♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

lji
23. sep 2010

@kvietok121 jaj 😅 neublížiš,iba nenormálne pomôžeš 😉

vladka84
23. sep 2010

@lji dakujem 🙂 ja aj tak budem pisat tu, ked si nebudem vediet rady, lebo pri Timke sme nemali ziadne problemy s bruskom, tak dufam, ze ani teraz nebudu 😉

@kvietok121 my ideme zajtra do poradne, tak uvidim, co mi povie dr., ale tie probiotika kupim, tym nic nepokazim 🙂

katulkaaaaaa
23. sep 2010

@akika722 dakujem pojdem dnes kupit 🙂

vladka84
23. sep 2010

@katulkaaaaaa krasne foto, obaja su zlatuckiiiii 😵

no, ideme sa napapat a pojdeme po Timku do skolky, uzijeme si este vonku slniecko 😉

vladka84
23. sep 2010

a inak, vcera som skusala rifle - nevojdem ani do jednych 😀 na vahu som sa radsej nepostavila, nech neskolabujem... no co uz, ked mi chuti 😝

katulkaaaaaa
23. sep 2010

@vladka84 vladi dakujeme 🙂 ten tvoj pristup k vahe sami páááčí 😀 mne sa zda ze zacinam priberat ☹ ale kaslem na to hlavne ze je mliecko pre drobecka

katulkaaaaaa
23. sep 2010

@liba78 skusila som kvapnut moje mlieko do nosika tak uvidime,pisu v casopise ze ma pomoct
😉

katulkaaaaaa
23. sep 2010

@vladka84 vladi krasne fotky,ozaj timka neziarli?a co spanie vecer ako si to vyriesila?

lji
23. sep 2010

@vladka84
@katulkaaaaaa baby vy riešite váhu ale ste chudé.to ja by som mala riešiť, ale ako píše katulka, hlavne že je mliečko. i ked ja mam iný problem ako vladka. zajtra má muž promócie a ja si nemám čo obliecť lebo všetky nohavice už po zúžení mi padajú a plantajú na mne. 😖 😖 😖

memory97
23. sep 2010

@liba78 my kupeme kazdy den🙂 ale iba v oleji, co sme dostali, lebo maly mal velmi suchu pokozticku. No pekne, tak to bol iny policajt, si ho mala ukecat🙂

@jankasramka my sme dostali nutriton, zlozenie: maltodextrín, zahustovadlo arobova guma (vlaknina zo svatojanskeho chleba), mliecnan vapenaty. Jani, ale ak zozenies svatojansky chlieb, tak by to malo stacit.

memory97
23. sep 2010

@liba78 no my nemame po ockovani nic, aspon som si nevsimla, ale dnes pozriem, ci som nieco nepriehladla... ste ma az postrasili tymi spravami...

@katulkaaaaaa vyskusaj, my sme mali velmi zapalene ocka a dlhodobo nepomahali ani kvapky. Tiez som citala, ze je vyborne potriet ocka materskym mliekom, vyskusali sme a musim poklopat, dnes ma ocka krasne ciste, jedno je este take nedoliecene, ale po dvoch mesiacoch cistenia, krasny vysledok🙂

memory97
23. sep 2010

@vladka84 ani nas nevie doobeda zaspinkat a to spinka iba vtedy, ked je v kociari, este teraz tam spi a to som prisla pred hodinkou z prechadzky🙂

@jankasramka skus rozmixovat 2 kolecka bananu a zriedit to mlieckom alebo vodou a dat malemu 2 lyzicky, mozno to zaberie, nam to pomahalo na zaciatku, potom uz nie. Mozno sa to malemu zlepsi.

liba78
23. sep 2010

teda baby, vy ste toho dnes napísali, sa normálne divím. My sme sa pochválili dobrou nocou a mali sme zlý deň 😒 Zaspal až poobede v kočíku. To ho moja zlatá svokra bola voziť v parku 2 hodiny, a vrátila ho spiaceho 😉
@katulkaaaaaa ak to mlieko zaberie, rýchlo napíš. Ja sa chystám pozrieť zajtra doktorku. A ak ti takto spáva, fakt môžeš byť rada. Ja bývam normálne za noc 3-4 krát hore aj viac v poslednej dobe ☹

liba78
23. sep 2010

@memory97 aj ja kúpem každý deň, ale včera som už nevládala. ☹ To boli mestský, ja som parkovala pri plavárni. Lístok som si kúpila, ale len na 1 hodinu za 1E. A bola som preč o 3/4 hoďky dlhšie. A tí fízli tam čakali a kontrolovali všetkým parkovacie lístky. Vraj som si mala prečítať návod na platenie cez sms. No ja som tak mala čas. ☹ No neva. Nabudúce zaparkujem pri štadióne a tam sa neplatí vôbec. Aj tak mali na tom parkovisku len 5 áut. Nebudú mať ani tie.

kvietok121
23. sep 2010

@akika722 bojim sa a ako hlboko a kde presne asi blbe otazky
@lji pred kazdym kojenim

kvietok121
23. sep 2010

@vladka84 ake probiotika???

akika722
23. sep 2010

@kvietok121 neboj no ten trošku vsunieš do riťky nezabudni ju potrieť olejčekom pojde lahšie a mliečkom pripadne olejčekom mu pri tom masiruj bruško,rurka je pri tom samozrejme v riťke...neubližiš mu neboj.ved je to guma

akika722
23. sep 2010

baby to bol deň 😖 vybrala som Paťka zo školky a..... 😠
dostal bb brumika o monutu vrieskal že ešte chce.no už som nemala viac,tak to vrieskal ešte 10 min.cestou do obchodu/dalšich 10 min.vrieskal že chce lizatko-tie mu nedavam minuly rok si na nom zlomil zub 😠
nakupujem akože ja kočik Paťo a on vrieska že chce pišať och jaj...cestou z obchodu vreskot on che zmrzlinu-sopli berie sirup od kašlu takže zmrzka nebola,pri bytovke som s nimi zašla ešte do jedneho obchodu na chlieb tam zjapal že chce citron-to už nevedel čo ma vymyslieť.a pred vchodom domov vrieskal že on ešte chce ostať vonku 😖
ešte že moj maly chudačik prespal všetko a nepridal sa k nemu
tak Pati okupany spinka konečne krpec napapany/dnes okakal cele body a 3 čiste plienky/počkam na mm predam mu ten maly napapany poklad a idem spaaaaaaaaaaaať

katulkaaaaaa
23. sep 2010

@liba78 mliecko zabralo!!!jupííí odsávali sme len raz a ani pri kojeny uz tak nechrci,konecne 🙂 je tam pisane ze dva krat denne dve kapky materskeho mlieka,dam mu este raz po kupany,odstriekala som si na lyzicku a dala som to kapatkom z liekov,a fakt to pomohlo

jankasramka
23. sep 2010

@akika722 tomu sa vravi krasny den teda...dufam ze aspon v noci si oddychnes...

@memory97 no uz som nechcela obtazovat s tym zlozenim nutritonu lebo na nete som to teda nenasla...takze si ma jasnovidecky predbehla takze dakujem. no s tym svetojanskym chlebom to asi nepojde- oni ani nevedia co je chlieb ked uz sme pri tom. len zemle. a "chlieb" volaju sladke zemle. takze s tym tu asi nepochodim. skusim pohladat ci toma nejaky preklad ale pochybujem.
strasne sa mu zhorsil ten reflux v poslednych dnoch takze dnes ideme ku detskemu gastroenterologovi dnes vecer- som zvedava co nam odporuci a co si za to vypyta:S

@kvietok121 este by si mohla tak preventivne praktizovat pri prebalovani jeden "trik" co mi poradila pediatricka. ked ho cistis vlhcenymi utierkami tak zdvini a a pokrc nozicky smerom k hlave a tu utierku si daj akoby okolo prsta ukazovaka a jemne masirujuc anus ho otvaraj- niekedy odtial vyleti tolko vzduchu ze by si sa cudovala. samozrejme niekedy je vzduch hlbsie a nepomoze to ale ako prevencia pri prebalovani je to ok. a vobec to neni ani nepriojemne, nic, teda aspon mateo absolutne neprotestuje....
(jedanenky dufam ze z neho nebude buzik, lebo to by mal asi protestovat... 😀 )

to som si len spomenula na jeden mexicky vtip ze ako zistis co vyrastie z tvojho syna:
strcis mu do ritky prst a ked pri tom kope- bude futbalista
ked pri tom place tak bude mariachi (to su ti spevaci folklorni mexicky so sombrerami)
no a ked sa pri tom usmieva tak bude buzik....

akika722
23. sep 2010

@jankasramka 😀 😀 😀

jankasramka
23. sep 2010

@akika722 hiiiiiiiiiiiiiiii, a ty tu co este robis?!? mazaj do postele! VECERNICEK, VYCIKAT, POMODLIT A SPAT! 😀

akika722
23. sep 2010

@jankasramka mm teraz došiel z prace ešte mam pradlo v pračke a maly mi žužle prso už asi 45min 😒

jankasramka
23. sep 2010

no dobre kedze ma prehovarate este vam cosi napisem.
minule sme boli na navsteve u znamych a bolo tam viacej rodin aj s detmi a jedni maju dvojrocneho syna. no a pytaju sa hostinski ze co si prosime na pitie a ked dosiel rad na maleho tak on ze coca colu. ok. nikto si nevsimal nic divne (okrem mna-som bola v soku). a ten sok sa stupnoval ked mu rodicia nalievali trojdecovy pohar cocacolou a skoro som zinfarktovala ked ho v priebehu par minut cely vypil!!!
tak potom vravim mm ze ci to videl.. a on ze to je tu normalne, ze colu im nalievaju uz do flasiek s cumlom pomaly a dvojtrojrocne decka s balickami chipsov v kociku to uz som aj ja videla...
zamorene je to tu cocacolou- zacinam ju nenavidiet este viac. oblubuju chudobnych ludi...

liba78
23. sep 2010

@jankasramka ten vtip bol dobrý..... tak môj malý bude spievajúci mexičan zo sombrerom 😀 😀 😀

jankasramka
23. sep 2010

a kedze som sa uz tak rozpisala a maly spi (wow!) tak este cosi:
vedeli ste ze vecsinu sladkosti pre deti tu vyrabaju s chili ???
vecsina je na baze chili s limetkou a solou- a to primiesaju do klasickych sladkych lizatiek cukrikov atd.
a pre nich najvecsia pochutka...to jedia deti od kedy zacinaju prve sladkosti do pusy brat- a chuti im to!

ja ked som to skusila tak som si skoro grcla-som fakt nechapala, ale asi sa da na to zvyknut-alebo si to nahovaram lebo mi nic ine neostavalo- ale teraz mi ta chut uz nevadi, dokonca mam obcas chut na nejaku taku brecku 😝

liba78
23. sep 2010

@jankasramka no teda už teraz chápem 😖 😖 Keď som bola malá, bola u nás na návšteve nejaká rodina z Argentíny. A pamätám si na cukríky, ktoré chutili ako grc čo spomínaš. Som im vtedy povedala, že majú kúpiť normálne lentilky. 😀

jankasramka
23. sep 2010

@liba78 asi tak...nasi mi sem posielaju cokolady a minule poslali aj lentilky-take vecsie a ked som dala plnu misku na stol tak za 2min tam nic neostalo:D
nabuduce im tam sypnem trsku chilicka aby sa nezadrhli 😀

liba78
23. sep 2010

@jankasramka a čím budeš kŕmiť matea ? Nasimi lentilkami, alebo dáš prednosť chilimlskám ?

kvietok121
23. sep 2010

@akika722 krasne sme sa vykakali huraaaaaaaaaaaa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre