♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

tiriel
19. jan 2010

kvapky do nosa tehotnej nepredaju v lekárni a očkovať vakcinov to hej- šak to každy zdravy rozum vie aka bije

zuzannas
19. jan 2010

noo presne ako pises Tiriel! 😀 😠

lenadka
19. jan 2010

caute baby, tak som konecne doma s poradne, rano som tam volala kazali mi prist pre duphlaston a ze teda spravia mi aj poradnu ked uz som tam a sono tiez. Takze krv dobre, az na zvysenu hodnotu, ze som prekonala volakedy davno toxoplazmozu-tak to len budu sledovat, pojdem na krv na viac na infekcne, objednali ma 2.2....sono babatko OK, velkost zodpoveda 11+5, podla ms som v 11+6, cize takmer na chlp, velke je 50mm, ma rucicky, nozicky a prsteky-kyvalo zatvaralo a otvaralo rucku, kopkalo a dobre sa na zaciatku schovavalo bolo vidno len dutinku a metajuce sa rucicy a nozicky, dr. musela dost zatlacit aby bolo vidno cele babo, placenta je ulozena spravne, akurat mi zistili zrasty...najskor ma presviedcali ze to mam vrodenu vadu maternice, ale som sa s nimi hadala, ze nemam! Uz som jedno dieta cakala, vsetko bolo ok, druhe som cakala a zas neboli ziadne zrasty ani na vajecnikoch ani maternici, zistovali mi to na sone, lebo mali podozrenie z mimomaternicoveho a zrasty sa nepotvrdili,,,takze zavolala druheho lekara a ten povedal ze su to zrasty bud s predch. porodu, alebo kyretu v lete-co je pravdepodobnejsie, kedze pred nim bola maternica krasna 😠 😠 😠 takze teraz budu sledovat ako sa tie zrasty budu spravat, v praxi to vyzeralo, ze dutinka bola rozdelena napolovicu ako ked caka dvojcata

ladywitch26
19. jan 2010

tiriel, tak toto poviem, ked sa ma budu v nemocnici pytat, ci som sa uz dala ockovat 😀
inak ja som nedala ani malu ockovat, hoci na pol roka jej prisla pozvanka. nastastie som to mala ako zdovodnit, aby na mna nepozerali ako na blazna, lebo vsetci si dali deti ockovat. neviem,ci nahodou aj zo skoly neposielali oznamy rodicom. mne mala bola akurat vtedy ockovana 3.davkou hexa vakciny, 2.davkou meningokoka a 2.davkou pneumokoka, co su vsetko povinne, tak som sa len pozrela na doktorku, ze ci nedostala dost injekcii v jeden den...

tiriel
19. jan 2010

🙄 ja som bola v nedelu na nakupoch /neviem či som to písala či nie/ a proste z tých obchodoch mi uplne upchalo nos,proste zas upchatý a išla mi streliť hlava,tak som zašla do lekárne v Tescu pre kvapky. a pýtam ujka lekárnika Olynth a neviem čo to zo mna vybehlo,že som tehotna, či mi vie aj nisečo ine poradiť a začal do mna hučať,že žiaden Olynth ani nič mi nedá,že pinosol a bodka. tak sme viedli debatu a on stale že nie,iba ak Homeo sprej do nosa,ale ani ten nemal iba kvapky na pitie, tak na mna že morsku vodu si mam kupiť a že Olynth v žiadnom prípade, či si uvedomujem že to je prísne kontraindikovane. a ja na neho,nech ma už necha,že doma si to striekam a som tu,že ine mi nepomáha,a on stale že nie,to mi nepreda,tak som odišla bez kvapiek

lenadka
19. jan 2010

ozaj moja kolegynka je o 2tt dlhsie tehotna a dnes sa isla dat zaockovat proti tej prasacine ☹ odhovarala som ju ale isla aj tak, este na infekcnom som sa pytala ze ci mi to odporucaju, tak mi sestricka povedala ze nie! ale nemam ju prezradit 😝

baby ten krem makadamiovy co ste spominali je pod zn. decmacol? lebo som dnes v dm-ke kukala ze celkom pekne vonia a nie je predrazeny, tak ze ci je to on. Inak mastim nivejkou a detskym olejcekom ako 1x ked ze sa mi to osvedcilo 😉

ladywitch26
19. jan 2010

tiriel, no bolo ti treba sa priznat? 😀 vsak kym to nie je vidno...

inak ja na nos beriem otrivin, ale sprej. v lekarni mi vraveli, ze kvapky nie, ale ze sprej je lokalny, tak ten sa moze.

rosienka
autor
19. jan 2010

lucy- tak nech mate, co si prajete, ale hlavne krasne a zdrave 🙂
hali, dakujem 😵 ved je po rodicoch 😝
mib- no ona ich narobila asi 20 a dala len tri, kde je trochu rozmazane. a naco by som mala ist na amnio? comu to pomôze? jasne, vysledky su v mm a nie cm 😉
ladyw-tak take su najzlatsie, nase si raz davali palcek do pusinky a potom, ked sme pozerali zhora, tak tlieskalo, no milene, clovek si ani nevie predstavit, ze sa mu to naozaj v brusku odohrava a nic neciti, na pohyby sa uz strasne tesim 🙂

proti svinavine sa urcite nedam ockovat, chudacik moj muz sa dal zaciatkom decembra kvoli mne, ked to tu vrcholilo, ale teraz je totalne na ustupe

tiriel
19. jan 2010

ja by som sa po očkovaní bála prinajmenšom postihnuteho dieťatka

bihan
19. jan 2010

Možno ste zachytili, aký je veľký škandál s dávkami proti prasačine, ktoré nakúpili a ktoré sa spotrebovali 😀 Ľudia dostali rozum.. my sme dostali pozvánky všetci traja a všetky putovali do koša :p

Lenadka, to, že si prekonala toxoplazmózu, je to najlepšie, čo sa ti kedysi mohlo stať, lebo teraz máš proti nej toxoplazmózu.. a patríš k 60% populácie, ktoré ju prekonali tiež 🙂 (v niektorých krajinách je toto číslo ešte vyššie)

rosienka
autor
19. jan 2010

lenadka- gratulujem, tak je vsetko OK a tie zrasty urcite nebudu zavazny problem, drzim nadalej palce

lenadka
19. jan 2010

tiriel , to bol ale blbec! 😠 ale vakcinu by ti predal a mozno ti ju aj svacol 😠

lenadka
19. jan 2010

bihan, ved aj pri malej som uz mala zvysene hodnoty a nerobili mi dodatocne odbery ani nic a teraz neviem preco este na infekcne ma trepu, nastastie mi sestricka ukazala kam ma mprist-oddelena cakaren od ostanych chorych, zaklopkat a hned ma vezmu, aby som tam nieco nelapla 😉

bihan ty si pisala o tom kreme makadamiovom-je to ten dermacol?

rosienka
autor
19. jan 2010

bihan- veru, teraz sa potrebuju zbavit tych kvant, co im farmaceuticke koncerny narychlo naprodukovali...aj tu bol povyk z toho, ze sa zdravotnici nechceli dat dobrovolne ockovat, len asi 15% z nich...asi vedeli preco

lenadka
19. jan 2010

a este mne nerobili neranie NCH ani nosovu kosticku nezistovali, ked som sa na to pytala, ze ako preco by to mali robit, ked to nemam indikovane a nebol pred tym taky problem-no uzasne, vsade to robia aj vpredch, tehu merali koznu riasu na siji a teraz nie 😠

bihan
19. jan 2010

možno si mala zvýšené hodnoty a podozrenie na prekonanie toxo len pár mesiacov pred otehotnením (ale aj tak je to blbosť, lebo toxo trvá u zdravého človeka max. 2t)

Nie je to dermacol, je to alverde makadamiový krém, prírodná kozmetika 🙂

lenadka
19. jan 2010

o prasacej chripke bolo nedavno v mediach, ze sa bude presetrovat ci WHO zbytocne nevyvolalo paniku o pandemii ktora vlastne nebola taka ako sa ocakavalo, ze je to len inak spravajuca sa chripka ale nakazliva je menej ako klasicka...

rosienka
autor
19. jan 2010

no super, hlavne ze sa kvôli tej panike farmaceuti dobre nabalili za statne peniaze...

lenadka
19. jan 2010

bihan, podla tychto vysledkov to akutne nemam -zistovali 2 hodnoty, a tato druha nasvedcuje ze bola v minulosti prekonana, tiez si myslim, ze nic vynimocne, nejak mi to nezodvihlo adrenalin 😀 skor ma nastvala ako ma presviedcala o vyvojovej vade maternice 😠 zrazu, ale u nich mi robili kyret, tak co si dovrzgali to maju, nech to nehadzu na vrodenu vadu 😠

ladywitch26
19. jan 2010

bihan, ta alverde je aka znacka? myslim krajina povodu.

bihan
19. jan 2010

neboj, sa ti to po pôrode zase všetko pekne vyčistí.. prirodzene 🙂

lenadka
19. jan 2010

rosienka, ved prave o to islo, kolko statov nakupilo vakciny a farmaceuticke firmy sa nabalili a teraz sa staty tych vakcin nevedia zbavit, tak ich ponukaju tehulam 😠 ja som zvedava co ta moja kolegynka, nemam s toho dobry pocit, ze sa na to dala ukecat, ale to aj u nas v praci, nahovorila ju urcite sefka epidky 😕

bihan
19. jan 2010

ladyw, Alverde je DM-ková značka.. to u vás nezoženieš 😀

lenadka
19. jan 2010

bihan ,po tomto porode nach bude aj potopa-hlavne ak sa narodi 😉 😀 chcela som sice 3 deti, ale budem vdacna aj za dve 🙂

evitkamalicka
19. jan 2010

ja sa rozhodne zaockovat nedam, brrr

lenadka
19. jan 2010

ozaj foto zo sona asi nepridam, lebo to by som musela odfotit fotku, scener doma nemame 😝

evitkamalicka
19. jan 2010

lenadka ved odfot aj ja tak robim, sice doma scaner mame, ale fotakom to je jednoduchsie

lenadka
19. jan 2010

evit, ja mozem len mobilom 😅 ale skusim 😉

witchka
19. jan 2010

Ahojte zeny, clovek tu par dni nie je a ani to nedozenie tusim...alebo len dva dni lezat s notebookom v posteli a citat a citat a nic ine nerobit 🙂

uz vieme co mame, bude to baba, no ako som sa smiala 🙂

vidim ze ku koncu tu riesite ockovanie, ja sa na to nedam, pytala som sa aj gynekologa a tiez sa vyjadril skor ze zbytocnost ako nutnost...

ozaj baby vy bratislavske, chodite niektora k hlinstakovi? ze sa mozno aj na poradni niekedy stretneme?

bihan
19. jan 2010

ja mám teraz trošku strach, lebo sa ma všade pýtajú, či som dostala injekcie kvôli protilátkam.. totiž ja mám Rh negatív, Sári má po tatíkovi pozitív a pichá sa v 6. mes prvá a po pôrode druhá.. a ja som dostala len tú po pôrode.. tak dúfam, že to bude stačiť.. mimi by sme ešte jedno chceli.. ale až o veľa veľa rokov 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre