♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

vladka84
25. júl 2010

@liba78 no ja tu budem urcite este minimalne dva - tri tyzdne... v tom lepsom pripade, takze sama neostanes 😉

@akika722 ty uz hadam tolko nepotiahnes, ci? 😕

akika722
25. júl 2010

@vladka84 no asi nie...max.do 5teho

liba78
25. júl 2010

@vladka84 tak aspoň jedna 😀 😀
@akika722 ale tebe to prajem, už si vydržala dosť 🙂 A viem, že je veľký chlap, len srdiečko za ní piští 😵
Inak poviem vám čo mu môj drahý /jeho tatino/ vykonal po ceste. Samozrejme som potrebovala ísť na wc, tak hovorím mm že pumpa to istí. Zastavil na nejakej pri ziari n/Hronom a ja som utekala, Maťko /ten starší syn išiel tiež/... Sedím na záchode a počujem alarm, hovorím si to je ako náš focus ☹ ☹ , víjdem z wecka a mm si tam sedí s kávou pred sebou. Pýtam sa čo tam robí, a on že mal chuť na kávu, zamkol auto a šiel. On sa nepozrel do zadu, vystúpil, zamkol a Kubíka nechal v aute v sedačke 😢 😢 , samozrejme vnútorné čidlá detekovali pohyb a spúšťali alarm 😀. Keď som sa dostala k malému, hovorí mi "mami, všetci tam na mňa čumeli a to blbé auto bliakalo a bliakalo" 😀 tak to je chlap 😀

vladka84
25. júl 2010

@liba78 no pekne, zamknut si vlastne dieta...a ze sa maly nezlakol ale vzal to tak sportovo 🙂
boze, ja mam strasnu chut na melon, ale ked ho teraz zjem, tak sa v noci nedocuram 😖

akika722
25. júl 2010

@liba78 😀 😀 😀 😀 😀 no dobry je...chudačik maly

liba78
25. júl 2010

@vladka84
@akika722 sak som mu potom kúpila nanuk ako odškodné 😝

akika722
25. júl 2010

@liba78 no ocko mal kupiť 😉

liba78
25. júl 2010

@akika722 vidíš to mal, lenže jemu nejak neskoro dotieklo 😅

akika722
25. júl 2010

@liba78 ako každemu chlapovi 😀
to môjmu hned musim povedať čo chcem aby mu došlo 😀 😀 😀

liba78
25. júl 2010

@vladka84 ja som si uz melon nedala skoro cely tyzden ☹ , ale vydrzim len preto, ze ho vôbec nekúpim a zakazala som aj ostatným. Nesmú mi nosiť, inak neodolám, celý vždy zjem a chodím stále ... 😀

liba78
25. júl 2010

@akika722 tak je to najrýchlejšie 😀

liba78
25. júl 2010

Dobrú nôcku babulky... Idem skúsiť spať 😉 možno sa mi to dnes podarí 😉

majka35
26. júl 2010

dobré ránko 🙂 ... dnes som zase spala dve hodiny, začínam mať strach z pôrodu a tiež mám rovnaké myšlienky ako kila ... preed tehotenstvom som zase mala opačné myšlienky, že to nemôžeme urobiť Barborke, že nebude mať súrodenca a bude na tom svete sama ..teraz, ked je sestrička na ceste, tak uvažujem, či som urobila dobre 🙄 to sú proste tie hormóny a s tým nič nenarobíme ... ja som jedináčik a celý život som z toho smutná a preto som bola presvedčená, že deti chcem mať určite aspoň dve

elina, tiež som uvažovala, že je to na sociálku, ale s takým vážnym obvinením radšej počkám, kým si nebudem 100% istá, že matka ju totálne zanedbáva

akika722
26. júl 2010

@majka35 ahojte,aj pre mna to bola rpíšerná noc po dlllhom čase,nie a nie spať,normalne som čakala na ten vpliv splnu či sa niečo nebude diať 😅
no našťastie ešte nieee
ja mám skôr obavy s toho ako to budem zvladať s dvoma deťmi,či sa nebude maly cítiť odstrčeny s príchodom sestričky-predsa také babo potrebuje viac starostlivosti,prebalovanie,papanie a tak...
tak ako to bude brať ☹
ale ked si na seba zvyknu verím že to bude dobré,ja mam tiež dvoch surodencov,sice bratov ale som spokojná,tak dufam že to bude dobre aj medzi nimi... ☹

liba78
26. júl 2010

@majka35
@akika722 nebojte, to tie vaše miláčiky hravo zvládnu 🙂 . Určite im bude lepšie zo súrodencom, ako samým. Viem o čom hovorím. Kubík už bratovi chýba od rána 😝 , počúvam samé -v telke nič, futbal sa nedá samému, čo budem robiť, mami to je nuda... A pritom keď sú doma obaja sú často aj v sebe 😝

akika722
26. júl 2010

@liba78 no jasné musí si tym každy prejsť kto má viac ako jedno dieťa,viem že je to lepšie ako sam keby mal byť,no musim sa o to ja postarať aby nepocítil že sa niečo zmenilo 😉
verím že bude dobre..musí byť...

kvietok121
26. júl 2010

dobre ranko dnes som buvala do osmej 😀

vladka84
26. júl 2010

dobre ranko, baby ja mam obcas take iste myslienky... a pritom to bola prave Timka, ktora nas "dokopala" k sestricke... tolko nam rozpravala, ze chce sestricku, potom uz povedala, ze aj braceka, ze jej to je jedno, len nech nieco je, ze sme sa na to dali.. snazim sa jej nenapadne vysvetlovat, ze ked pride sestricka, budeme mat na seba menej casu, ze bsbo potrebuje viac pozornosti, zatial sa tvari, ze tomu rozumie a naozaj sa velmi tesi, vsetky veci chysta so mnou, nie je den (ani hodina) aby sa nepytala na babo. tak uvidime... dufam, ze to budeme stihat 🙂

@akika722 aj ja mam dvoch bratov, starsich, ale nemam sa na co stazovat, mali sme super detstvo a dodnes spolu dobre vychadzame (aj ked asi navzdy ostanem ich mladsou sestrou, o ktoru sa musia starat) 🙂

katulkaaaaaa
26. júl 2010

@akika722 @liba78 dobre ranko 🙂 tak som sa po dlhej dobe vyspala bolesti ziadne,citam ze preberate temu o surodencoch,aj ja mam z toho obavy moja mala ma uz 6 rokov,rozdiel mam dost velky,na jednej strane som rada ze je velka a rozumna,ze bude moja pomocnicka velmi sa na babetko tesi,bozkava mi brusko rozprava sa s malickym...ale bude to tak aj po porode?nebude mat pocit ze som ju ,,odstrcila"???aby ste ma chapali je jedine vnuca aj pravnuca v nasej rodine,tak si viete predstavit akej pozornosti sa jej dostava z oboch stran...a navyse teraz ide do prvej triedy,takze zmien bude pre nu az az....

kvietok121
26. júl 2010

@liba78 verim ze poradna dopadne dobre
@akika722 neboj ja ta urcite nepredbehnem vcera ma sice boli dvakrat krize taka tupa bolest, ale ked som bola vo stvrtok na pasoch tak som mala nulove kontrakcie, ciarocka sa ani hore nepohla

kvietok121
26. júl 2010

@liba78 to teda mate hrdinu takto to zvladnut bez problemov samemu v aute
@katulkaaaaaa myslim ze ona to dobre zvladne, mozno castokrat pride za tebou aby si aj ju dala do narucia ako male babo ale myslim ze inac to bude v pohode

kacena4
26. júl 2010

@majka35 ja mam deti uz dve a nelutujem, ze je ich "tolko", hoci sa teraz moc nemusia, ked boli maly perfektne sa odhrali, a ked budu starsi budu si oporou jeden pre druheho. ja mam dvoch surodencov, ale keby som ich nemala asi by mi siblo - mamina zomrela ked sme boli deti, otec je v anglicku odstahovany a tak sme si so segrou rodina ako ma byt - neviem si predstavit, ze by som ju nemala - skus to takto brat a neobvinovat sa, ze sa nebudes moct venovat starsej dcerke, neboj ona bude mat radost ze niekoho bude mat, mozno bude zo zaciatku ziarlit,ako vacsina deti, a treba jej davat najavo ze ju mate radi rovnako ako predtym, ze svoju lasku nebudete delit medzi nu a babatko,ale ze tvoja laska narastla aj pre "nove" babatko, ze sa stale zvacsuje ako sa aj ona zvacsuje (rastie) 😀 - tot len na zamyslenie
a cosa tyka socialky, pracovala som donedavna v detskom domove a viem, ze vzdy je pre dieta lepsie, ked sa to nahlasi skor, aby mohli s rodinou pracovat, ako neskoro ked uz to na dietati zanecha stopy (aj psychicke tyranie je velmi ale velmi nebezpecne pre vyvoj dietata) a ak by sa nieco stalo dietatu, budes si to vycitat, ze si nezasiahla skor -ak potrebuje pomoc, treba jej ju poskytnut na to je socialka na meste, budu sa snazit jej najprv pomoct vyriesit situaciu a nie vziat dieta - ja by som to ohlasila, ak je to ako si pisala, ak sa bojis posli list

kacena4
26. júl 2010

@akika722 neboj sa, ze to nezvladnes a maly sa bude citit odstrceny, ja som mala deti po roku a dalo sa to zvladat, vzdy ked mi spalo mladsie, snazila som sa venovat aspon na 90% starsiemu, hrali sme sa, varili spolu (napr. ked som robila neico z cesta malemu som dala na stol dosku kupila maly valcek a hral sa s cestom a mukou aj hodinku a ja som si v klude navarila, samozrejme som mu to potom aj upiekla a aky bol rad 😀, ked som potrebovala zametat, aj on mal metlicku detsku a pomahal mi.... hoci som doma mala vecer ako po vybuchu 😅 a ja s nervami v koncom, deti to nejako extra nepoznacilo a maly bol rad, ze sme travili cas spolu - neboj zvladnes to, sak uz je velky rozumny chlap, ked ma cez 2 roky

kvietok121
26. júl 2010

@kacena4 pekne si to napisala a suhlasim s tebou

kvietok121
26. júl 2010

@akika722 aj moja svagrina ma po roku deticky, bolo to pre nu narocne, ale tie decka si tak zvykli (su tri)ze sa bez seba nepohnu ... vsade spolu, aj ku babke, vsade, okram najstarsej su ti dvaja poriadny betari, ale kde ich zoberiem na navstevu tak sa krasne hraju, krajsie ako domace deti .. vidiet ze su stale spolu ...

kacena4
26. júl 2010

@katulkaaaaaa neboj, ona to zvladne a mat prvacku a babatko je super nacasovane, ty budes doma doobeda sa venovat babatku, poriadis byt a poobede ti pride domov dcera zo skoly a mozete sa spolu ucit - ja to takto prezivam uz 2 rok, kedze ich mam po roku, tak mam za sebou uz dvoch prvakoch a teraz bude dalsie babo, je to super, aspon sa nemusis stresovat, ze si v praci a mala v skole, ak sa nieco vyskytne prazdniny, riaditelske volno... si k dispozicii - uvidis bude s pochvalovat a hlavne mas super rok na chvalenie dcerky ako jej to v skole ide, bude unesena zo skoly a ani nepostrehne ze sa venujes aj babatku aj jej
horsie to bude s rodinou, treba im vysvetlit, ze maju 2 vnucata a tak sa aj spravat - k nam ked pride babka (deti prababka) hoci aj na oslavu niekoho ineho ako deti, nikdy si neodpusti priniest nieco detom, aspon piskoty, lebo lizatko ako sa hovori "aby boli ucastny" je to super vec, a pocit, ze na nich mysli a deti si to vazia a vzdy su radi - takto si treba "vycvicit" rodinu, aj ked budu chodit pozerat babatko, nech nezabudaju ze maju aj starsiu vnucku, napr. nech im ona ide ukazat babatko ked pridu na navstevu, aby sa citila dolezita

kvietok121
26. júl 2010

@kacena4 mas to super zorganizovane perfektne, vidiet ze si skusena a dobra maminka 😉

kvietok121
26. júl 2010

@kacena4 @katulkaaaaaa @akika722 neviem kto je este tu, aj vy mate take uzasne pocasie perfektne, to je uzasne vobec sa nepotim, dycham ten cerstvy vzduch ...

21
26. júl 2010

@akika722 , co keby Patkovi sestricka priniesla z porodnice nejaku hracku? Robili to takto kamosky a surodenci menej ziarlili...

katulkaaaaaa
26. júl 2010

@kacena4 no je vidiet ze mas s detmi skusenosti,s tvojich clankov ide vzdy na mna taky pokoj,dakujem 🙂 presne si vystihla akoby som to chcela robit ja,myslim ze s malou si to odhadla,ze to bude len ok len rodinu budem musiet usmernovat,ale myslim ze to je vsade tak...
@kvietok121 mi mame 15 stupnov,vonku dost zima a prsi,ale vzduch je super 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre