♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

liba78
6. aug 2010

@katulkaaaaaa
@lulu4 dúfam, že budú vyhovovať. A máš pravdu, brala by som prekvapenie v štýle akika. Tretí chlapec nebol zrovna môj sen ☹ Ale je môj a keď vidím chlapcov, tí sa tak strašne tešia na brata 😉 , neviem či by sa tak tešili aj na sestričku. 😀 😀 😀 ... no už hľadám všetky možné dôvody na radosť... 😉 😉 Ale ten tlak nieje zábava. Skús zavolať do nemocnice na gynekológiu a poradiť sa aspoň zo sestričkou.
@jankasramka páni, tak to ťa obdivujem 🙂

fialka5959
6. aug 2010

@liba78to nic stava sa to, ale zasobu mate dobru, pridem si poziciat 🙂
Ja mam zbalene iba 30 ks, potom by mi mal prinasat mangel.

liba78
6. aug 2010

@fialka5959 keď sa malý vyhádže, tak pošlem ... 😀

katulkaaaaaa
6. aug 2010

@liba78 aj ja som velmi chcela dievcatko,vobec som si nevedela predstavit ze by som mala mat syna...ale teraz sa tesim,ze to bude uplne ine,a mm ten je uz teraz nadseny 😀 a Viki ta si zvykla ako ja,hlavne ze nebude sama 😵

fialka5959
6. aug 2010

@liba78 OK 😀 😉 prave citam co baby pisu, ze uz maju, priznaky ako by mali dostat menzes a umna nic a to mam termin o 7 dni, ani chbat ma neboli nic ziadne priznaky, alle zadna cast ma boli

( prava polovicka) vzdy ked idem spat .

lulu4
6. aug 2010

ozaj vy ste sa ako zbalili do porodky myslim ze len pre seba nocna kosela, kozmetika, vlozky, slapky, osuska a pre dieta vam donesie mm na druhy den plienky, rukavicky a tak? lebo ja tam mam zbalene vsetko a mam taku plnu tu tasku ze ju asi ani nezapnem akoby som isla na 2tyzdnovu dovolenku 😝

lulu4
6. aug 2010

@fialka5959 ale z toho si hlavu nerob to je u kazdej ine s tymi predporodnymi priznakmi.. napr ja uz pomaly dva tyzdne mavam take mierne bolesti ako pri zacinajucej MS ale krize ani nic ma neboli len ma par krat od spodu tak strasne neprijemne bolestivo pichlo....

katulkaaaaaa
6. aug 2010

@fialka5959 ja som pri prvom porode nemala absolutne ziadne priznaky,len ma jeden vecer zacalo akoby brucho boliet malilinko...nato praskla voda a rodili sme 🙂 pri druhom tehu mam uz tri tyzdne bolesti za 4 dni termin a stale nic....je to fakt individualne...

katulkaaaaaa
6. aug 2010

@lulu4 ja mam zabalne vsetko aj pre mna aj pre maleho,mam dve tasky,takze neboj myslim ze sme vsetky na tom podobne 🙂

liba78
6. aug 2010

@katulkaaaaaa vieš ale ty máš Viki..... Ja mám dvoch pre mm a teraz bude ďalší jeho 😉 Ja mám tri sestry a mám pocit že každá mama má mať aspoň jednu dcéru, aby mala spriaznenú dušu 😉 😉

lulu4
6. aug 2010

@katulkaaaaaa a beries hned so sebou obidve tasky keby ta to chytilo hej? ja teda zoberiem vsetko co mam v tej mojej ale rozmyslam ze z tych plienok odoberiem mam tam cca 40 kusov a za prvy den to neminiem radsej nech mi manzel potom donesie... lebo to tam dost miesta zabera...

katulkaaaaaa
6. aug 2010

@liba78 ja ta uplne chapem moja,skoda ze sa to neda naplanovat co to bude 😒 je uzastne mat dcerku,presne ako pises partacka....ale najdolezitejsie je aby boli zdravy,dockac sa bud budes mat nevestu co ti bude dcerou,alebo vytuzenu vnucku 🙂 🙂 🙂

katulkaaaaaa
6. aug 2010

@lulu4 ano beriem obe tasky,v porodnici to sestricka supne pod postel,tam to nikomu zavadzat nebude-nech mam vsetko po ruke,prvy krat mi chybalo dost veci teraz radsej nech vsetko mam

liba78
6. aug 2010

@lulu4 ja tiez beriem tasku ako na dovcu, neboj vsetky sme na tom rovnako. 😉 😉 jéémine, teda skoro vsetky. Zabudla som na nase tmavé spolurodicky 😝 tie neberú nic a vsetko im tam dajú 😠 😠 a este najviac ziapu a a a, no nebudem rozpisovat. Radsej dúfam, ze tam ziadnu nestretnem 😝 😝
@katulkaaaaaa vies, ked podla x metód som mala mat uz dievcatko, a ani .... 😉

liba78
6. aug 2010

@fialka5959 neboj, moja maminečka hovorievala: "hrad si to tam nepostaví"

vladka84
6. aug 2010

ja mam zasa ukazkovy tlak - 120/80 cele tehotenstvo... inak mam nizky, to len v tehotenstve sa mi tak super upravil 😀
ked tak pozeram, ze vy mate bolesti aj dva - tri tyzdne, tak to mam este pekne vela pred sebou 😖
mala mi uz zaspinkala, taka bola unavena, aj sa stazovala, ze ju brusko boli, tak hadam nebude chora...

lulu4
6. aug 2010

@liba78 no veru ani ja by som nechcela na ziadnu taku natrafit... ale to sa vybrat neda...treba len dufat 😀 ono to niekedy nevyjde to pohlavie podla ziadnych metod...je to skoda lebo ja som tiez toho nazoru ze by kazda zena mala mat aj dceru aj ked nie kazda potom ked dospeje lipne na matke ako napr. moja svokra ma 3 deti prvu dceru a potom dvoch synov ale synovia sa k nej spravaju pekne, chodia na navstevy su zenati a dcera to ako keby nebola ani jej, ozve sa ledva raz za mesiac odisla v 18tich z domu do podnajmu byvat lebo sa len hadala s kazdym.. taky nezavisly typ a potom ze maj dceru 😀 😀

vladka84
6. aug 2010

@liba78 tak bude stvrte? 😀 😀 😀

lulu4
6. aug 2010

@vladka84 vsak my dve mame rovnaky termin porodu ako pozeram takze aj u teba sa to moze coskoro prejavit...alebo nemusi a pridu uz kontrakcie rovno...no hadam nebudes mat malinku choru len to nie...nespapala iba nieco co by jej nesadlo?
to mas super tlak, u nas v rodine ma kazdy druhy vysoky tlak co sa cudujem vobec ale tak vzdy sa mi to drzalo do tych 135/85 maximalne na poradni a teraz zrazu nad 140 a nad 90 spodny ale teraz som v pol hodinovych intervaloch merala a bolo 138/88 nechcem vsak maleho ohrozit kazali mi ze ked si budem doma merat a budem mat nad tych 90 tak ze potom sa mam hlasit na nejakej ambulancii ale to cez tyzden cez vikend asi jedine na pohotovst... ale nebudem hned utekat budem aj zajtra merat a uvidim

vladka84
6. aug 2010

@lulu4 ved mne tak zacalo vcera pobolievat a to som uz cela nadsena, ze uz to zacina... ale asi nezaciiina 😀
uvidis ako budes na tom zajtra, ked budes mat vysoky, chod radsej na pohotovost...aj kebyze sa nic nedeje, tak istota je gulomet..

vladka84
6. aug 2010

@kvietok121 kde siiiii? rodiis? 😉

lulu4
6. aug 2010

@vladka84 no asi sa ti to este nezacina... to by muselo byt pravidelnejsie tie kontrakcie... toto je len take pobolievanie teda aspon u mna, nic strasne...to este len pride 😀 hlavne ze zatial krize nebolia lebo zevraj niekomu vystreluju kontrakcie do krizov a niekomu do brucha...tak si vyber 😀 a pri Timke si to mala ako si mala rychly porod?

vladka84
6. aug 2010

@lulu4 tak mne jednoznacne do krizov.. takze ani neviem ako si sadnut, ci lahut, skrucam sa ako paragraf 😀
pri Timke som mala vyvolavacku, clekom to trvalo cca 9 hod., ale samotny porod mozno hodinku, nebolo to take strasne, dokonca ani kontrakcie neboli na nevydrzanie, co som teraz prekvapena, lebo ako baby pisu, vraj pri vyvolani su silne bolesti...mne sa nezdalo, tak asi aj preto som teraz na pochybach, neviem co mam cakat 🙂

vladka84
6. aug 2010

ale keby som si mohla vybrat, tak rodit by som chcela po 20tom,mm bude mat uz dovolenku 🙂
kludne aj 21.8. - to je mesiac pred Timkou 😀

lulu4
6. aug 2010

@vladka84 no ved sa hovori ze kazdy porod je uplne iny takze tt verim ze sa citis ako prvorodicka...ale tak hadam aj tento porod budes mat dobry ze nebudes mat silne kontrakcie a nebude to trvat dlho...ja tiez neviem take veci ako kedy odtecie plodovka ako to ma vyzerat a tak podobne radsej nech mi ju v nemocke prasknu som povedala nech sa mi to zacne len kontrakciami a ide sa do nemocky tak by som to brala skor...
sa musim normalne smiat teraz sa mi maly presunul uplne na lavu stranu mam take smiesne brucho teraz 😀 😀

liba78
6. aug 2010

@vladka84 tak to dúfam, že nie. Ja som si už po druhom povedala, že stačí... Ale roky prešli a sľúbila som maminke že si ešte dcérku kúpim keď postavíme dom. Tak som to považovala za splnenie posledného priania. A naše mimi je počaté druhú noc v novom dome 😀 😀. Tú prvú sme sa ešte sťahovali 😝 😝

liba78
6. aug 2010

no ozaj, dnes @kvietok121 chýba celý deň. A ešte aj @lucia20 sa akosi neozýva. Ale pritom, že je vydané varovanie pred búrkami je možné že nemajú elektriku 😝

vladka84
6. aug 2010

@liba78 tak to si nesplnila, kedze to nie je dcerka, musis sa este posnazit 😝
kvietok tu bola, ved hlasila stav pocasia u nich, len odvtedy ju niet... a lucka tiez chyba, tak teraz neviem, ci sa venuje mm, alebo telefonuje s akkikou 😀
idem umyt riad a tiez pojdem... ja mam posledne dni fakt dost.. a to som si myslela ako super som na tom 😀

@lulu4 mne ju prepichovali, tak som len pocula take curkanie a bolo... ja by som chcela, aby mi nadranom zacali bolesti, este take na vydrzanie, rano by mi praskla voda, isla by som do nemocky a narodila by sa mala... celkovy cas 5 hodin... ale som srandistka, cooo? 😀 😀 😀 😀

lulu4
6. aug 2010

@vladka84 preco nie si srandistka ja by som si to zelala presne rovnako ako pises asi je to take vysnivana predstava tiez by som brala take doobeda narodene babo alebo poobede ale nerada by som aby ma to chytilo takto na vecer alebo v noci... mozno sa nam to splni 🙂 no ja uz toho tiez moc nevydrzim... zohybat sa neviem skoro vobec.. je to des lebo maleho mam akoby pod rebrami natlaceneho je to dost neprijemne tam mam aj najtvrdsie brucho pod zaludkom..
uz sa mi tazko aj upratuje ale co nespravim ja nie je spravene ☹

liba78
6. aug 2010

@vladka84
@lulu4 no baby želám vám obom aby ste mali ľahké pôrody. Ja dám EPI, ale dúfam, že mi ju dajú hneď. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre