♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

katulkaaaaaa
14. sep 2010

@akika722 aj mne posli recept 🙂 dnes nevem co varit tak by som ju skusila,dakujem 😵

vladka84
14. sep 2010

no baby, mame za sebou prvu noc, celkom uspesnu, bodaj by boli take vsetky 😉
dakujem za gratulacie, som rada, ze to mam za sebou a konecne som mohla uzavriet augustovych milacikov v brusku..zdalo sa to nekonecne 😀
@katulkaaaaaa no v stredu si ma nechali v nemocke s tym, ze rano o 7h. zacneme s vyvolavanim porodu, bola som otvorena na 2 prsty, podla ctg riadne kontrakcie... okolo polnoci mi zacala pomaly odtekat plodova voda, najskor som ani nevedela co sa mi to deje, potom zacali silniet kontrakcie, tak som lezala na izbe a sledovala na mobile cas - do tretej som mala kazdu polhodinku, potom 20 min., 10 min., tak som sla zobudit sestricku, ze asi idem rodit 😀 pozrela ma, ze este stale som len na 2 prsty, ze si mam skusit pospat..to akurat, uz som ani oko nezazmurila, stale som sledovala cas..o 5tej som to uz nevydrzala a isla znova za nou, to ma uz poslala na salu, urobili mi ctg, zavolali lekara, ten usudil, ze som na 4 prsty a mozem sa zacat pripravovat... samotny porod trval asi pol hodinky, dalo sa to ladnut, len ma potom ete hodinku zasivali 😖
o 7:15 bola Karinka na svete a teraz sme uz doma, tak sa tesime 😀

vladka84
14. sep 2010

asi vas spatne nedocitam, ale viem, ze ste tam riesili aj odsavanie - mne v nemocke kazali kojit 10 -15 min z oboch prsnikov, malu budit kazde 2-3hodinky, nech sa rozbehne mliecko... teraz je uz rozbehnute, ale neviem, ci ju mam stale kojit z oboch, alebo na striedacku... a mam si aj odsavat? 😖 som z toho jelen, ale Karinka je zatial spokojna, ukazkove babo 😵 klop-klop

alure
14. sep 2010

@vladka84
malinká je nádherná a som rada že to máš takto úspešne za sebou 🙂 Veľa veľa mliečka ti ešte raz prajem a Karinke veľa šťastíčka,zdravíčka a lásky !

Maminy chcem sa opýtať tých ktoré s tým máte skúsenosť (lebo pri prvorodenom som to nemala) tento náš drobec by bol dosť často na prsku,kde aj zaspáva a keď ho dám dole z rúk zobudí sa. Dnes som mu dala cumlík..podudlal zaspal a cumel vypadol z pusky. Môžem mu cumlíkom na uspanie nejak ublížiť? Môžem tým nejak ovplyvniť jeho sací reflex a nedajbože stratí záujem o prsník? Proste máte to niektorá aj vy a nič sa nestalo použitím cumla?
Ďakujem za info.

@katulkaaaaaa
ja som sa dnes rozhodla pre špagety lebo sa mi nejak nechce 🙂 zajtra sviatok vštci doma,tak uvaríme niečo sýtejšie a tiež sme rozmýšlali nad gulášom u nás na jazerách uvariť s partiou v rámci rozlúčky s letom.

alure
14. sep 2010

@katulkaaaaaa
písala si niečo o vyrážkach. Neviem to spätne nájsť,máte ich na tvári? Robíš s tým niečo? Lebo aj náš Denis to má na brade a trošku na líčku..ale je to podľa mňa dosť škaredé..sú také červené akoby zapálené..no neviem :(

memory97
14. sep 2010

@jankasramka no vidis to🙂 Tieto jedine na medovej baze mi zaberaju, ostatne si mozem dat do vytrinky🙂

@liba78 nam nekazala, ale zas mi sme troska iny pripad🙂 a mal maly vsetko dobre vyvinute? Nasa vravela, ze teraz tie pemprsky su uz take, ze pripominaju postolky, ze netreba, ale radsej bal, ak ti to odporucala a uvidis, co povie, tusim sa na dalsiu kontrolu ide v tretom mesiaci.

memory97
14. sep 2010

@vladka84 krasna je malicka🙂 dufam, ze malej to dlho vydzi, ze bude dobre babatko,ved si to zasluzis🙂

@alure nas robi to iste, iba by bol stale prisaty. Dudlik mu dam, ked uz je velmi dlho a nemusis sa obavat, maly sa bez problemov prisaje. V clanku som citala, ze dudlik je vyborny pre ten pripad, ze sluzi ako prevencia proti syndromu nahleho umrtia u deti🙂

katulkaaaaaa
14. sep 2010

@vladka84 ahoj no tak super aj porod dobre dopadol 🙂
ja som v porodnici robila ako ti z kazdeho prsa cca 10minut,ale doma kojim len z jedneho 15-20minut a maly mi vydrzi 3-4 hodinky uplne v pohode,ja neodsavam mlieko vobec 🙂
mala je kráááááááááááááááásna

alure
14. sep 2010

@memory97
ďakujem ..som si vydýchla 🙂

vladka84
14. sep 2010

@alure dakujeme 🙂
Ja som pri Timke mala cumlik a normalne som ju aj kojila, inak nevedla zaspat len tym sa ukludnila, ze dudlala - najskor mna a potom, ked ma uz tak boleli bradavky, ze som nevedela ako nakojit, tak som jej do pusy dala cumlik a bolo vyriesene... Karinka ma takisto cumlik, pre pripad nudze 😉

katulkaaaaaa
14. sep 2010

@alure ja davam cumlik a maly nema s kojenym absolutne ziadny problem 😉 ja ho pouzivam od porodnice
vyrazky sme mali presne ako pises,cervene hńisave zapalene,umyvala som to repickom a natierala kremikom...davala som na to aj sudokrem co dava na zadocek,urychlilo to hojenie,mam pocit ze sa vyhadzal ked som zjedla dzem ☹

vladka84
14. sep 2010

@katulkaaaaaa dakujeme 🙂
no porod bol vraj celkom v pohode, mne sa to takto nezdalo, najma to sitie, kedze som bola taka pevna, nejako som sa nemohla poriadne otvorit a tak som sa dotrhala, zvonku mam len par stehov, ale ked som sa ho pytala ako to vyzera zvnutra, povedal, ze to radsej nepocital... ale nemyslim na to a tesim sa z malej, akurat som hned mm povedala, ze s tretim nech nepocita 😀
a ako si presla na jednoprsne kojenie? myslim si, ze nam by take tiez stacilo, lebo ked mala papa, tak citim, ze v prsniku este ostalo, takze mi vlastne vypije z oboch cast, nemam ich napate ale ani prazdne. Neviem ale, ci sa pri takom kojeni dostane k tomu zadnemu mliecku, aby sa aj nasytila... a zase sa bojim, ze ked jej ten druhy nedam pri prvom kojeni, do druheho mi praskne 😲

katulkaaaaaa
14. sep 2010

baby mame za sebou prvu poradnu maly ma 57cm,4290gr....za tri tyzdne pribral 690gr a narastol 6cm 😀

katulkaaaaaa
14. sep 2010

@vladka84 neboj nepraskne 😀 😀 😀 prve dni to sice dost citit ale tvorba mlieka sa ustali,skus dat z jedneho za tych 20minut vytiahne predne aj zadne mlieko 😵 bude dobre napapana

katulkaaaaaa
14. sep 2010

@vladka84 Vladi vidis,ja som mala porod strasny ale sitie skoro ziadne,len z vonku par stichov,teraz uz neviem ze som rodila 😅

evanns
14. sep 2010

@alure ahoj...aj my sme mali skarede zapalene vyrazky na lickach, brade a cele a svagrina - kozna dokyna - mi skvele poradila : potierat ich vlastnym mlieckom, ktore ma autoimunitnu f-ciu...a za 3 dni mala tvar cistuckuuuuu...po cokolade sa tak vyhadzala, tak uz ju nejem, aspon schudnem 😝

evanns
14. sep 2010

baby a vytierate babatkam ustnu dutinu???

vladka84
14. sep 2010

@katulkaaaaaa tak skusim dat len jeden, v noci ju aj tak pri tom druhom uz budim a len sem - tam si cucne... a nerobili sa ti hrce?
ja som si druhy den v pohode sadla, aj doteraz som to nejako necitila, ale asi mi uz odchadzaju stehy, lebo ked si sadam alebo chodim, tak ma hnusne picha..

katulkaaaaaa
14. sep 2010

@evanns ustnu dutinu nevytieram ani som o tom nepocula ze by sa malo,ale dakujem za super tip potierat vlastnym mliekom,vyskusame 😵

vladka84
14. sep 2010

ake sladkosti vlastne mozem? ja mam taku chut na sladke, ale viem ze cokolada nie je dobra, horalka takisto, mila ma navrchu cokoladu, fidorka je cela cokoladova.... co si mam dat piskoty? 😕

alure
14. sep 2010

@evanns
ja som si najprv myslela že sa mu to tvorí práve z mliečka čo mu stečie po brade a líčku po dokojení....
ja zatiaľ pusku nevytieram,ani neviem kedy sme s tým začali pri Oliverkovi,ale popýtam sa v poradni keď pôjdeme...
@katulkaaaaaa
ten repík skúsim aj ja 🙂
obom ďakujem za rady 🙂
@vladka84
hlavne že je všetko ok ,na to šitie a všetko okolo aj tak časom zabudneme 🙂 a ako píše katulkaaa nemusíš sa báť prsko nepraskne a ja som čítala v jednom článku že predné mliečko také od smädu ťahá prvých cca 10 minút a potom zadné stačí ak poťahá 5 minút..takže jedno kojenie by malo z jedného prska trvať do 20 minút.

alure
14. sep 2010

@vladka84
ja keď mám chuť na sladké tak si kúsok čokoládky dám,ale neviem sa dojesť vanilkových termixov,pribináčikov a tak..tým zaháňam chuť na sladké..po 6 týždňoch vraj môžme v pohode začať nabiehať na všetky potraviny a postupne si ich zavádzať do jedálnička.

vladka84
14. sep 2010

@alure pribinacikov vyjedam aj ja a este vanilkovu activiu, zachvilku naspat naberiem aj tie kila, co isli po porode dole (a vela ich teda nebolo) 😀
s tym prednym a zadnym mlieckom som mala praveze obavy pri tom dvojprsnom kojeni, lebo ked som ju mala 10 min. na jednom, potom 10 min. na druhom - pri ktorom mi uz zaspavala, tak asi sa takto k zadnemu nedopracuje, tak som zacala rozmyslat, ze jej dam len z jedneho kolko vytiahne... no vyskusam to teda, dufam, ze nebudem prva, ktorej praskol 😀 😀 😀
vo stvrtok mame prvu poradnu, tak uvidime co nam povie doktorka...

jankasramka
14. sep 2010

@liba78 budu to zatiallen dva roky co som doma nebola...
@katulkaaaaaa ked ma sopliky, ukladaj casto na brusko-pod dohladom, nam to poradila pediatricka- a pomaha to velmi lebo sopliky netecu co hrdla

@vladka84 cokoladu by si nemala akurat pred kojenim cca 30min aby kofein z nej nepresiel do mlieka-ale ak odkojis a das si cokoladu tak sa nic nedeje.ajked sa vraj z nej mozu vyhadzat ale ved z coho uz sa nemoze? vsetko je riziko. mne sa najprv zdalo tiez ze sa vyhadzal z cokiny tak som pred par dnami zjedla strasne vela naraz- na skusku- a nic mu nebolo. tak asi tak 🙂
@evanns nam vravela dr. ze to vytieranie je len esteticke-vraj, takze to nerobim (mateo je fesak aj bez toho 😎 😀 )
tebe co povedali?sluzi to aj na nieco ine?

alure
14. sep 2010

@vladka84
tak sa držte a určite to bude dobré..zo začiatku sa ti možno budú tvoriť hrčky na tom prsníku s ktorého nebude sať a bude to mierne bolestivé ale neboj prejde to...

katulkaaaaaa
14. sep 2010

@jankasramka skusim,dnes som kupila odsavacku na vysavac,baby by ste neverili kolko soplikov u to vytiahlo,chuatko male sa necudujem ze dychat nemohol ☹
mama ho zobrala von v kociku a ja letim do mesta ucty poplatit a vyzdvihnut skolacku 😀 tak sa majte krasne

memory97
14. sep 2010

@evanns tiez nevytieram, aj ked viem, ze by sa mala🙂

@katulkaaaaaa ustna dutina sa vytiera preto, ako keby si cistila babatku zubky🙂

vladka84
14. sep 2010

@memory97 mne sa zda, ze mi pri Timke hovorila doktorka, ze mam vytierat pusu, aby sa jej neurobili take biele oneeee, neviem ako sa to vola... z mliecka..tak som jej vzdy pri kupani presla po puse a kusok aj v puse s mokrou handrickou.. Karin som to este nerobila, vcera sme mali prve domace kupanie a bola som v strese 😀 😀 😀
@alure dakujeme za rady 😉
@jankasramka LEN 2 roky? ved to je vecnost... 😲 ty si riadny expert, ze na skusku...ale aspon vies, ze cokoladu teda mozes, najma v extremnom mnozstve 😀

sivema
14. sep 2010

Dievčence dˇakujem za rady...po kúpaní spinkáme aj my v perinke,ale cez deň na chrbátiku bez perinky 😉
Dnes sme boli na očkovaní...plakali sme asi 5 sekúnd 😅 ,bola malinká úžasná
snáĎ sa dnes dostanem ku fotkám a ukážem vám ju

lji
14. sep 2010

@vladka84 gratulujem,malá je krásnunkavá a nech jej tá dobrota vydrží 🙂 a uži si že nemáš bolesti po šití. ja som bola tak natrhnutá že ako som išla domov z pôrodnice tak som už bola ok ale postupne akoby sa mi to začalo všetko dávať do normálu a prežila som si štípanie, pichanie, svrbenie.a to som po každej aj malej potrebe šla do sprchy a dávala si betadin a kalciovku. tak si poriadne poklop aby ti to ostalo len pri slabej boliestke 😉 mne stačí dlhšie sedenie na tvrdej stoličke,dlhšia prechádzka a hned viem že som rodila 😀

@alure no ja neviem a tiež mám riadnu dilemu lebo používam dudlík ked sme moc uplačkaný. prisať sa mi prisaje ale ja väčšinou používam klobúčiky a občas mám pocit že ani mliečko nesaje ale len dudle tak sa cumlíka trochu bojím 😖 dudel je ale dobrý vraj ako malá prevencia voči syndrómu náhlej smrti, vraj podporuje prácu čriev (len vraj) a je lepší ako prst-dudel vezmeš-prst nie...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre