♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

memory97
23. nov 2010

@hajatanufus lucinka musela byt podarena, ked vsade spievala🙂 deticky su tie najvacsie pokladiky na svete🙂

jankasramka
23. nov 2010

@katulkaaaaaa @akika722
mile ze ste na mna nezabudli 😝

sme cez vikend stale niekam behali, doma sme len prespali tak na net som nemala nejak moc cas. len som si vas prebehla ale nestihla som vsetko pocitat.
normalne som sa citila blbo ze vas takto zanedbavam ☹

teraz o polnoci som prave dorobila francuzske zemiaky lebo mm mi s tym uz pilil usi- vravi ze je to najuzasnejsie jedlo na svete. takze zajtra na obed sa asi prepcha a este si na ranajky vypytal zemlu plnenu francuzakmi 😀 😀 😀 oni tu maju take divne kombinacie jedal ze by ste sa cudovali....

jankasramka
23. nov 2010

@hajatanufus tak to si mi nieco pripomenula🙂 v nedelu na omsi sa nas mateo tiez pekne zapajal- on tak vyspevoval ze ludia okolo neho sa otacali a usmievali na neho-zlate to bolo

jankasramka
23. nov 2010

inak som vas citala ze sa uz otacate z chrbatika na brusko 😲
aj som pozerala fotecky za posledne dva dni- no ja hlavne nemozem z tej tvojej velikanskej slecny @mirmaj- ona je neskutocne velka a sikovna 😲

tak to mateo zatial len na bok....aaaaaaaaaaale sme mali s mm dohodu ze ked dovrsi 4.mesiace tak moze okusit konsky chrbatik 😉
a cely bol vysmiaty a rozpraval sa so vsetkymi zvieratkami tak som bola nesmierne stastna 😵 😵 😵

mirmaj
23. nov 2010

dobre ranko
@jankasramka no je fakt veľka 😀 aj dlhá aj hrubá 😝 😝
my sme mali úúúúžasnu noc, Tamarka spinkala od 20:30 do 5:30 bez papania bez dudky bez akéhokoľvek prebudenia, jupiiiiiiiiiiii

mirmaj
23. nov 2010

@liba78 hej aj ja myslím, že postupne všetky augustovčatká sa začnu prevaľovať 😉
@hajatanufus tak máš doma šikovnú speváčku 😉

jankasramka
23. nov 2010

@mirmaj no tak si oddychnuta 😉
...zato ja fakt tazko zvladam ze mateo sa zacal budievat po nociach. nebuntosi, len papka ale to ze mu musim vymenit plienku ma akosi vycerpava...dufam ze je to vazne len koli soplom a coskoro sa vrati do starych kolaji...

evanns
23. nov 2010

dobre raaaaanko
@jankasramka krasne fotky a mateo zlatulinky spokojny nadseny zvieratkami 😀

@mirmaj no krasne ste pospinkali, len tak dalej... 😉

katulkaaaaaa
23. nov 2010

obre ranko
@jankasramka moja jasne ze mi nezabudneme na teba 😵 malicky je uzastny,ja ti tak zavidim to teplo,u nas dnes uz hlasia snezenie....
@mirmaj no wau,zlaticko ta nechalo odychnut...mi sme mali tiez dobru noc,ale maly musel spat u mna v posteli lebo sa stale budil vo svojej na kasel,ale ked bol u mna dala som ho na bok,na postar a spinkal krasnekojili sme len dva krat-ani sa neprebudil len spal dalej...stal o 7mej a teraz zase spinka 🙂
@vladka84 ja som minuly rok robila tento recept boli mnamkove a mekucke
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=20557

a zabudla som ak neviete co varit a mate rady cestoviny skuste moj recept,lubi aj moj mm kory cestovinyfakt nemusi 😀

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=21045&use...

vladka84
23. nov 2010

dobre ranko, aj my sme mali celkom fajn noc, papali sme o druhej a potom o siestej 😉 a v noci nam konecne zacali aj kurit, takze som sa postupne vyzliekala, lebo spat som isla v teplakoch a mikine 😒
dnes sme mali krasne ranko - pozriem z okna, Tatry uuuuplne biele a svietilo slniecko, krasa 😎
ale uz sa mraci, tak uvidime, ci z nich budu padat kvapky azdove ci snehove 😕

@katulkaaaaaa dakujem, tak mozeme piect 😉 mnaaaam, tie cestovinky vyzeraju dobre, dala som si medzi oblubene recepty, urcite vyskusame 🙂

mirmaj
23. nov 2010

@jankasramka mateovi to naozaj sekne na koníkovi, bude po mamine 😉 tiež zavidím to teplučko ale v dobrom samozrejme 😉 a koľko krát v noci papa? my máme zasa problem že hrozne skoro vstavame ona ma už po tej 5 ráno 😝 😝
@evanns dík aj ja dúfam že to bude pravidlo a nie výnimka 😉
@katulkaaaaaa my nevieme ešte spinkať na boku, len na chrbate 😀 aj my už spinkame ale tak my sme boli už od tej 5:30 aj hore, takže to nie je ani čud, vy ste dobrý spachtoškovia 😀 😀 cestovinky určite vyskúšam, Viku krásna kuchárka a degustátorka 😀

katulkaaaaaa
23. nov 2010

@mirmaj ja mam maleho stale na noc v perinke,preto ho polohujem 😀 😀 sice mu trci uz polka tela,ale ked on je tak nauceny,zacne mrnkat zviazem do perinky auz aj spi 😝

mirmaj
23. nov 2010

@katulkaaaaaa aha, tak preto 😉 aj my sme boli dlho v perinke asi do 2,5 mesiaca, ale potom som jej kupila spací vak už, lebo už fakt poriadne trčala 😝

evanns
23. nov 2010

@katulkaaaaaa jeeeeeeeej, my sme boli v perinke prvy mesiac...neznasala byt zviazana...odvtedy je v spacom vaku a zaspava na boku najradsej

katulkaaaaaa
23. nov 2010

@evanns ked ten moj maly bez perinky nevie zaspat 😀 ale dnes mi prisiel spaci vak tak vecer vyskusame

kvietok121
23. nov 2010

@liba78 takze nic nemame zameskane, kedze nas drobcek je prvy tak niekedy niesom si celkom ista co treba s nim robkat a ako cvicit, ja ked je na konikoch tak z nich ho pomalicky pretocim na chrbatik ale to je vsetko 😎
@hajatanufus
@hajatanufus pokroky su uzasne ze nikdy som si nemyslela ze az take krasne to je vdaka bohu ze ho mame niekedy sa pozastavim a vravim cim sme si to zasluzili taky obrovsky dar ved je to uzasne 😀

vladka84
23. nov 2010

aj my sme v perinke, takisto bez toho ze ju zviazem sa nevie ulozit a mrnka...potom ju dam do periny, otoci hlavku na bok a spi 😉 trcia nam sice nohy, ale tie prikryjeme dekou a je teplo 😎 ale pisali sme Jeziskovi, ze chceme spaci vak, tak potom skusime ci zaspinka aj bez viazania, predsa bude uz vacsia, tak si hadam zvykne..
@jankasramka krasny je MAteo a ten klobuuuuk, no myslim, ze augustove baby budu po nom saliet 😀

kvietok121
23. nov 2010

@jankasramka no perfektne foto super mateo vyzera nadsene, ze ho vsetko zaujima
@mirmaj perfektna noc tesime sa ja som to hovorila ze tamarka je sikovna

kvietok121
23. nov 2010

@vladka84 my cez den skusame bez perinky a bez viazania tiez naboku, ale v noci nechce, len perinku

memory97
23. nov 2010

@jankasramka to je super, ze sa Mateovi konik pacil, aj na nom vyzeral spokojne a aky je uz velky🙂 riadne chlapisko🙂
@mirmaj inac aj my sme dnes spali dobre, ale nie az tak dobre ako vy🙂

alure
23. nov 2010

Ahojte a dobré ráno prajem...
čo nového maminky? Čítam že rozoberáte perinky ...hm tak my sme obidvoch mali v perinke len počas doby v pôrodnici.Ani jeden sa mi do perinky poriadne nezmestil a ani jeden nemajú radi byť zviazaný 😝 dokonca Oliverko nám od bábätka spinkal na brušku a s rúčkami od seba ako lietadielko 🙂 Denis na brušku nie je síce moc rád,ale občas ho tak položím nech trénuje svaly 😀
No my sme mali noc relatívne ok,hore bol dva krát a ráno vstal na papanie spolu s budikom pre mojich veľkáčov napapal sa a spinkal do 9tej...teraz leží pod hrazdičkou na gauči a pospevuje si 😅

alure
23. nov 2010

@jankasramka
Mateo malý kovboj 🙂 Aký je krásnučký ...no bude isto iste po mamine 🙂

vladka84
23. nov 2010

@alure mne Timka tiez nechcela byt zviazana a vedela pekne spinkat, vobec jej nevadili rucky, ked v spanku s nimi sermovala aj ked bola mensia ako teraz Karin, tak som ju v perinke mala mozno prve dva tyzdne... teraz viazeme aj ked trcia nohy 😀

helen1007
23. nov 2010

Ahojte, vy ste toho ale popísali, ani vás nestíham čítať. No aj my už máme soplíky...dnes to bola perná noc. Inak mali sme doma iba odsávačku na vysavač a ten sa nám pokazil( a to ho máme iba pol roka - dnes ho idem reklamovať), tak sme večer narýchlo zháňali obyčajnú odsávačku. Skoro ma porazilo. Inak musím sa pochváliť, boli sme na 3 dni v Ostrave a celkom dobre sme zvládli 3 hodiny cesty. S jednou prestávkou na papkanie a prebalenie. To bol zácvik, vo štvrtok sa totiž chystáme do Trebišova...mm tam má totiž rozlúčku pred odletom v piatok, tak ideme deň vopred. No teda ešte uvidím ak sa nám soplíky nezlepšia tak zostaneme doma ☹ .
Inak čítala som o tých perinkách...tak my sme neboli v perinke ani v pôrodnici 🙂 iba keď malú brali na nejaké vyšetrenie. Ona v nej totiž vôbec nechcela byť, nezniesla byť zviazaná. A v spacom vaku sme spali doma iba kým nezačala spávať na brušku. Teraz spinkáme...nejako nás zmohli soplíky.

helen1007
23. nov 2010

@jankasramka kráááásne fotky, malý je zlatunký

helen1007
23. nov 2010

@memory97 ahoj až teraz som sa dostala k PC, my pôjdeme asi do civilu obaja za dva roky, teraz je to už totiž ťažšie ako to bolo kedysi

alure
23. nov 2010

@vladka84
ja som už teraz ano perinku nekupovala,po Oliverkovi mi ostali nejaké zavinovačky ale využívam ich len ako podložku na gauč kde cez deň malý leží....
@helen1007
aj mne už malý štrajkoval v perinke v pôrodnici ale jeho každú chvílku niekam brali sestričky že som nestíhala ho rozväzovať a naspäť zaväzovať....ide ti mm na misiu? :(

kvietok121
23. nov 2010

ahojte dievacata, dnes nestiham, mame taky horsi den, cely den sa nosime, papame, zyvame a nemozme zaspat, teraz chvilku spinka ak sa zobudi idem hned von

hajatanufus
23. nov 2010

ahojte baby opat ste nesklamali a kopec popisali tak som vas dlhsie citala 🙂

@katulkaaaaaa tie cestoviny vyzeraju dobre kupim sampiony a tiez spravime dik za tip inak ja robim zase cestovinu s tuniakom na oleji tak ze najprv vylejem olej z konzervy do voku alebo na panvicu a posusim cibulku nakrajanu an kolieska moze sa k tomu pridat tiez por nakrajany na kolieska a potom pridam tuniak trochu to podusim pridam paradajkovy pretlak asi jednu malu konzervu a trocha vody podusim a da sa to bud na cestovinu alebo sa to s cestovinou zmiesa a navrch postruham syr ked nemam tvrdy syr tak to len zmiesam s nejakym makkym alebo to mame bez syra a chuti to tiez dobre povodny recept je s kuracim masom miesto tuniaku najprv orestujes masko na prudkom oleji a potom davas cibulku por pretlak ale asi jednu velku lyzicu a trochu piva ak nechces pivo tak podlejes vodou nechas dusit a tiez podavas s cestovinou alebo ryzou no ja som si to s byvalou kolegynou upravila stym tuniakom ked nie je doma maso a chuti to tiez 🙂
@jankasramka ano je to mile ked sa deticky zapoja do spevu 🙂 mateo je krasny fakt podareny aj na konikovi aj na oslikovi nikto by nepovedal ze ma 4 mes 🙂

hajatanufus
23. nov 2010

inak perinku sme ani my dlho nepouzivali a rachel mi asi od jedneho mesiaca spinka len na brusku a teraz uz aj v noci dnes spinkala asi od desiatej do pol druhej ale to som ju ja zobudila lebo som mala naliate prsia inak ona by spinkala dalej noa potom som ju vzala k sebe ale akosi sa jej nepacilo a aj lucinka sami stale budila lebo je chora tiez ma sopliky a kasle tak sa mi v noci budi s placom tak som rachel prelozila do postielky na brusko a spali sme do osmej poldeviatej vsetci traja ani som nepocula ked prisiel domov manzel

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre