♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

lenadka
14. jan 2010

a vobec ak to bude chalan nech si ho porodi sam! 😠 😀 😀 😀

rosienka
autor
14. jan 2010

lucy, ale ved sa nemusi pozerat medzi nohy, ako sa male tlaci, môze byt aj pri hlave a hlavne pred a po pôrode teba drzat...ale to samozrejme kazdy musi vediet sam za seba, co mu je dôlezite

gabussa- tak to ani neviem, co mohlo byt za chlapa, ked sa zeny nechcel ani dotknut, taky si ani nezasluzi dostat dieta... 😒

leteku- aj ja som uz navrhovala podla TP, nech je to prehladnejsie a neskôr dodat kolonku skutocny TP na ukor dajme tomu tych mien surodencov, kde staci len pocet.

leteku
14. jan 2010

to by som dala, až keď sa nám narodia tie naše detičky

rosienka
autor
14. jan 2010

inak baby, na mne je to uz vidno, dnes som sa obzerala oblecena v zrkalde a riadny pupok mi trci. ti, co ma dlho nevideli, si mozno myslia, ako som pribrala, ale inym to asi neujde 🙂 esteze moc nikam nechodim a ked, mam volny kabat.
lenadka- mne prsia zato vôbec nenarastli 😠 boli len tvrdsie a jemne zväcsene, ale teraz to ustupilo a podprdu este ani zdaleka kupovat nemusim, na rozdiel od nohavic

rosienka
autor
14. jan 2010

leteku, no ved jasne, ze az vtedy 😝 😀

lenadka
14. jan 2010

ja doma nenosim nic, mne podprda vzdy vadila, ja som taka amazonka 😀 uz od decka mna skor nasli v potoku s chalanmi lovit rybky,raky, alebo lietat po lese s brachom, so psom... ako doma s babikou a kociarikom, ked uz v tom koci bola macka 😀
takze az teraz som zistila ze az tak narastli, ked som ledva zapla podprdu 😀 aj som bola v par obchodoch, ale som sa stopla, ze este pockam ci im nesibne viac, alebo uz kupim taku na dojcenie rovno, mam sice dve z predch. tehu a dojcenia, ale nova je nova 🙂

evitkamalicka
14. jan 2010

ani ja doma podprdu nenosim a niekedy ani von nie, aj tak do nej nemam ani poriadne co dat 😀

tiriel
14. jan 2010

dievčata, čo mate deti od 2-3roky a ste na MD,
tzo zvyšovanie platí aj pre nás -zvyšovanie rodičovskeho,či len detom do 2r?

evitkamalicka
14. jan 2010

tiriel nas maly sice nema 2 roky, ale mam pocit ze je to len do 2 rokov, no mna sa to zvysenie netyka kedze som zivnostnik

zuzana76
14. jan 2010

tiriel, to plati len do 2 rokvo veku dietata, takze pre teba ani pre mna uz nie

ja som taka unavena, by som spala, ale ked krpec nechce 😒

tiriel
14. jan 2010

aj mne sa zda že do 2r,ale dnes mi volal šef a pozval ma na kavu a 2otázky 😀 . samozreje nemusim hadať ake. ale volala som kamoške čo je tam ekonomka,tak vraj chce,aby som nastupila a sama mi vravela,že si mam toto zistiť,či to zvýšenie plati aj pre mna . tak preto sa pýtam

zuzannas
14. jan 2010

Leteku: ja presne detto, tiez som mojmu pri porode zakazala cokolvek na mna hovorit alebo radit 😀 ale veru uzasne mi pomohla jeho pritomnost! A taktiez on je nesmierne rad, ze tam bol pri tom, nevie si to vynachvalit a pred kamosmi sa furt o tom bavil 😀
A ake info Ti mame poslat do IP? dako som to asi prehliadla...diky

Witchka: dakujem za info, budem rada ked das vediet... 😵

zuzannas
14. jan 2010

Tiriel: mam taky pocit a aj som o tom citala, ze iba detom do 2rokov..nechapem ale preco nie az do 3 ??? 😠

tiriel
14. jan 2010

asi preto,aby sme si urobili dalšie 😀 ,dufam že potom dostanem zvyšene

zuzannas
14. jan 2010

Urcite dostaneme!

leteku
14. jan 2010

Zuzannas - pozri v tabuľke čo treba

zuzannas
14. jan 2010

Leteku mas info v IP 😉

jankaat.
14. jan 2010

ahojte.. ja som mala ist dnes na kontrolu..lenze sla som tam a sestricka mi len povedala ze doktorovi nieco surne do toho prislo a ze na mna potrebuje vela casu tak nestiha.. mam skusit prist zajtra.. .
"uzasny pristup"..

zemankacv
14. jan 2010

ahojte kocky,
tak konecne mam trochu casu, aby som sa k vam tie pridala 🙂

katy7
14. jan 2010

leteku aj ja ta prosim o pridanie do tab, mas IP 😉

biba12
14. jan 2010

Ja som si po 1 porode 3 tyzdne nesadla na zadok. Sedela som len na plavajucom kolesi. BOla som roztrhnuta az ku konecniku. A moj muz neznasa pohlad na krv, tak sme sa dohodli, ze nech tam radsej nie je a viditelne sa mu ulavilo, ze na tom netrvam. MOja svokra je zdravotna sestra a aj ked to uz nerobi, mozem povedat, ze zbuzerovala aj doktora, ktory ma rodil. Ked ma totiz 45 minut sil a ja som citila kazdy uzlik, kazde napichnutie, tak mu to patricne vysvetlila.. Ja mam dobru svokru, prisla som domov z porodnice, nasla som upratany byt, umyte okna, spolu s muzom upratovali. A ked som prisla domov, na druhy den prisla, priniesla mi na tyzden dopredu navarene jedlo, ktore som potom len vytahovala z chladnicky a mrazaku. Ze aby som sa setrila a nestala furt pri sporaku.... Mile od nej.

katy7
14. jan 2010

uf biba 45 minut???

tiriel
14. jan 2010

biba,mna tiež šili neviem ako dlho ale bez jedineho umrtvenia,pre moju poruchu zražania mi nič nemohli dať,vraj hrozil hematom na celom zadku , tak som si to užila . ale muž ma povzbudzoval,že vydrž,šak už iba jeden steh ... vydrž a ja revala na neho a smiala sa - keby tebe som šila ric zaživa,by si videl

leteku
14. jan 2010

Aj mňa šili riadne dlho ale asi ma umrtvili lebo to nebolo až také hrozné. A manžel sa teda tam nepozeral, pozeral na mňa a rozprávali sme sa, bolo fajn, že tam bol. Obvolával známych a oznamoval novinu. Potom ma nakrmil a čo som nezjedla zjedol on (ešte na pôrodnej sále) 😀 .

biba12
14. jan 2010

Veru Katy 45 minut, kym ma nejako polatali... Ale prezila som, ale to sedenie, lezanie bola hroza. A potom som este dostala 39 stupnove teploty z nastupu mlieka a 3 dni mi pichali oxytocin do zadku. Ja som mala take depky v tej porodnici.. Vsetko ma bolelo, 3 den som si odrevala. A poctivo odsavala, lebo sa maly nevedel prisat. Prsia tvrde a plne mlieka a nechcelo to von. Tak masaze, nahrievanie a povolilo to den predtym ako som mala ist domov. A maly sa nevedel dojest, to som uz vedela, ze to bude dobre. MOja kamoska mi vravela, ze porodu sa desit netreba. Ze to raz skonci. Ale to ostatne , ten kolotoc, co zacne sa neskonci nikdy. A mala pravdu. Porod je len epizodka , oproti tomu, co nastane potom.

tiriel
14. jan 2010

mne sa po porode stalo,že proste zlyhal Orange či čo,a sgnál som mala ale nešlo volať ani posielať sms ,task to bola šou

simuska153
14. jan 2010

Ahojte 🙂 ,

hlasim, ze dnesne sono dopadlo super 😵 , drobcek ma 43,6 mm, co zodpoveda mojim 11+1 tt (Mib mame podobne miery, ze?), NT ma 1,5 - takze v norme... kyvalo nozickami, rucickami, bolo vidiet, ze ma prsteky na rucicke - uplne som z toho este teraz v euforii 😵 😵 😵 a spravil nam aj peknu fotocku, tak ju neskor prihodim...

evitkamalicka
14. jan 2010

simuska gratulujem k uspesnej kontrole

silwietta
14. jan 2010

ahojte, dnes som bola u dokiho, ten tam sice nebol, ale bola ta ista dokina u ktorej som bola na pohotovosti a vravela ze male pekne narastlo a ze je vsetko ok, ale ze sa mam setrit... pekne budem dalej brat utrogestan a bude to ok 😎

tiriel
14. jan 2010

íha,krasne miery simus

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre