♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

halintoa
19. máj 2010

bihan: vitaj späť 🙂 , všetci sme Ti tu podlo a nízko závideli 😀 .

silwietta
19. máj 2010

rubi, ja som bola 2 tyzdne odcestovana a pre postu mi chodila svokra, ale bud postarka zabudla vypisat ten zlty papierik alebo sa stratil, lebo inak by mi balik svokra doniesla.... alebo sa stratil este predtym ako dosiel na nasu postu...

rubinka
19. máj 2010

U nás to funguje tak že ked si nájdem lístok že som si niečo neprebrala tak môžem si po to ísť na poštu najskôr na druhý deň. Vždy to mám tak vyznačené že ten deň čo mi doručili lístok mám škrtnutý.

januliatko1985
19. máj 2010

sivema, miska ma pravdu 😉

bihan vitaj spat 🙂

rubinka
19. máj 2010

Bihan vitaj doma, hoď nejaké fotky z dovči nech ti závidíme 😀

didulka85
19. máj 2010

Lulu kolko som sa ja uz nakricala na poste... Som permanentny stazovatel.

Sivema mozu ta vyhodit aj ked si PN?

silwietta
19. máj 2010

pocas PN nemozu ukoncit pracovny pomer, lebo si v podla zakona v tej dobe chranena... ale ak by islo o zrusenie pracovneho miesta tak tusim vtedy mozu...

mandylion
19. máj 2010

Dievcata, podla mna by nemal byt problem ist na matersku neskor ako 6 tyzdnov pred porodom....

zeytin
19. máj 2010

pocas PN mozu ukoncit pracovny pomer, iba ak je na dobu urcitu a pocas PN sa tato doba skoncila....
Ja tiez zvazujem, ci na matersku skor alebo neskor... este mam aj nejakych 25 dni dovolenky... tak uvidime 😉

silwietta
19. máj 2010

mne dokina papierovo posuvala termin aby mi sedel datum nastupu na MD s koncom dovolenky, ktoru som uz mala zadanu...

lucy1990
19. máj 2010

Tak som si trochu pospala..nikitka, trosku si ma upokojila s tym krckom 😉

lucy1990
19. máj 2010

A denisocka, pre teba mam miery😉 😀, dnes sme 27+2:
BPDxFOCD 69=27+6, 249=27+1
TADxAPD 225=26+5 - co inak znamena toto?
FL 53=28+4

lucy1990
19. máj 2010

Uz som si zistila co je TADxAPD – TAD – transabdominálny diametar – priečny rozmer bruška plodu, APD – anteroposterior diameter – predozadný rozmer bruška plodu. Možno doplniť, eventuálne nahradiť údajom AC – abdominal circumferentia – obvod bruška.

mandylion
19. máj 2010

Lucy, podla mna sa vobec nemusis strachovat, keby bolo nieco vazne, tak ti to na 100 percent povie doktor ... ze sa mas setrit a minimalne sa stresovat, lebo to, ze nerobis este neznamena, ze nemas stres...

eliska252
19. máj 2010

Lucy hlavne klud a pohoda kamoška bola 3 týždne pred pôrodom otvorená 1cm a malé je krásne zdravé.

eliska252
19. máj 2010

Mandy asi záleží aj od ochoty doktora kedy ťa vypíše. Pre každého je jednoduchšie vypísať papier rutinne v 34tt a hotovo ale ked budeš trvať na tom , že ti nevychádza podľa mňa by ti mal urobiť podľa teba.

mandylion
19. máj 2010

eliska, dnes cely den riesim tu matersku a uz som to vyspekulovala 😀
kedy mas vlastne termin?

mandylion
19. máj 2010

eliska, no budem ju musiet uprosit...4 dni mi tam chybaju do nastupu..

eliska252
19. máj 2010

To si dobrá ja som špekulovala 3 týždne a aj tak mi to nepomohlo budem mať minimál matersku ale ten vyšší RP.
Ja mám termín 3 augusta podľa PM a 10. augusta podľa sono v 12tt a ak si možem vybrať tak by som chcela rodiť 8.8 alebo 7.7 🙂

eliska252
19. máj 2010

ak je rozumná tak podľa mňa by ti nemala robiť problém veď ide o peniaze a nie o fazulky. Budem držať palce a sa v najbližšiej poradni na to opýtaj.

denisocka
19. máj 2010

lucy dik 😀 ... takže to vyzerá na dlhonohu modelku 😵

ja nemam čas vas ani čítať ani dočítať,teraz maly na chvílku odišiel k našim pozrieť malu čunku,tak aspon pijem zalievanu polievku,lebo mna zaha pali nonstop

eliska252
19. máj 2010

baby a to vám nič nedali na tú záhu. Ja to našťastie nemávam ale švagriná brala smectu také v sáčku to bolo.

denisocka
19. máj 2010

eli nič,ale ani som nikoho nepýtala,ja si nato robím sodu / ocot+voda a soda

denisocka
19. máj 2010

ináč,čo sa pomeru týka - pracovneho,nie sexualneho,aj mne ho na čechách ukončili počas PN,lebo bol aj tak na dobu určitu

bihan, vitaj ... nakupene? pribrate ? učet vyplieneny?

eliska252
19. máj 2010

Deni a v zalievanej polievke nie je glutamán? Lebo to vraj tehule a deti do 3 rokov nesmú a je to vraj aj vo vegete. To mi svokra povedala ona varí v školke.

denisocka
19. máj 2010

Neviem,hlad nema oci ,xixi

eliska252
19. máj 2010

To je pravda 🙂
Ja mám v poslednej dobe brutálnu chuť na zmrzlinu fu jedla by som ju na ráno obed aj večer.

adal
19. máj 2010

denis ahóóój, mne pomáhali burizóny, nie sladké a pukaná kukurica 🙂

zuzana76
19. máj 2010

ahojte
Eliska tak povedz,ze uz existuje aj vegeta bez glutamanu, je to len sama susena zelenina pomleta, od Vitany, dokonca aj Bio bujony, resp, bujony bez glutamanu sodneho a aj sackove polievky su uz bez glutamanu, Zo zahradky, ja na nich teda ficim od zaciatku tehu, samozrejme nie kazdy den, ani kazdy tyzden, ale tak 3x do mesiaca iste mam. Ale vyebram, len bez glutamanu a precitam si pozorne zlozenie.

eliska252
19. máj 2010

No šak ona mi to preto hovotila, že ked to kupujem mám dať pozor či to tam je alebo nieje. Tak tiež furt čítam v obchode ja milujem hubovu zo záhradky aj šapionovu mnma

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre