♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

mib
15. jan 2010

jaaaj, to ja uz by som aj spala. ale este trochen pozeram kociky. cez vikend chceme ist omrknut nazivo. 🙂

mata299
15. jan 2010

ja som dnes kúpila pre malé dupačky s krátkym rukávom a podbradník a malé ponožky, čiapočku....strašne ma to potešilo...vôbec neviem, či bude dobrý ten krátky rukáv, strašne by som brala byť už profi matkou, neviete kde sa to dá naučiť? 🙂

ladywitch26
15. jan 2010

mata, neskor to uz nebude jedlom. vraj estrogen v tehu niekedy posobi aj tak, ze ti uvolni svorku v pazeraku a tym padom sa ti lahsie moze dostat kyselina vonku. ja som ku koncu uz mala zahu az z cistej vody. 😝 a tiez som pila fatru, chodili sme kvoli nej do slovenskeho obchodu, co mame 60km od nas. inak vybublinkuj si ju. bublinky tiez skodia na zaludok.

ladywitch26
15. jan 2010

mata, ja som v siedmom tyzdni, hned ako som zistila,ze som tehu nabehla do obchodov. a kedze som mala nenormalnu chut na slane, stiplave a maso a aj muzovi sa snivalo, ze to bol chlapec, tak sme nakupili prevazne modre. a v 24tt na sone nam padla sanka, ked nam doktorka povedala, ze je to mala slecna 😀 tak hned odtial do obchodov na nakupy a menit garderobu.

inak byt matkou sa neucis, to sa stavas za pochodu 😀 aj v casaku, co nam dali v nemocnici bola na prvej strane veta, ze boh mi zoslal dieta, ale zabudol pribalit navod na pouzitie 😀

mata299
15. jan 2010

ladywitch...tak to si ma nepotešila....nevadí....hádam nejak vydržím...oki, idem aj ja spať...papa

lucy1990
15. jan 2010

Dobru noc baby 🙂

tiriel
16. jan 2010

dobre ranko,

dievčata,skuste na kyseliny a záhy MODRU ORBITKU

tiriel
16. jan 2010

dnes mi už dochádza kyselina listova,ja beriem obyčajne acidum folicum kde je v 1tablete 10mg B9. na recept to stoji asi 1,5€ a bez asi 3€ . tak som si myslela,že teraz kupim niečo ine, s obdobným množstvom B9 v 1tablete a skoro ma školko ked som konečne vypátrala prevody jednotiek. väčšimou je ac.folicum 400 - 800 mikrogramov v tablete a ja som si myslela,že to je 4-8 mg , teda polociva obyčajneho acid. folica atoto ma otraislo,je to len stotinka, čiže 0,4 - 0,8 mg. t o je teda dosť malo

Koľko mg v 1 mcg? Odpoveď je 0,001.

mcg je 1 milióntina gramu. mg je symbolom pre miligram, 1 tisícinu gramu.

Napríklad:
100 mikrogramov = 0,1 miligram
1000 mikrogramov = 1 mg

miciatko
16. jan 2010

dobre ranko, musim sa pochvalit ze konecne mi uz dva dni nieje zle 😀 , tak sa tesim, dnes som si dala ranajecky s cajikom a tak som si to vychutnavala akoby prvý krat mam ranajky a mm sedel oproti a velmi sa tesil že môžem papat .

vcera ste si tu teda pokecali , ja som o 20:30 už spala, kde beriete energiu ???

maculienka123
16. jan 2010

miciatko dobre ranko,ja som sa tiez chystala na ranajky ale akosi to do mna nejde,este som predsa len v tom stadiu,ked byva zle.musi to byt strasne dobry pocit,ked sa citis lepsie.ja uz si to ani neviem rpedstavit.ale musim nieco do seba natlacit.

miciatko
16. jan 2010

maculienka neboj prejde to ja som teraz začala 11T a až teraz to ustupilo, obcas este cítim ze to nieje ok, ale nieje to už take zle, dufam že to aspoň takto aj ostane

lenadka
16. jan 2010

ahojte, konecne som vsetko co ste napisali docitala...a bolo toho tolko ze neviem uz na co reagovat, tak kaslem na to 😀

tea333
16. jan 2010

vobec vas nestiham sledovat a nemam prehlad, a musim sa ucit 😖 takze sa ani nepokusam..
Baby mne stale nic nie je, som plna enegrgie, nic ma neboli, ani jedna mala nevolnost..no som normalna?zacinam sa citit podozrivo 😲

maculienka123
16. jan 2010

tea si len jedna z tych stastnych,co sa moze len tesit,tak si to uzivaj,mne uz je od 5 tt zle

tiriel
16. jan 2010

mne je tiež super, podozrivo super 😀

mata299
16. jan 2010

ahojte....tiriel, tak túto dilému s kyselinou listovou som riešila aj ja, najskôr som brala calibrum babyplan a lekár mi vravel, že je tam dostatočné množstvo kyseliny listovej, potom som musela calibrum vysadiť kvôli jódu, keďže som nabehla na euthyrox a zas som riešila problém kyseliny listovej, tak som si zohnala od jamieson folic acid v 1 tabl. je 1mg...., ale nemala som zasa pokrytú dávku ostatných vitamínov...no a nakoniec som zohnala pregnavit-taký multivitamínový prípravok, ale bez jódu, v celkom normálnej cene 3,82 eur/30 ks.. a tam je 0,75 mg kyseliny listovej...v calibru na porovnanie je jej len 0,4 mg...tak verím, že to stačí...uf...som sa rozpísala 🙂

tiriel
16. jan 2010

mati,hej o Jamiesone viem, ale ostanem verna obyčko acid.folicu. len ktovie dokedy to ma význam brať - ako význam pre babo,asi už zakladne organy a nervova sustava je hotova

mata299
16. jan 2010

tiriel...asi áno, ale čítala som, že tiež zabraňuje šediveniu vlasov 🙂 ...tak ešte chvíľu poberiem a je to v tých multivitaminách, aspoň do konca 1. trimestra...mne to vychádza na 25.1.

tiriel
16. jan 2010

ja može vlasy okašlať , som rada že po mojich experimentoch vobec nejake mam, na farbe nezaleži 😀

lucy1990
16. jan 2010

Ahojte 🙂 baby, tak ja by som z vitaminikmi urcite nespekulovala, beriem calibrum babyplan a po 12 tt budem brat caliibrum mami...teraz je to to jedine co mozem dietatku dat s kludym svedomim a mam dobry pocit, ze som mu dala to co potrebuje 🙂

gabusssa
16. jan 2010

Maculienka, neboj sa, nie si v tom sama...Mne je tiež otrasne a vôbec nič si nevychutnávam...A to som v 11. týždni. A asi Ťa nepoteším, ale čo si pamätám prvé tehotenstvo bolo mi zle hádam aj do 16.,17. týždňa. Ono to ustupovalo tak pomaly...Ale je to dosť individuálne. Môže byť, že ty budeš ok už čochvíľa. Ja sainak neprinútim k ničomu. Nevarím, nenakupujem, takmer neupratujem...Som ako zdochlina, sama na seba sa hnevám, ale skrátka nedá sa...Ale čo tu čítam, mnohé sme tak. A tíško závidím tým, ktoré sa cítia dobre...

tiriel
16. jan 2010

mam vela známych v lekárni a poviem vám,oni sa nad takým ako calibrum a spol len tíško usmievaju, su v tom take zanedbatelné dávky vitamínov,že je to proste len biznis. no ale samozrejme,je to lepšie ako nejesť žiadne v normálnej strave

lucy1990
16. jan 2010

To ja som nejako prisla na system, ako prezit 🙂 rano ked vstanem, hned do seba natlacim par piskotov a zapijem malinovkou co mam pri posteli, lebo aj v noci byvam strasne smadna, potom sa rychlo vychystam a uz bezim obedovat, najlepsie nieco take co ma nadlho zasyti, potom mam chvilu pokoj, tak 2 hodinky po obede uz citim, ze musim nieco male zjest, lebo uz ma napina na vracanie od hladu, a tak az do vecera musim si davat pozor aby som nevyhladla..a vecer dalsia vec, musim jest len lahke jedla, lebo potom mi to lezi v zaludku a zasa mozem ist vracat...
Niekedy sa podari, niekedy nie...niekedy mi pride zle aj z obycajnej malinovky...nikdy som nebola takto zavisla na jedle...velakrat som za den zjedla 2 rozky a stacilo mi...

lucy1990
16. jan 2010

Tiriel to ja som citala, ze tam je 100% odporucanej dennej davky z kazdeho vitaminu...pockaj, skusim to najst a dam link

lucy1990
16. jan 2010

http://www.calibrum.sk/default.aspx/sk/chc/cali...
Je tam aj calibrum mami aj babyplan

tiriel
16. jan 2010

lucy,ja zas večer nezaspím kwed som hladna,až ma trase , včera som musela o 22.00 vstať,zjesť chlieb s natierkou a tak som zaspala + 6x ešte v noci na wecko

čo sa týka vitamínov,jasne - ODD je ODD,ale či to fakt postačuje , ktovie . ja proste tomu neverim

lucy1990
16. jan 2010

No to ani ja nezaspim, ale musim si dat nieco lahke...rozok s maslom alebo tak 😉

tiriel
16. jan 2010

ved aj ja a dokonca som si včera našla 1kg navyše 😔

lucy1990
16. jan 2010

Hm, to ja mam stale +3 kg...ale tak telo to asi potrebovalo...malo som jedla, vela sportovala...teraz mam 54 🙂

miciatko
16. jan 2010

gabusssa a ako to berie synator že Vás bude o jedného viac ?, pýtam sa preto , lebo máme deti približne v rovnakom veku .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre