♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

akika722
16. jan 2011

@memory97 bud potničky alebo možno teraz viac pribral..tedaaa..dr mi vravela že ak dieťa viac pribere možu sa take bodky porobiť aj na tvaričke..paťko to mal

akika722
16. jan 2011

@memory97 nelakaj chudnuce matky 😅

memory97
16. jan 2011

@akika722 raz za cas prehresok moze byt 😀 😝

memory97
16. jan 2011

dobru nocku a pekne snicky maminkam i pokladikom🙂

mirmaj
16. jan 2011

ahojte babulky čo ste dávali drobcom ked kašlali? my sme prvý krát choré, kašle tak sucho hlavne v spánku cez deň až tak moc nie, soplíky ani horúčky nemá, dúfam že ani neprídu. Dávam jej zatiaľ Hedelix 1x denne ako je v príbal. letáku nič viac 😒

liba78
16. jan 2011

@evanns krásna bacuľka, úžasné modré očičká 😉
@danulienka35 teda šikovnica malá, posadiť sa vie sama, ale ruky ochutnáva až od dneška ? Podarená... 😉
Jurko sa posadiť nevie a ruky strčí do pusy obe naraz. Už len čakám kedy sa mu tam zaseknú. 😀
@memory97 dík za tip, toto papávam v TN v tej talianskej pizzerii (Giacomo) a je to vynikajúce.
Inak na také zapareninky som používala Pityol. Síce tam píšu až od 10 rokov, ale používali to už naše mamy na naše zadky a sme tu 😀

liba78
16. jan 2011

@mirmaj ahoj, to mi je ľúto že malá ochorela ☹ my sme mali od kašla kvapky, ale vracal z nich. Potom som mu dávala len to čo predpísala dr. (Spiropent)

mirmaj
16. jan 2011

@liba78 no uvidím aká bude noc a zajtra a ak sa to nebude nejako zlepšovať asi budem musieť isť tiež k Dr. ale zatiaľ sa to nezhoršuje tak neviem, bojím sa aby tam v čakárni zbytočne nenachytala dalšie "pliagy" a nebolo to ešte horšie ☹
@jankasramka ty si sa kde stratila? dnes som bola v dráčiku chcela som kúpiť toho macka čo si nám tu písala čo reaguje na zvuk a nemali ho len takého ktorý spieval ked sa mu stlačila hlavička

liba78
16. jan 2011

@mirmaj dúfam, že bude ok a nebude treba ísť k dr. Držkajte sa. Dobrú nôcku

danulienka35
16. jan 2011

@liba78 vies co ani dudek nechce zo vsetkeho sa jej dviha zaludok neboj to bol moment co strcila ruku do ust a hned som cvakla a za chvilinku ze bbblleeeeeeee 😝

danulienka35
16. jan 2011

@mirmaj to mi je luto ze mala jechorucka ja som davala na suchy kasel Sinupret poradily v lekarni 3krat 10 kvapiciek do cajika a preslo nam to,kalslay sme v spanku hlavne

memory97
17. jan 2011

@mirmaj aj ja som davala hedelix, ked maly kaslal a zvlhcovali sme vzduch v byte.

@liba78 chcem ho skusit cez den, lebo je taky smradlavy🙂 len dufam, ze su to zapareninky...

@akika722 z pribratia to asi nebude, teraz pribral dost malo☹

lji
17. jan 2011

Dobré ránko
@liba78 vyhovujú vám tie vlhčené utierky?ja si nemôžem pomôcť, asi príliš tlačím alebo čo 😅 ale ostávajú mi po nich žmolky, ako keby utieram s mokrymi papierovými vreckovkami 😅 nám našťastie zíde kaka lahko a zatial nas alergie obchádzaju tak používam aké prídu len tieto mi s dobrým umyslom kupuje svokra aj ked som jej jemne naznačila že nie sú pre nás dobré a ja sa ich chcem hned zbaviť ked ich náhodou máme 😅 ak by ešte nepochopila že ich nechceme tak ti ich podarujem 😀

@danulienka35 aká je chutná, ale akože dala prvý krát ruku do úst? ako v ten den či celkovo 😕 jej ručičky nechutia? saška sa ich už vyše mesiaca nevie nabažiť 😠

lji
17. jan 2011

@mirmaj jaj chudatko snad to nebude horšie 😒 ja aj na poradnu chodim skor aby sme tam moc nestretli detičky ktore by mali nejaku chorôbku tak sa ti nečudujem že by si radšej nešla 😒 alebo skús predtým zavolať doktorke či ťa nevezme prednostne s bábätkom 😕 ale snad bude Tamarka v poriadku.

lji
17. jan 2011

inak kočky včera som si pripadala ako nevďačná hlúpa koza ako som sem napísala že saška mi prespí ale ja som unavená ale malo to asi opodstatnenie. včera som "skolabovala" 🙄 večer ma niečo chytilo, prišlo mi zle, začala mi hrozne bolesť hlavy, myslela som že odpadnem. mamina mi prikázala dať si tabletku a lahnuť si a ked to už bolo neunosne tak som posluchla a ona bola so saškou. viem len že prišiel mm domov z práce a viac si nepamätám.zobudila som sa o necelú hodinku,mm zatial umyl riady,spratal po návšteve,dal jesť psovi, dal papať saške,dokonca ju aj prebalil čo znamená že mi pri hlave buchotal a ja o tom nemám ani šajn.normálne som mala kolabs, ale dnes začnem den s kávou ako vy a budem normálne jedávať lebo som aj jedlo nejak obmedzovala lebo som nebývala vôbec cez den hladná 😔 takže moja únava nebola len rozmaznanosť 😅 ale asi už riadna vyčerpanosť 🙄

katkavv
17. jan 2011

@kahlan1 no ani mojmu to mlieko nechutilo, na zahustenie mlieka je nutriton, tak pripadne vyskusat este to 😒

seagull2404
17. jan 2011

dobre ranko 🙂 ja som rada, ze som konecne zas s vami, cez vikend sme boli mimo a nejak nebol cas na PC, vcera bol aj akysi hlupy den, sme sa mm furt o niecom vadili, brrrr, som potom nemohla zaspat, tak som dnes akasi mimo 🙂
ako ste sa mali, pozeram, ze ste zas popisali
@mirmaj ☹ ☹ drzte sa a nech vas to rychlo prejde a nie je to nic vazne
@lji maminky musia vela oddychovat, vzdy ked sa da, a nemusi to byt spanok, nieco, co rada rois, ja som tiez tak po tretom mesiaci myslela, ze skolabujem, tlak nizky, ziadne tekutiny, babtka nas potrebuju zdrave 😉 ja mam vzdy nejaku pohotovostnu polievku alebo vyvar v mraznicke, to mi poradila moja 80rocna babka 😀, lebo ze ak nemas chut na nic, polievka urcite zaberie 😀

21
17. jan 2011

@liba78 mm tiez nespava s nami. Mala v postielke nie a nie. Ona zacne plakat aj ked ma vidi, neutisi ju nic a potom prestane od placu dychat...a cumle nechce. Cez den sa s nimi hra, ma ich ako hryzadlo. Keby chcela, to by bolo super, bola by kludnejsia a bradavky v pohode... Ja asi aj od nedostatku spanku mam tie migreny... Naposledy v stredu, v tele sa mi zmeni tlak, je mi na vracanie-strasne, srdce tlcie ostosest.... a nemozem vooobec fungovat.

mirmaj
17. jan 2011

dobre ranko
@liba78 @danulienka35 @lji @seagull2404 dakujem že na nás myslíte, myslím že sa jej to zlepšuje a k Dr, zatiaľ určite nepôjdeme, noc sme mali dobru, zobudila sa len raz pred 3 na papanie a inak spinkala pekne celu noc, a ani v noci nekašlala už len večer a potom ráno, takže myslím že nám asi zaberá ten Hedelix alebo Fenistil a nebude z toho choroba 😉 je to bojovnica ta naša Tamarka 😉

seagull2404
17. jan 2011

mne za posledne dni asi traja ludia povedali, ze niekde poculi, ze plastove flase cosi vylucuju a su pre babo velmi nebezpecne, ja som o tom nic nepocula, len teraz neviem, ako mam dat Tamarke cajik alebo vodicku, mliecko pijeme zo sklenenej, ale z coho piju cajik vase drobatka?

mirmaj
17. jan 2011

@lji skús viac oddychovať, určite to bude z vyčerpania, a častokrát jej v noci dávaš dudku? ja tiež niekedy ale ja mám postielku pritiahnutú uplne pri posteli tak niekedy ráno aj rozmýšľam či som jej ju dávala alebo spala celu noc bez a len sme papali 😀

mirmaj
17. jan 2011

@seagull2404 bolo to v spravach preto tá panika a myslím že do nejakého roku 2012 alebo tak nejak ich majú uplne zakázať ale to je v tom prípade ak jej v tej plastovej fľaši prihrievaš v mikrovlnke ja dávam všetko z plastovej nemám ani jednu sklenenú 😒

seagull2404
17. jan 2011

@mirmaj dakujem 🙂 som sa citila ako anti-mamina, ked som na nich nechapavo pozerala, ze o com mi to hovoria, ja v mikrovlnke malej nic nezohrievam, myslim, ze je nebezpecnejsia nez ta plastova flasa 🙂
som rada, ze vam uz je lepsie 😵

katulkaaaaaa
17. jan 2011

ahojte baby...mi mame za sebou dalsiu hroznu noc ☹ bol hore staleeeee 😠 davala som rurku dva krat,je normalne ze ma este aj teraz koliky????
@mirmaj moja nam pomohol sinupret,fenistil...ale chod radsej dr ta ti najlepsie poradi,skontroluje dychanie
@liba78 no veru aj simon ma pery krojene 😲 mame som ukazovala jurka ze je nadherny 😉
@21 aj ja mam migreny z unavy,vcera vecer moje decka zaspali o 22hod viki a o 23hod simon s tym ze do 7rana bol snad 10krat hore,vcera mi bolo tak zle ☹
@lji co si,vobec si tak nemusis pripadat,bud rada ze malinka tak super spi 🙂 ja pouzivam pampers utierky a som spokojna

evanns
17. jan 2011

@mirmaj drzime palce malej Tamarke nech ju choroba obchadza 😉

katulkaaaaaa
17. jan 2011

ten moj krpec sa na mna smeje ,dala som ho do autosedacky a hupem ho nohou,no mozem sa ja na neho hnevat? 😀

katulkaaaaaa
17. jan 2011

no vyzera to ze konecne zaspi...teraz dilema,odychnut si pri pc konecne sa najest a vypit kavu alebo ist s nim spat?

seagull2404
17. jan 2011

@katulkaaaaaa to poznam, tiez by som sa chcela niekedy hnevat, ked nepapa, ale ona sa na mna tak usmeje, ze hned zabudnem, co sa stalo 😀 my tiez mame problemy s bruskom, ale to kvoli tomu, ze sme zacali so zeleninkou a traviaci system si zvyka, mala je casto placliva, lebo sa nemoze vykakat 😖

mirmaj
17. jan 2011

@seagull2404 mne to tiež povedali naši, nie vždy sa stihnem kuknúť na správy 😝 a ked mi volali že aké fľaše používam pre malu a ja že MAM 😀 😀 a oni mysleli či plastové alebo sklenené 😝 no ked ich prestanú robiť tak bude aj lepší výber v tých sklenených lebo teraz je ich myslím hrozne málo a my napr, vieme piť len s MAM cumla takže to by som do žiadnej sklenenej momentálne ani nedala 😒

katulkaaaaaa
17. jan 2011

@seagull2404 moje malinke ☹ toto presne trapilo aj moju viki som zvedava ako to bude znasat maly mi zatial len kojime

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre