♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

captainka
9. feb 2010

caute kocky,

chcela som sa vas opytat...spite este na brusku alebo vobec??? 🙂

evitkamalicka
9. feb 2010

press nevadi, chapeme 😅

evitkamalicka
9. feb 2010

captainka ja spim tak na polobruchu, na bruchu som ani predtym nespala

press
9. feb 2010

ja tiež spím tak na polobruchu, ale je to pre mňa trochu problém, lebo som spávala iba na bruchu

mib
9. feb 2010

biba, toho robota ti zavidim. ja by som tiez chcela. 😵 😵 mame psika a bezbarierovy dom, takze u nas by sa fakt dal slusne vyuzit. hlavne ked bude drobec a zacne lozit po styroch. aku znacku ste kupili? ako si s nim spokojna?

captainka
9. feb 2010

ja nespim casto na bruchu tiez na polobruchu...ale ked sa neda zaspat sup na brusko a hned spim ako mala 😵
nastastie neni big...tak sa este da...

rubinka
9. feb 2010

Ahojte baby, tak vám všetkým gratulujem ku motýlikom 🙂

Ja spím tiež tak na polobruchu alebo na boku ale semtam ešte aj na brušku, zatiaľ mi to nejako nevadí.

halintoa
9. feb 2010

ahoj kočky 🙂
cap: ja spím na polobruchu a zistila som, že najlepšie mi je na ľavom boku, aj mi lepšie trávi, aj bruško necítim ako na pravom.

Kočky čo už máte bábo: koľko budem potrebovať denne vkladačiek do podprsenky, keď budem kojiť? Rada by som pracie, tak aby som si vybrala koľko a akých značiek 😝 .

bihan
9. feb 2010

Halintoa, ono to všetko bude závisieť na tvojom spúšťacom reflexe 😉 Ja som napr. prvý mesiac mala hrozne veľkú spotrebu a potom som kúpila mušle od aventu.. vždy som používala pri dojčení na tom prsníku, z ktorého som nedojčila (inak vyzerajú otrasne... medzi ľudí sa v tom nedá 😝) a spotreba sa mi znížila na 0, lebo mimo dojčenia nič netieklo 😉
Dopredu by som kúpila max jednu sadu - cca 6ks, (neodporúčam Avent, najviac jemný a savý je bambus) a jeden balík jednorázových.

bihan
9. feb 2010

a úplne najsamlepšie sú tieto, len sú, samozrejme, drahé a keďže je tam vln, tak sa môžu prať len v rukách.
http://latkovky.sk/?akcia=showkategoria&vyber=2...

lucy1990
9. feb 2010

Ahojte baby, neviete mi poradit, ked by som chcela zvysit rodicovsky prispevok a platit si dobrovolne nemocenske poistenie, tak nemozem uz teraz v 4-tom mesiaci asi nic robit, ze? Skoro som sa zbadala...ale len teraz som dosla na to, ake je to vyhodne...

tea333
9. feb 2010

lucy to uz sa neda..musis to platit uz pred otehotnenim.. ☹

halintoa
9. feb 2010

lucy: ak si bola doteraz nezamestnaná, tak Ti nepomôže žiadne dobrovoľné nemocenské poistenie. Ak si bola zamestnaná (alebo si si platila dobrovoľné nem. poistenie) min. 270dní za posledné 2 roky, tak v prípade, že budeš pred nástupom na MD opäť zamestnaná, máš nárok na MP a zvýšený RP.
Napr. ja som bola zamestnaná do 30/11/2009 a u toho zamestnávateľa som bola od 5/2007. Odvtedy som nezamestnaná. MM ma pred nástupom na MD zamestná s príjmom takým, aby som mala najvyšší vymeriavací základ na MD (MD sa mi bude rátať z najnovšieho príjmu) a keďže som bola za posledné 2 roky 270dní zamestnaná a boli teda za mňa platené odvody, tak budem mať na materskú nárok. Snáď je to aspoň trochu zrozumiteľné 🙂 .

Bihan: ďakujem, tie mušle si teda určite kúpim. Ďakujem za varovanie pred Aventom 😉 , nevieš, či tie hodvábno-vlnené sú za tú cenu 2? Pranie v rukách mi nevadí, látkujem sama so sebou, takže na ručné pranie som zvyknutá 🙂 . Aké iné by si mi ešte odporučila?

lucy1990
9. feb 2010

Jeeej, halintoa dakujem za vycerpavajucu odpoved 😉

michaela80
9. feb 2010

bihan ten odkaz na plienky ma trojskeho kona...bachaaaaaaaa

zuzana76
9. feb 2010

babule, dnes idem o 15.30 do poradne, myslite na mna, dufam,ze vsetko dopadne ok

rubinka
9. feb 2010

Miši tak dosť skoro som si prečítala, dúfam že som nechytila vírus 😖

rubinka
9. feb 2010

Zuzi budem na teba myslieť, neboj všetko bude ok a budeš mať krásny zážitok z kopkajúceho bábätka 😉

lulusha
9. feb 2010

lucy a ako sa citis? uz ti nie je zle?

zuzana76
9. feb 2010

rubi, dakujem, dufam,ze tentoraz nebude spat celu dobu 😀

bihan
9. feb 2010

Hali, myslím, že tie hodvábne sú cena za ks...hovorím, že sú drahé 😅 Osobne veľmi značku neporadím, pred 2r ešte nebol taký výber a pri hnustných Aventoch sa moje experimentovanie končilo 😀 ale super prehľad toho, čo je na trhu, nájdeš napr. tu.. len sú to české stránky a v slovenských shopoch nie vždy majú všetko.
http://www.branakdetem.cz/brana-k-detem/kojeni

halintoa
9. feb 2010

Miši: to snáď nie, ja už mám PC taký dohúkaný, že toto mu fakt netreba 😖

zuzi: držíme palčeky 🙂

lucy: 🙂

evitkamalicka
9. feb 2010

zuzi drzime palce

zuzana76
9. feb 2010

hali, evit, vdaka 🙂 , uz nemozem nic jest, som ako na ihlach

halintoa
9. feb 2010

bihan: do brány chodím tak 2x do roka, majp tam super výber vecí od Saloosu a látkových vložiek, takže aj ako netehuľka, som si ten obchod obľúbila 🙂 . Cena za kus, hmmm 😖 , no, možno sa plesnem cez vrecko, uvidím, na koľko mi víde základná výbava látkoviek pre mimčo, keď si to skompletizujem 🙂 . Každopádne ďakujem 🙂 .

halintoa
9. feb 2010

bihan: na bráně majú poppolini vlneno-hodvábne za 145KČ/pár, tak tie asi prubnem 🙂

gijar
9. feb 2010

ahojte, tak ja sa ozyvam lebo chcem reagovat na lucy-inu otazku. Lucy-nie je pravda, ze ak si bola nezamestnana tak ti nepomoze DNP. len ide o to, ze ty uz nestihnes platit si 270 dni pred porodom. ja zijem v zahr., bola som tu zamestnana, teraz som nezamestnana a uz cca 2 roky si platim na SR DNP a BUDEM mat narok na matersku aj na zvyseny rod.prispevok aj ked na SR nikdy zamestnana nebudem 😉 takze naozaj si staci do soc.poist.platit DNP, nemusis byt zamestnana-hali, ty si to tusim tak napisala, ze.....mam info priamo zo soc.poistovne.

halintoa
9. feb 2010

gijar: z môjho príspevku 😉 :
Ak si bola zamestnaná (alebo si si platila dobrovoľné nem. poistenie) min. 270dní za posledné 2 roky, tak v prípade, že budeš pred nástupom na MD opäť zamestnaná, máš nárok na MP a zvýšený RP.

presne ako píšeš, stačí aj to poistenie 270 dní pred nástupom na MD, čo Lucy určite nestíha.

rubinka
9. feb 2010

No áno ked je nezamestnaná tak keby si platila pred otehotnením to DNP tak má nárok na materskú ale kedže ona je už v 4. mesiaci tak nestíha splniť tie podmienky čo treba, takže nárok nemá. No škoda, ja si tiež takto platím, minulý rok som platila z max. VZ a teraz som prešla na minimum lebo rozhodovacie obdobie bude rok 2009. Tak mi vyjde viac ako 15 tisícová materská. 🙂

bobatko
9. feb 2010

ahojte baby citala som o tom dobrovolnom pripoisteni. aj moja svagrina si to platila ze ked ostane tehu aby nieco dostala. to este ale nevedela ze uz tehu je. takze do porodu jej nejake tie dni chybali. platila si to nadalej a teraz s tym po 270 dnoch skoncila. v socialnej jej povedali ze ak chce tie vyssie peniazky tak by mala ist na marodku a dostane ich. 🙂
nedostane vyssi RP ale len marodku kedze to nestihla. ale poviem ti ze aj ja som si to chcela platit ale ked som si preratala kolko penazi tam dam a kolko potom dostanem tak sa mi to vobec neoplatilo. oplatilo by sa o jedine v tom pripade ze by som zarabala vela okolo25 000 sk. kedze som na papieri mala len minimum tak by som peniezky dala len do statu a ja by som z toho nemala vobec nic.
svagrina zarabala 15000sk a ked ostane marodit tak ma narok dostat tiez 15000sk ako marodku lenze ked si od toho odpocitas RP a este aj ze platila kazdy mesiac do socialnej okolo 1000sk. tak sa jej ani neoplati marodit.a moze marodit len 5 alebo 6 mesiacov a platila to celych 9 mesiacov. tak potom naco????
neni som v tom zbehla ale podla mojho sedliackeho rozumu radsej si peniazky odkladaj na neskor ako by si mala krmit stat a potom nahodou tento zakon zmietnu zo stola a ty budes dostavat H.... ☹
drzkam palceky a nech sa rozhodnes ako chces hlavne aby to tebe vyhovovalo a dopadla si dobre. papa 😅 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre