♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

groka
2. jan 2010

ahojte
baby,tak mne je zle vzdy od pobedia,vecera,a chcem sa vas opytat,aj vy mate zrychleny pulz?lebo ja mam,a do toho som aj dist udychcana,ale ten tepl citim v celom tele a je rychlejsi,babo mi dava teda asi zabrat co?no sranda,ja som to mala aj pri malom,ale neviem od kedy 😅

halintoa
2. jan 2010

ahoj kočky,
normálne som sa zapotila pri toľkom čítaní 😀 . Dnes som mala prvý raz žalúdok na vode, ale dalo sa to ustáť 😖 .
K Vašej diskusii: ja by som chcela 4 deti(sama som zo 4 a moja maminka tiež), ale budem rada, ak mi MM dopraje 3, lebo je stále dajako presvedčený, že 2 stačia 😠 . Súhlasím s tea, súrodenci sú najlepší priatelia, ktorí Ťa nikdy neopustia a kedykoľvek sa na nich môžeš obrátiť, spoľahnúť. Ja som za svojich bratov a sestričku rodičom nesmierne vďačná 🙂 .

tea333
3. jan 2010

Groka 😨 ja nemam zrychleny tep, ale som nejaka udychcana, ale pripisovala som to tomu ze nic nemozem robit 😔
tak ma dostane aj to schodisko 😀 😀
halintoa mozno tvoj manzel zmeni nazor casom, ved toto je prve,nie?

bihan
3. jan 2010

Groka, to je normálne, už teraz sa ti celkom slušne zvýšil objem krvi a srdiečko pumpuje rýchlejšie.. neviem presne o koľko, ale rýchlejšie 😉

My sme jedináčika nikdy nechceli. Zatiaľ sú v pláne dve, možno časom budeme chcieť tretie, 4. by už bolo veľkým logistickým problémom, lebo minidodávka sa blbo parkuje a platiť 3 izby v hoteli tiež nie je žiadna slasť 😀
Mám sestru, s ktorou sme si veľmi blízke a nechcela by som moje dieťa obrať o ten obrovský dar, ktorým je súrodenec.

janusa127
3. jan 2010

dobré ránko 🙂

ja už teraz vidím aký super vzťah majú chalani 😵 takže tiež som určite za viac deti ako jedno 😀

..tiež som udychčaná už teraz a fučím ako parná lokomotíva keď som mala výjsť na 5.poschodie po schodoch som to predýchavala medzi dverami 😀
tu som našla o krvičke a jej objeme : Zmeny v obehovom systéme zahŕňajú posilnenie srdečnej funkcie podľa vývoja plodu a zvyšujúce sa nároky na objem krvi potrebný pre maternicu a placentu. Objem krvi pumpovaný srdcom sa začína zvyšovať približne v 6 týždni tehotenstva a dosahuje 130-150% pôvodného objemu v 16-28 týždni tehotenstva, keď maternica a placenta dostávajú približne 1 l/min cirkulujúcej krvi. Krvný tlak sa môže znižovať v závislosti na rovnováhe medzi zvýšením objemu krvi vydaným srdcovým svalom a zvýšením prítoku krvi do maternice a placenty. Napriek tomu, že sa zvyšuje celkový objem krvi spôsobený týmito zmenami, môžu sa vyskytnúť prípady anémie (chudokrvnosť), pretože krvný objem sa zvyšuje rýchlejšie ako počet krvných elementov ako napríklad erytrocytov (červených krviniek).

janusa127
3. jan 2010

a objednala som si tehu nohavice, čo som mala som podávala ďalej rodine , kamoške, som vtedy ešte nepočítala že ich budem potrebovať ešte 😝 tak sa vytešujem ako malá 😀 a pani milá ide cez týždeň cez moje mesto tak mi ich donese, tak ani poštovné nemusím platiť jupí 😀

rubinka
3. jan 2010

Ahojte baby, čo sa týka témy deti a počítače, súhlasim s evitkoumalickou, urcite by som nedávala 4 ročné decko k počítaču. Môj brat je maniak doteraz, hoci má 30 rokov a malé dieťa. No nepáči sa mi to. Radšej nech dieťa športuje alebo trávi čas vonku ale nie pri pc alebo telke. Nechcem mať z dieťaťa domaseda ako je teraz väčšina detí. 😒

bihan
3. jan 2010

Rubinka a tvoj brat sadol k počítaču prvýkrát kedy? 😉 V 4. rokoch to určite nebolo 😉

Mňa to napr. vonku nikdy s deťmi nevadilo...radšej som sedela pri telke alebo knižke, už ako dieťa som mala veľkú knižnicu a poznala kopec vecí, o ktorých sa mojim rovestníkom ani nesnívalo. Sestra presne naopak, ona bola práve ten typ, čo zhodil tašku zo školy a už bežala zase vonku.

lenadka
3. jan 2010

rubi, oni sa tie idealy casom upravia do takeho priemeru 😉 moja mala je strasne zive dieta, v kuse v pohybe, napr. ked je chora, bol problem udrzat ju v posteli aj ked mala teplotu nad 39° dr. mi potom napisala dithiaden, davat polku 2x denne aby ju to utlmilo a prepanajana konecne lezala 😝 pre mna je prijatelnejsie pustit jej rozpravku nech lezi na gauci ako ju stopat utlmujucimi tabletkami, aj tak som jej ich 2 dni musela dat, ked najvacsie teploty presli zachranili to rozpravky 😉
dnes si rano pozrela sreka a uz je vonku a my s mm sme si mohli este "polezkat" v posteli 😀
myslim ze vsetko treba s mierou, lebo fakt to tak byva, cim viac zakazujes tym to viac laka 😉

mirusd
3. jan 2010

Ahote kocky,

oficialne sa k vam hlasim a zdravim vas..

Pacia sa mi tie uvahy o velkej rodine, tiez sme rozmyslali kolko deti, ja som nakoniec zjednala manzela z 12 na 3 🙂 .. Tak uvidime..
Prajem vam pekny zvysok nedele!

lenadka
3. jan 2010

ja som chcela povodne tiez viac deti, take 3, ale teraz uz neviem 😅 dost ma odradil potrat-chvilu po nom som si povedala uz nikdy viac /bala som sa ze to zazijem znova-ta strata strasne bolela/ ale potom som citila prazdno, to dietatko mi chybalo a stale chyba...keby som nepotratila koncom januara by som teraz mala termin porodu 😢 ...takze ta tuzba bola silnejsia, ale tie soky ked sa vsetko zacalo opakovat-bolasti, krvacanie v tom istom tt, bola som na pokraji zrutenia malu chvilocku / vdaka za starsie deti co to cloveku nedovolia 😉 /....cize budem rada ak donosim a porodim toto male, neviem ci budem mat odvahu absolvovat to 3x 😕

evitkamalicka
3. jan 2010

ahoj dievcata....co porabate? ja som akurat dopiekla kolacik muzikovi na zajtra do roboty kedze mal narodky, poobede mu este urobim zemiakove pagaciky, nech si daju do nosa

tiriel
3. jan 2010

ahojte , tak ste toho popísali neurekom. Na mna niečo lezie , chlapov to doma už opušťa a ja som začala kýchať a smokliť. ale zas ,nesom taka padavka ako muži . Ja sa stale necitim ako tehotna, v poslednom období vobec . behám s malým na rukách po schodoch hore dole , takže hadam je všetko ok . O nariadenom kludovom režime možem iba snívať -ale zas ma teší,že to tehotenstvo neberiem tak tragicky ako prve, vtedy som ležala aj ked mi nič nebolo -lebo dokyna kázala. teraz sa praveže citim fakt super , vyváram ,pojedám,nepriberám, nezvraciam , akurat unava neskutočna

peknu nedelu prajem

lenadka
3. jan 2010

ahoj evi ja sa tiez chystam upiect kysnuty kolac s marhulami alebo slivkami-kuknem coho je v poharoch viac 🙂 idem si kvasok urobit a este dobehnem kym napuchne 😀

triel super ze sa citis ok, ja dnes tam dolu tak cudne, trosku bolavo, ale aj tak nebudem dnes varit okrem kolaca, lebo polievocku som vcera robila a este mame salatik a udene masko aj rybu-nech to dojeme, vcera som navarila ine pre zmenu, dnes sa dojeda-to je prva nedela v tejto domacnosti co nevyvaram 😅

lenadka
3. jan 2010

tym som chcela povedat ze si oddychnem

michaela80
3. jan 2010

Ahojte ...no ja som zase schytala infuzky a "prinutili" ma brat medrin i ked na letaku sa pise ze v prvom trimestri sa nesmie...ale ze je to vraj mensie zlo ako ziadna vyziva pre babo kedze nic do seba nedostanem..takze je mi trosku po liekoch lepsie...do poradne budem chodit kazdy tyzden kym nezacnem normalne jest a hlavne priberat mam uz cez 3 kg dole... 😠

mib
3. jan 2010

ahojte kocky,

trosku neskor ale predsa som objavila tuto temicku a rada by som sa k vam pridala. podla poslednej ms mi termin sice vychadza na posledny jul, ale podla vsetkych ultrazvukov je drobcek o par dni mensi, takze rodit sa chystame az v auguste.

evitkamalicka
3. jan 2010

mib vitaj

elinka27
3. jan 2010

jeeej,vy ste toho zasa popisali,ja nestiham ani citat 🙂 ja mavam v poslednej dobe zavrate a toci sa mi hlava,a vtedy sa skusim napit,alebo nieco zjest lebo som zistila ze to je asi od hladu.Inak by som stale spala,co sa pri krpcovi neda.
Ako ste na tom s bruskami?Ja si pripadam nejaka moc nafuknuta,co nechapem pretoze pri Kubkovi som taka vobec nebola,a skoro do 4teho mesiaca som nosila normalne nohavice,ale teraz uz nezapnem gombik 😒 a to sa vazim a nejak som ani nepribrala.Asi to je fakt pravda ze pri druhom tehotenstve brusko rastie rychlejsie

miciatko
3. jan 2010

elinka mne sa tiež neak nafuklo brucho a normalne je na mne vidieť že som tehotna, ale tiež som nepribrala teda ak nerátam rozdiel váhy neakých 200 g medzi ránom a večerom . No a nohavice ledva dopnem . No pri oboch detoch som mala takéto bruško medzi 4 -5 mesiacom . A čo vy ostatné je na vas vidieť že ste tehotná??

babulka123
3. jan 2010

ahojte, prepacte ze vam sem tak vpadavam.. ja len keby ste mali nahodou o nieco zaujem tak napiste.. ak si vyberiete toho viac, postovne platim ja..

http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=92503

ak by ste nieco potrebovali napiste mi IP, pozriem ci nemam, foto poslem mailom..
apapapap a mnoho zdaru..

groka
3. jan 2010

Ahojte

ja dovaram,sosovicovu polievocku a halusky so zajacikom,je mi uz od rana zle,vypila som pol litra pomarancovej stavy=odstavene vlastnorucne a aj ked mi je zle od zaludka neviem sa dockat kedy sa najem,potom pojdem s malym spat

groka
3. jan 2010

a dnes beham len v dlhom ticku a nohavickach,dala som si rano normalka teplaky ale strasne mi vadi nieco na brusku,pas co je na teplakoch,aj v noci dost zle spim,lebo ked sa dam plnou vahou na brusko,tak sa prebudem na to ze nemozem tak spat,ked uz tak na boku a ciastocne na troske bruska,ja ale na chrbate neviem spat

lenadka
3. jan 2010

ja som tiez nafuknuta a je vidiet ze som tehotna, tiez som pri malej nemala takto skoro brusko 😅 ale mne este ostali 2 kg s tehu s pred pol roka dolu nesli, lebo som zajedala smutok 😔

grofka, s tym spanim je to podobne, ja som vzdy zaspavala na bruchu a teraz vecer neviem zaspat 😖 ked si aj lahnem tak je to tak napolovicu bruska ze jednu nohu pokrcim a este pod seba dam aj ruku aby bolo brusko volne, ale bojim sa, ze si ho v noci prilahnem-no na chrbte som absolutne nespavala a teraz nejako podvedome ked sa v noci a rano precitnem lezim na chrbte 🙂

kolaciky hotove, zjedla som len polievku ja potvora a potom obrovsky kus kolaca, ze kaslem na nejaku rybu a salat 😀 a mm tak isto, hlavne ze malu pred tym ako isla na dvor vyskusat boby nastopaval normalnym jednom 😀 este ze nas nevidela 😀 teraz sa vonku vala v snehu 😀

lenadka
3. jan 2010

michaela, dufam ze ti tie nevolnosti coskoro prejdu

rosienka
autor
3. jan 2010

no cauteeee, sme sa vcera vratili z lyzovacky, tak som mala co citat 😀

vitam dalsie nove tehule, s mib sme sa uz stretli v cakani po trensfere, ze? 😉
ja som bola par krat bezjovat, ale posledny den som aj olutovala, lebo som sa ja hlupa vyteperila na cervenu trat kde nasledoval dobry strmacik a kedze som bola treti krat na bezkach, tak to tak aj dopadlo 😠 😖 - vykotila som sa dva krat, ale obskakali si to nohy a babulkam sa nastastie nic nestalo, asi som ich len vystrasila 😅

ja som si inak vzdy predstavovala tri deticky, ale neviem, ci z toho este nieco bude, aj dvojicky nam nakoniec uplne postacia, aspon na par rokov a potom uz vzhladom na vek neviem, ci sa na to dam... 😒

tea- to je otrasne a poduroven, co si v tom Ruzinove musela zazit, take primitivne spravanie sa lekarov si ja uz ani len neviem predstavit. Niezeby bolo v zahranici vsetko super, mna tiez obcas nieco nastve, ale toto by som si uz ja so sebou nenechala robit, takto zostat napospas svojvôli "panov lekarov"... mala by si sa stazovat na vedeni, ze ci si takto nemocnica predstavije prikladne zaobchadzanie s pacientmi. Treba sa fakt ozvat, inak sa nikdy nic nezmeni a s clovekom budu furt u nas zaobchadzat ako s dobytkom 😠

U mna uz ta unava ustupila, nevolnosti nikdy neboli, tak si to cele pekne uzivam. Par priatelom sme to uz oznamili a bola velka radost, ale tisim najviac sa tesia moje krsniatka na konecne prve sesternice a bratrancov 😵

mib
3. jan 2010

dakujem za mile privitanie. vidim, ze tu je uz prudko zabehnuta skupinka. dufam ze zapadnem. 😵 rosienka, pamatas si dobre, na cakani sme si to odtrpeli spolu ... s nejakym tyzdnovym rozdielom. 😉

podla uzv som dnes 9tt+4. prakticky od zaciatku mam nariadenu PN a kludovy rezim, pretoze hned v piatom tyzdni som zacala spinit a doki zistila, ze sa mi vytvoril hematom, ktory by mohol drobca aj ohrozit. od tej doby poslusne oddychujem. uprimne zavidim vsetkym, ktore si tehulkovanie uzivate bez vaznejsich obmedzeni. mam aspon tu vyhodu, ze mi nebyva spatne. pomalicky si pojdem docitavat historiu, aby som tu bola trosku v obraze. 🙂

halintoa
3. jan 2010

Ahoj kočky, čo porábate celý deň? Ja som sa bola prejsť so psom, navarené chvala bohu mám(ale aj tak som zjedla len polievku a rezeň som vymenila za zavináča 😝) a teraz behám po nete a čítam o látkových plienkach, aby som sa dostala do obrazu o novinkách a už x-tý krát začala spisovať základnú výbavu 😀 . Trošku skoro, ale aspoň mi rýchlejšie ubehne čas, aspoň dúfam. Tiež sa vám tak strašne vlečie čas do ďalšej kontroly? ☹

juliq101
3. jan 2010

Ahojte konečne som sa sem dostala 😵
Prajem Vam kočky šťastný nový rok 😉 My sme krásne silvestrovali len s priateľom u mňa doma po polnoci sa k nám dotrepali aj nejaky naši spoločný kamaráti tak sme mali veselo 😀 😀 hlavne veselo bolo na druhý deň všetko upratovať 😔 😅 😀 ale neva hlavne,že bolo super zabavili sme sa oni aj popili susedia sa na štastie nestažovali 😀
Spať sme šli až okolo nejakej šiestej do nejakej deviatej sme pospalitak ja som potom dospávala a včera mi bolo strašne zle ma pobolievalo v podbrušku a keď som sa pohla tak ma až tak pichalo strašne som sa aj bála 😒 dúfam,že to nič nebude. Dnes len tak polihujem pozeram TV a tak zase mi je najek biedne ale toto zas tak inak 😔

tea333
3. jan 2010

Baby zacala som spinit ☹ napriek duphastonu
bojim sa ze ten duphaston udrziava nieco co uz nie je, spinenie je tmavohnede 😒
neviem co mam robit, lekarka mi v pripade spinenia kazala zvysit davku, a v pripade krvacania ist na pohotovost..
a picha ma v podbrusku uz par hodin..neviem co mam robit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre