♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

vladka84
15. feb 2011

ale aj teraz sa najdu mudrci, ktori mi hovoria, ze malinka sa v noci budi preto, ze kojis a je hladna, asi sa poriadne nezasyti vecer, mala by si jej dat UM a pod. a ja im na to hovorim, ze aj @mirmaj ma Tamarku, ktorej dava UM a budi sa v noci, aj @katulkaaaaaa ma Simonka a tiez sa budi, tak aj ona ma slabe mlieko? 😝

evanns
15. feb 2011

a imunita takisto nezavisi iba od toho ci je kojene alebo nie...ved len medzi nami keby sme si urobili statistiku kto bol kolko krat chory by nam vyslo ze aj kojene aj nekojene 😒 hlavne ze mame krasne zdrave "polrocne" augustovcata 😀

kahlan1
15. feb 2011

@katulkaaaaaa @majka35 tiez si myslim ze nie vzdy sa da kojit ako to prezentuju ked to raz nejde tak co sme horsie mamy ci co? ja som bola kojena 3 mesiace a pripadam si v pohode 😀 😀 😀 😀

katulkaaaaaa
15. feb 2011

@evanns presne 😉

evanns
15. feb 2011

@kahlan1 a ja som nebola kojena vobec a klopem na drevo aka som imunna 😝

kahlan1
15. feb 2011

@evanns ja mam tiez super imunitu :D aj segra ktora bola malo kojena a ako som pisala sesterka rok a pol a imunita ze 0 musi brat lieky na imunitu a bratranec kojeny 2 roky a bol casto chory

mirmaj
15. feb 2011

@vladka84 no tak mne tam pripíš aj toho miláčika ako si ich ty nazvala 😀 😀 😀 takže 2 a tamarka ktoru asi nerátame však? nás kludne môžeš použiť ako príklad nočného papania napriek tomu že sme na UM a takisto myslím že aj memorinho Davidka 😀

katulkaaaaaa
15. feb 2011

@kvietok121 http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=47612
ale dost zdvihol ceny cize uz sa tak velmi u neho neoplati...
ale daj si hlavnu stranku a tam vloz znacka- tupperware a najdi dalsich 😉
http://www.mimibazar.sk/nove_fotografie.php

majka35
15. feb 2011

@vladka84 moja je na UM a budí sa 100 x v noci ... je to blud, že deti na UM lepšie spia 🙄

bobicek5
15. feb 2011

mozem potvrdit, moji chlapci boli kojeni a pytali kazde 3 hodky ci v noci alebo cez den a moja dcera je tiez kojena a prespi v klidku 8 hodin v noci, napapa a zase spi... Kazde babo je individualne, bez ohladu na UM alebo MM...ale tiez skor pocuvam od znamych, ze po UM ovela skor a dlhsie spia ako deti na MM...

vladka84
15. feb 2011

@mirmaj ok, takze samostatna izba 😉

baby, dohodnime sa tak, ze do konca tyzdna sa rozhodnete doma, ze ako idete, aby som to ako tak uzatvorila a vedeli by sme, ci vojdeme na penzion, alebo ideme na hotel... a podla toho potom napisem email s rezervaciou 😉

este som sa chcela opytat - zmrazujete prikrmy, alebo stale varite cerstve?

majka35
15. feb 2011

@vladka84 ja varím stále čerstvé

katulkaaaaaa
15. feb 2011

@vladka84 aj ja varim stale cerstve

kvietok121
15. feb 2011

@katulkaaaaaa ok dakujem

mirmaj
15. feb 2011

@vladka84 ano tak 😉 ja si občas zamrazím uvarené mäsko rozmixované do tej formy na ľad zeleninu varím čerstvu...ale ja občas dávam aj hotove kupene príkrmy, mám stále nejaký v chladničke pre istotu

majka35
15. feb 2011

@mirmaj to mám aj ja, ale nie v chladničke, ale všimla som si, že terezka ich veľmi nemusí

mirmaj
15. feb 2011

my neoblubujeme žiadne príkrmy ani výživky nejako extra 😒

eis4
15. feb 2011

@katulkaaaaaa
@mirmaj díky 🙂 to je fotka robená počas tehotenstva ,teraz mám kruhy pod očamy,otrasné vlasy a velky zadok 😀 ja som tiež mala už taky učes ako maš teraz,ale ja som to mala hrozné lebo mám velmi husté vlasy takže som mala velku hlavu a ked som vyžehlila tak to vyzeralo ako keby som mala na hlave parochňu.ja musím mať dlhé vlasy alebo potom velmi krátke nič medzi tým 🙂 mm mi masíroval nohy každy večer ked som bola tehotná,ale teraz už nie ☹ 😢
dnes sa idem ostrihať o 15 tej,tak som zvedavá 🙂 ja sa kaderníčky bojím viac ako zubára lebo už velakrát mi pokazili vlasy 🙄
@alure držím palce olimu nech je zas všetko v poriadku 😉
@danulienka35 dobre sa ti upravuju vlasy?alebo ti to trvá dlho.
baby prišla vám už materská?dufam že fakt netrebalo nič vybavovať kvoli tomu predlženiu ,lebo tam pojdem a nakopem ich 🙄 🙄 🙄

eis4
15. feb 2011

@danulka3 ja odporučam Mrázovu,ale tá je v meste pri TPD.každy ju velmi chváli a aj ja som spokojná.
@elina313 ani mne aj ja čakám lebo sa bojím že predsa trebalo niečo vybavovať kvoli tomu predlžovaniu,tak trpnem 😖

eis4
15. feb 2011

@mirmaj
@majka35 dr mi povedala že ak bude kakať stále tmavo zelené ako list tak je chora ☹ ak len občas tak to znamená že jej papanie velmi rýchlo prejde tráviacim systemom,to nevadí ak je to len niekedy 😉

elina313
15. feb 2011

@eis4 už mi MD prišla 😉 , ale rodinné prídavky zatiaľ nič :(

seagull2404
15. feb 2011

@majka35 tak to aj my sme gurmani, ale zas, pohlad do zrkadla...
@mirmaj @majka35mna to trapilo, potom prestalo a potom zase trapilo, ked som stretla znamu, ktora robi sestricku na sestonedeli v KE a sa ma pyta, ci som mala po porade aj nejaku pomoc, ci za mnou bola nejaka laktacna poradkyna, som sa na nu divala jak taky puk, a zacalo ma priserne hnevat, ze mi ako prvorodicke nikto nepomohol; potom isla v televiznych novinach nejaka reportaz o to, ake je nesmierne dolezite pre dieta, aby bolo kojene a to nie len kvoli jedeniu ako takemu, ale ze to ma vplyv aj na neskorsi vztah matky a dietata a potom sa tam vyjadrila jedna odbornicka, ze ak matka nekoji, tak je to preto, ze mala slabu vydrz alebo trpezlivost a to som spustila taky plac, sa ma to velmi dotklo, ale zas si hovorim, ze ja som kojena nebola a som zdrava a mam s maminou dobry vztah
@danulka3 som bola tava blba, ze som nezavolala tiez, a hneva ma, ze ked som sa aj doktorke stazovala, tak mi hned predpisala mlieko, nie aby mi takto poradila, pri druhom uz budem vediet

seagull2404
15. feb 2011

my sme boli na poradni dnes, mame 8115gr a doktorka Tamarku tak vychvalila, ze ako krasne sedi a aka je zvedava a ako sa pekne usmieva, ze mi potom ta moja opica celu cestu premnaucala v kociari, taka bola protivna 🙂 to vzdy ked ju pochvalime... a dostali sme tabletky proti zubnemu kazu!!!!! a to nemame este ani jeden zubok 😀 😀

mirmaj
15. feb 2011

@seagull2404 to čo su za tabletky?

seagull2404
15. feb 2011

@mirmaj vraj sa predpisuju od pol roka a volaju sa Natrium Fluoratum, nepamatam z chemie vela ale asi je to fluor

mirmaj
15. feb 2011

@seagull2404 spomínala mi ic h aj švagrina že jej to hovoril jej zubar tak sa nato spýtam aj ja ke dpôjdem na poradnu

kvietok121
15. feb 2011

@seagull2404 krasne miery, my sme mali ist zajtra do poradne ale nepojdem, ked mame sopliky, aby nahodou nemala dr problem ... 🙂

seagull2404
15. feb 2011

@mirmaj su na predpis, tak sa jej na to opytaj, ked pojdete na poradnu na pol roka 😉
@kvietok121 aky problem? ved na to je dobry ten sprej Physiomer, an nijake ATB ti netreba, aj seba som tym poriesila 😀 😀 😀 a zas, ak ja predpise, nemusis ich vybrat

seagull2404
15. feb 2011

@eis4 mne prisla a vyssia, tak mi az manzel volal, ze jak to, ze mi prilo tooooolko penazi 🙂 ze co im tak prislo

kvietok121
15. feb 2011

@seagull2404 u nas na poradnu chodia, len uplne zdrave deticky tak tam nechcem, ten physiomer pouzivame, dufam ze nam to skoro prejde 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre