♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

21
27. okt 2010

Ahojte! Zdravim vsetky maminky bez rozdielu! Zatial sme zdravi, Timka mame dat do skolky az na jar, Terezka je ukecana, stale musi nieco objavovat, stale sa o nieco zaujima, alebo ma placlivy den, po kolikach ani stopy-klop, klop, klop, je to narocnejsie babo, ani sa poriadne nestiham venovat najstarsiemu, robime iba ulohy, nic navyse, co by som velmi rada, nejde mu skola uplne najnaj, ako by som si predstavovala...

alure
27. okt 2010

@jankasramka
no myslím si že Matea čaká krásne obdobie 🙂 Mňa tatino posadil na koňa keď som mala nejké 2 -3 roky a na poľovačky s ním som tiež chodila od útleho veku,niekedy ma cestou domov musel niesť v ruksaku 🙂 Vtedy ešte baby šatky a baby vaky neboli 😀 😀 😀
Mimochodom prajem krásne ráno všetkým,dnes ma čaká dosť perný deň...
@21
tak to je super že koliky ustáli...Jakubko je v 3 ročníku?
@memory97
to je super článok,jasné keď sa pridajú horúčky už to normálne nie je,mne radila ešte v pôrodnici laktačná že je veľmi dobré pri nejakých silnejších opuchoch kapustný list vychladený si šupnúť do podprsenky a vraj to vytiahne zápal..našťastie až do takého štádia som sa nedostala...
@liba78
mne už pri Oliverkovi Dr. zakázal jazdiť,ale to bolo tým že mne veľmi skoro padlo bruško dole a museli mi dávať aj pesar aby som neporodila predčasne...

mirmaj
27. okt 2010

Dobre ranko, u nas je slnečno sa vytešujem 😉 😉
@jankasramkatak to je naozaj krásne videjko 😉 aj tak nechápem ako sa to dievčatko udrží ked sa drží len za tu hrivu 🙂 🙂
@memory97 ty si aký režim zavadzala? 😉
Pridávam nove info, čo som sa dozvedela včera na masažach, možno to niektora robíte ja väčšinou z toho som nerobila 😒 Takže neodporuča sa kupanie každý deň, stačí každý druhý hlavne v zimnom období, aby sme im stale nezmývali ochranný film, ktorý si telo samo tvorí. Umývať vždy ráno aj večer tvaričku, tak ako aj my ideme rano do kupelne tak zobrať babo a umyť mu tvaričku a ručičky a tie umyť aj niekoľkokrat za deň, lebo každý kto príde chytí babo hned za ručičky. Ritku umývať po každek stolici vodou a mydielkom a vždy aj večer ked sa nekupe. U dievčat vytierať šušku olejčekom na vatovom tampone, lebo sa normálne môžu zlepiť pysky z toho kremiku alebo zo stolice, ked sa dobre neumyje. A vytierať ustnu dutinu čistou vodou bud latkovou plienkou alebo gazou, aby si aj babo zvyklo, že mu ideme niečim do pusy a potom si da ľahšie poumývať zubky a tiež sa tym utrie povlak z mliečka.

mirmaj
27. okt 2010

@21 super, že je Terezke už lepšie aj Timkovi že už sa polepšilo, tešíme sa s vami 😉

mirmaj
27. okt 2010

@lucia20 obdivujem ťa že to všetko zvladaš 😉 napíš ako sa ma Tatianka, sme veľmi zvedavé

kvietok121
27. okt 2010

@memory97 ja mam tu kandidu , maly ma zase biele pery a mne sa vratila bolest no dnes ideme na poradnu tak som zvedava co

kvietok121
27. okt 2010

@alure @jankasramka ja som vzdy snivala o konoch ale moc som sa k nim nedostala ale rada sa na ne pozeram, ked uz neviem jazdit, v dobrom vam zavidim

mirmaj
27. okt 2010

@kvietok121 tak sme na tom rovnako 😉 mne sa tiež veľmi pačia, ale nikdy som sa tomu nevenovala, ale rozmyšlam, že malu by som do toho možno zapojila, lebo kde som vyrastala, je nova koniareň, tak by sme tam občas mohli skočiť, či by sa jej to nepačilo 😉

kvietok121
27. okt 2010

@mirmaj ja urcite s malym pojdem, moj kolega v praci sa venuje aj konom ma taky ranc, takze ked bude vacsi tak sa pojdeme pozriet a ked bude este vacsi tak ho aj povozi a uvidime ci sa mu to bude pacit
ach este je to len taky drobec a uz mam toho naplanovane 😀

mirmaj
27. okt 2010

@kvietok121 to aj my jej už veľa toho planujeme,m som zveda čo z toho bude mať aj rada 😀 😀 😀

kvietok121
27. okt 2010

@mirmaj ved to aj my cez plavanie, hudbu, manzel poznanie auticiek . 😀 uz teraz ho lutujem a to este nehovorim ze som naruziva geografka a rada cestujem hlavne po SR

mirmaj
27. okt 2010

@kvietok121 u nas nikto nie je ani geograf a planujeme jej poukazovať SR, určite chcem aby lyžovala, lebo ja to milujem, rada by som bola keby chodila na tanečný, no fakt neviem či to všetko aj postíha.... 😀 😀 😀
NO je u nas síce slnečno, ale bola som na balkone vyniesť plienku a su len 3stupne....brrrrrrr

21
27. okt 2010

@alure ano, Jakub je tretiak. Uz sa musi aj ucit, do druhaku to bolo v pohode. Teraz nasobilka, vybrane slova, ...

21
27. okt 2010

@mirmaj , dakujem!!! 😀

kvietok121
27. okt 2010

@mirmaj aj u nas je slnecno ideme na poradnu tak som zvedava kolko mame a ideme sa ockovat tak drzte palce

alure
27. okt 2010

@kvietok121
no tak tie predstavy o našich deťoch máme všetci rôzne,ale myslím si že sa aj tak sami rozhodnú čo chcú robiť.Dnešné deti sú úplne iné ako sme boli my 😖
@21
aj ja mám doma tretiaka,ale my sme násobilku mali už minulý rok.Na našej škole idú trochu popredu a ten ťažší ročník sme mali ten druhý a teraz je to už len také opakovanie ...samozrejme vybrané sloová nás tiež čakajú...ale ak bude po mojom mužovi tak bude schopný aj v slove milujem ťa napísať tvrdé Y 😀 😀 😀

vladka84
27. okt 2010

dobre ranko... ale ste toho popisali, mam co dobehovat 😲
tak dnesna noc nebola az tak super ako vcerajsia, ale nestazujem sa 😉 rano sa mi tentokrat nepokakala v posteli, ale ked som ju prezliekla z pyzamka do cisteho, cela so dogrcala, takze sme prezliekali znova...
dnes u nas vyzera pekne - svieti slniecko, Tatry su biele, ale rano som oskrabovala okna na aute - bolo miiiiinus 4,5 😕

vladka84
27. okt 2010

dnes mame v skolke helloweensky den - budeme vyrezavat tekvice... to som zvedava ako ta nasa dopadne, este sme to nikdy nerobili 😀

alure
27. okt 2010

@vladka84
juj tak to už máte riadnu zimu 😨 brrr...aj my dnes máme Haloween party v škole.Oliver si nevedel vybrať masku,nakoniec bude Harry Potter.Najprv začínajú deň na dopravnom ihrisku a potom majú party 😀 Zajtra tiež nemajú školu ale nejaký brannošportový deň...v piatok za prázdniny a do školy až v stredu..takže pohoda.

vladka84
27. okt 2010

@alure no riadnu, mala som normalne zimnu bundu, rukavice... ale este staaaale nemam fusak, nemaju moju farbu na sklade! 😠
to uz su jesenne prazdniny? 😲

alure
27. okt 2010

@vladka84
ej veru už tu máme jesenné prázdniny a ani sa nenazdáme a sú tu Vianoce 😖 strašne rýchlo to letí.... A aký fusak si si vybrala?

akika722
27. okt 2010

ahojte...no už som doma od dr...vyjadril sa že je to normalne...akože ked je normalne krvacať skoro 3 mesiace od porodu... 😒 no od včera nič...tak uvidime.
cez deň grcal Pati a večer ja 😠

katulkaaaaaa
27. okt 2010

baby ☹ ☹ ☹ nahmatala som rano malemu hrcku na lavej strane pri klucnej kosti,volam dr ta ze ho musi vidiet...povedala mi ze to je komplikacia po ockovany,hrozi mu aj operacia ☹ dala nam listok do blavy kde som mala ist piatok,volam tam a ze najblizsi termin je 18.11...akoze ja sa asi zblaznim ☹ je to tvrda hrcka-cca centimetrova,vcera to tam nemal....mam davat octanovu mast,a sledovat ho.... 😢 😢 😢

vladka84
27. okt 2010

@alure od Emitexu ten 3 v 1, ktory sa da pouzit aj v autosedacke, vanicke, sportovom a da sa este predlzit...

vladka84
27. okt 2010

@akika722 tak to je super sprava...a vysetril ta?
@katulkaaaaaa chuuudatko, to mi je luto.. musim aj ja pozriet malu... nam sa tam akurat teraz robi hnis, dr. povedala, ze by to malo prasknut a vyschnut, tak to pozorujem kazdy den 😒

alure
27. okt 2010

@akika722
bože moja tak snáď ste nechytili nejakú črevnú vec ☹
@katulkaaaaaa
ach moja,dúfam že to tá mastička stiahne....inač včera som práve čítala aké reakcie su na očkovanie a prečo to ešte nestiahli dole...verím že to bude dobré
@vladka84
vyzerá veľmi dobre,ja mám len tú zimnú zavinovačku do autosedačky od Emitexu a je veľmi dobrá

akika722
27. okt 2010

@vladka84 ano vyšetril a zdalo sa mu to ok 😒 no od včera je to ok ale ked to zase pride uuž som z toho totalne slaba
@alure eviem moja,dnes nam zle nie je a včera som robila na obed len tofu s cestovinami čo ťažke na žaludok byť nemôže

denisocka
27. okt 2010

@akika722 ahoj,aha

alure
27. okt 2010

@akika722
nemusí to byť stravou,teraz zurila hore dole črevná chrípka...ale dúfam že to nie je váš prípad...

vladka84
27. okt 2010

@akika722 ani sa necudujem, tolko krvi stratit 😒 ja sa musim tiez objednat po 600nedeli, niekedy buduci tyzden, tento to uz nestihnem, dnes sme v skolke, zajtra alebo v piatok by som chcela ist s malou na nozky a este s Timkou k zubarovi skontrolovat zubky...
@alure ja mam tu zavinovacku, ale tensiu, taku dekovinovu, zatial nam stacila, ale ked sa bude takym tempom ochladzovat, tak zachvilku nebude 😕
inak, vraj ma byt tuha a dlha zima, tak sa musime vyzbrojit poriadne... uz som pozerala aj Timke nejake snehule, lebo minuly rok mala len cizmicky a trekove boty, ale ak ma byt fakt taka zima asi jej to stacit nebude 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre