♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

mirmaj
10. dec 2010

@kahlan1 ja myslím že môžeš zmeniť aj bez poradenia sa s lekárom, ved ak jej nebude chutiť tak sa vratiš späť k nutrilonu. A nemôže mať ona to denne nejedenie z toho že ju krmíš v noci každé 3 hodiny? žalúdok si potrebuje niekedy trocha aj oddychnuť a preto si nepýta, lebo ked jedia normálne cez deň pravidelne tak potom v noci papajú napr. 1x alebo 2x a vy to máte možno opačne, že preto jej cez deň by stačilo aj 1x alebo 2x, ale neviem to len tak uvažujem. Ja ked som jej dala napr. sama večer ešte fľašu ked som si išla ľahnúť, tak si potom ešte sama okolo 2 vypýtala a potom aj cca 7-8 hodín nechcela jesť, aj ked vstala napr. 5 alebo o 6 tak sme papali aj tak až okolo ôsmej deviatej, tak som jej prestala už večer davať sama, že nech si stále pýta len ona a je to lepšie mam pocit.

kvietok121
10. dec 2010

@mirmaj natierate zakazdym ked idete von? ja len ked ma suche

kahlan1
10. dec 2010

@mirmaj v noci ju krmim odkedy nepapa aby aspon nieco mala za den spapane predtym som ju nechavala spat aj od deviatej az dokedy chcela. ona si teraz vobec nepyta aj ked vidim ze je hladna tak potiahne 30 na zahnanie a uz viac nebude ale tak maalo papat nemoze. Od 4 mesiacov jej zacnem davat kasicky tak uvidim. Skusim sunar mozno jej zachuti.

kvietok121
10. dec 2010

@kahlan1 anetka je betarik, mozno tie prikrmy zaberu

21
10. dec 2010

@kvietok121 , kedze nestiham citat, ty si bola na biopsii? Hrozi ti celiakia? Kvoli tomu ekzemu?

kvietok121
10. dec 2010

@21 praveze som nebola nikde, lebo mi nikdy nic nezistili tak chcem sama vyskusat kedze to mame v rodine ... mozno my este svokrovci vybavia tie krvne testy - mne vyslo len alergia cokolada, orechy, paprika, korenie nejem a aj tak mam

mirmaj
10. dec 2010

@kvietok121 snažím sa natierať vždy ked ideme, ale minimálne raz som už zabudla uričte
@kahlan1 mate to ťažke, chuda ☹ začneš hned kašičkami? aby ti potom neodmietala zeleninku

21
10. dec 2010

@kvietok121 , to sa v krvi nemusi prejavit, mala by si ist na biopsiu, co je neprijemne, no je to 100%

kvietok121
10. dec 2010

@mirmaj viem ze sa blbo pytam a to sa ma natierat???

kahlan1
10. dec 2010

@mirmaj ja neviem lepsie je dat zeleninku najprv? ale tebe kazali este pockat nie?

akika722
10. dec 2010

@mirmaj mohla by si ju "popaliť"akože tym vetrom...to mi vravela dr,ešte pri Paťovi
@alure dik moja
bežiiiiiim idem dať ostrihať Paťka nech je na vystupenie ok 😀 😀 😀

seagull2404
10. dec 2010

zacinate kasickami?? ja mam info, ze to ma byt zeleninka, potom masko, ovocie a kasicky az potom, ja som z tych informacii vol 😒

kahlan1
10. dec 2010

@seagull2404 ja neviem som sa dnes pytala dr ci mozem dat od 4 mesiacov kasicky tak ze hej o prikrmoch nehovorila nic ☹ ale len som jej volala mam pocit ze ju uz otravujem s tym nasim nepapanim

katkavv
10. dec 2010

@kahlan1 moja krasna ja to mam dnes podobne :( uz nechce jest ani ked spi, dnes vypil len 280 ml :( :(

katkavv
10. dec 2010

@kahlan1 presne ako moj, tiez jedol naposledy o 9h a teraz som skusala, vsetko mi vypluje, zobudi sa ... tak cakam .... skusim dat tak o 5 minut :(

kahlan1
10. dec 2010

@katkavv no presne ako by som to pisala ja .( :( my sme dnes vypili 370 ale dost mi vypluvala tak neviem kolko skutocne :(

ja uz neviem co mam robit dnes som to vobec nezvládla

seagull2404
10. dec 2010

@kahlan1 ja len ze tie kasicky su asi ochutene aj osladene, a potom jej nemusi zeleninka asi chutit, nezacnes zeleninkou radsej, ale ono je mozno fakt, ze ked mate s tym papanim problem, tak je jedno co bude papat, hlavne ze bude 😉 neboj sa, viem, ze sa trapis, ale pre malu je dolezita najma pokojna mamina 🙂 skus prikrmy alebo aj kasicky a uvidis, mozno to naozaj pojde lepsie, mozno nie je vasa mala na mliecne alebo tekute 😉

kahlan1
10. dec 2010

@seagull2404 ale nemusi ti to schvalit DR?

katkavv
10. dec 2010

@kahlan1 je to o nicom takto, tak mne sa podarilo donho teraz dostat 20 ml a nic viac, spustil rev ako pavian 🙄

kahlan1
10. dec 2010

@katkavv to aj my ked sa preberie place a casto spi tak tvrdo ze netaha - a vy mate kolko? tiez rozmyslas uz nad prikrmami?

seagull2404
10. dec 2010

@kahlan1 co ci nemusi schvalit? vies, moj nazor je, ze kazdy lekar ma na to iny nazor, my ked sme boli deti, tak sme jedli zeleninku uz od 4. mesiaca a nic sa nam nestalo, dnes je to o mesiac posunute, ale si nemyslim, ze by to mal byt problem, ak nechce papat mliecko, tak skus mrkvicku, ja som dostala taky jedalnicek, ak chces, mozem ti ho naskenovat a poslat mailom, je to od 5. mesiaca, ale da sa to posunut o mesiac skor, ved ak si bezradna, mozes to skusit, skor si myslim, ze ak budete papat kasicky, bude sa vam tazko privykat na zeleninu, ide tak ci tak o dopnlenie jedalnicka a nahradenie mliecka

a ked tak pocitam, my sme dnes tiez vypili len 280ml, rano o 8:00 a potom o 12:30, zatial si nepyta, tak nedavam

mate malu vahu?

kahlan1
10. dec 2010

@seagull2404 no bolo by fajn keby si mi to poslala,

mali sme vcera 5880 gramov

seagull2404
10. dec 2010

@kahlan1 posli mi do IP svoj mail, preskenujem to a poslem ti, to nie je zas tak malo, aku ste mali porodnu?

kahlan1
10. dec 2010

@seagull2404 2900 gramov

evanns
10. dec 2010

@kahlan1 inak vahu mate perfektnu!!! 😉

ja by som sa nespoliehala tak vo vsetkom na dr, predsa len je to tvoje dieta a ty ho vidis 24 hod denne...a zmenu mliecka a zacatie prikrmov nemusis podla mna zacat iba po suhlase dr, ale ak si bezradna tak to skus, mrkvickou nic nepokazis...

nasa mama napr. ani pri jednom z nas nedostala mliecko, sme boli na sunare a od 3. mesiaca nam davala krupicovu kasu 😝 a tu sme a zdravi jak buci 😀 😀 😀

evanns
10. dec 2010

inak caute baby...

az teraz som sa k vam dostala...bola som sa strihat, vlasy mam otrasne znicene, sice revalid zabera a menej vypadavaju ale su suche a poskodene....blleeee...tak ma nejak prestrihala, ziadna slava, ale sak teraz aj tak nosim ciapku vonku 😀 😀 😀

s mm sme chori, tak uz len cakam co bude s Natashkou ale zatial sa drzi...mm je prechladeny, ale to ako keby umieral, bez teploty, uz 2 dni z postele nevysiel...ja vecer som mala 37,9 a fungujem non stop okolo malej...to tak s chlapmi 😀 😀 😀

katkavv
10. dec 2010

@kahlan1 no tak sa mi podarilo donho dostat 100 ml, cize za dnes mame cca 390 ml, v pondelok idem k doktorke, budu ho ockovat, tak sa jej tiez popytam 🙂 maly ma cca 7 000g, cize celkom dost, ja sa len bojim tej dehydratacie, lebo vodu alebo caj tiez nechce ... uvidim, ak dr. povie, tak zacnem s prikrmami, s tymi zeleninkami_ my mame 4 mesiace 20.12.
inak dostala som to do neho ked bol hore, ale bol v postielke a musela som mu pustit kolotoc, tak sa trosku zabudol, popritom sa vrtel, rehotal, vypluval a aj pustal bublinky z mlieka, potvora 🙂

lji
10. dec 2010

@kahlan1 myslím že váhu máte dobrú. saška mala pôrodnú 3500g a ked mala 3mesiace tak mala ako teraz Anetka. suma sumárum ste na tom porovnatelne rovnako. o 600g ste mali menej pri pôrode a teraz máte tiež vlastne o 600g menej. to papanie musí byť hrozné a ubíjajúce ale váha je fajn a niekedy sa treba aj tým riadiť nie len spapaním množstvom 😉 držím palce.

katkavv
10. dec 2010

kajko 🙂

kahlan1
10. dec 2010

@evanns skusim sa zariadit podla seba lebo ja uz neviem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre