♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

katulkaaaaaa
17. mar 2011

baby rozmyslam ze objednam myslim ze link dala @katkavv su tu o kolko lacnejsie veci nez v obchode mrknite
http://www.docsimon.sk/kategorie/detske-kase?ar...
a postovne pri dobierke by malo byt teraz zadarmo 😉

alure
17. mar 2011

@mirmaj no to je fajn,len sa bojím aby si o stenu netrafil hlavu...niekedy sa mu podarí pri skákaní zahlavičkovať 😒 ešte hľadám vhodné miesto ....a v lete ju využijem na našej predzáhradke,alebo ku jazerám....multifunkčné využitie

katulkaaaaaa
17. mar 2011

@majka35 maji toto som myslela tieto jogurtiky
http://www.docsimon.sk/tovar/nestle-jogurtova-d...

vladka84
17. mar 2011

@alure jeej, ta podlozka je super 😉 idem pohladat aj ja na nete, zisla by sa nam do obyvacky, ale radsej od niekoho ineho nech necakam zbytocne dlho..

vladka84
17. mar 2011

baby, aj vam tie kupovane zeleninove prikrmy tak smrdia? ja som minule otvorila nejaky, lebo sme boli u svokry a nevarila som a fuuuuuj 😒 ale Karinke chutil 😕

katulkaaaaaa
17. mar 2011

@vladka84 ja to preto ani nekupujem....si nemozem pomoct,radsej kazdy den uvarim sama 😝 maly este kupovane nejedol,aj ked niekedy uz neviem co varit

vladka84
17. mar 2011

@katulkaaaaaa ja som mala kupene dva, ze ked niekam pojdeme, tak nech nestresujem, ale akurat som hovorila aj mm, ze to strasne smrdi, ze si radsej navarim dopredu a zamrazim a ked niekam pojdeme, tak to vytiahem z mraznicky... ale zasa na druhej strane, pri tych kupovanych mas velmi kvalitne potraviny, lebo su kontrolovane 😒

to ma teraz napadlo ako pozeram tu stranku, ze co by som z toho kupila 😉

liba78
17. mar 2011

Ahojte 😉

@katulkaaaaaa všetko najlepšie k 7.mesiačikom. Krásne sa škerí, smejko maličký 🙂
@vladka84 teda tortička k 1/2 rôčiku, super. Krásna okaňa.
@mirmaj aj my na šerblíku vreštíme 😒

seagull2404
17. mar 2011

@alure tak to som mozno mala vcera urobit, lebo oni ten tovar nakoniec vcera vyexpedovali ☹ snad dnes uz pride; vidim, ze vam sa nova podlozka paci 🙂
@danulka3 aky chrumkavy chrustik 🙂
@danulka3 potvorka, to sa uz nemam na co vyhovorit 😀 ale vyzera to zaujimavo, to je tam pri lesoparku?

seagull2404
17. mar 2011

tak som to stihla 🙂 dufam, ze bude aj chutit

memory97
17. mar 2011

@mirmaj moja ja som myslela papanie okrem mliecka, mliecko nepocitam za chod 😀 doteraz mame iba 3 chody, vyzivku, obedik a vecer kasu a teraz sa zaradzuje aj nieco mliecne po obede🙂 ideme do toho dazda, lebo Davidko tu uz bucha s rucickou, ze chce ist von a taaak sa mi nechce🙂

vladka84
17. mar 2011

@seagull2404 vyzera super 😉

katulkaaaaaa
17. mar 2011

@seagull2404 mnam ti si robila?s @alure dnes dobre provokujete 😀 ja by som si taaaak dala sladkeee 😀

seagull2404
17. mar 2011

@vladka84 😉
@katulkaaaaaa sama 😉 dufam, ze bude chutit

katulkaaaaaa
17. mar 2011

@seagull2404 daj recept 😉

mirmaj
17. mar 2011

@seagull2404 ty si šikovnica 😉
@katulkaaaaaa aj ja by som si tak dala sladké, ale nedám si lebo som si dala záväzok že počas pôstu až do veľkej noci nezjem nič sladké ani nevypijem kvapku alkoholu zatiaľ sa držím 😉
@alure ked je na štyroch tiež sa pohupuje dopredu do zadu však? aj nám sa tak podarí zahlavičkovať v manželskej posteli o čelo na posteli 😒
@memory97 jaaaaj tak to sme v pohode na tom potom, ja že majú papať len 4x za deň 😀 😀 😀 aj ja som sa bála že mi bude hroziť isť von, ale tak som tamku zmorila že zalomila aj v postielke ale neviem do kedy 😒 a keby nezaspala tam tak by som vyskúšala ešte balkon a keby nezabral ani ten tak už sa aj obliekam von 😀 😝

katulkaaaaaa
17. mar 2011

@mirmaj super zavezok...ja budem rada ak vydrzim par dni 😒 maly zaspal jupíííííííííííííííííííí 😀

kvietok121
17. mar 2011

@mirmaj tak to ste riadne skoro hore ked budem vstavat o siestej tak sa budem usmievat na matejka ze vdaka bohu zze nie skor 🙂
@alure nadherni ste
@katulkaaaaaa juj vazenie az mi zimomriavky presli, takze na matejkovych 7 mesiacikov vazime, a vsetko najlepsie
@seagull2404 no nadhera

inac my sme dnes mali kalerab s zemiakom ... vsetko spapal a kukal na mna mama? to nemyslis vazne ze uz nemas, tak som otvorila mrkvu vo flaske co mi prisla od hami a on celu flasticku zjedol 🙂 a potom trosinku mliecka zapil

kahlan1
17. mar 2011

@seagull2404 fiha to je krasne a isto aj chuti suprovo hned by som si dala 🙂
@alure ta podlozka je super akosi mi to uniklo - to je penove? kde si to kupila vyzera to perfektne
@katulkaaaaaa dnes osm bola na poradni a dr vravela ze detom v ich veku nevadi jednotvarna strava 🙂 tak nemusis tolko vymyslat 🙂 a v tej siltovke vyzera zlatucko
@vladka84 Karinka je zlatunka 🙂 a na nocniku nema chybu my este ani nemame nocnik kupeny 🙂

eis4
17. mar 2011

čaute.ach baby som strašne vytočená.dnes sme boli u dr lebo malá včera začala škaredo kašlať ☹ čakali sme tam dlho.a vraj bábätka uprednostnuju, no nevšimla som si kedže sme tam boli najmenší a išli sme dnu skoro poslední ☹ malá už bola aj unavená chudatko ☹
tak máme nejaku vyrozu,začína teplotami a potom sa pridružuju kašel a soplíky(zatial nemáme). dr my vysvetlila aj prikrmovanie kedže minule tam mala zástup. uplne inak ako my povedala tá druhá.tak bola aj vytočená ked som jej povedala čo mi povedala druhá dr.
vraj som mala dávať 5 dní mrkvičku 2x denne!!!! medzi kojeniami,tak 1 hod. až 1hod aj pol po kojení 😲
potom 5 dni zemiak,potom 5 dní zemiak mrkvička. a potom po týchto 15tich dnoch polievka z 3 druhov zeleniny a mäsko 2-3 x do týždňa a 1x žltok.polievku mám zahusťovať sinlac.,ryža,zemiak.
ovocie vraj može papať len jablko a banán 2x denne!!!!
vobec nenahrádzať ani jednu dávku kojenia 😲 takže dieťa má jesť asi "20" krát 🙄 😲 😲 😲 do 1roka len Lucku!!!!
ja som to robila uplne inak ☹
moč sme mali minule zlý-to nám dr ktorá zastupovala ani nepovedala. tak musime znova nacikať!ale vraj to bude len preto že sa tam dostala aj koža z cikulky 😉
som mrtva celu noc bola hore, už som sa ani nesnažila ju zakrývať aj tak nechcela spať ☹

mirmaj
17. mar 2011

@katulkaaaaaa aj ja som sa takto potešila ked mala zaspala 😀 😀 no ja sa zatiaľ držím, už som prežila aj jednu oslavu s koláčmi a nedala som si tak uvidím či prežijem aj tento víkend, ale hovorím, že ved si dám z tých veľkonočných tak nejako odolávam zatiaľ 😉

eis4
17. mar 2011

@vladka84 aj tu maju podložky
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6592221&tab=1
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9192416&tab=1
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5602781&tab=1
ja som objednávala odtialto tu lacnu,v nedelu som poslala peniažky a včera večer som už bola pre nu na pošte 😉

seagull2404
17. mar 2011

@katulkaaaaaa racept: 200 g práškového cukru, 5 vajec, 300 g hrubej múky, pol balíčka prášku do pečiva, maslo a hrubá múka na vy mastenie a vysypanie formy, oriešky na ozdobenie
Kávová plnka: 100 g masla, 100 g práškového cukru, potlčená vanilka, 4 žĺtky, 4 lyžičky silnej čiernej kávy
Postup prípravy:
Cukor so žĺtkami vymiešame do peny, pridáme múku spolu s práškom do pečiva a nakoniec zľahka primiešame z bielkov ušľahaný tuhý sneh. Cesto dáme do tortovej formy vymastenej maslom a vysypanej múkou a v mierne vyhriatej rúre pomaly upečieme. Vychladnutú tortu prekrojíme, naplníme plnkou, spojíme, polejeme kávovou polevou a ozdobíme zvyšnou plnkou a orieškami.
Kávová plnka:Maslo vymiešame do peny, pridáme cukor zmiešaný s potlčenou vanilkou, žĺtky a po lyžiciach silnú čiernu kávu.

len este neviem ako chuti 😀 dufam, ze nebude sucha

@kvietok121 mas doma hladoska 🙂
@eis4 to je ale pekna sprostost, preco 2x? a preco sa nema nahradzat mlieko? a ovocie predsa vsetko domace pre krajinu... mnne to pride akesi dine, nasa dr. uplne inak hovorila 😠 😠 😠 😠 😠

kvietok121
17. mar 2011

@eis4 aj mne dr inac hovorila, a to sme potencionalni alergici, staci 3-4 dni a to je alergik a nie 5 dni tak neviem
@seagull2404 to mam od buduceho tyzdna ideme na 2. prikrm ovocicko 🙂

mirmaj
17. mar 2011

@kvietok121 to hej, ja už ani neviem čo je to spať dlhšie ako do 5, po MD môžem nastúpiť do fabriky a budem pripravená vstávanie 😀 😀 😀 😀
@eis4 tak to je úúúplne iný systém prikrmovania ako sme všetky používali myslím že takto nepostupoval nikto z nás tu a ani nepostupuje, to ma odkiaľ tá Dr.? a Lucku do 1 roka? to čo máš v nej variť tu zeleninu alebo čo? mne to fakt príde zbytočné. Určite je zdravšia voda z vodovodu ako tá ktorá je skladovaná v plastovej fľaši niekde za hypermarketom aj pol roka a svieti tam na nu slnko, no ale neviem toľko len môj názor, ja som používala lucku do 3 a pol mesiaca na UM a potom som začala používať obyčajnú aj na UM aj na príkrmy a nemali sme vôbec žiadne problemy

vladka84
17. mar 2011

@eis4 dakujem, idem pozriet... nasla som aj na babetkovo.sk za 22,90 Eur
ten system prikrmovania je nejaka novinka? to som este nepocula 😲

my nespiiiiime, akurat polhodinku sme si dali o 8mej a polhodinku o 11tej 😒

katulkaaaaaa
17. mar 2011

@eis4 to fakt blbost ti povedala,ti sa hlavne netrap ze si nieco spravila zle..zaklad si snad dodrzala,najprv mrkva,zemiak...ci uz same alebo spolu je uplne jedno,kojis tak co sa deje?akoze niekedy nechapem ako dokazu doktorky dohukat nas matky,ze sa potom citime ako debilne 😒
@seagull2404 dakujem recept ulozim a napis potom ako chutil,spravila by som na vikend 😉

kvietok121
17. mar 2011

@mirmaj tak to budes vzcvicena 🙂

mirmaj
17. mar 2011

@kvietok121 ešteže mi tá fabrika nehrozí a radšej sa vrátim na svoju vyhriatu stoličku do roboty zasa na 8 😀 😀

kvietok121
17. mar 2011

@mirmaj ale vies co ma napadlo aspon budes mat rrano kooooooooooooooopec casu aby si sa namalovalaaaaaaaaaaa, a bola z teba kocicaaaaaaaaa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre