♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

ladywitch26
1. mar 2010

nika, 😀 😀 tiriel ma dve osobnosti, tiriel je dr. jekyll a denisocka je mr.hide 😀

michaela, no ja som bola tiez take tintitko, ked som mala 9r, tak som vazila 21kg. ja som nic nechcela jest, mama bola zo mna zufala. aj malicka som bola, ale potom som v priebehu 9mesiacov v 7.triede narastla 10cm, tak uz som bola zrazu tretia najvyssia z triedy 😀 a inak my sme boli obidvaja s muzom skor taky tensi, ja som mala 170/53kg pred tehu a muz mal dlho 183/80kg (len kym som bola tu v irsku 9mesiacov bez neho, tak mi ho moja maminka stihla vykrmit na 110kg 😠 , ale uz cosi zhodil.) takze fakt nechapem, po kom to nase dieta 4,2kg pri porode je....

michaela80
1. mar 2010

no tak take babetko porodit muselo dat zabrat....maly je v triede ako jeden z tych vyssich..takze nie je taky drobcek ...ale on je taky zilovaty ani gram tuku ale zase co chcem ked mm ma 175 a vazi 68 kg... zase rifle a mikiny kupujem uz 140 lebo 134 su kratke a rifle musia mat gumicku na stiahnutie v pase.... 😀 😀 inac narodil sa mi s vahou 1.75 kg a 42 cm.....cize bol drobcek...no dobehol to do roka...

ladywitch26
1. mar 2010

michaela, no tak to on teraz este dobieha tu porodnu vahu 😀 inak dalo to zabrat, brucho som mala male, tak ze v pohode, nechcem epi, nebude treba. a nakoniec som ju skoro hodinu a pol tlacila vonku. no keby mi muz nepovedal, ze uz vidi vlasky, tak sa na to vykaslem, a nech mi robia cisarak. uz som mala toho dost. hlavne, ze mi doktor vravel, ze nebojte sa mozno este pred polnocou stihnete porodit. a mala sa narodila 1.47

denisocka
1. mar 2010

kamoške sa včera narodil synček,mal 2500 a 44cm a v termíne,tuším 39tt .si neviem takeho prcka predstaviť

ladywitch26
1. mar 2010

denisocka, ani ja.... 😀 inak ked som bola so stankou v nemocnici, tak sa im cosi nezdalo, ze ma selest, tak nas poslali na neonatalogiu, takym pristrojom jej merali obsah kyslika v krvi. a ked som tam videla tie deticky v inkubatoroch, tak som bola vdacna, ze stanka je taky macko. to jedno malo velkost len o nieco vacsiu ako moje morske prasa. a hadicky z neho trcali na vsetky strany. ☹

michaela80
1. mar 2010

lady mi sme zase chodili na oddeleni pozerat pridusene babetko asi 3,5 kg...ze aky je to obor oproti nasim prckom....to bol plny inkubator toho babetka...a hned vedla v inkubatore take 600 gr si hrosilo.... na to si zvykne clovek hned ze je take malinke...inac moj ocino sa narodil 5,55 a 55 cm...vlastne vsetci 4 surodenci boli takyto velky....toto porodit normalne tak ma roztrhne 😉

simuska153
1. mar 2010

Ahojte,

dufam, ze ste vsetci OK, zdravucky, babuliatka rastu.

My sme mali "super" vikend, ja aj maly sme mali teploty, Adamko mal v sobotu vecer 40-ky, tak sme robili zabaly..... no horor, ked som ho videla, ako sa chudiatko trasie, ked som ho sprchovala, tak som sa skoro rozplakala ☹ . Ale nastastie, hadam to najhorsie je za nami, dnes uz teplota nebola, ostala len nadcha....

Dnes som bola na poradni, vsetko OK, drobcek riadne narastol - aj ked miery neviem. A pridavam sa do klubu "pipikov" 🙂 .... drobcek sa najskor nechcel natocit, ale Dr. sa trosku posnazil a za chvilu krici - "uz to viem"... a ja mu na to, ze chlapcek, vsak??? A bolo to tam, pipik mu pekne plaval.... aj pri Adamkovi to bolo krasne vidiet - ja mam proste chlapov- exibicionistov 😀. Tak som sa potesila, vnutorne som bola asi od zaciatku presvedcena, ze to bude chlap do partie. Prisla som domov vysmiata a MM vravi, ci cakame dievcatka, ked sa usmievam od ucha k uchu 😀 . Aj ked mi je trosku luto, ze uz nikdy nebudem mat Terezku 😉 ... ale mozno nejaka vnucka bude 😀 .

simuska153
1. mar 2010

A k tej sladkej zbrnde.... u nasho Dr. sa to nastastie pit nemusi.... u nas sa rano "musia" zjest 2 rozky s kockou syrokremu a prist do poradne, zoberie sa krv a hotovo.... takze parada - najedena, ziadne cakanie a ziadna sladka zbrnda 😀 😀 😀

denisocka
1. mar 2010

Tak pipik,gratulujem.a preco uz nikdy babu?

ladywitch26
1. mar 2010

miska, ja si tam pamatam, este bol vo vedlajsej miestnosti v postielke taky chlapcek a plakaaaal. a prisla k nemu sestricka a prihovara sa mu, ze co moj maly, co ty tak places. a ked ho zdvihla, tak mu povedala, ze jaaaaj, ty places, lebo mas gate velke...lebo ako ho zdvihla, tak sa mu zroloval dolu overalik a on mal koniec noziciek niekde v rozkroku, co mu bol taky velky. rodicia asi necakali takeho drobceka. no ale to bolo take zlate vtedy, este doteraz sa na tom s muzom smejeme. ale on bol vacsi oproti tym v inkubatoroch. inak tu nemaju take tie uzatvorene. tu je inkubator vlastne len taky stol, zhora svetlo, co hreje a koooopec hadiciek a pristrojov, co pipaju. cize rodicia aj sestricky sa mozu baba stale dotykat. podla nich je lepsie, ked ma dietatko stale kontakt s ludskou kozou, ze to vyvazi aj riziko infekcie.

simuska153
1. mar 2010

Deni, no vies - vek nepusti 😉, radi by sme sa s MM dozili dospelosti svojich deti 😀 ... a toto je uz 3. tehotenstvo... ale dnes sa ma Dr. prave vravel, ze budem mat 2 deticky, to je tak akurat... a ja mu na to, ze hadam 😀 ... tak sa smial, ci este planujeme.... takze cielene neplanujeme dalsie babatko, ale keby sa naaaaahodou podarilo, tak nepoviem nie 😉

adal
1. mar 2010

ahojte, ešte som sem nepísala, ale čakám bábätko v auguste. Chcem sa opýtať, či mala z Vás niektorá problém, že mala uloženú placentu ?

simuska153
1. mar 2010

ahoj Adal, vitaj 🙂 . Myslim, ze niektore kocky pisali, ze maju tento problem.... urcite Ti napisu.

adal
1. mar 2010

samozrejme zabudla som napísať že nízko uloženú placentu ...

evitkamalicka
2. mar 2010

krasne dobre ranko sa praje

rubinka
2. mar 2010

Ahojte,

Tak mne podľa tých dvoch tabuliek vychádza chalan.

Halintoa nesmúť mne bruško tiež až teraz vykuklo. Konečne aj ráno vyzerám ako tehotná, lebo dovtedy som bola ráno netehotná a večer zrazu tehotná 😀

TEA tak super že svadba dobre dopadla, potom hod nejaké fotky 😉

leteku
2. mar 2010

dobré ránko. Dnes som bola na druhej časti krvi, výsledky budú v pondelok. Včera som mala takú zrýchlenú poradňu, lekár ma ani nepozrel ale nevadí zajtra idem do tej rizikovej ambulancie tak snáď aj ultrazvuk urobí. Ináč sestrička bola dobrá, pýtala sa na pohyby tak jej hovorím, že ano cítim a ona to nemôžete ešte je skoro a škrtla tam mínusko. No však ona to asi lepšie cíti. Stále mi tvrdí, že som o týždeň popredu, čo mne vôbec nesedí ale na pohyby je skoro. No čo už.

rubinka
2. mar 2010

Som sa pobavila, spýta sa na pohyby a potom napíše podľa seba 😀 Oni asi ešte vždy žijú v tom že prvé pohyby sú až v 20.tt ale ty si druhorodička tak neviem čo sa diví že máš skôr.

evitkamalicka
2. mar 2010

leteku no super sestricka, co dodat

zica1
2. mar 2010

Dobre ranko kocky 😉
Chcem sa spytat na tu augustovsku tabulku, da sa tam este pridat dalsia augustovka? dakujem 😵

rubinka
2. mar 2010

Tá naša tabuľka je už brutálne rozsiahla. August bude mimoriadne plodný 😀

evitkamalicka
2. mar 2010

ja sa uz tak tesim na kocikovanie v lete, ze nebudem musiet drobca tak babusit

leteku
2. mar 2010

Zica1 - čo sa týka tabuľky tak momentálne to je plné ale pošli údaje a snáď vytvoríme ďalšiu, len neviem kedy lebo tento víkend ideme na relaxačný pobyt a cez týždeň tým manžela nechcem zaťažovať.

rubinka
2. mar 2010

Júj tak na prechádzočky sa aj ja veľmi teším 🙂

didulka85
2. mar 2010

Ja sa tiez hlasim do augustovej tabulky. Ako to vlastne funguje?

denisocka
2. mar 2010

aj ja sa teším,že mu nebudu zuby skakať pri prebalovaní 😀

dajna11
2. mar 2010

dobré ránko ženušky. aj ja som augustovka.....kedy ste začali cítiť pohyby? a neviete kedy je najvhodnejšie ísť na 3D sono?

evitkamalicka
2. mar 2010

pani, ale nas tu je odrazu

zica1
2. mar 2010

Dakujem 🙂 Utekam ja maminky von trosku sa poprechadzat na vzduch aj s havkacom, tak pekny slnecny dnik vam prajem 😵

silwietta
2. mar 2010

bre ranko prajem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre