♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

press
9. jan 2010

Ahojte, vidím, že s boľavou hlavou nemám problém len ja. Bolí ma už 3. deň. Aj mne už trošku vidno brucho, čo som dosť prekvapená, lebo som si myslela, že to bude oveľa neskôr a že to budem môcť ľahko zakamuflovať v práci🙂)))

tiriel
9. jan 2010

no,ja som pri malom pila do polovice tehu len nescafe 3v1 čo je podla mna humus kentus a potom zrnkovu a bol ukažkove dieťa , zato teraz je hyperaktívny,ale aspon vieme,že ho máme.

inač,pri nom som mala neskutočnu chut v 1trimestri na cigaretu,ale až ma triaslo. tak som stale stala pri tete ked fajčila a aspon ovoniala občas ten dym 😝

press
9. jan 2010

Myslím, že jedna káva denne nemôže malému ublížiť, ja som predtým pila cca 3 a teraz vôbec, lebo mi prestala chutiť

tiriel
9. jan 2010

no aj ja chcem niečim prispieť ...
http://www.mamatata.sk/index.cfm?module=Article...
predtým je od oplodnenia den po dni ...

gabusssa
9. jan 2010

Tak ja som predtým pila aj tri kávy denne a dnes nemôžem kávu ani cítiť ani vidieť. A rovnako aj cigarety. Bola som fajčiarka a dnes keď zacítim hocikoho ako je ufajčený zdvíha sa mi žalúdok.
Inak Vy mi pripadáte také v pohode a tak ľahko znášate všetky bolesti hlavy a nevoľnosti. Ja som už maximálne vyčerpaná a nemám ani nejaký životný elán. Nič sa mi nechce, aj do práce sa vlečiem úplne proti vôli. Pritom, čo si pamätám pri prvom dieťati som vracala celé dni a pritom som bola taká šťastná. Aj teraz som dieťa veľmi chcela a dlho sa nám ani nedarilo, ale momentálne sa neviem z toho ani riadne tešiť. Celý deň mi je špatne a už toho mám fakt plné zuby. Ako sa s týmto vyrovnávate vy?

tiriel
9. jan 2010

gabus ahoj, no ja sa tiež nejak extremne nevytešujem ako pri prvom,ale aspon mi neni zle

jankaat.
9. jan 2010

ahojte...ja som pila od 15pravidelne najprv 3kavy na tyzden potom kazdy den minimalne 1-2...ale odkedy som tehu tak kavu nemozem ani len citit-fuj humus..

tiriel
9. jan 2010

ja by jedla a pila všetko ... teraz som uplne paf do kiwi a kofoly

mib
9. jan 2010

ahojte kocky,

je to sranda, ako som sa vzdy tesila, ze v tehu konecne zistim o com to baby rozpravaju ked hovoria o cudnych neovladatelnych chutiach a nechutiach. ale stale som to nezazila. sice som vcera draheho poslala kupit tresku, kyslu kapustu, olomoucke syrecky a acidko, ale zeby som na to mala nejaku nepotlacitelnu chut ... a tak je to aj s kavou. vzdy som ju pila kvoli pozitku ... milujeme dobrucke talianske pressko s maresi mlieckom. teraz som presedlala na caro, ale nemam pocit, ze by mi povodna kavicka nejako nechutila.

tiriel, ty si to inak osalila. 😀 ze dva krat tolko vody si das ... ale ved obsah kofeinu je stale rovnaky. 😀

mib
9. jan 2010

jaj a s tou hlavou mam rovnake problemy. bolesti hlavy takmer kazdy den. vcera som myslela, ze nedozijem. som si prvy krat dala aj polku paralenu. 😠

nika.r
9. jan 2010

ahojte,

na mňa v utorok večer prišli také nevoľnosti, že od vtedy až do piatka rána som nič nedokázala zjesť ani vypiť. Všetko okamžite šlo von. Bolela ma neskutočne hlava a už som sa aj triasla. Manžel v strachu, aby som nebola dehydrovaná ma odviezol vo štvrtok večer na infuzku do nemocnice. Na jednej som bola aj včera. Okrem toho si mám dávať torecan čípky. No des to bol a hrúza. O pestrej strave tehotnej sa u mňa nedá ani hovoriť. Takmer tri dni som v podstate žila z ničoho, dnes som jedla akurát rezance s tvarohom. Zelenina mi absolútne nechutí, z ovocia len jablko môžem cítiť. Ale v nemocke ma upokojovali, že dieťa je teraz taký malý parazit, ono si vezme čo potrebuje, len ja budem strádať.

Nestihám Vás zatiaľ dočítať, tak dúfam, že sa všetky máte OK. Už aby bol ten prvý trimester za nami. Ja sa neskutočne teším na jar. To už bude dúfam po nevoľnostiach, malé už bude kopkať a bude krásne teplúčko a slniečkovo. Mne je teraz okrem iného aj strašná zima, chodím doma naobliekaná akoby som bola vonku.

tea333
9. jan 2010

mmm gabussa ja to v pohode znasam lebo nikam nechodim a nic nemusim 🙂
vcera som urobila polievocku a boli sme v auparku, ale inak iba sedim na zadku, takze tie bolesti sa dobre znasaju, keby som mala ist na prednasku ked ma tak dobre hlava bolela asi by som prostestovala

tiriel
9. jan 2010

no ja mám nechutne upchaty nos a Pinosol teda nezabera ani náhodou , už ma z toho začína zas bolieť hlava

lenadka
9. jan 2010

caute, ja som uplna hotova prezrala som sa....spravila som tu pizzu a zjedla som viac ako manzel 😝 😝 😝 😝 😝 teraz ma boli brucho co je tak plne 😅 🙄 som ja truba 🙄

káávicka, ja by som si tak dala, ale bojim sa, ja pijem tu 3v1 😅 no uzabijem sa chuti mi, jasne ze z dobrej kaviarne je to ine kafe, ale toho si moc neuzijem, naposledy som mal super late ked sme boli z prace na porade v Tatrach...dnes rano som si do kakaa prepasovala stvrt lyzicky nech to aspon kavou vonia, caro ma mkupene a asi si ho idem spravit lebo mi robite chute 😝

nika chudatko, dufam, ze tie nevolnosti nebudu trvat dlho ☹ ja uz to dost citim na tom ze 11tt, fakt to prechadza, keby si sama zle nerobim ako dnes s tou pizzou 😅

tiriel, daj si do nosa co ti zaberie, ved to su lokalne lieky to nikam neprechadza a ak tak v min. zanedbatelnom mnozstve....lebo co si das na bolest hlavy? 😕

gabus ja taky tak, nejak sa teraz netesim bezprizorne ako pri malej 😅 skor sa bojim ci bude vsetko ok, pri malej som ani nepomyslela ze by nemalo byt 😅 a to este do prace nechodim...ale silne nad tym uvazujem, ze sa dam vypisat spat do prace, doma mi je dlho aj financne je to des 😠

lenadka
9. jan 2010

este som zabudla, ja som kavu nepila ani minule tehu a mala je ako z divych vajec /vsak pravda, je.../ ale kava na to vplyv urco nemala 😉

baklava
9. jan 2010

No je to radost pocuvat ako sa citite, pretoze ja sa citim rovnako mizerne. Mam pocit, ze ked som bola predtym tehotna, ze to bolo nejak lahsie. Tiez som bola cela nadsena z toho aj parkrat za den som si citala, co sa deje s dietatom. A teraz uz len cakam ten august. Do kuchyne nemozem ani vkrocit, takze ziadna pestra strava nehrozi, boli ma hlava, zaludok, mam stale zapchaty nos, chce sa mi spat, som ako spomaleny film a mam sa chut na vse vykaslat. K tomu samozrejme musim chodit do skoly a do roboty, kde sa az do konca 12 tyzdna planujem pretvarovat a nikomu nic nepovedat. 😕 a tiez som uz pribrala hoci fakt netusim z coho, kedze okrem ovocia nic do seba nedam.

tiriel
9. jan 2010

Tak ja som si na chvilku zdriemla a nos sa mi uplne upchal.hrozne,uz som striekla olynth

gabusssa
9. jan 2010

Tak vidím, že nie som sama, kto sa teraz cíti, ako sa hovorí, pod psa 🙂 Asi je to pre toto obdobie normálne. Aj som niekde čítala, že teraz ženy pociťujú aj mierne pochybnosti, či všetko zvládnu a podobne, Ale vraj v treťom trimestri by sme sa mali cítiť lepšie. Tak pevne verím, že sa lepšie naozaj cítiť budeme.
Lenadka inak aj ja som si všimla, že aj keď sa ledva do práce prinútim ísť, ale potom idem, je to lepšie. Prídem na iné myšlienky a nemyslím tak na svoje pocity. 🙂

gabusssa
9. jan 2010

A čo keby ste na ten upchatý noštek skúsili nadpariť sa nad slanou vodu? Podľa mňa sa to môže v tehotenstve. A veľmi dobrý je aj horúci kúpeľ, ale ja sa teraz nekúpem radšej vôbec (len sa sprchujem, aby si niekto náhodou nepomyslel, že by som sa neumývala 😀 )

mib
9. jan 2010

lenadka, vcera si spominala bolesti podbruska ked sa zle pohnes. ja mam podobny problem, ale neviem identifikovat, z coho to moze byt. trosku som to pripisovala problemom s naduvanim.

inak kocky, niekde som pocula, ze horuci kupel v tehotenstve nie je dobry, ale neviem preco. je mi jasne, preco nie termalne kupele. poculi ste o tom nieco?

elinka27
9. jan 2010

ahojte,dlho som sa neozvala lezala som v nemocnici.Zacala som krvacat a isla som hned k svojmu lekarovi,ktory mi urobil sono,tam zistil ze tehotenstvo zodpoveda 6tt,ale nieje vobec vidiet plod,uistil ma ale ze nejde o mimomaternicovu tehotnost.Poslal ma do nemocnice kde ma hned prijali, dostala som tabletky na udrzanie plodu.Diagnoza je unebryomola-cize bezplodova tehotnost.Zobrali mi krv a moc,a hodnota hcg je vraj vysoka,tak by sa mal plod objavit,v stredu idem na kontrolne sono.Ak sa neobjavi pojdem na kyteraz.Krvacat som prestala len slabucko spinim,snazim sa odpocivat,aby som nahodou nespinila viac.

evitkamalicka
9. jan 2010

elinka ja som mala anembryomolu pri prvom tehu a zial skoncilo to tak, ze som musela ist na .....drzim palce, aby u teba k tomu nedoslo

elinka27
9. jan 2010

evitka,mne doktor v nemocnici povedal,ze podla krvi ma hcg v poriadku ze je vysoka ta hodnota,tak neviem co si mam o tom mysliet.Keby sa plod nevyvijal tak by ta hodnota asi nebola v norme ci ano?

evitkamalicka
9. jan 2010

to ja netusim, lebo mne vtedy odber na hcg nerobili

elinka27
9. jan 2010

no mne ho pravaze robili z krvi a brali mi aj moc,a toto mi lekar povedal.Ze hladina hcg je vysoka a ze sa objavi a ze sa len pomalsie asi vyvija, no tak musim len cakat aj ked je to hrozne

evitkamalicka
9. jan 2010

drzim palceky

bihan
9. jan 2010

to je vôbec možné, že sa vačok vyvíja a mimiko tam nie je? 😨 Elinka, držím palec, aby sa diagnóza nepotvrdila.

evitkamalicka
9. jan 2010

bihan ano je to mozne, ale neviem akym sposobom sa tak deje

lucy1990
9. jan 2010

Elinka drzim palceky, nech sa to nepotvrdi..a horuci kupel si nedavajte! V tehotenstve sa nesmie, moze vyvolat potrat..

evitkamalicka
9. jan 2010

lucy ja som sa pri Adamkovi kupala stale a nic sa nestalo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre