♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

mywiel
5. feb 2010

Tu manzel neplati ked je pri porode a aj tak si neviem predstavit rodit bez neho, ved je to zazitok pre oboch. Malej ked chcel povedat vitaj na svete tak mu vyhrkli slzy.... 😀

tea333
5. feb 2010

mywiel tak to sa tesim ze ma niekto rovnaky nazor 😵 😵 😵 😵
to meno ma strasne vela vyznamov, je skandinavske, ale aj maorske a havajske (na havaji znamena MORE)
vacsinou ludia nechapu ze co za mena to vyberame 🙂

Kaya je super, mne to chlap zrusil pre dievca 😒 Ale teraz je to jedno 🙂

mywiel
5. feb 2010

My mama Kaya z nasich mien janKAYAnis (Janka, Yanis) 😀 v Turecku zn. skala a v Indonézii bohatstvo. 😀

rubinka
5. feb 2010

Tea tak nemajú si dovoľovať ale realita je iná. Vieš ono to vždy tak je že ked je pri tebe manžel každý lekar sa správa trošku inak 🙂

halintoa
5. feb 2010

nikit:nejde to

nikitka231
5. feb 2010

no ta linka nejde.... 😠 do keluuu ked najdem poslem

mata299
5. feb 2010

ahojte...deni, ty si vytrpíš...ešte si sa doma ani poriadne neohriala a už si zasa v nemocke..., verím, že len na pár dní a že sa to všetko už umúdri...

tea....vraví sa, že čo pre východniara prípitok, pre západniara hroznáááááá opica 😀 ..., ale fakt vážne...je rozdiel medzi juškovou polievkou a mačankou

jušková polievka....juška sa zriedi s trochou vody, hodíš tam cesnak, celé korenie, trocha osolíš...dáš variť...., keď ti to zovrie hodíš tam hríby a klobásku, buď na kolieska alebo celú...a povaríš tak cca 20 min...ak chceš, môžeš si urobiť cesto a hodiť do nej pár trhancov...

a keď sa juška nezje celá, tak do nej na druhý deň dáš sladkú smotanu, zavaríš a máš mačanku....samozrejme len vtedy, ak si do tej polievky nenahádzala trhance 😉

nikitka231
5. feb 2010

kocky inak akoje to s menom napriklad u nas ked by som rodila a chcem dat meno ktore nie je v kalend. tak co?? 😕

nikitka231
5. feb 2010

a uz to mam !tak toto je nasa nemocnica dole su fotky,dufam ze to pojde 😠 😎
http://www.mfn.sk/index.php?m=806

silwietta
5. feb 2010

ahojte, som bola dnes na odberoch a cista sodoma-gomora to nase zdravotnictvo.. tak moja sestricka tam nebola, lebo odisla na operaciu, potom dobehla po vyse hodine a pol meskania a ze nema cas, tak ma poslala na rizikove, tam plna cakaren tehuliek, ale som sa predbehla, tam sestricka nevedela co so mnou ma robit, co vlastne vsetko potrebujem, tam mi zobrala len tri vzorky a na tu tretiu som ju ja musela ukecat ze protilatky mi sledovat musia kedze som Rh negativ a mm je Rh pozitiv... tak som zvedava kedy toto budem musiet absolvovat znova lebo nemam vsetky vysledky... no a potom dalsi zlaty klinec programu, odniest si vzorky do labaku... tam kde ma poslali vraj zive materialy ci ako to nazvala neberu, ze mam ist do vedlajsej budovy, tam na prvom poschodi mi zobrali jednu vzorku ze so zvyskom mam ist na druhe... na druhom mi zobrali tiez jednu ze s tou tretou mam ist naspat na prve, na prvom sa na mna teta vyvrieskala, ze ako mi ma vysvetlit ze oni to nerobia ze to mam zaniest inde.... no poviem vam mala som sto chuti zahodit to do snehu... podotykam ze olo skoro jedenast a ja som bola este stale nalacno... nakoniec som isla tam kde som bola na prvom mieste uz takmer s placom, tak mi to teta zobrala ze ona to tam zanesie...

tea333
5. feb 2010

No moj chlap je Dag,tak sme vyberali severske..To je super ze to mate poskladane 🙂

Inak moj svokor dal meno Dag jednak podla gen. tajomnika OSN, ale tiez vtedy cital knihu nejaku seversku, myslim ze sa to vola Vecne spievaju lesy..A tam je hlavna postava Dag..a hadajte kto je jeho zena v knihe..TEREZA !!
Je to super nahoda, ked sa nase mena, slovanske a severske stretnu v knihe ako manzelia, a podla tej knihy daju meno mojmu drahemu 🙂

rubinka
5. feb 2010

Nikitka tak to vyzerá celkom pekne 🙂

Inak k tým menám tu som našla taký rozšírený kalendár, tak možno tam budú aj tie tvoje : http://sk.wikipedia.org/wiki/Meniny_na_Slovensku

evitkamalicka
5. feb 2010

silwi no to potesi, hruza

silwietta
5. feb 2010

nikit staci dokazat na matrike, ze take meno sa pouziva v niektorej inej krajine.... ale nie vsetyk mena su v kalendari ale sa pouzivaju... mala som niekde taku rozsirenu verziu, ked najdem, tak ti poslem...

silwietta
5. feb 2010

nikit tak ten kalendar ti poslala rubi 😉

halintoa
5. feb 2010

nikit: vyzerá tot am pekne a páči sa mi možnosť pôrodu do vody. Ja fakt neviem, kde mám v BA rodiť, keďže by som rada, aby bol pôrod čo najprirodzenejší, bez nástrihu a ihneď priloženie dieťatka na prsník... A o dajakej normálnej pôrodnej polohe ani nevravím, pekne ležať na chrbte, nech matka trpí, ale lekár fajne vidí 😠 .

nikitka231
5. feb 2010

inak neviem ako u vas, ale u nas vcera cvirikali vtaciky svietilo slnko a bolo na obed 10 stupnov!!som si preddychala ten vzduch na 3 dni dopredu...juj len nech uz nesneziiiii!!!! 😅

tea333
5. feb 2010

nikitka bez problemov, len musis dokazat ze v nejakom kalendari je,alebo ze sa v nejakej krajine pouziva 😉

maculienka123
5. feb 2010

silwi,to by som neprezila,ja teda chvalabohu mam super doktora aj sestricku ale ako bude v nemocnici pri porode,´tiez mam obavy ako sa budu chovat.ja to nechapem ako mozu byt tie sestricky take necitlive,ved su to len zeny ako my a matky 😒

silwietta
5. feb 2010

tea, s tou polievkou je to ako pisala mata... my sme zvykli do juskovej polievky davat zemiaky varene... a macanka je uz v podstate taka husta omacka... a nieco medzitym je kysel 🙂

rubinka
5. feb 2010

Tea to meno KAI je z rozprávky Snehová kráľovna či? Boli tam Gerda a KAI ak sa nemýlim. A inak hodí sa vám to k priezvisku? Lebo ja vždy pri výbere mena dohliadam aj na to aby celé meno znelo dobre.

tea333
5. feb 2010

halintoa v Ba take velmi nehrozi..porod do vody vyluceny, nastrihavaju skoro vsade, a dietatko ti len niekde daju na izbu co najskor..a poloha ma tiez pekne vytaca

tea333
5. feb 2010

Rubinka co ja viem,bude Kai Klimčo..ja som zvyknuta na Dag Klimčo tak mi to nepride divne..
Nemame to z rozpravky ale hej myslim ze tam bol Kai..

nikitka231
5. feb 2010

silwi klobuk dole za tovju trpezlivost no ale ked musis tak musis..sme tu preberali nase zdravotnictvooo..
halintoa:ja nie som proti nastrihu,skus sa opytat aj inym co uz rodili ze to po 1,vobec necitis a po druhe ked ti to neurobia je tam riziko ze sa s 90 per.rizikom natrhnes sama co znamena niekedy az po "ritku co je velmi bolestive a hlavne po porode su bolesti...takze ja proti tomu nie som ale tiez som sa bala toho ,necitis to 😉

skuste napisat nazor na nastrih tie ktore ste rodili a ktore ste nastrih nemali aj mna to zaujima 😉

mywiel
5. feb 2010

Ja som nastrih nechcela a ani mi ho nerobili, sice ma polhodinu aj tak sili ale na druhy den som sedela na zadku a ani som nevedela ze som rodila. Tu je aj také lano so stolickou kde sa da zavesit a rodit vo zvislej polohe.

nikitka231
5. feb 2010

napriklad aj klystir nie som proti tomu a podla dr tvrdia ze ked ti ho daju tak sa rychlejsie otvoris,ked som prisla do porodnice bola som otvorena na 4,dali mi ho a po hodine som bola na 8,takze sa tym urobi viac miesta a rychlejsie sa otvaras a po druhe si neviem predstavit rodit bez kl. 😒 aby nahodou s pravdepodobnostou dychalo babo par sekund aj .... 😖

mywiel
5. feb 2010

Nie vsetci vedia robit nastrih lebo ked ho robia tak je to vacsinou az do svalu a ked ked sa natrhnes tak sa mozes len na kozi, nastrih je vzdy hlbsi a prirodzene sa nemusis natrhnut do svalu az aspon u mna to tak bolo a znovu to tak chcem. Ale neboli to je to uspaté. Ani sitie ma nebolelo to mi pichli este jednu injekciu na uspatie nic som necitila.

mywiel
5. feb 2010

Klystir som tiez nemala tu to nerobia iba ak fakt chces a holenie tiez nie ale to som si spravila doma pred odchodom do porodnice. 🙂

nikitka231
5. feb 2010

myw:ja som poznala par kociek ktore boli bez nastrihu a natrhli sa az po ritku ale ked mali ist na velku tak sa bud natrhli znovu alebo s bolestami kym sa to poriadne nezahojilo,ake velke bolo tvoje mimi?vies lebo ked by si mala mat take 4kg a viac ako pani co pri mne rodila mala 4kg300g tak bez nastrihu no neviem neviem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre