♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

brulka
2. mar 2011

@hajatanufus @kahlan1 my sme skusali najprv ryzovu a tiez to trvalo kym si na to zvykla. detom sa ani ta konzistencia velmi nepaci, navod na zarabanie kase z nutrilonu som zahodila a zarabala o dost redsie. ved kto by jedol taky beton 😝 ja som musela na zaciatku robit vsetko velmi riedke a mala mi to doslovne z tej lyzicky sala. ona vobec nevedela pracovat s jazyckom ani si to jedlo posuvat v pusinke. to vsetko prislo az po mesiaci a potom zacala aj krajsie papat aj som to jedlo konecne hustejsie zacala davat. teraz uz spapa velmi huste ale hrudky neznasa. musim stale mixovat, potlaceny banan nezje ani za svet, radsej o hlade ostane 😀

kahlan1
2. mar 2011

ahojte my sme spat od doktora a bol to des - ako sme vosli tak aj vysli neviem co to bolo nevazili nas nemerali nic len popocuvala a pozrela do hrdla a nic som sa nestihla spytat lebo anetka sa jej tak bala ze kricala ako diva a nic som nepocula @katkavv kazala mi skusit francuzske mlieko ale anetka ignuruje aj to ze nie je dobre ak pije tak malo mlieka ze 300 za den :( ze mam davat tvaroh a tak - ale mne sa to nejako nepaci ten tvaroh :( mam prist o dva tyzdne aj ked neviem naco presne

kahlan1
2. mar 2011

@brulka my papame z lyzicky pekne ale na kasu otvori prvy raz pusu a potom ani za svet

hajatanufus
2. mar 2011

@kvietok121 gratulujem ste sikovny ja som cisty zemiacik neskusala asi aj ja dnes vyskusam ked sa zobudi a slepkom sa neboj ked mu das do rucky piskotik a trosku ozuzla tak sa nic nestane a nemusis davat kazdy den len sem tam ked ta napadne vsak kojis tak sa nemusis bat ste sikovny no vidis a to ste o dva tyzdne mladsi nez my ale my sme mali termin koncom augusta len sa poponahlala ja som myslela ze sa narodi 24.8. to by mal moj otec krasny darcek na 70. tak nevadi dostal darcek skor ale este malu ani nevidel len cez net dufam ze po velkej noci sa nam podari prist

hajatanufus
2. mar 2011

@brulka tak to neviem lebo my uz pouzivame to od roka a tu to stoji tak do 9 libier takze asi okolo 11-12 eur co je super cena

hajatanufus
2. mar 2011

@kahlan1 tvaroh? ved ten sa smie az po roku nie?to je cudne ach ti dr. neviem co maju poniektori v tej hlave co dr. to iny nazor ved chodia na seminare tak nechapem preco su take velke rozdiely v nazoroch

brulka
2. mar 2011

@hajatanufus tak ved hlavne je zlozenie, ked si kvapnem na ruku a ochutnam tak chut je rovnaka. asi prejdem na aptamil, lebo ano cena je super bezkonkurencna 🙂

kvietok121
2. mar 2011

@seagull2404 mamina sa musi velaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ucit 🙂
@brulka ano velmi som sa tesilaaaaaaaa, aj sme hned tatikovi zavolali
@hajatanufus dakujem, my sme sa zase narodili neskor, mali sme 16. a az 21 a to sme ho museli nasilu vyvolavat, nechcelo sa mu, bolo mu to fajn 🙂

kahlan1
2. mar 2011

@hajatanufus tiez som bola zaskocena 🙂 ale isto nebudem davat

seagull2404
2. mar 2011

@kvietok121 tak to sme dve 😉

brulka
2. mar 2011

@kvietok121 aj my sme tak tatinovi do roboty volali si to pamatam nebolo to davno 😀 😀 😀 ja sa este stale vytesujem ze jej konecne chuti a ze mi pekne papa 😵

brulka
2. mar 2011

@hajatanufus @kahlan1 tiez by som to neriskovala. inac co lekar to iny nazor to je fakt 😠 ako sa v tom potom mame vyznat my maminy ???
inac kahlan moja mi tiez velmi malo mlieka vypila a to len preto ze nam lekarka povedala zacat podavat prikrm a nechat zapit mlieckom aby sa babo dojedlo. ale ta moja ked zjedla uz tych 60-70 gr zrazu vobec nechcela mlieko. boli to boje. mne vypila tak 500 ml aj menej. a to predtym skoro liter pila ked mala dobry den. takze ja som potom cakala aj hodinu alebo dve a az vtedy zacala pit. jej po jedle proste nechutilo, to len maximalne vody si trosku dala. lekarka mi potom vravela ze kym si deti zvyknu a traviace ustrojenstvo konecne zacne naplno pracovat to trva. im to lezi najprv dlhsie v tom brusku, tak jasne ze nie su hladne.

kahlan1
2. mar 2011

@brulka len my nevypijeme niekedy ani 300 a to tych 200 pijeme rano a vecer v spanku aby aspon nejake mliecko mala, nevioem ci mam skusit este sunar ochuteny alebo co :( vravela ze nie je to dobre ked vypije tak malo ale co mam robit?

hajatanufus
2. mar 2011

@brulka no ved ano
@kahlan1 to verim ani nedavaj
@kvietok121 no vidis ale chlapcom sa vacsinou nechce chi chi

seagull2404
2. mar 2011

@kahlan1 my tiez vypijeme cez den ledva 200ml, doktorka povedala, ze to dobre nie je, ale ze nutit ju nema zmysel, ze ma papat, co jej chuti, ja by som sa zblaznila, keby som to stale riesila, a tak je davam kasicky a cas od casu jogurt

hajatanufus
2. mar 2011

idem si s lucy pozriet nejake dvd v nadeji ze zaspinka aj ked o tom este nevie ale ja som tiez unavena a chcem si zdriemnut kym rachel este spi tak papa vecer

kahlan1
2. mar 2011

@seagull2404 vy aspon kasicky papate ale mi ani to - jedine kazdy den jeden jogur - kazala mi kupit francuzske mlieko tak som ho n´hned kupila ale kasle nato

neviem ci mam skusit ochuteny sunar - este to vravela

mam doma tolko mliek ze si mozem otvorit vlastnu predajnu 😀

brulka
2. mar 2011

@kahlan1 ked chces spytam sa ti na to svokra ked budeme cez vikend skypovat. mozno bude mat nejaky tip co si este nevyskusala 😉 alebo mozno povie ze je to ok. a pije ti ine tekutiny? vodu, stavy ovocne alebo cajik?

seagull2404
2. mar 2011

@kahlan1 alebo robit vela, vela marcipanu; a nemozes dat jogurt 2x denne? jeden klasicky ovocny a jednu aktiviu; a skusila si uz vsetky znacky kasiciek?

kahlan1
2. mar 2011

@brulka to by bolo super, davam jej riedenu stavu jablckovu, alebo hruskovu a to lubi to mi pije ale neviem kolko by jej mala za den vypit :( nic som sa nestihla opytat dr isla som tam s tolkymi otazkami ale vobec sa nedalo :(

@seagull2404 neviem ci mozem niekto tu pisal ze s jogurtmi opatrne a aku aktiviu to davate? tu sladku bledozelenu alebo tu tmavozelenu? este neskusila mala som nestle, hami a teraz mame nutrilon

lenadka
2. mar 2011

@memory97 mame sa ok, tak ako zo 7 mesacnym chrustom 😀 uz som zabudla kolko obmedzeni je to take skvrna, ale aj ake je to pekne ked sa prituli alebo pricucne 😵 ...ja vas citam ale nepisem...len aby ste vedeli ze mate smiraka 😀 ...dnes mi prisli latkove plienky, uz sa peru tak zaciname latkovat 🙂 😉 a tu su moje baby 🙂

katulkaaaaaa
2. mar 2011

@alure @danulka3 @vladka84 @memory97 @mirmaj babulky dakujeme 😉 tak mame super vysledky,mame prist az po tretom ockovany...a to je kedy?zabudla som sa opytat,viem ze prve sa dava v 3mesiacoch,druhe v pol roku a kedy tretie?poradte lebo mi mame vsetko poposuvane kvoli hrcke,dakujem 🙂
malemu bolo v aute zle chudatko sa mi pogrcal,takze dalsie detatko dogrcane 😒 som dufala ze simonovi zle v aute nebude byvat

fialka5959
2. mar 2011

to take starosti aj mna cakaju?ja som jej skusala dat piskotku a to docela slo 😀 ale my sme este stale na kojeni

jankasramka
2. mar 2011

@lenadka jej, peknucke, ja mam radsej ale na suchy zips. taketo plienky ako mas ty mateovi padaju z ritky, neda sa mi to nejak spravne nastelovat.....
@katulkaaaaaa inak som ti zabudla napisat ze ja chodim uz mesiac pravidelne na spining a myslela som si ze jak brutal schudnem ale prdlajs!!!!!! schodla som ako ty 2-3kg a potom uz nic. na cm to neviem ale vcera som sa uz zmestila do jednych gati co som v januari nezapla takze snad aspon napredujem dajak....
len dufam ze neschudnem 5cm na prsiach ako ty lebo to mi tam uz asi nic neostane 😀 😀 😀 😀

jankasramka
2. mar 2011

@hajatanufus este som sa ta chcela popytat o radu ze aku vlozku davas do plienky na noc. lebo mne mateo vsetky precura. cez den je poodicka, vecsinou cika do nocnika ale v noci som davala konopne vlozky kombinovane s mikrovlaknom a vzdy uz okolo polnoci mal cele pyzamko precurane.
tak teraz davam na noc uz len jednorazovky ekologicke...

lenadka
2. mar 2011

@jankasramka sval je tazsi ako tuk 😉

jankasramka
2. mar 2011

@lenadka to hej ale ja mam 12kg nadvahu 😒
inak ako sa mas? dlho si medzi nami nebola ☹

danulka3
2. mar 2011

@katulkaaaaaa ďalšie očkovanie je pol roka po tom druhom

eis4
2. mar 2011

čaute som tu len na skok.mm má dovolenku tak som nemohla sedieť tolko pri počítači 😒 zajtra vás dočítam. Nelinka mi doteraz tak pekne papala a dnes si spomenula že vie aj prskať tak som bola celá od mrkvičky a zemiačiku,zajtra vyskušame cukinu a zemiačik ,som zvedavá ako jej to bude chutiť 🙂
@memory97 díky .dnes som bola na upsvar dali my to tlačivo,tak v piatok idem na socialku.dufam že tam nebude tá krava čo minule lebo asi nič nevybavím 🙄 🙄
ani moja svokra nie je zlá dala by nám aj posledné ale tie jej poznámky a to že ona žije v roku 1970 🙄 minule mi povedala že mi dá modrý (32 ročný!!!)fusak po mm lebo ten je určite lepší ako ten čo máme my.mimochodom mám fusak lodger!!! povedala že to nevadí že mám ružovo fialový kočík kludne tam mám dať ten modrý fusak.išlo ma roztrhnuť ale našťastie mm jej vysvetlil. to je najhoršie že ked mi niečo takéto dá tak to nemožem ani vyhodiť lebo to chce späť čo ked bude mať dalšie vnuča 😔 🙄 🙄 už som mm povedala že ak budem táká ked budem stará nech ma odstrelí 😀 😀 on mi na to vždy povie že ho budem musieť skor zastreliť 😀 😀

niky13
2. mar 2011

ahojte, mozete mi poradit nieco na kasel u takeho prcka? Dcera prisla s kaslom a teraz zacal kaslat aj maly. A ma trosku aj sopliky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre