♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

halintoa
19. feb 2010

rubi: malý akrobat 😀 . Ako to robíš, že vieš urobiť nový riadok - proste mať oddelené odstavce ako chceš? mne sa to nechce podariť ☹ . Mne inak hlavičku nemerali, iba NT a CRL, asi až na ďalšom sone,a le to si počkám do 20tt.
Podarilo sa mi vydražiť krásnu tehu blúzku: http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=1810859 😵

lucy1990
19. feb 2010

Aj mne sa to neda oddelit, tak aj mne poradte 😉

lucy1990
19. feb 2010

Hali sikulka si, mne sa este vydrazit nikdy nepodarilo 🙂

denisocka
19. feb 2010

som myslela že nepíšete a asi som sa riadne sekla,musim vas dočítať

pipi1211
19. feb 2010

no ja som si tiez vydrazila tehu gate na leto za 3E 😀 😀 😀 😀 mam uz aj saty za 10E a ma mi prist este super sukna za 6E 😀 😀 😀 😀 😀 😀

denisocka
19. feb 2010

ta bluuuzka je bohovska !!!! ale teraz ukazuje,že niesu žiadne akcie na tehu veci, odkedy blbol MMB tak to je nejake posrate tam

denisocka
19. feb 2010

kika36 - ten vankuš ma ale brutalnu cenu a nema ani obliečku 🙄 .ja som taky mala a vobec mi nevyhovoval,tak som ho poslala dalej ... ja to už nechcem

rubi,zaleži aj ako ho doky odmeria,to bao . teraz je dôležitejšie to BPD čiže dlžka hlavku v spánkovej oblasti , ked tvoje tak vystrajalo tak možno bolo stale vystrete a preto bolo akože dlhšie, dieťatko musi byť schulene do klbka či ako,aby sa to dobre zmeralo .Pozri, BPD nemáš nejake velke,je primerane veku /myslím/
a rubi, s akým grafom si myslela že ti to sedí?
tu je super stranka,podla nej maju asi aj ultrazvuky nastavene 😀 len sa neviem dostať do 1.trimestra http://babymed.com/tools/ultrasound/second_trim... . ale viem že včera som tam čosi vyklikala čo ti vyhodi cely kalendár s dnami a kolko by malo mať ktorý den BPD a tak

denisocka
19. feb 2010

😀 dobru noc, dnešne nakupy a poradna ma zmordovali,ešte som malemu kupila aj male papučky,teda len pol cm väčšie ako ma nožku,tak neviem či isť meniť,či urežeme z pätičky 😀

halintoa
19. feb 2010

deni: teraz sa Ti tam nezobrazia žiadne, lebo podľa nového to ukazuje iba končiace aukcie - tzn. aukcie končiace v daný deň. Keď stlačíš + vedľa príslušnej kategórie, ukážu sa Ti všetky ostatné aukcie v tej kategórii 😉 . Tiež mi chvíľku trvalo, kým som na to prišla.

denisocka
19. feb 2010

bodaj by si nevyhrala,ked vieš jedina ako to funguje 😀

zuzana76
19. feb 2010

denis, tu mas tu kalkulacku pre 1. trimester

http://babymed.com/tools/ultrasound/first_trime...

denisocka
19. feb 2010

čo už ty ludia nepredaju 😅 http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=1811403

zuzana76
19. feb 2010
denisocka
19. feb 2010

a kde je 11 a 12tt???
mne npr. sedí :
V 9 týždňov a 3 dni menštruačné vek, priemerné merania sú nasledovné:

Gestačná Sac (GS): 35 mm
Crown-Rump Dĺžka (CRL): 25 mm

a tu už viac ako 10+6 nieje
V 10 týždňov a 6 dní menštruačné vek, priemerné merania sú nasledovné:

Gestačná Sac (GS): 45 mm
Crown-Rump Dĺžka (CRL): 40 mm

denisocka
19. feb 2010

pipik mi už poskakuje v brušku,idem do hajan,pa baby

zuzana76
19. feb 2010

hej 11 a 12 tt nejako chybaju

zuzana76
19. feb 2010

a veru na tom merani babatka strasne zalezi

napriklad mne nameral 9.2. doktor BPD 27 mm a 17.2. moj doktor BPD 33 mm, to znamena ze hlavicka mala za 8 dni narast az 6 mm co je vylucene, takze niekedy to babatko na sone aj zle odmeraju, rastie tak 3 mm za tyzden teraz v tomto stadiu

zuzana76
19. feb 2010

no, idem spat, dobru noc

denisocka
19. feb 2010

inač,beriete niekto DuphastoN? mne dnes vravela,že mam dobrať posledne balenie - na 10dni a mam končiť.

ináč,mne sa stala taka vec, ja mam na bradavke , teda blízko take akoby bradavičku,neviem to nazvať, take male,tak to trčí - ma to hadam 2mm a dnes kukam a infart,sa to zväčšilo asi na 4mm -no ako dva špendlikove hlavičky a naplnilo sa to krvou,je to ako gulička na stopke a ja debil som sa zabudla pýtať dokyny čo s tým 😅

zabudla som aj moč vziať,aj dať si pichnuť B12,aj ten dufaston recept -tak o tom som jej volala...

dala mi aj listok na morfo ultrazvuk,ale dala mi tam aj datum,tak hadam o mesiac nebude starý a napísala len ,žiadam o UZ vyšetrenie

denisocka
19. feb 2010

čo rastie 3mm za týžden,hlavička? tak nam narastla za týžden a pol 3mm

pipi1211
19. feb 2010

caute ste tu daktora? 🙂

lucy1990
20. feb 2010

Dobru nocku, pipi uz asi hajas 😉

bihan
20. feb 2010

Bré ráno 🙂

Deni, ja som dala za vankúš (aj s obliečkou 😀) ešte viac a neľutujem jediné eur, rozhodne to bola najlešpia investícia, akú som ešte v prvom tehu urobila a prakticky slúži už 3 roky a nedám ho za nič na svete. Podľa mńa sa oplatí investovať do dobrého vankúša, ktorý nemá priamo fomu podkovy a nie je príliš tvrdý, lebo keď je mäkkší a ohybnejší, tak sa lepšie tvaruje a lepšie sa dá využiť.. napr. na tej podkove by sa mi asi dosť debilne spalo, lebo ja mám ten môj pri spánku úplne vystretý do rolky.

Kika, dík, to by malo sediať aj na môj 😉

Rubi, ja ťa presa nechcem o ničom presviedčať, len som trošku uvažovala, či to nemohlo byť inak, ale ak si si istá, že nie, tak mám pochybnosť o meraniach lekára, ale to je jedno, mne by to nedalo pokoj, a udivuje ma, že tvoju lekárovi to pokoj dá, keď je z biolog. hľadiska nemožné, aby mimi narástlo 4cm za tak krátku dobu. 😉 Ale už s tým fakt končím 😉

Lucy, mne v 15+1 podľa stehennej kosti vyrátal lekár váhu 120g.. vraj akurát zodpovedá veku.

zuzana76
20. feb 2010

ahojte, dobre ranko

ved ziadne uzv meranie nie je 100 percentne presne, tak hlavne,ze Rubinke nameral trosku viac, ako keby jej mal namerat menej ako mne, potom ju este vystresoval. Podla mna tam vznikla odchylka aj tym,ze babatko sa jej stale hmyrilo a proste ho nevedel presne zamerat.

okrem toho aj taj nie je smerodajne , co teraz presne nameraju, ved ako sa potom mozu zmylit, ked napr. mojej sestre vraveli,ze dieta bude vazit 3600 g a bude velke, sestra prenasala este 10 dni a narodilo sa jej baabtko s 2900 gramami 😉 , mne tak isto vraveli,ze to bude macko, cele tehu malo hlavicku o 2 tyzdne vacsie a narodil sa s 3250 g, takze skutocnost ake dietatko velke bude, sa dozvieme az priamo pri porode 🙂

zuzana76
20. feb 2010

Rubi, ta hlavicka 25 mm sedi na 13 tt, takze len dlzka CRL je vacsia , ale nie ovela, lebo v 13 tt ma byt 71 mm, som to pozrela v tabulkach 😉

zuzana76
20. feb 2010

takze podla tohot babatko zodpoveda svojmu veku a na tom CRL sa par mm aj mohol seknut

zuzana76
20. feb 2010

a ta hlavicka Denisocka rastie tak 3-4 mm za tyzden priblizne

denisocka
20. feb 2010

dobre ranko , celu noc tu pršalo, bolia ma krčove žili - to bude asi z toho.
bihan, ja som dala svoj nazor o ten vankuš. hej mala som ho do podkovy a to mi vadilo. guličky sa dali vypustiť aby bol ako som chcela,ale netrebalo.mal aj obliečku . stal novy 900sk a nedalo sa na tom spať,ani kojiť,bol to hovado kojaci vankuš, nejaky moc velky 😅

zuzana76
20. feb 2010

rubinka v tom 9+5 ttsi pisala, ze babatko malo 31,5 mm, tak to presne sedi na 10 tt, bolo vlastne len o 0,5 mm vacsie, lebo v 10 tt ma mat 31 mm

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre