♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

katulkaaaaaa
12. aug 2010

toto som nasla:
Odchod hlienovej zátky niektoré ženy zaznamenajú, no niektoré zas vôbec nevedia o tom, že sa im niečo také stalo. Hlienová zátka je šedastý sekrét ktorý uzatvára kŕčok maternice a ochraňuje tehotenstvo. Ak uvidíte sekrét v toalete, alebo na vašej spodnej bielizni, znamená to, že krčok maternice sa začína otvárať. Ale neponáhľajte sa hneď do nemocnice. Aj keď sa vám ochranný sekrét odlúčil, ešte stále môžete mať dva týždne do začiatku pôrodu

21
12. aug 2010

@memory97 niekedy mava koliky, ale oproti chalanom je to super... V noci sa budime kazde 3 hod., dve noci prespala 6 hod. vkuse 😀 ...Dnes sme zacali davat Espumisan, tak uvidime. Celkovo papkava priemerne kazde 3 hod. Vy pouzivate nieco na koliku?

@katulkaaaaaa , tak to bude asi ta zatka, vobec sa v tom nevyznam...

katulkaaaaaa
12. aug 2010

este som nasla:
Obvykle je tento sekrét číry alebo mliečnobiely. Resp. tesne pred pôrodom sa z bieleho mení na číry. Tento hlien môže mať rôznu konzistenciu. Môže byť veľmi hustý, až akoby ťahavý a lepkavý, ale i vodnatý.Niekoľko dní (hodín) pred pôrodom, začne krček maternice pomaly meniť svoj tvar a postavenie v pošve. Pri tom sa môže začať uvoľňovať hlienová zátka. Krček maternice (cervix) je počas tehotenstva obvykle pevne uzavretý a chránený práve týmto hlienom. V posledných týždňoch sa u niektorých žien začína pomaly otvárať. Niekedy mamičky vytekanie hlienu pozorujú dlhšie, inokedy odtečie zátka akoby celá naraz..Pred samovoľným uvoľnením zátky alebo počas tohto procesu niektoré ženy pociťujú bolesti v podbrušku alebo v krížoch. Veľmi podobné menštruačným bolestiam.Ak hlienová zátka odtečie, je jasné, že čas pôrodu sa blíži. Môže to byť niekoľko hodín, ale i dní vopred... Odtok hlienu ešte nie je signálom, že treba ísť do pôrodnice!

Tak baby tento opis sedi presne na mna.... 😒

21
12. aug 2010

@katulkaaaaaa , tak je to zatka, presvedcila si ma. 😀 😉

katulkaaaaaa
12. aug 2010

@21 😀 😀 ja som asi specificky pripad 🙂 cisty hypochonder...dufam ze po porode sa vsetko da do normalu 😝

jankasramka
12. aug 2010

@katulkaaaaaa mne tiez odislo piatok cosi hlienite sive, sobotu s hnedastou primesou a nedelu rano kontrakcie....uz zachvilku to mas za sebou....nesustred sa tolko nato a hned to zacne🙂
@21 my sme mali koliky tiez prvy tyzden a zaciatkom druheho a pozivala som kvapky ktorych ucinnou latkou je dimetikon. teraz uz dlhsie nic. len reflux silny...

katulkaaaaaa
12. aug 2010

@jankasramka si ma potesila ze som neni jedna 😉 pojdeme s malou na prechadzku dlhsiu babke pre kukuricu,nech si este dam dokial nekojim,mnam

jankasramka
12. aug 2010

@katulkaaaaaa to ked sa koji sa nemoze jest kukuricu???????to snad nie!!!!!!!!!!!!!!!!
chlieb moj kazdodenny....to som nepocula teda 😲

jankasramka
12. aug 2010

@katulkaaaaaa ale to asi ze iny kraj iny mrav.....ved oni tu jedia tie kukuricne placky-tortillas- miesto chleba- to je jedlo kazdeho dna....
ale napr. svokra na mna kukala jak na blbu ked som malemu davala ortopedicke nohavicky s dvoma plienkami aby mal nozky nasiroko-ma hresila ze chudatenko sa nemoze hybat- ze mu vraj nozky poskodim:D
oni tu take nepoznaju- ze nozky nasiroko:D

mirmaj
12. aug 2010

@21 vy tak dobre spavate? a to kojíš alebo davaš umelú výživu?...nech vam to dlho vydrží, my si gratulujem, ked vydržíme 3 hod., to sa nam stalo asi len 4krat, inak papame každe 2 až 2,5 😀

barinkova
12. aug 2010

@katulkaaaaaa aj ja som este doma,uz trpnem

jankasramka
12. aug 2010

@mirmaj moj prvy tyzden tiez spaval cez 4 hodky, ale teraz max.3... a to este sa zobudi o tretej a do siestej oka nezazmuri-ach jaj...
dufam ze sa uz ustali s tym spankom lebo ja som na dne 😖

lucia20
12. aug 2010

ahoj babulky... ideme o chvilku na kramare tak som dosla este kuk.

vcera vecer som sa vytesovala, ze som o 22,00 hod v posteli a fakt som aj zaspala. tak som sa tesila na dlhy spanok. no houby. o 2,15hod som bola hore, vyspata. tak som do siestej popratala barak, pozrela tv.... to sa mi neoplati vobec chodit spat pred polnocou..

ale ked som o 4,00 umyvala riady, tak ma osvietilo, ze som odvody na matersku poslala na zly ucet, tak som dnes obvolavala socialku... chvalabohu nasli sa... Baby dnes mam 270-ty den. drzte palce, nech som do polnoci cela. :D

Ozvem sa ked dojdem dom.

ozaj groka nemoze ist za malym, lebo ze to oddelenie idu prestavovat a ze prekladaju ho niekam kam matky nemozu ist... sila ze???

jankasramka
12. aug 2010

@barinkova ty by si mala ist tak naskor na kontrolu k doktorovi podla mna a nie cakat doma...
akoze rady maminy su super aj skusenosti starsich ale lekarsku prehliadku by som v tvojom pripade urcite nepodcenila.
v casoch tvojej mamy mozno tolko babetka nesledovali ale bola urcite aj vyssia umrtnost-takze radsej si to premysli...a tu autosedacku uz mas????

vladka84
12. aug 2010

@jankasramka ja som citala ohladom sirokeho balenie, ze pokial su bedrove klby v poriadku, tak nema vobec zmysel davat ortopedicke nohavicky a dve plienky... iba vtedy, ak ti to nariadi ortoped po ultrazvukovom vysetreni, ked zisti, ze nie su jadierka na svojom mieste.... bola som prekvapena, lebo pred 5 rokmi to bolo samozrejmostou takto balit, az kym ti ortoped nepovedal, ze uz nemusis... teraz je to naopak.. hm, casy sa menia 😀
@barinkova ja by som sa tiez sla dat skontrolovat, urcite nie je zbytocne, ze sa mame v case terminu hlasit na poradni castejsie, zbytocne doma trpnes...

lucynocka
12. aug 2010

ahojky
@vladka84 nie pred 5 rokmi ale aj pred 3 rokmi, ja som zostala prekvapena, ked som sa dozvedela, ze uz netreba balit nasiroko, ale chvalabohu, vsak tie babenka sa tak nevedia ani hybat

kahlan1
12. aug 2010

@katulkaaaaaa ahojky, citam ze ti odisla zatka aj mne v nedelu rano silny hlienovy vytok tmavohnedy a trochu krvavy tak som myslela ze kazdu chvilu to uz bude ale vcera som mala opat taky vytok a bol mierne ruzovy tak asi to aj mne odchadza takto postupne 🙂 tak uvidime co ako

vladka84
12. aug 2010

@lucynocka no a hlavna vec, ze som si nakupila ortopedicke nohavicky 🙂

21
12. aug 2010

@mirmaj , iba kojim... Aj ked som bola na preventivke na sone, mi dr povedala, ze kedy chcem este otehotniet, ze mam velke mliecne zlazy... 😀 😀 😀 A o 2 mesiace som bola v tom... 😀 😀 😀

lucynocka
12. aug 2010

@vladka84 vsak mozno sa ti zidu, ale radsej nech ich nepotrebujes

barinkova
12. aug 2010

@jankasramka autosedacku uz mam

barinkova
12. aug 2010

@vladka84 asi mas pravdu len mam bohovsky strach

alure
12. aug 2010

@lucia20
a prosím ťa kde rodila groka?

tatulienka
12. aug 2010

ahojte

baby, chcem sa opytat...dnes rano som zistila, ze mam asi mykozu...myslite, ze pri porode to moze malej nejako uskodit? co s tym mam robit? mam doma taku masticku, co mi dal doky ked som ju mala naposledy, len neviem ci si ju mozem dat, kedze sa uz otvaram...ci jej to tam neprejde alebo co...poradteee...

vladka84
12. aug 2010

@lucynocka tak veru, radsej nech len lezia v sufliku 😉
@barinkova z coho mas strach? nechapem...

memory97
12. aug 2010

@katulkaaaaaa asi je to u kazdej z nas ine, no cim viac piseme, tym sa viacej dozvieme🙂

vladka84
12. aug 2010

@memory97 to je pravda, ja som pri Timke len tak tapala a teraz sa moja mamina zo mna smeje, ze som tak zmudrela pri tom pocitaci, ze sa aj sama odrodit mozem 😀 😀 😀

memory97
12. aug 2010

@21 musim poklopkat, ale zatial sme koliky nemali, mali ma v kuse nalezene v plienke. Kazde 3 hodiny mu plienku menim, niekedy aj skor, co sa tak dokaka🙂 Na koliku je dobra rektalna rurka z lekarne, alebo aj ked mas doma digitalny alebo aj iny teplomer, tak ho mozes pouzit miesto rektalnej rurky, aby sa malej uvolnili crievka. Vlozis parkrat malej do ritky a uvolnia sa jej crievka.

@katulkaaaaaa vidis katulka, tesne pred porodom sa meni na ciry, zeby sa uz drobcek pytal na svet🙂

@jankasramka kukurica sa pri kojeni neodporuca, lebo nafukuje. Ak jej zjes troska, tak by to malo byt v pohode. Kukuricne placky by mali byt v pohode, to nie je cista kukurica, ale predpokladam, ze je tam aj muka... Skus maleho budit cez den, aby potom spal v noci, asi este nevie rozlisovat medzi dnom a nocou. Nas teraz dlshie nespi cez den, ale noc prespi, aj ked vykriky ma zo spanku poriadne🙂

@mirmaj mala je teda riadny hlados🙂 my tiez papkavame cca kazde 3 hodinky, ale maly mi dlhsie neprespi🙂

@lucia20 tak to maju iny poriadok tam, ked mamicka nemoze byt s babatkom... a cim chcu krmit, ked mamicka ma mliecko, to aby dochadzala kazdy den a nosila im ho?

@tatulienka neboj ak by aj nieco bolo a drobcek sa nakazi, daju mu hned ATB a preliecia to. Moj maly to schytal tiez, lebo mi nestihli urobit ani ster na streptokoka a v porodnych cestal ostala nejaka "coli". Zistia to babatku zo zaludka. Dali mu ATB po narodeni a klop, klop, vsetko je v poriadku.

tatulienka
12. aug 2010

@memory97 tak chvala bohu...no ale urcite im to pri porode,alebo resp. pred porodom ked pridem do nemocky poviem..

mirmaj
12. aug 2010

@jankasramka tak ty to maš ťažke naozaj, my tiež moc nevydržíme, ale v noci okolo tých 3 hodín a skoro hned po papaní zaspinká tak aspoň tak troška sa vyspíme

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre