♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

tea333
4. jan 2010

lucy ja letim na Sri Lanku, ale az v Marci, v druhom trimestri..Moja lekarka je prisna a lietanie tehulkam vobec neodporuca, ale povedala ze ked teda pojdem tak mi predpise magnezko a mam sa nim nadopovat pred aj pocas letu a asi 2 dni po nom 🙂
Urcite si daj predpisat to magnezium..A kam chcete ist? Lebo mne ofrflala dlhy let hlavne,a babatko nemusi dobre znasat vyskove rozdiely..

tea333
4. jan 2010

mib dik ze si na mna myslela 😉 Na pohotovosti som bola pred tyzdnom..

lucy1990
4. jan 2010

Tea my pojdeme bud na Kostariku, alebo Dominikanska rep. 🙂

mib
4. jan 2010

tea, idem pozriet co ti to vyviedli. 😒

lucy, ja by som urcite nikam nelietala ... teraz si v poriadku, ale co ak sa ti nieco prihodi pocas letu ... turbulencie, zmeny tlaku, ... kde tam budes behat po lekaroch? nemozete to odlozit o mesiac neskor? babatko bude lepsie ulozene a ked ti kontrola potvrdi, ze je vsetko v najlepsom poriadku, budes si moct tu dovolenku aj uzit.

tea333
4. jan 2010

lucy tak to si tiez taky expert ako ja ze ked let tak nech je to viac nez 10hodin haha 😀
Nikto ti let nezakaze, je to na tebe..

bihan
4. jan 2010

Tea, som rada, že je všetko v poriadku 😉

Lucy, ja som si s pupkom odcestovala svoje 😀 ale nikdy som neletela pred 14tt. Osobne by som si asi kvôli svojmu pokoju počkala aspoň do 12tt, aj keď po už po 8tt sa riziko potratu dosť značne znižuje.

Bábätku sú tie výškové rozdiely nič nerobia, lietadlá sú už dnes skvele vybavené voči podtlakom a pretlakom, väčší pretlak ako v lietadle cítim pri ceste na hory pri vyššom stúpaní (pri ceste autom).

Tea, tebe som to písala ešte v téme o cestovaní v tehotenstve, dobre si zisti, ako je to s braním antimalarík, sú to silné lieky s častými vedľ. účinkami.

tea333
4. jan 2010

lucy, ale mib ma v niecom pravdu, predsalen ten druhy trimester je pokojnejsi, ak by to slo o mesiac neskor, tak to by bolo pre teba aj babatko pokojnejsie 🙂

lucy1990
4. jan 2010

Ja sa este skusim popytat mojho gynekologa, a prebrazdim google, ale chceme ist teraz okolo 13teho...ja mam potom koncom januara jedno fotenie, a je dost dolezite...a mm uz nechce ist vo februari...no nic, skusim pozriet co sa o tom pise..

tea333
4. jan 2010

Bihan cisto teoreticky antimalarika ani brat nemusim, tam kde budem totiz malaria nie je, to som chcela len pre pokoj v dusi, Malaria sa vyskytuje na opacnej strane ostrova kde ja ani necuchnem 🙂
takze keby to nakoniec nebolo ok, nemusim ich brat..ale jasne ze si to overim 🙂

lucy1990
4. jan 2010

Bihan, dobre ze si tu, o tebe viem, ze si cestovala dost..no ja to beriem tak, ze uz ked to bude ci 11 alebo 12 tt, tak uz je to pravdepodobne jedno...nechcem byt nezodpovedna, ani sa ruhat, ale beriem to tak, ze ak sa ma nieco zle stat, tak sa stane aj tu..ale samozrejme dakujem za vsetky vase nazory... 🙂

bihan
4. jan 2010

Tea, MM ich bral v Senegale (kde je malárie teda celkom dosť 😝), mal z nich blbé vedľ. účinky a po dvoch týždňoch im ich navyše zmenili, lebo tie, čo brali, sa ukázali ako neúčinné... tak sa na to vyprdol a zvyšné 2 roky nič nebral 😀

Lucy, ak chceš, tak pre pokoj duše ich môžeš upozorniť, že si tehotná, že si neželáš kontrolu pod tým prístrojom, ale priznám sa, že toto mi ponúkli len na letisku v Bratislave, nikde inde som to neriešila, lebo tie detekčné lúče nie sú nebezpečné. Navyše po poslednom sprísnení kontrol asi nebudú dávať výnimky ani tehulkám, čo mi príde pochopiteľné.

tiriel
4. jan 2010

tea,som rada že ste OK 😉

dievčata, a neviete či možem nejake kvapky na nádchu? 😔

evitkamalicka
4. jan 2010

tiriel ja som si prave v sobotu bola kupit a dali mi Pinosol, su cisto prirodne

bihan
4. jan 2010

alebo Mar.. čistá morská voda.

lucy1990
4. jan 2010

Vidis Bihan, to by ma ani nenapadlo 😅

mib
4. jan 2010

tea, som si precitala tvoj prispevok na temu "pohotovost". na ten zazitok rychlo zabudni ... teraz ide o tvoje dieta, takze ak budes mat problemy aj o druhej rano, oni su tu na to, aby ti pomohli. tak ako som napisala skor ... so mnou na pohotovosti nic nespravili, kedze uz nic viac mi predpisat nemozu ... beriem uz vsetko co sa da ... ale sama lekarka mi povedala, ze absolutne chape, ze nechceme nic podcenit a lepsie prist a zistit, ze je vsetko v poriadku ako si potom vycitat, ze sme mohli spravit viac. v kazdom pripade, na tu pohotovost uz nechod. ty mozes ist na ktorukolvek v Bratislave. na ktorej si vlastne bola? ozaj ... a lekarka ti dnes povedala, z coho to spinenie bolo?

tiriel
4. jan 2010

no Mer nechcem,potrebujem dačo čo mi hned pomože ... zatial si idem čuchať eukalyptove kvapky 😔

tea333
4. jan 2010

bihan tak to vyriesil 😀 ten tvoj M

evitkamalicka
4. jan 2010

mne ta morska voda absolutne nepomohla

tea333
4. jan 2010

mib bola som v ruzinove..keby nieco, pojdeme na antolsku a zvazujeme sukromnu nemocku..
spinenie vysvetlit nevie, to krvacanie bola asi prasknuta zilka hadam..

mib
4. jan 2010

tea, ja mam totiz od zaciatku (asi 5tt) hematom. ten je pravdepodobne dovodom krvacania aj sustavneho spinenia, ale s urcitostou mi to nikto nepovie. treba hlavne pohodu a nerobit nic, co je fyzicky narocne a bude to v poriadku. 😉 aku sukromnu nemocku zvazujes? take u nas je?

tea333
4. jan 2010

mib jasne ze su, dokonca v Kosiciach je jedna ocenena, jedna z naj nemociek na svk..
ja zvazujem medissimo..

mib
4. jan 2010

tea, ja som myslela, ze tieto sukromne zdravotnicke zariadenia funguju iba ako polikliniky. viem, ze robievaju aj nejake jednoduchsie zakroky, ale nevedela som, ze su aj nemocnice. 😅 no idem to omrknut.

tea333
4. jan 2010

Idem nieco robit baby, lebo neviem neviem kto za mna porobi skusky 🙂

rubinka
4. jan 2010

Hej v Košiciach je súkromná nemocnica v Šaci, zatiaľ som rozhodnutá práve pre túto porodnicu.

tea333
4. jan 2010

Ja mam v porodniciach uplne a totalne nejasno..najradsej Handlova, rozmyslala som ze budem posledny mesiac u svokrovcov v TN, ale co ak sa nieco stane 😕

lenadka
4. jan 2010

tea, padol mi taaky balvan zo srdca ked ste v poriadku! 🙂
Handlova? 😀 tak som rodila Lucinku, akoze fajn, ale teraz pojdem do Bojnic 😉 zda sa ze s Handlovou superia o klientky a dost sa polepsili 😉

baby kt. mate ten hematom, aj vam vysvetlili z coho to vznika?

janusa127
4. jan 2010

ja mám naj skúsenosť s pôrodnicou v žiari nad hronom, úplne skvelý prístup 🙂 kamoška mi ju poradila keď som čakala jakubka a bol to teda rozdiel oproti tej našej baby friedly hospital v BB 🙄 len keď mne bolo v žiari tak smutno a tu v BB ma chodili každý deň kuk ..takže budem museť prekusnúť ten prístup tu 🙄 a vydržať pár dní.

tea super že je všetko oki 😵

lenadka
4. jan 2010

tiriel s kvapkami do nosa by som vedu nerobila, su to lokalne lieky, mne dokonca povolili spray na alergiu v tehu 😉 daj si co ti pomoze, mne zabera jedine olynth, ostatne si mozem striekat do nosa kolko chcem 😝 a bolo na nom napisane ze len na odporucenie lekara

nika.r
4. jan 2010

ahojte 🙂

ja som ležala v Šaci, keď som bola na rizikovom, potom ma preložili do Novej a nakoniec som si vybarala na pôrod Novú. Všetko závidí od ľudí. V Šaci som mala pocit, že musíš mať niekoho vybaveného.Akože všetci boli veľmi milí, usmiati, priateľskí,ale čo z toho, keď za dva týždne, čo som tam ležala, mi neprišli na to, že mám infekciu. V Novej mi to zistili hneď na druhý deň, čo ma tam previezli. Aj keď niektorí lekári ma teda svojim prístupom neraz rozplakali. No na druhej strane mi tam zachránili dieťa pred predčasným pôrodom v 29tt, v Šaci mi nevedeli pomôcť. Toľko moja skúsenosť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre