♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

evanns
3. dec 2010

@mirmaj my zacneme s prikrmami hned od 19.12 ked bude mat ukonceny 4. mesiac lebo mne uz terat pije 5x200 ml a ma malo obcas 😀 😀 😀

evanns
3. dec 2010

@vladka84 aj ja mam taku svokru 😠 😠 😠 ony by jej uz korku od slaniny najradsej dala a pripomienka tipu "teba by bavilo stale len mlieko pit" ma vytaca do nepricenosti...tak ona k nam nechodi a ja som prestala chodit k nej, ked tam mm ide tak ja si stale nieco vymyslim ze musim robit a teraz som zacala chodit na spinning tak ma tam mm odnesie, ide k mame a potom po mna pride...a stale ho varujem nech sa neopovazi svojej mame dovolit dat nieco jest malej lebo hozabijem!!!

memory97
3. dec 2010

@mirmaj my sme tesne pred zeleninkou papali okolo 1000ml za 24 hodin a zacala som s prikrmami. tiez som citala tento nazor ako ty, ale aj tak sme s nimi zacali🙂 mne sa zas zdalo, ze maly toho vela vypije...

@vladka84 tak to mate teeeeda poriadnu snehovu nadielku🙂 u nas tiez snezi, asi sa Perinbabe roztrhla perina🙂

@katulkaaaaaa ste mali teda riadnu noc ako my, maly bol hore skoro kazdu hodinu, ani neviem, ci som v noci spala a rano sa na mna skeril, mama vstavaj! 😀

mirmaj
3. dec 2010

@evanns no tak vy určite môžte začať ked tak veľa vypije 😉
@memory97 no ved uvidím či sa dnes rozpije nejako ale včera to bola fakt katastrofa, hrozne málo vypila za celý deň tak neviem čo mam urobiť teraz 😒

vladka84
3. dec 2010

no mame kooooopec snehu, keby tak vydrzal aj cez sviatky, bola by to krasa 🙂 ale teda tie cesty a chodniky by mohli dat dokopy, lebo sa nikam nedostanem 😠

majka35
3. dec 2010

mne sa svokra do papania malej nestará, zato môj otec áno a moja teta ... tá mi odporúčala podávať mojej mesačnej terezke šťavu z kompótu

mirmaj
3. dec 2010

@evanns na spinning som aj ja kedysi chodila to bolo super, ale terza nechodím nikde 😠 😠

mirmaj
3. dec 2010

@vladka84 my máme snehu aj menej a chodníky su fakt katastrofálne aj tu, včera ked som bola kočíkovať som myslela že z nej aj dušu vytrasiem po tých chodníkoch na ktorých je ušliapaný hrbolatý sneh 😒

mirmaj
3. dec 2010

@majka35 a ta šťava malo byť načo dobra? ked si jej ju mala dať? 😝

katulkaaaaaa
3. dec 2010

@evanns 😀 😀 😀 takto podobne je to aj aj u nas,drbnute pripomienky ci len mlieko by som pila...baby sorry za vyraz ale mam vyvrtku len si na to spomeniem...och ale mam aj kamosky co od 4mesiaca davali postupne vsetko v roku ze gyros a podbne hovadiny,chleba s pastekov v 8mes.....akoze deeees
@memory vidim ze ste mali taku istu noc 😒 ano aj maly rano vyzderei ako leco 😀
@majka35 jasne pre mesacne dieta idealne 😔

evanns
3. dec 2010

@mirmaj ja som chodila niekedy a teraz som tolko pilila mm usi ze jaka som tucna a nikam nechodim ze mi kupil permanentku...no najkrajsi darcek pre mna 😉

katulkaaaaaa
3. dec 2010

@evanns 🙂 super darcek,ja som bola raz a myslela som ze to nepredycham,ja som zacala doma cvicit,dosli mi dvoje rifle a brucho preteka,tak mam motivaciu sa do nich dostat 🙂

mirmaj
3. dec 2010

@evanns to verím aj mňa by taký potešil, ja mm stále hovorím o masažach tak somzvedava či to pochopil a dostanem na vianoce pernamentku alebo nie ak nie tak si ju potom kupim sama 😝

evanns
3. dec 2010

@mirmaj a co si mala v tej brozurke o prikrmoch?...lebo mne len napisala ze mam zacat so zeleninou a to v tomto poradi: mrkva, zemiak, kalerab, petrzlen, cukina, patizon, baklazan, tekvica...a ze sa uvidime v januari a povie co dalej

evanns
3. dec 2010

@katulkaaaaaa ja som teraz ked som bola 1x po porode po 20 min. normalne ze kolaps...srdce, pluca v keli...des to bol...ale uz dobre, ani svalovku som nemala tak makam...18.12 mame vianocny vecierok z prace a ja uz nechcem take otrasne brucho ☹ mam co robit ale 😀 😀 😀
@mirmaj oni su niekedy nechapavi...ja by som si tiez sama kupila kebyze mu nedojde 😎

mirmaj
3. dec 2010

@katulkaaaaaa na mňa už ani takéto motivácie neplatia, handier plná skriňa a ja nemám čo nosiť lebo nič nezapnem a ked zapnem tak v tom vyzerám otrasne 😠 😠

majka35
3. dec 2010

@mirmaj nerviem, pretože ja som jej hneď povedala, že jej v žiadnom prípade šťavu z kompótu nedám a viac som to neriešila ... čo sa týka stravy, tak naše názory sa veľmi rôznia ... ona tvrdí, že dieťa ma jesť veľa a rýchlo a ja zase, že málo a pomaly ... ja ked tam dám barborku na pár dní, tak doslova sa mi vráti "vypasená" 🙄 ale ináč je bohovsky starostlivá, barborka ju zbožňuje, takže radšej jej nič nehovorím, iba ju stále upozorním, aby ju neprekrmovala a ona nie, neboj a potom si nespoznávam vlastnú dcéru

memory97
3. dec 2010

takto papame a takto sa hrame🙂

memory97
3. dec 2010

@evanns ja som kalerab nasla v takej brozurke, ze sa ma davat myslim az od 6 mesiaca. Baby to je des, co brozura a clanok, to ina zelenina!!!

mirmaj
3. dec 2010

@evanns no tak tam je 1deň - mrkva 1-2 lyžičky a dokrmiť mliekom, 2deň 3-4lyžičky a dokrmiť mliekom a 3deň dať dopapať zvyšok z poharika a len toľko mlieka koľko si samo vezme. potom tak isto s brokolicou tiež 3 dni a ak nedôjde ku žiadnym alergickým prejavom tak dať narp. mrkvu so zemiakom a tiež dodržať 3dňový postum, každý štvrtý deň pridať nový druh zeleniy a zväčšovať porcie a zmensovať mliečnu obednu dávku, a počas 2-3 týždňov od začiatku prikrmovania by sa mala uplne obedná davka mlieka nahladiť príkrmom. Postupne začať potom 6xdo týždňa príkrm obsahujúci mäso a 1x do týždňa pridať do zeleninového jedla varený slepačí žltok. no a v tejto dobe je vhodný okamih prevedenia dieťata na pokračovacie dojčenske mlieko, čiže z 1 na 2. No a večer potom môžeš začať dávať kaše ale odporučaju začať s ryžovou alebo kukuričnou a po mesiaci potom aj s ovocím na predpoludnie a to od 6 meisaca a od 9 mesiaca aj na olovrant ovocie, ale toto je brožura Hami klub a čo mi prišlo domov z nutricie tak tam je to zasa inak, tam napr. odporučaju prikrmy aj od 6 mesiaca ako pri kojených deťoch ak im stačí MM a prospievaju z neho 😝

mirmaj
3. dec 2010

@memory97 no a nielen brožúra ale aj lekár ja už som z toho fakt pako 😲 😲 Davidko poriadne podrástol 🙂))
@majka35 no to su tie názory starších a preto sa fakt treba asi riadiť len vlastným inštinktom matky 😉

alure
3. dec 2010

dobré ráno maminy
u nás sneží a sneží od včera večera minimálne 15cm nového snehu,tak sa Oliverko teší že dokončíme bunker 😀
@katulkaaaaaa
ďakujem 🙂
čo sa týka brucha baby takmne bolo povedané že tak ako sme 9 mesiacov priberali tak takú dobu potrebuje organizmus aj na to aby sa vrátil do normálu...takže to neriešte a nedepkujte sa ..sme krásne sme maminy nádherných detí a to je prvoradé....
Ja som teraz vynechala pár cvičení ale čo narobím keď mm je mimo domu a ja nemám kam s deťmi 😒 tak si dávam doma ráno 100 a večer 200 brušákov....aspoň niečo aj keď hodina v centre s babami mi dá oveľa viac,aspoň si potom nevyčítam koľko toho pojem...a teraz sa blíži doba plná koláčov,mňamiek na tanieri tak si dám záväzok že s chudnutím ako takým začnem až v januári...a to začíname v januári aj chodiť na plávanie s babätkami,tak si ani nejdem predstaviť ako sa tam vyzlečiem do plaviek 😝
no ale sú aj podstatnejšie veci....my sme už dva dni doma Olivera som nedala do školy,lebo u nás sa v tomto počasí neoplatí vyjsť na dialnicu...naposledy som to po hodine motania sa po Senci ( čo je mestečko s dvoma križovatkami 😀 ) vzdala a otočila sa na kruháči domov...pre istotu a aj pani učiteľka mi povedala že pohoda že ona čo je v Bratislave sa ku škole ani nepriblížila a nevie kedy tam dorazí....

memory97
3. dec 2010

@mirmaj dakujem, snazi sa dobehnut augustove milaciky 😎
presne tak, ja sa riadim instinktom a ziadnymi knihami. Zeleninku skusam 2 dni a ak sa mi nevyhadze pridam dalsi druh, ale nedavam mu to samostatne, ale urobim pyre z odskusanej zeleninky, lebo samotnu mrkvu, zemiacik, petrzlen maly nechce a tiez sa neriadim tym,ze mlieko znizovat, maly si sam urci, ci chce pit alebo papat. Ked ma dost, tak zovrie ustocka a nedostanem do neho uz nic🙂

alure
3. dec 2010

@mirmaj
ja si tiež myslím ohľadom toho prikrmovania,že ak dieťa prospieva netreba pridávať nič....dokonca sa niekedy pri kojených deťoch odporúča až 7 mesiac ak je hlavne nábeh na nejakú alergiu...ale myslím si že každá z nás približne vie ako kedy a čo...no nie ?

alure
3. dec 2010

@memory97
presne ako píšeš..my sme dokonca pri príkrmoch vôbec neznížili obednú dávku kojenia,lebo Oliver mi po každom jedle ako keby chcel zapiť,tak sa ešte nalogal môjho mliečka 🙂))

mirmaj
3. dec 2010

@alure tak to je obdivuhodný prístup učiteľky vybrali ste naozaj super školu a Oliver sa uričte teší že si uživa snehovú nádielku v zahrade a nie spoza okna v škole 😀

@memory97 no tiež sa poradím ešte s mm a uvidím ako budeme dnes papať a s príkrmami ešte asi počkáme 😉

evanns
3. dec 2010

@mirmaj ta parada...co kniha a lekar to nazor...sa tesim na moje experimenty 😀
@memory97 a pyre mu robis z UM hej?
@alure ja chodim aj na plavaren a toto mna netrapi ze kto si co pomysli...ja sa chcem citit dobre vo svojej kozi a teraz to tak nie je ☹

katulkaaaaaa
3. dec 2010

@alure wauuu ze 100 a 200 😵 a ja ze mojich 50 je akurat 😀 u nas neni ani von vidiet ako husto snezi 😨
@memory97 zlatucky je 🙂

memory97
3. dec 2010

@mirmaj ak ti mozem poradit zacni s mrkvickou, ta je sladsia a mne ju maly aspon samotnu chcel🙂

@evanns malemu uvarim zeleninku vo vodicke, akoby som mu robila polievocku. zeleninku rozpucim a dolejem mu do tej kasicky tu vodicku, aby to nebolo suche. nedavam mu tam mliecko, to ma iba na zapitie🙂 viem, ze sa odporuca dat do zeleninky troska materskeho mliecka, ze to babatkam viac chuti🙂

memory97
3. dec 2010

@katulkaaaaaaa dakujeme🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre