♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

evitkamalicka
10. máj 2010

januliatko aj ja som merala bazalku takze to tiez viem 😉

lucy1990
10. máj 2010

Dobre ranko kocky 🙂

bihan
10. máj 2010

Ja viem takmer na deň presne kedy som otehotnela a sedí mi to perfektne s prvým UZV, takže nie je už čo posúvať. Určovať ako smerodatný TP podľa poslednej MS je pekná kravina a môže to spôsobiť len samé problémy... však Marija 😀

marija
10. máj 2010

Zrytin najpresnejsi je podla merania v 12tt, podla PM sa na termin porodu pozera asi iba na slovensku. V zahranici asi nie je smerodatny, nakolko kazda zena ma iny cyklus a tych co maju presne 28 dnovy a aeste aj ovulaciu na 14 den je asi malinko. Ja mam v pase podla UZV v 12tt, ale aj podla UZV v 15tt ako az UZV v 27tt mi to vychadza stale na toho 6.8. Podla PM by som mala mat termin 12.8. Ale kedze sama viem, ze mavam cyklus od 21 do 24 dni a ovulaciu od 10 do 12 dna, tak mi to ani samej nevychadza. A pri malej to bolo presne tak isto a uz viacero gynekologov ma upozornilo na to, ze smerodatny by mal byt UZV v 12tt a ze nech na to upozornim aj svojho gynekologa ak by nieco, lebo ak by som do 12.8 neporodila tak tu uz tyzden prenasam.

marija
10. máj 2010

Bihan sme pisali naraz len ja tak obsirnejsie 😝

mywiel
10. máj 2010

No ja mam nepravidelné cykly 36-40 takze podla poslednej MS to urcite je zbytocné urcovat aspon u mna. 😅 Ja sa spolieham na ten utz z 12teho tyzdna.

evitkamalicka
10. máj 2010

mne to v 12tt sedelo s PM, takze pohoda

lucy1990
10. máj 2010

Baby, podla PM by som mala termin 9.7. 😉

zeytin
10. máj 2010

Mne vysiel termin porodu podla PM na 31.8.
Podla sona v 12 tt na 28.8.
Podla dalsich dvoch songr. vysetreni na 20.8.
Tak fakt neviem... ale tusim som citala aj ja, ze najlepsie je to podla sona v 12 tt, tak uvidime, kedy nakoniec porodim 😀 😀

marija
10. máj 2010

Evitka no stane sa ze to sedi 😉 PM z UZV, ale to malokedy 😀 teda aspon co citam co pisu baby tak fakt malokedy 😀

Lucy no ved vravim 😉

marija
10. máj 2010

Zeytin hej najlepsie podla toho 12tt, ako pisala kedysi Bihan, tak babatka do urciteho tyzdna rastu rovnako a potom to uz je genetika, takze teraz to uz sediet nemusi, nakolko niektorym z nas sa narodi babatko nacas a bude vazit 3,2kg a niekomu sa narodi nacas tiez a bude vazit 4kg 😀 takze najpresnejsi je asi ten v tom 12tt ale tiez je to orientacne, nakolko mozes porodit aj dva tyzdne pred terminom alebo aj tyzden po termine.

evitkamalicka
10. máj 2010

marija jasne, napr. pri Adamkovi mi to nesedelo

evitkamalicka
10. máj 2010

esteze ja nezehlim

evitkamalicka
10. máj 2010

pardon to malo ist inde 😀

lucy1990
10. máj 2010

😀 😀 😀

marija
10. máj 2010

Ja uz tiez nezehlim, kvoli tym zilam... pred chvilkou som bola v lekarni pre tie pancuchy... ja neznasam silonky, nikdy ich nenosim neviem ako prezijem toto mat na sebe cely den a az do porodu??? 😔 🙄 😢 pomoc.

captainka
10. máj 2010

dobre ranko 🙂
keby to bolo u mna podla prvych pohybov tak ja som ich zacala citit v 16tt+2d t.z. ze by som rodila v 32-33tt 😝 uf uf to by bolo nejako skoro nie????
ja idem zajtra na kontrolu a v piatok na cukor tak snad vsetko bude OK

marija
10. máj 2010

Captainka tak sa drz!!! Nech to vsetko dobre dopadne.

Ja si myslim, z epdoal prvych pohybov je to blbost, ja som ich tiez citila uz velmi skoro podal toho by som mala rodit zaciatkom jula 😀

marija
10. máj 2010

co slovo to preklep 😀 sorry

lucy1990
10. máj 2010

Captainka, u mna detto, ja mam zaznam v knizke uz 15+4 ze citim pohyby 😅 Vcera vecer som sa trosku realizovala https://www.modrykonik.sk/fotoblog/lucy1990/ 😀

tretulka
10. máj 2010

ahojte, mne by podla PM termin nesedel ani nahodou, merala som BT a ovu som mala az na 30DC co som si myslela, ze uz ani nebude a nakoniec je z toho mimi 🙂 , ja som si dala termin do pasu podla sona v 12tt, aj moj dr, mi povedal, ze to je najpresnejsi datum, este v 10tt ked mi robil sono tak tiez vysiel termin 13.8. a v 12tt sa len potvrdil
lucy, tak to hej 🙂

tretulka
10. máj 2010

a polda prvych pohybov mi to tiez sedi, 1.3. som si bola na 100% ista, ze citim pohyby, dovtedy som len striehla, a pritom druhorodicka, ze ano 😅 , takze + 4,5 mesiaca mi to na 13.8. vychadza

maculienka123
10. máj 2010

baby,tie co ste rodili uz,porodili ste presne na TP?

mimkao
10. máj 2010

Macul, ja som prvú úplne presne na termín, druhého o 5 dní skôr, tretiu v 38 tt a štvrtú som prenášala 10 dní... 😀 Som zvedavá, kedy porodím tentokrát... 😅

tretulka
10. máj 2010

podla mna, velmi malo zien porodi presne na termin, +/- par dni, niekedy aj tyzden, dva 🙂
ja som sice porodila na termin, ale len preto, ze to bol vyvolavany porod a nakoniec aj tak sekcia, ktovie, kedy by sa malemu uracilo ist z bruska von, zjavne sa mu tam pacilo

lucy1990
10. máj 2010

Macul, tusim necelych 5% rodiciek porodi presne na termin....

mywiel
10. máj 2010

Ja som prenasala presne tyzden a mala prisla potom sama. 🙂

maculienka123
10. máj 2010

no ved uvidime.

mam zrovna dilemu so zavinovackami,ake ste kupili?tensie?

maculienka123
10. máj 2010

a este aj paplonik uz treba kupit?alebo tak po pol roku?

mywiel
10. máj 2010

Ja som mala klasiku v septembrovkach ju uvidis, a perinku som vybrala a dala do nej flisovu deku bola tensia ale mala sa narodila v juli. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre