♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

zuzannas
9. feb 2010

Dobre poludnie dievcata,

tak my sme sa pred chvilkou vratili s malym z MC, z fitlopty co chodime kazdy utorok..dnes som teda hrozne unavena, uz pijem druhu kavu, neviem ci je dnes daky divny tlak ci co.. 😖

Inak ja vysavam rada, teda musim, lebo vysavam kazdy den, detsku a kuchynu, mne to hrozne lezie na nervy, ked vidim spinky na koberci, mame taky "uuzasny" tmavo modry, kde vidno teda aj tu najmensiu spinku, ak dosluzi, urcite kupim radsej daky bezovy alebo hnedy..ale napr. z celeeeho srdca neznasam utieranie prachu, blee, to som rada ak urobim aspon raz za tyzden...

halintoa
9. feb 2010

gijar: asi Ťa v mojom príspevku zmýlilo, že : "tak v prípade, že budeš pred nástupom na MD opäť zamestnaná, máš nárok na MP a zvýšený RP." - toto je môj prípad, keďže som od 11/2009 nezamestnaná, tak už nie som v ochrannej lehote, takže budem musieť byť znova zamestnaná /poistená, aby som mala nárok na MD. (ja si teraz totiž DPN neplatím).

rubinka
9. feb 2010

Bobatko neviem ako si to rátala že by sa ti to DNP neoplatilo ved ja tam dám možno niečo vyše 10 tisíc a už v prvej dávke sa mi vráti to čo som do toho investovala. 🙂

leteku
9. feb 2010

Ahojky. Ja si tiež myslím, že DNP sa oplatí. Teraz mi prišlo že za OČRku čo som mala tri dni v decembri mi vyrátali 11 eur na deň, to som si ani nechcela uplatnovať. Včera mi však prišiel takýto list.
Dnes som bola v poradni, všetko je O.K. mimi má 70 mm, nie je to veľa?

rubinka
9. feb 2010

Leteku neviem koľko má mať v 13tt ale teda riadny valibuk to je 🙂

leteku
9. feb 2010

O týždeň idem na 3Dčko tak uvidíme čo mi tam povie. Ale o Terezke mi tiež lekár tvrdil, že je to veľké bábo a ona sa narodila a mala 2850g a 48cm, tak neviem ako to je či ten môj lekár nemeria nejako čudne.

snehulienka24
9. feb 2010

no babule, ked som zistovala na socialke pre segru, tak mi povedali ze od tohto roku sa neda uz ani pripoistit.... jej leteku 7 cm, to uz je clovek 🙂 deni niekedy tabulku velkostnu hadzala tak ju skus najst 🙂)) ja idem na kontrolu o tyzden a to budem tiez 13 t tak uvidim, potom napisem ;)

rubinka
9. feb 2010

Snehulienka tak neviem ako je to s pripoistením ale pokiaľ sa jedna o poistenie ked žena nepracovala tak to sa dá. Ja som tam bola nedávno meniť si VZ.

leteku
9. feb 2010

To fakt sa nedá pripoistiť? Každý rok nové zákony to je hrozné. Tiež si pamätám, že deni tu tú tabuľku dávala ale to už bolo riadne dávno, idem skúsiť hľadať.

lucy1990
9. feb 2010

Leteku, ja mam tu tabulku v mobile - 13 tt - 6,5 cm, 13,5 tt - 7,4 cm 😉 cize je to ok..

leteku
9. feb 2010

lucy - ďakujem, už som ju našla tak som rada, že nemám obríka ale normálne dieťa

lucy1990
9. feb 2010

Bobatko, DNP bolo asi jedine vyhodne, co ponukal stat...ked si vezmem ze teraz budem dostavat 3 roky 160 euro a keby som si 9 mesiacov platila 44 eur, tak dostavam 6 mesiacov 500 euro, potom 1,5 roka zvyseny rodicovsky prispevok 256 eur a este rok 160 eur..tak sa to velmi oplati...tych 9x44 eur by sa mi vratilo uz v prvej davke materskej 😉

lucy1990
9. feb 2010

Leteku, nemas za co..ja som si to pre istotu odfotila do mobilu, nech sa mrknem este v poradni, ci je to ok 🙂 ale este si pockam do 26.2. 😒 to uz budem 15+5 🙂 teda dufam, ze bude vsetko tak ako ma byt...a inak lulusha, dik za opytanie, po tom incidente s vracanim sa mam lepsie, to je tak vzdy, ze si to poriadne odtrpim a chvilku mam pokoj...pocitam ze to zajtra znova zacne 😠 ako som vtedy pisala, tak potom som este 3x vracala, potom ma este prehnalo a od vycerpania som zaspala....ale myslim, ze som zjedla pokazene...kupila som si v jednom stanku totizto langos na ktory mi tea den pred tym urobila chut 😀 a potom som to velmi silnym sposobom olutovala 😔

snehulienka24
9. feb 2010

lucy mne este tiez byva poriadne zle...preto vas casto citam, ale skoro vobec nepisem...dnes mi je celkom dobre, ale inokedy travim dni nad wc misou...uz som si raz slahla aj torecan... dufam ze to coskoro prejde 🙂))) drzim palce aj tebe...

lucy1990
9. feb 2010

Diki snehulka 🙂 ja sa stale utesujem, ze ved to prejde, uz to vydrzim...tak zatial som to neriesila ziadnymi cipkami, ani homeopatikami, ani nicim...a utesujem sa, ze toto su uz len posledne "vyprdy" ako to ja nazyvam 😅

snehulienka24
9. feb 2010

lucy 🙂))) vyprdy....isto ze to musi prejst, potom si uz budeme len uzivat 🙂))

gijar
9. feb 2010

ano hali presne na to som myslela 😉 u teba to je tak, chapem. u mna alebo u tych co neboli zamestnane ale len si v kuse platili to DNP tak netreba sa znova zamestnavat.

lucy-ano oplati sa to....aj ked ja si neplatim z najvyssieho vym.zakladu ale ajtak je to dobre 😉

snad ta to coskoro prejde tie nevolnosti....uf

lucy1990
9. feb 2010

Gijar, snehulka, aj ja dufam...ale tak kazda mame nieco...tak ako povedala bihan 😉 niekoho boli hlava, niekto vracia od rana do vecera, niekto krvaca...ja som sa len modlila nech to prejde a nemusim ist na pohotovost, lebo mm takto pred rokom zazil to iste, nevedel prestat vracat, uz aj krvave vracal, dosla pre neho sanitka, museli mu pichnut inekciu na zastavenie vracania a potom celu noc lezal na infuzkach....toho som sa obavala....ked nemusim, nechcem nemocnicu ani vidiet. Mam z toho depky ☹

snehulienka24
9. feb 2010

presne tak, kazda si nieco "vytrpi"...mne nemocnica az tak neprekaza,(asi preto ze okrem prace som ju inak osobne nezazila) ale najviac ma na tom celom ubija ta osobna bezmocnost :(

lucy1990
9. feb 2010

Ved prave...ja mam mamu zdravotnu sestru, ona je tiez v pohode...ale to je preto, lebo ma kopec znamych v zdravotnictve a nedovolia si ku nej, to co napr. ku mne, predsa len vyzna sa v tom co treba, pozna lieky...proste ja som si minule leto zazila pohotovost, ked som tam prisla, cela bordova, nevedela som dychat, cele telo ma bolelo, nevedela som si ani lahnut, bolo mi ako keby som mala napichane klince v chrbte...a tam sa ku mne spravali, ako k nejakemu sprostemu simulantovi, dali mi sacok ku hube, aby som do neho dychala, pritom som nevedela dychat ani bez neho 😠 nakoniec ma odbavili, ze je to chripka, a ze ani antibiotika mi nedaju, ze mam ist domov lezat a mne to nedalo, tak ma mm odviezol na druhy den ku mojej doktorke, a ta ma hned poslala na rtg a ze zapal pluc! No dakujem pekne...preto pohotovost uz nechcem ani vidiet...

bihan
9. feb 2010

Brrr.. nemocnicu ani nepomínajte 😝 Ak to dokopeme do úspešného termínu, tak aj tých pár dní po pôrode bude pre mňa v tom prostredí utrpením. 🙄

lucy1990
9. feb 2010

Bihan, ver ze aj pre mna.... 🙄 asi odtial uteciem 😅

lucy1990
9. feb 2010

Snehulka, a ty robis v zdravotnictve?

lulusha
9. feb 2010

baby, predstavte si, dnes som isla na postu a obliekla som si rifle, ktore som vzdy povazovala za pohodlne a volne... normalne som si musela v rade na poste rozopnut gombik 😀 dojdem domov, kukam do zrkadla a take brusko sa mi ukazovalo, az som sa musela usmievat... 🙂 🙂 🙂 ako je to mozne, ze rano nemam skoro ziadne a uz poobede sa derie von? 😀

rubinka
9. feb 2010

Lulusha u mňa je to tiež tak, ráno nič a večer také parádne vykukne, z ničoho nič. 🙂

lucy1990
9. feb 2010

Lulusha, u mna to iste 😉 nalacno mam otoceny lavor a po obede aj o 3-4 cm ak nie viac vacsie 🙂

snehulienka24
9. feb 2010

no to mi je luto lucy...niekde sa nevedia spravat...ach jo a to mam byt hrda ze tam pracujem 😖 ano som sestricka, pri detoch robim....

bihan
9. feb 2010

Lucy, ja zvažujem ambulantný pôrod, čiže po 12 až 48h domov, ak budeme obaja s mimi v poriadku.. Pôrod malej bol krásny zážitok, pobyt v nemocnici nočnou morou 🙄

lucy1990
9. feb 2010

Snehulka, pri detickach to mas fajn...mozno maju dovod sa tak spravat...oni tam uz vselico zazili, tak uz su take otrle...ja som povedala, ze ked by som mala robit v zdravotnictve, tak jedine na novorodeneckom 😅 hlavne ostan citliva snehul, lebo to je jedina deformacia, ktora mi strasne prekaza aj na mojej mame 😉 Bihan, tak to znie dobre, predsalen ako prvorodicka moc toho nenavymyslam...este neviem, do coho idem 😒

lucy1990
9. feb 2010

Inak teraz mi v dobrom umysle nakupili svokrovci plno tych napojov aloe vera a vcera vecer som sa docitala, ze to je v tehotenstve nebezpecne...mam tomu verit? 😕 Uz som ich dost popila so svedomim, ze to musi byt dobre...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre