♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

akika722
12. apr 2011

@eis4 diiik moja
@evanns zlata 😀 😀 😀 😀 😀
@mirmaj aka je rozkošnaaaaaa..umrem ako stoji sama 😲 😲 😲 😲

eis4
12. apr 2011

@akika722 u svokri si obaril ručku a ona sa smiala???????? 🙄 asi by som jej niečo urobila 🙄
ja by som dala malu skor svokre ako mojej matke absolutne nedoverujem,ja s ačudujem že nás vychovala bez ujmy 😒
svokra je zas taká že pre nu je všetko nebezpečné.mm ani futbal nehral ked bol malý lebo si náhodou ublíži 😀 😀 on nemohol chudák robiť nič 😒

seagull2404
12. apr 2011

@veve10 davam jogurty, aby mala Tamarka nahradu za mliecko, ktore velmi nechce, vypije len 150ml rano v polospanku a poobede len s tazkostami 120ml, tak som sa radila s lekarkou a ona potvrdila, ze mlieko sa musi nahradit, napr. jogurtom, bio, bielym, doma ochutenym; piskotky davam do vyzivky, jednak kvoli lepku a jednak je to potom sytejsie, ovocnu vyzivu nezohrievam, pride mi to zbytocne; mne sa osvedcila aj korka z chleba, to nie je az taka ufulana

akika722
12. apr 2011

@eis4 ano moja,tak tak 🙄 🙄 🙄

seagull2404
12. apr 2011

@alure ano, pistime, skriekame, kricime a jacime - vsetko pre zabavu 😀
@eis4 kde ty vlastne byvas?
@mirmaj panecku, vy ste aki sikovni, nasa sa boji stat kdekolvek okrem postielky, kde to pozna; a vyzerate aspon na rok 😎

eis4
12. apr 2011

@alure nie už máme spodné 2 ale to sme ani nevedeli ako sa prerezal,teraz jej rastu 4 vrchné a tie ju už trápia ☹ doteraz bola cez den v pohode iba v noci častejšie vstávala,dala som čajík alebo mliečko a spala dalej.ale tuto noc ju to asi viac bolelo lebo aj plakala a nechcela spať.2x som jej dasienka natrela vtedy sa upokojila.dnes je tiež taká nesvoja,unavená a uplačkaná ☹ aj teraz na obed zaspala len ked som jej natrela dasienka inak plakala.škoda že len 3x sa može natrieť 😒
@mirmaj bože tá je krásna a vyzerá ako keby mala rok aj pol ako suverénne tam stojí 😀

eis4
12. apr 2011

@seagull2404 na sasinkovej vedla nás je učilište,2 min od bratislavskej polikliniky,ale ešte pred železničným priecestím nie u našich milých spoluobčanou 😀 😀 😀

memory97
12. apr 2011

@mirmaj aj toho sa raz dockas, len musis este vyckat, kym troska vyrastie 😀

@liba78 jej zlaty, veru deticky su velmi uprimne🙂 a povedia aj to co nevedia 😀

seagull2404
12. apr 2011

@eis4 tie konciny ja nepoznam, ani neviem, ci som tam uz niekedy bola

mirmaj
12. apr 2011

@eis4 dakujeme, no kde už je to bábätko čo sme si doniesli z pôrodnice však? 😉
@akika722 dakujeme, so státim naozaj nemáme problém 😝
@seagull2404 Tamarke nerobí problem stáť hocikde dokonca aj pri nestabilnom predmete 😝

seagull2404
12. apr 2011

@mirmaj tak to je velmi odvazna a sikulka 🙂

mirmaj
12. apr 2011

@seagull2404 keby radšej niekedy nebola, lebo potom často zletí, ale tak asi také su všetky deti, že si neuvedomujú že môžu spadnuť 😉

seagull2404
12. apr 2011

@mirmaj deticky sa nam tak ucia, vlastna skusenost je vlastna skusenost 😀 😀 ja mam zas zly pocit z toho, ze sa nasa Tamarka strasne boji, az to vidis na tej tvaricke, ako ma strach, ked nieco nepozna, to asi zdedila po mame 😅

mirmaj
12. apr 2011

@seagull2404 asi to bude mať po niekom, tak aspoň jej to nemôžeš vyčítať ked po tebe 😉

teraz volam mm nech kupi malej baterky do hviezdičky lebo už hra všetkými tónmi....a on mi len povie do telefonu, že som na rontgene potom ti zavolám, teraz neviem či sa mam bať že sa mu niečo stalo alebo tam niečo robia alebo???? 😒 joooj tí chlapi 😠

lulu4
12. apr 2011

@evanns
@akika722
@alure
@vladka84
@mirmaj dakujem vam za rady, tak susim davat obcas tie obycajne piskotky a korku z chleba, no a nejake tie jogurtiky, ten z humany uz radsej nie ako pisala mirmaj kedze ma rok zaruku tak to bude asi dobre svinstvo umele...
tak nejako bio davate alebo cisto biely smotanovy? a negrckaju vam z toho lebo mne dost aj po mlieku ale nechce mi uz tak vela mlieka

mirmaj
12. apr 2011

@lulu4 ja dávam bielu activiu, ani neviem ktoré su BIO, či aj u nas vôbec niektoré su, fakt neviem. my negrckáme, ale tak my sme nikdy nemali nejaký problem s grckaním, len ked sa moc napraskala ked bola mala a pretočila sa rýchlo na bruško inak nie

seagull2404
12. apr 2011

@mirmaj a existuje este nejaky dovod preco byt na rontgene? juj, by som ho zabila... 😖

veve10
12. apr 2011

@seagull2404 ovocne vyzivy nezohrievam ani ja - ja ju sama varim, resp. podusim jablko, ci ine ovocie, rozmixujem a za horuca pridam tie vlocky. Ja este kojim - rano, na obed a vecer (niekedy aj na olovrant) a pocas noci cca 2x. Ale zaroven mu robim vecer kasu. Teraz ju robim tak, ze do cca 130ml vody dam 2 PL kupovanej kase, kt.obsahuje susene mlieko a dosypem na zahustenie ryzovou, alebo prosnou instatnou biokasou (tou cistou, co neobsahuje sus.mlieko). Ale ked ti mala nechce mliecko tak chapem. Vapnik je dolezity. Ak ti pekne papka, tak vapnik dostava trosku aj masku. Ale jogurt je este lepsi. Aj ja ho planujem zacat davat ... tak o mesiac. Ked ho vsetci davaju a je to v pohode, tak info v Mama a ja zase neberiem ako mantru. 🙂
Boze...nam sa tu tak rozprsalo...a chudak moj otec je vonku s malym. Esteze tu mame blizko taku velku bytovku, ktora ma dole restiky a je cela kryta.

lulu4
12. apr 2011

@mirmaj Vladko ked bol mensi mal s tym grckanim tiez viacej problem, teraz sme presli s HA nutrilonu na nutrilon 2 nehypoalegenny a nedavame ani ten zahustovak nutriton co je proti grckaniu, skusila som aj ten vysadit ale on si nevie po jedle hned dobre odgrgnut a to je ten problem potom sa trosku pogrka niekedy si super odgrgne ale niekedy vobec... a jasne ked sa napapany pretoci na brusko co ho nedavam radsej lahnut hned lebo si potlaci zaludok a uz je to...
skusim nejaky ten biely jogurt mu dat teda

mirmaj
12. apr 2011

@veve10 čo odborník to iný názor, ale aj tu radia jogurty okolo 8.mesiaca a toho som sa držala aj ja, neviem ak chceš počkaj do roka je to na tebe
http://baby-web.topky.sk/Clanky/a2350-Kedy-moze...
http://poradne.rodinka.sk/viewtopic.php?p=4833

seagull2404
12. apr 2011

@veve10 my cerstve ovocie nechceme ☹ ja kasu davam vecer ale komplet ako je v krabici, nemiesam, Tamarke takto chutia, ale nie vsetky, a striedam jej to s jogurtom, zo zaciatku jej bolo z nich tazko, tak sme prestali a nutili ju mlieko,a le to bol neskutocne unavny boj, jedli sme aj dve hodiny, ale teraz si uz crievka asi zvykli a jogurtiky jej chutia

lulu4
12. apr 2011

@veve10 ahojcek ja som zatial dala len raz jogurt to je taky co nemusi byt v chlade z DMky od znacky humana ale ako tu pisala mirmaj je pravda ze ma strasne dlhu trvanlivost takze asi to nebude nic moc zdrave, radsej skusim tu activiu alebo nieco take ale biele jogurty by sa mali a mozes dochucovat doma...
tiez zvyknem Vladkovi na veceru robit kase ale tie od nestle na dobru noc bud psenicno kukuricnu alebo bananovu ale maju aj ine prichute len sme este neskusali
s tym dazdom ani nehovor ja mam zase maleho vonku so svokrou a chuda pride dobre zmoknuta, som im kupila listky do divadla na zajtra a este si ich isla aj do pokladne vyzdvihnut prave teraz a este aj zmokne, tak mi je to luto :(

mirmaj
12. apr 2011

@seagull2404 aj ja mám momentálne ten pocit, prizabiť ho 😒
@lulu4 teraz už nám nevadí ani vôbec ked sa hned pretočí na bruško ale my fakt s tým nemáme problem, je ine ked vy máte s tým problem od narodenia, tak s tým jogurtom opatrne lebo po ňom vedia detičky viac grckať, ale tak vyskúšaj a uvidíš

veve10
12. apr 2011

@lulu4 ja jogurt este nedavam,ale tiez mi grcka z mlieka. Inac v Ba kupis bio jogurty napr. v Bille. Ja budem kupovat tie ked zacneme s jogurtami. Zatial mu kupujem vsetko BIO - ovocie, zeleninu, maso, kase...vsetko.
@mirmaj kks ja umrem ako krasne stoji! Strasne je zlatucka. Moj Filip co sa len gula po zemi by pri nej vyzeral asi ako novorodenec. 😀

lulu4
12. apr 2011

@seagull2404 moj Vladko moc cerstve ovocie tiez nema rad ked tak bananik a hrusku ale jablko mu moc nesmakuje a ine sme neskusali kedze teraz nie je sezona este na marhule, broskyne ci slivky... ale zato hami ci hipp slivku s hruskou zboznuje ta je mnam alebo marhulku alebo jablko s cucoriedkou.. a do toho mu dam keksicky tie sunarka a to mu moc chuti to davam kazdy den na desiatu..
u nas vlastne rano mlieko, desiata ovocie s keksikom, obed nejaka zelenina a masko, olovrant mlieko - chcem skusit asi ten jogurt a vecera kasa tiez tie kupovane z krabice od nestle len striedam prichute

seagull2404
12. apr 2011

@mirmaj mna ide porazit, ked chcem, aby mi nieco kupil ako anpr. dnes, protismykovu podlozku do vane pre Tamarku a na mna spusti taku sprsku argumentov, preco nemoze, ze by som mu najradsej zlozila telefon a az neskor mi dojde, ze ako to mohol poriesit, lebo ja s kociarom a dietatom v hnusnom pocasi mozem ist a on odskocit z prace na max 10 min. cestou domov nemoze 😠 😠 😠 😠 😠 a potom, ze preco som na neho "zla"

lulu4
12. apr 2011

@veve10 tak tvoj Filipko sa len gula po zemi a nas Vladik tiez, akurat ked ho uz posadime tak sa celkom krasne drzi ale hadze ho este do strany ale lozit este nevieme ani stat a zuby nemame vobec 🙂 a vy ako ste na tom? inak a co sa lepku tyka co si zacala davat uz odporucaju od 7 mesiaca, som sa tu na to bab pytala akurat ze piskoty, rozok alebo korku chlebiku davala si nieco? vidis mas pravdu v bille maju tie bio jogurty..

mirmaj
12. apr 2011

@seagull2404 tak už mi volal, je tam so sebou 😲 chytila ho elektrina a padol z rebríka z 5m výšky, odviezla ho sanitka 😲 😲 dúfam že to nebude nič vážne ☹

veve10
12. apr 2011

@mirmaj ja som aj tak planovala zacat s jogurtom skor a nie az od roka, ako pisu tam. Asi ako pises ty - tak od 8.mesiaca. Dobre vediet, ze deti z toho grckavaju - zacnem teda veeelmo opatrne, lebo ten moj je grcos (aj ked mu reflux nepotvrdili). Dik. 🙂

lulu4
12. apr 2011

@seagull2404 moja takto je to asi vo vacsine rodin, ja sa tiez tazko dostanem s kocikom vsade ved to poznas a tiez ked nieco chcem uz radsej mm ani moc neotravujem akurat ide so mnou cez vikend na velky nakup ked nam toho vela chyba ale inak si vsetko zhanam ja a povacsine som sa naucila pri malom ze cez internet lebo to mi aspon pride domov a nemusim zhanat... auto sice mame ale ja nemam vodicak co je na prd lebo tazko sa vsade s malym dostat :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre