♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

alure
15. apr 2011

@kvietok121 ahoj moja krásne si to napísala majke 😉 a je to tak no Denis je riadny "beťár" a my lozíme o 106 ..včera sa začal chytať gauča a vstávať na nôžky 😲 musím dať nižšie aj postieľku lebo mám obavy ...no a je pravda že naše augustové miláčiky napredujú dosť závratnou rýchlosťou ale aj nám riadne povyrástli ..čoskoro budú mať rok 😲
Práve mi prišli mailom letenky do Ríma 😎 ja sa už tak teším .....najprv nás čaká výlet na veľkú noc do Rakúska,ptom začiatkom mája letíme do Ríma (síce bez Oliverka ☹ ) ale potom mu to v júni alebo v júly vynahradíme v Legolande

hajatanufus
15. apr 2011

@jankasramka ahojky citam ze si poriadne zaneprazdnena drzim palce s tym domcekom to by bolo pre vas vsetkych super to teplo trosku zavidim aj ja lebo aj tu v uk sa dost ochladilo dufam ze na velku noc sa pocasie umudri teraz uz ma byt kvetna nedela tak dufam ze bude pekna slnecna lebo sa tesim na pasie ked sa to cele odhrava vonku v zahrade pri kostole je to take autenticke raz som takto na kvetnu nedelu bola v cr v kostole a tam to tiez robili v zahrade pri kostole a velmi sa mi to pacilo 🙂 a neboj mateo z toho vyrastie 🙂 a ked objavi dalsiu zaujimavu vec ze sa da chodit a potom zase najde nieco nove 🙂

alure
15. apr 2011

@seagull2404 moja aj my chodíme do súkromnej školy a presne teraz sme mali rodičovské ale skôr to vidím opačne tí ktorý by tam mali byť (rodičia problémových žiakov) tam neboli,som bola taká naštvaná že keď sa ja viem dotrepať 30km zo Senca do Blavy aj s malým miminkom ako sa tam nevie dostať bratislavčan čo má len jedno dieťa 😠 včera som rozposlala mail rodičom a učiteľke že žiadam o mimoriadne rodičovské združenie,lebo včera bol zase konflikt a spolužiak pichol ceruzkou Oliverovi do brucha (hneď som si spomenula na prípad z Televíznych novín ako spolužiak napadol spolužiaka štetcom a to dieťa podľahlo zraneniu ☹ ) zalial ma studený pot 😔
@vladka84 moja ďakujem moc krásne 🙂 no ja zubárov moc nemusím mám z nich panický strach ale keď treba tak idem a snažím sa byť statočná 😉 Denisovi dnes vyšiel druhý zúbok 🙂 Som sa smiala že prvý vyšiel na Oliverkove narodeniny v sobotu a dnes na moje druhý 😀 pekne nám to rozdelil náš najmenší 😉
@kvietok121 ďakujem za bahoželanie 🙂

hajatanufus
15. apr 2011

@alure ahojky tak mas doma ale sikovnika kazdy den nas asi prekvapia niecim novym 🙂 clovek aby ,mal uz oci naozaj vsade a najhorsie na tom je ze tazko predvidat co vyvedu nabuduce 🙂

hajatanufus
15. apr 2011

@alure este som zabudla vsetko najlepsie k narodeninam vela zdravia a nech sa vo vstkom dari 🙂 🙂

alure
15. apr 2011

@hajatanufus Ďakujem moja 🙂 no veru to predvídanie je ťažké a nemožné.
Ako sa cítiš? nastali u vás doma nejaké zmeny? Osmelila si sa na pokec s mm? moc na vás myslím ako to zvládaš a ako sa držíš

alure
15. apr 2011

@hajatanufus Ďakujem moja 🙂 no veru to predvídanie je ťažké a nemožné.
Ako sa cítiš? nastali u vás doma nejaké zmeny? Osmelila si sa na pokec s mm? moc na vás myslím ako to zvládaš a ako sa držíš

kvietok121
15. apr 2011

@vladka84 tak hadam to rychlo prejde
@seagull2404 sukromna je teda fakt ina, pravdupovediac asi by som tam nechcela ucit ale ani ZS nie je nic moc
@alure dakujem aj ja, naozaj je to velmi rychlo ved len minuly tyzden sa dal na č a uz tento tyzden urobi za sebou 5-6 krkov no je to sranda

mirmaj
15. apr 2011

ahojte, dočítať nemám šancu takže sa nejdem o to ani pokúšať, neviem čo skôr, mala zasa zaspala včera skoro o 22 po boji a to tak že už fakt odkvecla únavou a o 6 sme boli hore ☹ a teraz ráno ked som bola na socialke zaniesť mm PN a povybavovať ine veci, zaspala v aute a ani sa nezobudila ked som ju preniesla domov. Cez víkend musím skočiť do roboty urobiť DPHčku ked bude mať kto postražiť malu lebo potom už to fakt nestihem. mm má ten stavec prasknutý takže zostáva v nemocnici min. do velkej noci a možno ho pustia až po ☹
@jankasramka pošlem ti IP

kvietok121
15. apr 2011

baby toto mi prislo ☹

NARIADENIE o pravidlách správania manželiek a partneriek počas Majstrovstiev sveta v hokeji 2011
autor: ÚSMEVÍk, 13. apríla 2011 o 23:13
§ 1
V čase od 29.4.2011 do 15.5.2011 je manžel/partner absolútnym vládcom nad TV prijímačom a jeho diaľkovým ovládaním.
§ 2
manželka/partnerka sa v uvedenom čase mlčky venuje domácim prácam.
§ 3
Pred každým zápasom treba manželovi/partnerovi položiť k televíznemu kreslu prepravku vychladeného piva, pričom dôraz sa kladie na slovo „vychladené".
§ 4
Manželke/partnerke je prísne zakázané zdržiavať sa v televíznej miestnosti počas hry.
§ 5
Počas prestávky má manželka/partnerka 15 minútové právo vstupu, aby mohla vyprázdniť popolníky a nahradiť prázdne nápojové fľaše chladenými plnými fľašami. V prípade záujmu sa podávajú rôzne maškrty. Šuchotanie s obalmi je neprípustné. Verbálna komunikácia je zakázaná.
§ 6
Najneskôr 30 minút pred začiatkom zápasu treba manželovi/partnerovi predložiť s láskou pripravené spravidla teplé jedlo. Aj v tomto čase musí byť „klapačka“ manželky/partnerky zavretá, aby manžel/partner nebol rušený pri mentálnej príprave na nadchádzajúcu hru
§ 7

Počas majstrovstiev sveta sa treba vyvarovať akejkoľvek činnosti slúžiacej na rozmnožovanie. Je zakázané nosiť oblečenie, ktoré by mohlo u manžela/partnera vyvolať túžbu po takejto činnosti.
§ 8
V prípade, že manžel/partner dovolí manželke/partnerke zhliadnuť na minútku alebo dve priebeh hry, musí sa táto zdržať akýchkoľvek prejavov a otázok, ktoré by prezradili jej nedostatočnú úroveň hokejovo-technického intelektu (napr.: Čo je to ofsajd?). Okamžitým vykázaním z miestnosti budú ohodnotené poznámky typu: „Ach, ten Satan dnes opäť vyzerá úžasne"
§ 9
Ak manželka/partnerka neporuší ani raz ustanovenia predchádzajúcich odsekov, manžel/partner je povinný odmeniť manželku/partnerku tým, že:
a) nerozleje pivo,
b) nenamrví v okruhu 3 metrov okolo svojho trénerského (televízneho) kresla,
c) pri spotrebe pokrmu uvedeného v § 6 nebude neustále pripomínať kulinárske schopnosti svojej matky.
§ 10
Nariadenie nadobúda účinnosť dňa 29.apríla 2011, 2 hodiny pred začatím Majstrovstiev sve ta v hokeji 2011.

alure
15. apr 2011

@kvietok121 to určite písal nejaký chlap 😀 veru je to zaujímavé sledovať ten pokrok u detí,najprv len ležia a čumia na strop,potom zistia že sa dá pretáčať,dávať nožičky do pusy a hop už sú na 4 ,sedia chodia..bľabocú a zrazu je to malé miminko veľké dieťa 😢keby sa niektoré veci dali spomaliť....
Včera si robili chlapci srandu z Denisa,Oliver mu púšťal autíčko na diaľkové a on nevedel kam sa skôr pozrieť ale nakoniec im ho chytil a vybabral s nimi on 😉a jedna foto ako papáme rohlík a sme celý od neho

@mirmaj ach moja to mi je veľmi ľúto ☹ dúfam že sa to ešte zmení a budete mať tatina doma na sviatky .Veľa síl moja drž sa ....

vladka84
15. apr 2011

@kvietok121 som sa pobavila, idem to vytlacit mm, aj ked u nas by to malo byt naopak, lebo ja som vacsi fanusik ako on 😀 😀 😀

vladka84
15. apr 2011

@mirmaj joj moja, tak mas toho tiez dost... budeme na vas mysliet, nech je mm cim skor v poriadku a doma s vami.. Tamarka je urcite preto taka, ze jej doma chyba tatko, aj ja to vidim na Karinke 😒

hajatanufus
15. apr 2011

@alure ano dakujem je to lepsie najprv sme sa porozpravali ale nebolo to ono a vcera ked sme sli z kostola tak bol na mna mm nejaky nafucany tak som doneho rypala ze nech mi povie co mu na mne vadi az kym mi vsetko nepovedal aj som si poplakala ale povedala som mu ze ak mi to nepovie tak nebudem vediet chyby odstranit lebo to co sa jemu javi ako chyba mne sa to tak javit nemusi tak sme si povytikali co nam vadi a myslim ze sa nam obom ulavilo aj ked to boli dost ostre slova ktore pichali ako mece ale som rada a cakam na dovolenku aby sme naozaj si nasli cas jeden na druheho a zacali opat pekne vsetko od zaciatku lebo nase manzelstvo ide dole vodou tak verim tomu ze tato dovolenka bude nas zachranny cln 🙂 a dakujem ze si na mna myslela 🙂

aj nam uz vysli spodne zubky a vzdy ked ma mala kusne tak si spomeniem na @kvietok121 veru vidim vsetky hviezdy a tiez to robi ku koncu ked uz dopapa a este sa mi smeje do oci minule tak kusla mm do prsta a ked jej ho zobral tak si ho este viac pritahovala aj teraz mi berie prsty aby mohla kusat nezbednica vcera sme jej dali aj varesku ako poradila memory tak sa chvilu s nou hrala a potom zaspinkala noc bola zase rusna asi 6x som k nej vstavala ale ani nepapala len chcela prso na cucanie a hned aj zaspinkala spat ale ja som uz pred siestou nemohla spat a som zase dolamana 😒 ;

vladka84
15. apr 2011

@alure krasne fotky 😵 jeeej, tak vy mate nabity program, same vylety 😀 viete co mi Karinka urobila na tej podlozke? normalne odhryzla z nej...a to nema zuby 😲

hajatanufus
15. apr 2011

@mirmaj ahojky stale myslim na mm ako sa ma dufam ze to bu
de v poriadku teraz si na vsetko sama tak sa drz budem na teba mysliet aby si to zvladala a mm nech s
r
ychlo zotavi

memory97
15. apr 2011

Ahojte, ako ste spinkali? My celkom dobre, mamina taka znicena, ze ma musel mm budit k malemu, som ho ani nepocula 😒

@akika722 pisala som tej babe o tu podlozku do kocika, tak cena sa zmenila na 12,80eur

@jankasramka ahoj moja, citam, ze Mateo je teda riadny sibaliko... maly este nastastie taky zivy nie je, ale tiez to pride, len troska neskor. To je super, ze ste si nasli domcek, dufam, ze nam das aspon foto, aby sme sa troska pokochali kolko zvieratiek bude na dvore, Mateo musi byt z toho uplne uneseny, ked je stale so zvieratkami 😉 Drzkaj sa, je to vycerpavajuce obdobie a drzime vsetky prsty nech vam vyjde domcek.

@alure vsetko najlepsie.-)

hajatanufus
15. apr 2011

@kvietok121 @alure presne to som chcela napisat aj ja ze to mohol opat vymysliet len chlap ako inak ale inak som sa pobavila 😀

seagull2404
15. apr 2011

@alure tak to je uz ale aj na riesenie s vedenim skoly a policiou, ved to sa potom moze stat uz cokolvek 😠 😠 😠 ja som s tymto ako triedna mala stale problem, zvolane rodicko, ja tehotna, cakam a prisla maminka jednotkarky a vzornej baby, potom maminka, s ktorou som bola v kontakte kazdy druhy den a ocinko, ktory mal na vsetko riesenie 😠 😠
@kvietok121 u nas toto nie je nutne 😀 😀 😀 ja som vacsi fanda a uz riesim, ze ako pojdem do roboty, ked budeme hrat 😀 😀 😀
@alure na toto sa tak kraaaaasne pozera 🙂 si stastna zena, moja 🙂

seagull2404
15. apr 2011

@kvietok121 ale sa mi to paci, idem to hodit na facebook 🙂

alure
15. apr 2011

@hajatanufus moja to je prvý super krok k tomu aby ste boli opäť spolu šťastný. Viem že to určite nebolo príjemné ale vybrali ste sa správnou cestou kompromisy sa postarajú o to aby bolo všetko ako má byť uvidíš na dovolenke trochu oddýchnete mm bude mať viac času,nebude taký nervný z práce a únavy a vy si to spolu užijete.Ak budeš mať možnosť určite aspoň na dve tri hodinky chodťe spolu niekde len ty a on (o deti sa na ten čas postarajú rodičia) Držím palce aby to dopadlo dobre
@memory97 ďakujem 🙂 no ešte že ťa mm zobudil 😉 Davidko by ostal hladný 🙂
@seagull2404 našťastie sa nič nestalo,mal na sebe mikinu a v podstate to bolo preto lebo Oliverovi sa daný spolužiak posmieval učiteľka na to nereagovala (na poslednom rodičovskom sa vyjadrila že to s nimi nezvláda a chce skončiť ich učiť ☹ ) mám pocit že totalne rezignovala a Oliver sa potom nedal ľahol si na spolužiaka čo ho slovne "osočoval" ten ho pichol ceruzkou a Oliver mu ju následne zlomi.No a nakoniec ceruzka bola učiteľkina lebo ten chlapec svoju nemal 😖 ale určite chcem takéto veci riešiť v zárodku a čo nasjkôr,už mi odpísalo viac rodičov že plne súhlasia..uvidíme ako to dopadne,bude tam aj riaditeľka a naša triedna.Nechcela by som aby odišla z boja týmto spôsobom bez predchádzajúceho pokusu niečo urobiť a chcem aby vedela že my rodičia pri nej stojíme
Ako krásne si mi napísala 🙂 ano som šťastná hlavne vďaka mojim trom láskam 😉

alure
15. apr 2011

Babulky vyhodila som tabulku s mierami našich detičiek prosím ak máte niektorá ešte nejaké miery čo mi chýbajú pls. IP posledne niekto písal na forum a neviem to nikde nájsť..som prešla x strán dozadu a nič..tak sa na mňa nehnevajte. Dnes som tam dala údaje o Dávidkovi od @memory97 a Tamarke od @seagul2404

alure
15. apr 2011

Babulky vyhodila som tabulku s mierami našich detičiek prosím ak máte niektorá ešte nejaké miery čo mi chýbajú pls. IP posledne niekto písal na forum a neviem to nikde nájsť..som prešla x strán dozadu a nič..tak sa na mňa nehnevajte. Dnes som tam dala údaje o Dávidkovi od @memory97 a Tamarke od @seagul2404

seagull2404
15. apr 2011

@alure moja, teraz sa nestalo, ale mohlo sa, tak treba na to pozerat, viem si predstavit, ako sa chuda ucitelka citi, ale v kazdom pripade to riesit treba, aj za pomoci psychologa a ja by som navrhla aj pohovory s policiou, take skor naucne, hravou formou a pod.
ved to je ten najvacsi dar, vsak? ja ked som ich videla na fotke, tak ma to dojalo 🙂
@hajatanufus uf, tak to musi byt skvely ulavovy pocit, aj ked to bolelo, radsej nech je to von, teraz uz viete, co robit 🙂

seagull2404
15. apr 2011

@alure moja, hod tam na chvilu aj tu tabulku z 1. polroka, som myslela, ze ju mam ulozenu a nemam 😅

eis4
15. apr 2011

@kvietok121 my ideme na velku noc do hurbanova ale dufam že už potom bude pekne a podarí sa nám stretnuť 😉
@seagull2404 moja neviem to nájsť na nete ale kupovala som to v dráčiku na národnej za 16eur asi. macko pooh z modrou hrkálkou a je k tomu aj velká hrkálka a ked s nou zahrkáš tak začne hrať,ale reaguje aj na hlas tak moja radšej vykrikuje na neho 😀
@jankasramka ho má na FB na videu ako sa s ním Mateo hrá 😉 http://www.facebook.com/#!/video/video.php?v=17...

seagull2404
15. apr 2011

@eis4 waw, tak toto je vec, ktoru by som kupila 🙂 len musim pohladat ako sa to vola, lebo ja sa do dracika asi tak skoro nedostanem

seagull2404
15. apr 2011

@eis4 http://www.detskehracky.sk/macko-pu-s-hrkalkou-... to je asi toto, ze? len musim pohladat lacnejsieho ☹

hajatanufus
15. apr 2011

@seagull2404
@alure ano je to lepsie dakujem za vasu podporu nemam rada ked sa obaja urazame a uzatvarame sa jeden pred duhym do seba viem ze to je najhorsie co moze byt ale je lepsie ze som za nim nesla hned lebo som bola nahnevana a aj on na mna a potom by to zase len zle dopadlo takto to bolo uplne necakane a spontanne sli sme po ulici a rozpravali sme sa deti spinkali v kociku takze sme na to mali uplny klud nic nas nerusilo myslim ze to bol zasah zhora a som tomu rada a verim ze je to uz na dobrej ceste aj ked tomu este treba dat samozrejme cas ale aspon sme si to prediskutovali a pocas dovolenky chcem aby sa mm mohol venovat anglictine a ja zase detom a zaroven aby sme aj vsetci boli spolu ved mm bude mat az tri tyzdne dovolenky a potom este bude dalsie tri tyzdne bez nas tak snad mu budeme chybat a obaja si uvedomime ze jeden druheho este lubime a potrebujeme sa vzajomne 🙂

eis4
15. apr 2011

@alure chvala bohu že sa Oliverovi nič nestalo. to už nie je normálne čo tie deti robia 😲 aj ja by som to riešila,nech tam prídu pekne všetci rodičia!!! to tých rodičou nezaujíma čo je z ich detmi?????
malý je zlatý ako vybabral z tatinom a oliverom 😀 😀 😀

eis4
15. apr 2011

@seagull2404 nie, je to iné ale asi to bude niečo podobné hned ti to odfotím 😉

alure
15. apr 2011

@seagull2404 tabulka z prvého polroka je tiež tam,tu som nevymazala... 😉 no budeme to všetko riešiť po veľkej noci,teraz sa už nestiha len dva dni škola,v stredu ideme k zubarovi a od štvrtka maju prazdniny. S tými policajtmi super nápad,bolo by aby si prebrali šikanu ako takú a celkovo ich nejak poučili o rizikách...
@eis4 ako si to myslela s tým že na dasienku jej ostane stopa aj keď vyrastie? Dúfam že je to ok...
No jasné najmenší ale niekedy mám pocit že má viac rozumu ako moje strašie "dve" deti samozrejme aj mm je niekedy ako dieťa tak to beriem tak..ved práve že my ideme riesime dávame návrhy čo a ako,a niektorí rodičia kašlú na to 😠 😠
Idem dať jesť Denisovi torchu nech si pospí a pôjdem pre Olivera do školy
ahojte zatiaľ

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre