chápem 😔 😝 . ja mam tiež take pocity , že ta maternica pracuje,ale je to take ža 1den a zas niekolko dni pauza. trebars od večera ma trošku pobolievaju kríže,ale vyššie ako pri krámoch,skoro hore ako nad obličkami . okrem toho ma brutalne bolia bedrove klby, to som mala aj pri prvom . okrem toho ma sem tam pobolieva lavy vaječník,takže asi tam sa udiala ovulacia , a ked nasilu nafuknem brucho tak ma ta lava strana tak pichne,akoby som ten vaječík nasilu potiahla 😀 alebo ako to nazvem

elinka27
29. dec 2009

triel presne to citim aj ja, pri Kubovi som mala pravy vajecnik,a teraz ma pobolieva lavy tak to bude urcite baba 😀 😝

nika.r
29. dec 2009

ahojte 🙂

poriadne veľa ste toho popísali, zatiaľ som Vás len zbežne preletela.

včera som bola na ultrazvuku a riadne ma Dr. vyplašil. Okrem drobčeka mám ešte riadne veľkú cystu. Viem, že to nie je nič katastrofické, ale Dr. spomínal nejakú operáciu v druhom trimestri a pohotovosť, keby mi bolo veľmi zle...no bola som tak vyklepaná, že ani neviem poriadne, čo mi ešte hovoril,mala som dojem, že to berie vážne. A navyše určil, že som len v 6 tt, čo ma tiež dosť vzalo, lebo presne viem, kedy sme počali a to tým pádom 6 tt neprichádza do úvahy. HCG z krvi som mala zodpovedajúce 7 tt, kedy mi aj brali krv. Tak verím, že to bol len posun v milimetroch, keďže je to ešte veľmi maličké.

Toto druhé tehu prežívam oveľa intenzívnejšie ako prvé. Pri prvom som sa len tešila, nevedela som ešte, čo ma čaká a čo všetko sa môže prihodiť. Teraz vkuse z niečoho stresujem. Ale keď pozriem na Tomáška a vidím, aký úžasný človiečik vznikol z tých pár buniek na začiatku, oveľa viac sa bojím.

Aj my by sme prijali dievčatko. Ale keď bude chlapec, aspoň bude mať Tomi kamaráta, čo bude určite tiež super.

Inak tie AFP testy sú aj podľa mňa riadna blbosť. Mňa tiež strašili, mala som výsledky 1:250 na Downow syndróm. Tiež poznám prípad, že baba po amnio potratila, takže amnio aj genetiku som odmietla a všetko bolo OK. A tie zbytočné stresy okolo toho neprospievajú ani tehotnej ani bábetku.

elinka27
29. dec 2009

som ti to skomolia,prepac si tiriel 🙂

tiriel
29. dec 2009

tfuj tfuj tfuj ,bodaj by . same baby chceme , som zvedava na vysledky . moj muž ked sa v dany večer "pošmykol " vravel - čo už , bude dievča,šak si chcela?

tiriel
29. dec 2009

eli,prepáčim si 😀

elinka27
29. dec 2009

no mne podla cinskeho kalendara aj dievca vychadza,tak uvidime,aj ked doma mam kooooopec veci pre chlapca,takze to bude zabava zhanat potom pre dievca veci 😀

nika.r
29. dec 2009

tiriel, nedáš si do pasu prvé dieťatko? 😉

elinka27
29. dec 2009

jezis ja dnes pisem jak tatar,asi na mna prisla ta tehotenska demencia 😀

tiriel
29. dec 2009

nika, ja už ultrazvuk a velkosti riešim pár týždnov a poviem ti,že som z toho väčši magor ako na začiatku.

ja tiež viem,že sme sa šmykli 16.11 , 7.12. som už mala tučné // na teste
a na usg 11.12 vychadzalo presne na den s oplodnením že 5tý5den a velkosť gest.vaku 9mm
o 11dni - 22.12. na inom usg zas o týžden menšie - 6tý2den a velkosť vaku 14mm - čiže podrástlo za 11dni len 5mm . no a plus bilo sdriečko .

tiriel
29. dec 2009

eli,jj, stale sa na demencie vyhovárame.ja sa už neviem ani poštárke podpísať . najprv tehotenska,potom laktačna a zas tehotenska, hotova psychiatria

bihan
29. dec 2009

Nika, nerátal to lekár podľa týždňov od oplodnenia a ty od poslednej MS? občas to potom robí neplechu 😉

Toto tehu si užívam práve omnoho viac, lebo už viem, do čoho idem a keby som nešpinila, tak by som bola úplne v pohode.. pomaly budeme z najhoršieho vonku 🙂

U nás sa síce MM nešmykol, ale bola na týždeň na služobke a zamiesili sme hneď ako sa vrátil, preto myslím, že to bude pipík.. a ešte preto, že by som si priala dievčatko.. proste Murphy.. pri malej som si priala chlapca 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre