♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

akika722
19. júl 2010

@tatulienka no Trebišov-už sa možno nečuduješ 😀
USG mi robil zatiaľ tiež len 3x,pri synovi mi predoperačne robili v nemocnici 2dni pred pôrodom-skôr ma tam ani neposielali/EKG,a papiere na áre som vypisovala ohladom sekcie/to bolo všetko a teraz mi to má robiť on... plus znovu USG a prietoky,krv,moč,tlak-samozrejme

groka
19. júl 2010

@tatulienka ja mam sono robene kazdy mesiac kazdu poradnu aj posledne ako som chodila kazde 2 tt ma vzdy sonoval,aj tearz ma bude sonovat,dokonca prvy trimester som bola sonovana viac krat za mesiac

baby potrebovala by som nejaku postavicku z macka puf ktoru bude nalepim na stenu co by bolo lepsie pre mna ale nieco vacsie alebo nejaku maketu na stenu ktoru obkreslim a potom vyfarbim,neviete mi poradit kde to najdem na nete?lebo google mi nic nenasiel,same knizky

marija
19. júl 2010

@jankasramka jeeeej, velmi sem do tejto verejnej temy nechodim, ale nedalo mi nezablahozelat k malinkemu 😵 hlavne, ze ste v poriadku!!! Pekne sa to rozbieha 🙂

katulkaaaaaa
19. júl 2010

@groka ja neviem hod foto nech mozeme porovnat,mne ani pri malej brusko vobec nepadlo,asi to neni pravidlo...len praskla voda a isla som rodit 5 dni pred terminom
@akika722 neboj vydrzis do terminu a ak by sa ti nieco nezdalo hned do nemocnice,je to ine ked mas mat sekciu

maculienka123
19. júl 2010

@jankasramka jaj gratulujem,uz to mate za sebou,prajem skore zotavenie 🙂

mirkapal
19. júl 2010

@jankasramka Blahozelam k syncekovi a nech ste obidvaja v poriadku a ty rychlo fit! 🙂

tatulienka
19. júl 2010

@akika722 no tu je to tak, ze posledny mesiac chodis do poradne do porodnice...
@groka to tiez neviem, ci je dobre robit kazdy krat ultrazvuk...ci to robi dobre babatku...

groka
19. júl 2010

@katulkaaaaaa foto hodim vecer,musim cez mm fon,cez moj sa neda
pri prvom mi padlo brusko vo stvrtok na obed,hned,ako som doupratovala ceyl dom u svokry a to som v stredu bola prepustana z nemocnice,ze na stvrt prsta otvorena,no a v ten den vo stvrtok vecer mi praskla voda a kontrakcie hned na 2 minuty a aj teraz skacem hned na take kratke

groka
19. júl 2010

@tatulienka u viacerych doktorov som zistovala,ci to nie je nebezpecne a kazdy jeden mi povedal,ze v dnesnej dobe uz nie,robili sa nejaky vyskumy aj na to aje to uplne v poriadku,ked som lezala v nemocke v tom 32tt tak tam zeny ci na zaciatku ci v strede,ci na konci tehu sonovali dokonca viac krat denne ked bolo nieco akutne a pri prvom som bola tiez takto sledovana a maly je uplne v poriadku,mozno mu to sonovanie "uskodilo"len k jeho hyperaktivite 😀 ten este aj ked pozera rozpravku tak skace z jedneho gauca na druhy jak opica

kacena4
19. júl 2010

@tatulienka ultrazvuk ti budu robit mozno na najblizsej poradni, ale to by uz malo byt v nemocnici, mne ho robili minuly tyzden spolu s prietokmi, ja budem rodit v ruzinove, tak sa drz a tes sa na ultrazvuk
@jankasramka aj my sa pripajame ku gratulacii, nech Vas oboch (troch) PanBozko ochranuje a dodava ti silu, aby si to zvladla v najblizsich dnoch, nech sa ti dobre hoja rany po cisaraku, aby si sa naplno mohla venovat mateovi a vela, vela mliecka, alebo prave tak akurat aspon na rok 😀

babenky sa uz mam tiez asi 4 dni prehanky, a zatial nic, moja mala sa rozhodla, ze si v brusku oddychne co najdlhsie, dnes som to uz vzdala s tym setrenim a a umyla som dlazky v celom byte + pozametala, som grogy uz teraz a estge sa chcem pustit do okien, ale len vonkajsej strany, vnutorna pocka po porode 😉 😉 alebo skor spravime s detmi postielku? este sa nevieme rozhodnut
uff, mala mi prave chytila migrenu, tak som ju musela ulozit do postele, dufam, ze to onedlho prejde a nebude grcat, teraz by som to asni nezvladla upratovat po nej 😖 idem k nej, drzte sa zatial 2 v 1

kacena4
19. júl 2010

@groka http://www.domaci-napady.cz/ pozri tuto stranku, je tam kvantum sablon pre deti z filmov, len si to treba upravit, teda zvacsit ako potrebujes

groka
19. júl 2010

@kacena4 dakujeeeeeeeeem

mirkapal
19. júl 2010

@akika722 Nie je pravidlom, ze musis posledne tyzdne chodit do porodnice na poradnu. Tu je to tak, ze ak ma tvoj gyn vybavenie (napr. monitor, UZ), ani neposiela do porodnice, ale urobi potrebne vysetrenia on. Ja budem tiez az do 40. tt chodit k svojej gyn, az potom uz do porodnice. A som rada, lebo tu v porodniciach vraj zvyknu cakat aj niekolko hodin, u mojej gyn sa len objednam na konkretnu hodinu na monitor, potom na vysetrenie a navyse zvyknem cakat max. 20 minut, takze OK.

tatulienka
19. júl 2010

@kacena4 no ved do najblizsej poradne idem zajtra uz do porodky...tak myslis, ze mi budu robit aj ultrazvuk? ja budem rodit na antolskej, tak uvidime..

akika722
19. júl 2010

@groka ani podľa mňa to neškodí tiež som sa nato pýtala-j som bola na 3D 3x

akika722
19. júl 2010

@mirkapal takže nie som divnááá 😀

groka
19. júl 2010

mne doki povedal ze nemusim chodit do porodky do poradne,ale inak sa chodi posledny mesiac,mne sa tam ani nechce cakat do je zabite cele doobedie a pri malom si to nemozem dovolit,ho vlacit po lekaroch,po nemocnici,ale zajtra sa ho spytam na monitor,viem,ze poze ma poslat aj vecer na porodnicky prijem,natocia zaznam a idem domov a nemusim cakat na prietoky+poradnu

mirkapal
19. júl 2010

@akika722 To urcite nie 😀

akika722
19. júl 2010

@mirkapal 😀 😀 😀

kacena4
19. júl 2010

@tatulienka sak uvidis, mne ho robili az na 2hej "navsteve" v porodnici, na prvej si ma vlastne objednal na ultrazvuk a prietoky

kacena4
19. júl 2010

ja som uvitala posledny mesiac do porodnice chodit, aspon sa tam okukam a budem vediet co a ako ked to na mna pride... inak chodim ku gyn ktory pracuje aj v porodnici (nemocnici) takze by som mohla stale chodit k nemu ale lepsie je do porodnice, reku ked by nieco tak tam rovno ostanem a nikdy som zatial necakala dlhsie ako 10 min. tak som spokojna, v ruzinove to maju tak, ze konkretny lekarm ma 2 hod. denne ordinacne hodiny a tak viem ze v ten cas ked pridem tak ma vezme, aj tak si vzdy objednava tehulky na presny cas tak to super zatial vyslo ze som nikdy necakala

tatulienka
19. júl 2010

@kacena4 tak to hadam mi nebudu ten utz robit az v 38tt???

akika722
19. júl 2010

@kacena4 môj gynekolog robí tiež aj v nemocnici-pôrody tak možno preto tie poradne mam takto len pri nom...
možno by ma viac stresovali že poradne v nem.-že to by som brala že už je to tuuuu a tak si to v podstate ani neuvedomujem že to bude čoskoro,len ked ma chytí poriadny krč do podbruška-vtedy mam pocit že zo mna doslova vypadne mala 🙂

liba78
19. júl 2010

@jankasramka gratulujem, tešíme sa s tebou. Želám zdravíčko, šťastíčko a Božie požehnanie pre celú rodinku.

akika722
19. júl 2010

moja dnešnááá 😀

groka
19. júl 2010

@akika722 ty si dobre klesnuta 😀

akika722
19. júl 2010

@groka nooo...takto to mám už asi 3 týždne... 😀 😀 😀

liba78
19. júl 2010

@akika722 tak to teda je pekne dolu. Kedy ideš k doktorovi ? 😉

akika722
19. júl 2010

@liba78 poradňu mám až 27.-doktor dovolenkuje 😠

enny17
19. júl 2010

no zachvilku to príde

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre