♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

mamisqva
18. aug 2010

@janinna11 pozri IP lebo moje deti su šikovnejšie ako ja v PC

jankasramka
18. aug 2010

@mamisqva 😀

mamisqva
18. aug 2010

@jankasramka @kvietok121 presne taketo myslenie aj mna drži nad vodou teraz sa nam to zda nekonečno ale čo je to tyžden hore dole ked budu mimča tu tak pojdu mesiace ako nič musime vydržat

kvietok121
18. aug 2010

@mamisqva ano musime

jankasramka
18. aug 2010

@mamisqva
@kvietok121
vas obdivujem za to tajenie pohlavia vazne... my sme to vykricali do sveta hned jak doktorka povedala 😝
no ale este tazsie musi byt ze to tajis pred svojim mm. v tomto pripade je kvietok na tom lepsie 🙂

janinna11
18. aug 2010

@mamisqva jasne, rozumiem, vsak to je jedno, co to bude, uz mate aj chlapca aj dievca, hlavne nech je zdrave

mamisqva
18. aug 2010

@kvietok mna ani dr nepotešil na poslednej poradni že ked som aj prve deti prenašala tak je to pravdepodobne aj teraz tak dalšia poradna 23

alure
18. aug 2010

@kvietok121
no tak ak by nás zobral obe to by bola iná sranda ) hlavne počas kontrakcií na sále ..budeme sa navzájom povzbudzovať...
držím palčeky aj tebe nech to už čoskoro príde,to čakanie je nekonečné ☹

mamisqva
18. aug 2010

ale sranda včera son si prvy krat želala nech vydržim s porodom sobotu mi odišla pračka tak som si ju chcela ist vybrat lebo kopec pradla viete si to predstavit.No ale pračka kupena od včera sa nezatavila tak možem spokojne ist rodit.

vladka84
18. aug 2010

Ahojte baby, tak ja som bola dnes na tom zazname v nemocke - napisali mi, ze 10b, reaktivny typ a nieco +(alebo T)OCO 0... no predpokladam, ze ziadne kontrakcie a ani pohybu vela nebolo, lebo ani som nic necitila, babo spalo, ved bodaj by nie, celu noc vykopavala 😀
som unavena ako keby som celu noc na stavbe robila...
takze o tyzden idem k svojmu do poradne a uvidime, zatial to vyzera tak, ze do terminu URCITE neporodim...

kvietok121
18. aug 2010

@jankasramka suhlasim s tebou ja by som to asi doma nedokazala tajit
@mamisqva aha a mozno nie mozno to bude sikovnejsie babenko
@alure to by ste sa mozno aj nasmiali, miesto chatu, by ste knverzovali chi chi

kvietok121
18. aug 2010

@vladka84 aj moje vacsinou na zazname spi, minule ho dr chcel prebudit, trosku sa pomrvilo ale spinkalo dalej a len co som vysla z ambulancie tak uz bolo hore

vladka84
18. aug 2010

@kvietok121 ale to nevadi, nie? keby bolo nieco zle, tak im to ukaze, ci? lebo vcera mi ten zaznam robil moj doktor, ale zdalo sa mu maaaalo aktivne a dnes ma poslal do nemocky, no ale tiez spalo... ale to ja viem, ze cez den spokojne spinka, len sem - tam kopne a vecer to dobehuje 😀

tatulienka
18. aug 2010

@alure no to by bola sranda..este by sme boli spolu aj na izbe, nie?

vladka84
18. aug 2010

aha, teraz som nasla na konovi, ze reaktivny typ znamena, ze srdiecko babatka reagovalo na jeho pohyb, tak ze sa mu zvysil tep, cize nespinkalo, ale sa sem - tam aj pohlo...

tatulienka
18. aug 2010

baby, ja som este ani raz nebola na tom monitore..tom CTG...preco?je to treba?

vladka84
18. aug 2010

a to TOCO je cinnost maternice - a to bola nula, takze ziadny poslickovia... no uz som mudra 😉

vladka84
18. aug 2010

@tatulienka mne doteraz moj doktor robil len ultrazvuk, prietoky a ozvy... az teraz mi robil CTG, ale povedal, ze je to len take specialne vysetrenie, ktore nam potvrdi tie predosle... neviem ci je to potrebne - sleduje sa tam tep babatka, jeho pohyb a stahy maternice... pri Timke mi to prvykrat robila, ked som uz bola na sale a sledovali kontrakcie... sestricka mi hovorila podla grafu, ze kedy uz mam silnu kontrakciu, lebo mne sa zdalo vsetko take v pohode...

alure
18. aug 2010

@tatulienka
tak to by bolo fakt super..nechajme sa prekvapiť,veď v piatok ti dám vedieť ako sme na tom my...
@kvietok121
smiechom by nám to aj rýchlejšie a ľahšie prešlo...a snáď aj môj mm bude za 😉

lji
18. aug 2010

@vladka84 ozvy nie sú to CTG? 😕

@tatulienka mne doteraz robili len prietoky. ked som bola druhý krát na sone tak mi k tomu dorobili ešte biometriu a to je všetko.

dokonca ako tu tak pozerám, všetky mávate aj prehliadky a ja už asi 3 či 4týždne nič. len bežné otázky a t je všetko. tak dúfam že tento piatok ma už aj pozrú. 😕

vladka84
18. aug 2010

@lji na tom CTG sa sleduju aj ozvy plodu (to je ten tep babatka), ale ozvy ti moze robit aj samostatne, bez CTG zaznamu...
mna vysetroval palpacne naposledy niekedy na zaciatku tehotenstva, dve poradne dozadu mi bral stery, tak som myslela, ze ma bude aj pozerat, ale nic... krcok mi sleduje ultrazvukom - to som sa az minule dozvedela, ze aj tak sa da... neviem ako vie, ze sa este neotvaram, ci to tiez vidno na ultrazvuku, ale nepozera ma vobec... nie zeby mi to vadilo 😀

lulu4
18. aug 2010

@vladka84
@tatulienka ahojte,CTG je podla mna dolezite,lebo ja som mala min.tyzd.dobry tlak a maly bol nad hranicou normalu mal zvyseny tep,tak hned na druhy den opakovali ctg a nastastie to uz bolo v norme,lebo to moze znamenat hocico,babo moze mat vtedy aj pupocnik okolo krku.

lji
18. aug 2010

@vladka84 @lulu4 no tak hned som o čosi múdrejšia 😕 ja nechcem vyzerať blbá tak sa nikdy ani nepýtam. pokial nie je niečo zlé tak čuším. to vždy ked mám niečo so zdravotníctvom, zrazu zmĺknem a čakám aby som čím skôr bola doma 😅

vladka84
18. aug 2010

@lulu4 ano, ale tep babatka sa da zmerat aj inak, nie len CTG zaznamom... mne ho napr.dost dlho meral len pri ultrazvuku, aj mi ho pustil, aby som pocula ako bije srdiecko... CTG zaznam sleduje uz aj cinnost maternice a sleduje sa hlavne pri porode, lebo pri jednom zazname sleduju naraz kontrakcie aj cinnost srdiecka babatka... malo by byt max do 160 myslim, ked je vyssie, tak vznika tachykardia, ci tak nejako sa to vola 😕

vladka84
18. aug 2010

@lji ja ked vidim neochotu u lekara, tak sa radsej ani nepytam... to bolo napr. dnes, len mi do ruky podala vypisany vymenny listok pre mojho gynekologa a brala dalsiu pacientku...tak som si to pohladala na nete.. u mojho lekara sa zasa nemusim ani pytat, on mi vsetko vysvetli, niekedy aj to co vediet nemusim 😀

kvietok121
18. aug 2010

@vladka84 tak to budu tazke noci po porode, tak ako aj u mna
@alure @tatulienka tak to by ste mali super
@vladka84 aki su ti dr rozni, mne tiez vysvetluje, co mi robi, preco mi to roobi a tak

fialka5959
18. aug 2010

Caute babenky uz som mamicka 🙂 Dnes nas pustili z nemocnici, mame dievcatko Ivanku malicku 🙂
Vazila 3,20 kg, 50 cm 🙂

tatulienka
18. aug 2010

baby, ja sa bojim toho, ze nespoznam kontrakcie..

tatulienka
18. aug 2010

@fialka5959 gratulujem, hlavne vela zdravicka..

lucynocka
18. aug 2010

ahojte, aj ja som dnes bola u dr. a na CTG a prietokoch, neviete co znamenaju tie hodnoty z prietokov? mne len povedala, ze je to v poriadku a nic viac, akurat som si vsimla, ze ich mam kazdy tyzden nizsie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre