♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

jankasramka
16. feb 2011

@hajatanufus ty to mas fakt tazke, no ale aspon ze sa mozes kazdy den tesit z takych krasnych princezien.
a rachel bude urcite coskoro pekne papkat ved ja stale tvrdim ze ziadne babetko od hladu neumrie len preto ze zo zaciatku vypluva vyzivku 😝 ja sa vzdy tvarim ze to idem mateovi spapat ja a hned zacne hltat pazros 😀
skusala si aj nieco sladsie alebo ovocie? ja viem ze sa to nedoporucuje vsetkymi moznymi lekarmi ale ja som ajtak dala najprv ovocie a neni problem. alebo len zahustit kasu tak aby sa dala papat lyzickou. ak pozna tu chut tak jej to mozno pojde lahsie. pekny den ti prajem 🙂

jankasramka
16. feb 2011

@memory97 take vreskoty nam tiez zacalo robit to nase dieta. a tiez nechapem. ako by sa mu stale nieco zle snivalo. jediny rozdiel je v tom ze ked mu dam prso tak sa hned ukludni ale nepije nejak moc takze asi tiez nebude ani hladny ani smedny...no ktovie co to maju za obdobie.....

kvietok121
16. feb 2011

dobre ranko, takze sopliky este je, tak sme sa nesli na poradnu nahlasit
@danulienka35 to boli ale nudne spravy 🙂
@niky13 to teda hej, ced teraz uz len spominame ake vreskoty boli ked bol malinky a mal tie krce a my sme nevedeli co mu je, teraz oproti tomu len mrnciiiiiiii 🙂
@memory97 u nas bol mm nachladnuty ale ckom to preslo, teraz sa aj napchavam aby na mna nic neprislo a mozno bude mat aj viac cka matejko v mliecku, aby aj jemu presli sopliky

seagull2404
16. feb 2011

ahojte, ja som uplne hotova, Tamarka vystraja celu noc, uz tretiu, oci zatvorene a len kope nozickami, rucickami, mrmci, cumel chce, potom ho vypluvne, ja nechapem a cez den pohoda, akoby nic ☹ ☹

majka35
16. feb 2011

@seagull2404 toto máme presne u nás doma ... ja už chodím ako mátoha, do všetkého zakopávam od únavy, som už z toho nervózna strašne ... skúšam čaj, mlieko, dudu, kolísať ... zaspí a o pár minút všeko odznova ... dala som jej už aj vankúš pod nohy, som niekde čítala, že ich bolí, keď rýchlo rastú a vraj ten vankúš trošku pomáha ... no nám nepomáha absolútne nič. ... aj ked dám gél na zúbky, o pol minúty plače

majka35
16. feb 2011

a prajem dobré ránko

katka_4
16. feb 2011

@seagull2404 ajoj, nemôže byt nepokojna z nejakého príkrmu alebo z kase?

evanns
16. feb 2011

@seagull2404 ahoj moja mohla by si mi poslat na mail tie hry od 3-6 mesiacov? diiiiiiik

mirmaj
16. feb 2011

@seagull2404 a máš hry aj od 3-6? aj ja ich teda poprosím dakujeeeem

kvietok121
16. feb 2011

@seagull2404 je ty mas hry aj ja si prosiiiiiiiiiiiim

seagull2404
16. feb 2011

@majka35 o tom vankusi som nepocula, ale u nas je to tak, ze ona zaspi, pekne ju ulozime, ideme aj my spat a ked akurat zaspime, tak zacne cirkus, ja uz sa aj zaspat bojim, preto uz ani spat nemozem, vcera som stale cakala, co bude, mam ju aj v spacom vaku, aby neodkopla perinku az do kuchyne, a rano o tej siedmej, ked manzel vstava, tak spi ako baranok este asi hodinku, ja neviem, co s tym ale som taka unavena, ze mi uz nechuti ani kava
@katka_4 neviem, nic sme nemenili, a predtym to nebolo a je to len vecer, doktorka mi tvrdi, ze zuby ale vzapati na to, ze este ma dasienka v pohode, ja nechapem, mm chodi do roboty jak duch a ja mam cez den energiu ledva na nakrmenie

majka35
16. feb 2011

@seagull2404 aj ja sa bojím zaspávať ... my ju ukladáme o 20.00 a do tej 23.00 je všetko ok a potom to začína ... túto noc som už plakala od bezradnosti, mne sa z toho budí aj barborka a tá je potom taká zlá od únavy, že som nervózna aj z nej už

seagull2404
16. feb 2011

@kvietok121 ak som ti neposielala ziadne, tak mi do IP posli mailovu adresu
@kvietok121 @mirmaj @evanns prave tie mi chybaju, inak by som vam ich uz poslala ☹

@majka35 ti verim, mas to tazsie, ze mas doma este jedneho drobca ☹ to je potom fakt zle, to ze som nevyspata mozno aj prezijem, len sa bojim, ze to este bude dlho trvat a ja nebudem vediet co robit, netusim co moze malej byt a ani ako jej pomoct, doktorka vravela, ze to sa bud meni biorytmus (no zbohom) alebo zuby, ale ze tam este nc nevidi

kvietok121
16. feb 2011
evanns
16. feb 2011

@seagull2404 jaaaaj ok, skoda, musim niekde popozerat, lebo tie od 0-3 nas nebavia a od 6-9 este nemozeme velmi lebo este nelozi 😒

seagull2404
16. feb 2011

@evanns ta kniha sa da normalne aj kupit 😉 ak este zozeniem, urcite poslem
@majka35 my sme este dostali take cipky, ze ked je nekludna kvoli zubom, vravela mi doktorka, ze ked bude velmi zle, mam skusit, tak neviem, nechcem jej zbytocne davat nejake lieky, ked si nie som ista, ze je to fakt tymi zubkami

majka35
16. feb 2011

@seagull2404
ani ja ju nechcem zbytočne zaťažovať liekmi ... som veľký odporca liekov za každú cenu, aj barborke dám, až ke´d je veľmi zlé ... mňa moja babka naučila, že každý neduh sa dá napraviť bylinkami ... a neviem prečo sa ľudia tak bláznia za liekmi, ktoré obsahujú nejakú bylinu, ale nepatrné mnžstvo a zbytok sú to samé chemické sajrajty ... nie je jednoduchšie urobiť nejaký bylinkový odvar, alebo čajík? ... ja ako malá som mala strašnú chrípku, som sa ani na nohy nepostavila, úplne mi znehybneli, týžden som ležala, nikto mi nevedel pomôcť, všade ma museli nosiť na rukách, babka povedala mojej mame, nech ma tam odnesie, že ma dá do laty a ona fakt tými bylinkovými odvarmi a mastičkami mi pomohla, že som sa o pár dní konečne postavila na nohy

seagull2404
16. feb 2011

@majka35 no, tak to aby som fakt nasla nejaku bylinkarku ☹ este mam tie homeopatika chamomilla na zubky, tak neviem

mirmaj
16. feb 2011

@majka35 aj ja verím viac na bylinky, lieky tiež používam len v nevyhnutných prípradoch....len škoda že teraz už sa malo kto tomu venuje ak sa aj venuje pýta si zato nekresťanské peniaze a zneužíva to 😠 ale aj môj ocino je ešte z tých ľudí čo sa tomu trocha rozumejú a venuju a po ňom už nikto ☹

majka35
16. feb 2011

@mirmaj tak to máš dobre, u nás v rodine už nikto nepokračuje v tejto tradícii ☹ trošku moja teta, ale to už nie je ono
farmaceutické firmy sa na našej "nevedomosti" strašne nabaľujú ... existujú už lieky na všetko možné ... včera tu niektorá z vás spomínala nejaký fluorid proti zubnému kazu, že sa má podávať bábetkám ... bože, to už bábetku mám zbytočne podávať chémiu? ... zubnému kazu sa dá predísť inak ... som bola s barborkou na preventívnej prehliadke u zubára a vychválil ju do nebies, aké krásne a zdravé má zúbky a žiaden fluorid som jej nedávala

ináč, ak vám moje príspevky pripadajú trošku tvrdé, nedivte sa mi, ja som už nespala snáď celý mesiac

@seagull2404 radšej je urob kamilkový čajík a ten jej podávaj v malom množstve lyžičkou, lebo moja by ho normálne nevypila

mirmaj
16. feb 2011

@majka35 nie su tvoje príspevky tvrde, len máš svoje presvedčenia a za nimi si stojíš a to je dobre, ja som zasa strašne ovplyvniteľná a ked mi niekto niečo povie často sa ku tomu prikloním v nádeji že je to dobre 😠

liba78
16. feb 2011

Ahojte 🙂 babulky, máme prvý zúbok. Večer vás dočítam. 😉

memory97
16. feb 2011

@jankasramka netusim moja, len dufam, ze to coskoro prejde. Neviem, ci tu som to citala alebo to bolo v relacii alebo mi to niekto povedal, ale bolo to nieco v tom zmysle, ze od 7mesiaca si babatka uvedomuju nepritomnost maminy a preto sa v noci budia... bambuliatka nase, ved sme stale pri nich 😉 Mateo mi v tom kosiku pripomenul Gabikinho Jurka, ked sedel v tej stolicke pri torte 😀 ako dvojicky 😝

@kvietok121 nedavas mu Cebion (vit. C pre babatka v kvapkach). Ja dufam, ze Davidko to odo mna nechyti, davam mu to uz dlho a klop, klop ani, ked bol mm chory to nechytil.

@seagull2404 aj ja si prosim hry🙂 prosim, prosim 😉

memory97
16. feb 2011

@liba78 gratulujeme🙂

@majka35 neskusala si bylinkovy cajik pre babatka od 6 mesiacov od Lerosu na dobru noc? Ja som iba teraz objavila, ze to mali v lidli v akcii. Chcem to malemu skusit tuto noc. Mas to tazke, mne stacia 2 noci,co sme poriadne nespali a mam dost a ty, ked takto mesiac, dufam, ze uz bude dobre... ak mas pocit, ze to ma z bruska, skus feniklovy cajik, nam to kedysi pomahalo. Teraz neviem, ci zubky, alebo uz nanho presla choroba, co som "niekde stretla"☹

majka35
16. feb 2011

@memory97 áno skúšala, ale nevidím zmenu a terezka mi vôbec nechce piť tekutiny len mlieko ... lyžičkou do nej dostanem strašne málo

aj u vás sneží??? ja som včera konečne dočistila a doprala športový kočík a hlboký odniesol mm do pivnice a dnes sneží, tak dúfam, že nenasneží terezke do očí 😅

vladka84
16. feb 2011

@liba78 supeeer, gratulujeme 😉 aj ste sa trapili, kym vysiel, alebo to bolo v pohode?

vy ste uz pomaly vsetci zubati a my ani slychu po zubkoch, ale zasa aj Timke vysiel prvy zubok az niekedy v 10mes., tak mozno aj Karin tak bude....
dnes maju v skolke karneval, potom hodim foto, idem nieco poupratovat, poobede chcem ist na tu socialku... baby, to co mi treba vypisovat na ten rodicovsky prispevok? 😕

mirmaj
16. feb 2011

@majka35 u vas sneží??? u nas nie ale asi nemáme ani my daleko od toho 😒
@vladka84 ani my nemáme po zuboch ani chýru ani slychu a myslím že to tak skoro ani nepríde 😀 😀 a to som si myslela už asi od 4 mesiacov že už to určite budu zuby 😝

mirmaj
16. feb 2011

@liba78 gratulujem k zubku 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre