♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

akika722
16. nov 2010

@helen1007 no...berem späť...polovica augustoviek je chora 😀 😀 😀

helen1007
16. nov 2010

@akika722 libenar môžem doporučiť aj ja, je to super, my ho tiež používame na zvlhčenie sliznice a je super, že sa môže používať aj dlhodobo

helen1007
16. nov 2010

@akika722 😀

akika722
16. nov 2010

@helen1007 😉

helen1007
16. nov 2010

no musím končiť, manžel ma vyháňa od PC. dobrú noc

vladka84
16. nov 2010

@helen1007 tak-tak, venuj sa mu, kym je doma... ten polrok sa este napises na konovi 😉

jaaaj, ja mam zasa zehlenia z troch praciek, ale necham to asi na zajtra, ked bude mm doma, dnes sa mi uz nic nechce 😕

hajatanufus
16. nov 2010

@akika722 ahoj prepac vcera som ti zabudla odpisat a dnes som nebola doma ale ak ti mozem poradit na zapalene prsniky tvaroh najprv ho daj do mrazaku aby bol studeny a potom ho treba rozotriet na koj.kosielku alebo plienku a tak si to prilozit na prsnik mne to pomohlo ked som porodila v cr lucinku a neprikladala som si ju mala som upchaty mliekovod a stvrdnuty pravy prsnik a tvaroh mi pomohol

hajatanufus
16. nov 2010

@jankasramka ano manzel je slovak ale on cez den spi av noci pracuje tak moc nekecame a teraz je moj dovernik tiez len mk a v mexiku sa hovori akym jazykom? nemala si s tym problem? ja ked som mm povedala ze nemate vysavace tak nechapal a to som mu este nepovedala ze ani tv nemate

hajatanufus
16. nov 2010

@alure dakujem aspon budem mat lepsi prehlad lebo takto som furt len cumela do jej knizky 🙂

hajatanufus
16. nov 2010

@helen1007 no ja som tiez bola jedny vianoce sama lebo manzel bol v uk a ja som bola tehotna v cr a my sme si zase robili vianoce o mesiac neskor ked prisiel na dovolenku a to sa vtedy prave lucinka narodila tak ked som prisla s nou domov z porodnice tak sme mali stedrovecernu hostinu 🙂 aj so vsetkym co k tomu patri

hajatanufus
16. nov 2010

@kahlan1 ste zlatucke a sikovnucke aj nasa rada pasie konicky ale na chrbatiku nechce byt a spinka len na brusku teda cez den 🙂

jankasramka
16. nov 2010

@hajatanufus nas mateo je tiez strasne moc rad na brusku ked sa dviha na ruckach hned chce chytit daku hracku a pada na pusinku a vobec mu to nevadfi skusa znova, na chrbte tiez absolutne nechce byt, hned place.
a on spava na brusku cez den aj v noci. na chrbte nevie vobec spat, hned sa budi. ale tak uz sa onho nebojime co sa toho syndromu tyka, on tak spava od 1.mesiaca a je v poriadku...

memory97
16. nov 2010

@kahlan1 lebo maly sa predcasne narodil a k tomu nechce velmi otacat hlavicku na jednu stranu... ale uz pomaly zacina, takze verim, ze coskoro s cviceniami skoncime🙂

@helen1007 tak to ano, viem ako to chodi, i mojmu mm to hrozilo, ale nastastie dostal rozum a odisiel do civilu🙂

@katulkaaaaaa neboj vsetko bude v poriadku, vsetky augustove milaciky budu na vas mysliet 😉

uz aj my sme chytili sopliky, vcera nam vobec nekurili az dnes nad ranom a maly dnes kycha o 106 a sopliky sme uz zacali odsavat... strasne, tieto obdobia v panelaku. My to nevadilo, ked sme maleho nemali,ale november a oni vypnu kurenie na cely den!!!!

memory97
16. nov 2010

@jankasramka vincentka stala tusim okolo 5 eur

memory97
16. nov 2010

@evanns aj ja som davala malemu sinupret a tiez mu sopliky presli

hajatanufus
16. nov 2010

@jankasramka nasa tak tiez spinka asi od jedneho mesiaca ked som v noci aj cez den padala od unavy co bola len prisata a nemohla som nic robit ani s lucinkou sa hrat tak som ju zacala davat na brusko a to jej robilo dobre aj tak zaspinkala aj teraz spinka na brusku na podlozke a potom ked idem spat tak si ju beriem do postele a spinka na boku na prsku 🙂

@memory97 aj my sme mali pri lucinke problem s otacanim hlavicky a mala skrateny krcny sval a chodili sme na vojtovku a to nam pomohlo a este som kupila taky pozicomer do postielky aby spala na druhom boku a nepretacala sa aj to pomohlo 🙂

hajatanufus
16. nov 2010

baby teraz som vas docitala ale ste toho popisali nestihla som na vsetko reagovat tak sa ospravedlnujem je mi luto ze mate chore deticky verim ze sa rychlo uzdravia myslim ze je to tym pocasim u nas v uk su v noci prizemne mraziky a cez den teplo tak tiez neviem ako mam deti obliekat. vsetky mate nadherne a sikovne deturence 🙂

jankasramka
16. nov 2010

@hajatanufus ked som dosla do mx tak som moc po spanielsky nevedela ale tym ze som sla hned na univerzitu a zacala som robit tak som sa rychlo naucila....

inak telku nemame dobrovolne- ja nemam rada zabijat cas pred telkou, radsej si citam.
a vysavace tu neexistuju lebo ludia nemaju koberce. niektori tu maju podlahy zo zeminy (ako v skanzene) alebo z betonu. ja ked som to videla, som takmer neverila vlastnym ociam...

ved sem obcas pisem dake pikosky mexicke 😝

napr. tu maju take reklamy v radiu ze "vlada vam da pripevok na vymenu zeminvej podlahy na betonovu" alebo "zeny!mate pravo volit-ste rovnopravne!" alebo "vstupuje do platnosti zakon o ochrane osobnych udajov"
jednoducho niektore veci ktore su u nas samozrejmostou su tu luxusom....

ale mexico je zem kontrastov- su tu aj take miliardarske domy a rance ze by nikto neveril ze to je mexiko....
ked sme behali po rancoch s veterinarmi, to boli hektare pody- kravy, kone (milionove-z europy dovezene), zebry, srnky aj tigre...no co ta len napadne...

jankasramka
16. nov 2010

tot jeden z rancov....to som bola v tretom mesiaci tehotnosti....
teraz kukam ze tam neni moc vidno tie zebry, no ale nevadi, zober si lupu ak chces vidiet:D

hajatanufus
16. nov 2010

@jankasramka mate to tam pestre no manzel hovori ze mexiko je nebezpecne. mm pracuje s brazilcanom a ten ho nahovaral aby si kupil v brazilii farmu ale ja som povedala ze tam nechcem ist na samotu siroko daleko ziaden sused aj ked je tam pekne ozaj a videla so to video z tej fiesty velmi sa mi to pacilo ja som v uk tak mne to prehralo blbi slovaci vsetko blokuju co uz 🙂 pekne fotky a ozaj este gratulujem k tatranke ja som si tiez dala predvianocny darcek novy netbook lebo sme mali tesco kupony ktore sa dali zamenit za dvojnasobok a este mm ma zlavu tak som doplatila len cast v hotovosti a kupila som to skor lebo tie kupony platia len do 5.12. a aj tak nemali ten co som chcela tak mam iny ale je aj lepsi tak sa tesim lebo moj stary komp uz potrebuje ist do dochodku a slubili sme mu dostojnu starobu 🙂

evanns
16. nov 2010

@jankasramka jeeeeeeeeeeeeeeeeeej...nadhera

memory97
16. nov 2010

@hajatanufus ja malemu davam k hlavicke plienocku, aby sa nemohol pretocit, ale aj tak sa mu obcas podari, huncutovi jednemu🙂
Ked mi dnes povedala sestricka, ze deticky, ktore lezia iba na jednej strane a ak necvicia, tak prestanu pouzivat aj ruku a nohu, no mala som dost.. ale nas pripad to nie, maly je dost zivy na to, aby sa to nenaucil🙂 no sikulka jeden zvladol vsetko🙂

hajatanufus
16. nov 2010

@memory97 fuha to som ani nevedela a to s tymi rucickami vyskusam ale myslim ze mala to dokaze lebo vela krat som videla ze mala inak rucicky ako som jej ja dala a tiez mi cestuje na podlozke teda otaca sa doprava alebo dolava ked sa zlosti. pri lucinke plienka nepomahala ntak pomohla ta podlozka a cvicenie ale zvladli sme to a sediet sa naucila v 8 mesiacoch teda ze sama si sadla tak ako sa ma z klaku preruckovat do sedu inak sediet uz vedela sama skor a dostali sme pochvalu a chodit zacala v 13 mesiacoch mozno by zacala aj skor len ja som ju nemala kam dat lebo sme byvali v jednom dome so spolubyvajucimi a my sme boli na poschodi tak som sa bala aby nevysla na chodbu a neskotulala sa a bolo tam malo miesta teda v tej jednej izbe kde sme byvali

jankasramka
16. nov 2010

@hajatanufus to teda hej mx je vazne nebezpecne, tu sa ludia strielaju na ulici, je tu najviac unosov na svete. ja mam modre oci a vonku chodim len so siltovkou nech si to nikto nevsimne.a vsade chodim so psami-dobermanky tak ma nikto neobtazuje:P
ale leon- kde byvam je relativne bezpecny...alebo som si uz zvykla? 😀 nevadi....
vecsinou ale strielaju narkacov a vecsinou unasaju prislusnikov bohatych rodin aby potom vydierali- a ja nepatrim ani do jednej skupiny 😀
stale si vravim ze nie je dolezite kde si, ale s kym si 😎

hajatanufus
16. nov 2010

tu je nasa lucinka ked bola malicka

hajatanufus
16. nov 2010

@jankasramka fuha tak to ti nazavidim my stale hladame nejaku krajinu kde bude bezpecne zit ale najviac to taha mm do kanady lebo tam su hory a sneh a ma tam niekde aj rodinu len ich nevie najst

hajatanufus
16. nov 2010

deti mi uz spia tak sa lucim a idem aj ja nech sa vyspim dobru noc

gagarinka
17. nov 2010

Ahojte, zaspala som s malou o 8, tak mam uz rano, ale esre lezim a docitavam vas
@akika722 Spievankovo 2 uz natacaju, mam Canakyho na facebooku a on tam minule hodil fotku z natacania
takze uz nebudeme musiet stale pozerat len to jedno
moj synator to zboznuje, Zahrajko je jeho idol, najradsej by chodil len v zelenom, nosi von len siltovku, a nehovorim o tom, ze v kuse vyhrava na detskej giare 😀
no uplne je poblazneny do nich 😀

inac, ked pises o svojom Patkovi, to ako keby som o mojom malom citala
Tiez je hrozne priebercivy v jedle, ja musim dokola vyvarat maso na stave bud s ryzou alebo s tarhonou, akurat to ma vyhodu, ze do toho mozem kamuflovat zeleninu
Ale dnes ma pobavil, ked sa mu na lyzicku dostala mrkva, tak ju odtial vyhadzoval, ale raz asi zabudol, tak mi potom vravi: Som to ochutnal a mi to chutilo 🙂 odvtedy jedol aj mrkvu 🙂
tak snad to nebola len dnesna vynimka, mrkvu sa mi nedari donho uz asi dva roky dostat
Z ovocia jeme len banan a jablko, jogurt s kusami ovocia ho napina alebo tie kusky vybera z ust, zato posledne dni dzem s kuskami ovocia jedava lyzickou priamo z pohara 😀
no extremista 😀

jankasramka
17. nov 2010

@hajatanufus fiha, aka mala "pankerka" 😀 dobry uces 😀
ohladom toho bezpecia sme sa tiez s mm minule rozpravali ze ved nikde nie je bezpecie, hocikde ta moze auto zrazit alebo hocjaka blbost stat, my skor uvazujeme nad spanielskom- tam sa nam pacilo obom v Leone....

memory97
17. nov 2010

@hajatanufus ake mala Lucinka velke vlasky, my mozeme iba snivat🙂 maly ma blondate a vyzera ako holohlave babo🙂

@jankasramka takze sa chystate stahovat? Minule vraveli o Spanielku a ludoch, ma to uplne nadchlo, az uvazujem, ked maly bude troska vacsi, ze sa tam pojdeme pozriet na dovolenku🙂 radsej by som nejaku poznavacku, mna vyvalovanie na plazi nebavi 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre