♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

maculienka123
23. feb 2010

baby ako sa prejavuje palenie zahy,take palenie v trubici a tazko sa mi prehlta?je to ono?

nikitka231
23. feb 2010

maculienka:hej hlavne ti tá hnusna zaha stoji az hore v krku 😠 hnusota jedna a mas take palenie skoro ako po "paprike"😒
lenadka tak to mate tazke 😀 a kedy ides na sono ?v 20tt ci skor?

zuzannas
23. feb 2010

maculienka: asi tak nejako, s tym palenim...

ja som tiez minule dostala o 22-hej chut na hranolky, drahy sa hned ponukol, ze mi ich moze kliďánko doniest z MD, ale nakoniec som usudila, ze tlacit hranolky o desiatej v noci by som asi nemala... 😀 (uz mam skoro 3kg navrch)

nikitka231
23. feb 2010

zuzanas 😀 ale co tí nasi muzi pre nas neurobia si to tak vezmi ze?keby si im povedala v zime ze chces jahody a tesco ani nic podobne by nebolo tak by ich aj spod zeme vyhrabali 😀 😀 😀

lenadka
23. feb 2010

nikitka, sono by som maal mat az v 20t, takze uz necele 2tt 😕, lebo zajtra zacinam 18tt.. ako to leti 😲

halintoa
24. feb 2010

dobré ránko 🙂 ,
dnes idem na preventívku k zubárovi, tak sa trasiem, čo mi zasa nájde, minulý rok to boli 4 kazy 😖 . No a potom skúsim nájsť osobu, čo robí u nás na poliklinike EKG, nakoľko som ešte nebola a už vyše týždňa mám búšenie srdca, proste radosť...
Kočky, čo ste boli v gyn-five - koľko ste to platili za prvý ultrazvuk? Lebo sa mi nechce čakať do 20tt, kým zasa uvidím bábo, chcem sa priebežne uisťovať že je v poriadku a nezmizlo 😅 .

denisocka
24. feb 2010

dobre ranko,
včerajší večer bol uplne hrozne. mne sa baby stalo z očí ako som šla maleho nahlasiť do školky.je tam jedna osoba,z ktorej je väčšinu ludi z očí zle. tak večer ma začala ukrutne bolieť hlava a žaludok,do toho to kvazy tvrde brucho a malý nam nespal celu noc,teda spal,ale každe 10minut plakal. pojedol mi včera hrašky z rizota , tak ho asi naduvalo. zaspal ako kamen až rano o 4.00 ked vypil 220ml mlieka a o 7.00 sme ho rýchlo budili,že ide na cely den do babky, nech to ja dospím

denisocka
24. feb 2010

ináč riešim práve toto. kamočka vravela,že ked dam maleho do školky , tak rpídem o rodičovsky prispevok na šimona. to chapem,ale vraj o tom prídem aj ked ho dám len na 4 hodiny , na ten adaptačny pobyt či ako sa to volá

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... lebo že adaptačny už neexistuje . bud je v školke riadne a ja pridem o RP alebo to ma schvaliť nejaka komisia?

viete o tom niekto niečo

naša učitelka v našej rozpadajucej sa školke vobec o tom nevie

zuzana76
24. feb 2010

ahojte, denis, ja neviem, ale skus zavolat na spravu materskych skolok, kam patrite, neviem ci mate vo vasom meste, alebo okresnom

alebo na urad prace, rodiny a socialnych veci, aj tam by mohli vediet

denisocka
24. feb 2010

zuzi,kamoška volala v okrese na urad,tak tam vraveli že žiadny adaptačny už neexistuje,bud je v školke a ty prideš o RP,alebo je dieťa doma..avšak,ina je realita,učitelky tvdria,že adaptačny existuje,tak aby mi ho nedali na adaptačny a mne nakoniec UP nič neda

zuzana76
24. feb 2010

a na tom urade varveli,ze neexistuje? tak asi nie, aj neviem, tu u nas ani deti na adaptacny neberu, lebo ani deti co uz maju 3 roky sa niektore nedostanu do skolky, nieto este pred dovrsenim 3. rokov an aadptacny

denisocka
24. feb 2010

ta vidiš,a u nas chu zavrieť školku bo neni 10deti čo musia byť aby fungovala, moj šimon je deviaty

zuzana76
24. feb 2010

😖

je to hrozne

zuzannas
24. feb 2010

Dobre rano babulky,

podla toho co ja viem, a som sa docitala, akonahle sa dieta umiestni do predskolskeho zariadenia (skolka, jasle, je jedno ci sukromne, statne) rodic prichadza o RP 😖 ☹

kacena4
24. feb 2010

caute babenky, tak som zasa spat - mala som hrozny tyzden
bolo mi zle, sla som k lekarke a skoncila v nemocnici - nastastie vyzera ze babo je ok
boli to pluca - nie je horsie ako ked nemate kyslik a viete ze dusite vlastne dieta
takze beriem konske davky kortikosteroidov aby sme to s babatkom udychali

co mate noveho za posledny tyzden, nemam silu citat spat 50 stran 😝

dnes som volala za AFP testy, ze pri su v poriadku - tesim sa ako mala, lebo prve boli zle

tretulka
24. feb 2010

zuzana nemas pravdu
viac sa docitate napr, v paragrafoch napr. tu
https://www.modrykonik.sk/forum/show.phpvThread...

tretulka
24. feb 2010

kacena, mas to teda pestre, drzim palce, nech sa Tvoj zdravotny stav co najmenej komplikuje a aj s babom ste v poriadku 🙂

denisocka
24. feb 2010

ja viem,že ked dam do školky,tak pridem o RP, ale ide mi o adaptačny proces,že jun/jul pojde na 4hodiny a od septembra riadne. to už aj tak budeme mať v auguste druhe babo

silwietta
24. feb 2010

ahojte, ja som dnesbola na testoch... som pokecala so sestrickou, lebo vypisovala taky dotaznik k tomu a ze to sa teraz robia take zdvojene testy (o dva tyzdne idem na AFP odbery), co ste spominali, tak mne to brali naraz s tymi zakladnymi vysetreniami...

tretulka
24. feb 2010

ja idem na AFP zajtra, aj poradnu mam

silwietta
24. feb 2010

deni, tusim je to tak, ze ked zveris dieta do starostlivosti niekoho ineho (jaslicky, skolka....) tak prides o RP... ale v tom case by si uz mala mat matersku na druhe babo, nie ?

nikitka231
24. feb 2010

deni o prispevok neprides pokial das maleho do skolky SUKROMNEJ nedotovanej mestom ,ja som maleho ked mal 2 roky dala do takejto skolky a rodicovsky mi chodil norm.do 3 roka od narodenia,neviem ako to je sice teraz ale skus sa na to popytat ,vtedy to bola jedina moznost aby ti ho nevzali ten prispevok 😉

lenadka
24. feb 2010

caute, deni alo to posr...li s tym rodicovskym ze? Moja chodila do skolky a RP som normalne dostavala, ale pravda je ze do 3r. chodila len na 4 hodiny, to vies niekde musia usetrit ked zvysili RP do 2 rokov veku maminam co pred tym ako nastupili na matersku odpracovali 270 dni, aspon to ma tesi a dufam, ze to dovtedy dokial budem mat na to narok nezrusia 😅 lebo pri mojom stasti je to tu raz dva...

inak mi je stale hrozne 😝 😝 😝 normalne som sa len naranajkovalaa lezim ako zdochlinka, ta mandla ahrdlo stale bolia, uz ledva cakam kedy tie ATB zacnu ucinkovat, dnes mi bolo chvilu celkom na odpadnutie-preto som si lahla a to som sedela an stolicke v kuchyni a jedla a islo ma vyvalit 😖

inak sa citim ako velrybka, co budem robit ked budem veleryba???? Normalne sa nemozem najest, lebo zaludok nema niesto, dnes som na ranajky ledva zdolala jednu cerealnu buchtu 😅

nikitka231
24. feb 2010

lenadka co to je to ATB?nejako mi usla pointa tohoto slova 😒
ja sa tiez citim ako velerybka a som zvedava ako budem fucat v 9 mesiaci 😀 😝

lenadka
24. feb 2010

ATB-antibiotika 😉

lucy1990
24. feb 2010

Ahojte 🙂 baby nasla som jednu celkom v pohode podprsenku http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&co... co hovorite?
Nikitka atb su antibiotika 😉

lucy1990
24. feb 2010

Dokonca tu je lacnejsia ale nie vo vsetkych velkostiach 🙂 http://www.ma-ma.sk/?page=shop&cat_id=14&id=198...

nikitka231
24. feb 2010

lenadka :diky uz budem mudrejsia
lucy:cez net by som podprsenku neradila kupovat,najlepsie vyskusat...kvoli elasticite materialu 😉

klapinka
24. feb 2010

Lucy pekna.. obycko ale vyzera velmi pohodlne, ja som si kupila v nedelu podobnu, velmi pohodlna je.

Dnes letim vecer na Slovensko, zajtra ma caka odber krvy - druhy odber na AFP testy, a ak bude mat doki cas- co slubil ze si urobi tak poobede by mi mal urobit 3D ultrazvuk.
Tesim sa mam o kilo viac 🙂 ale ani sa necudujem, mam pocit akoby mi z brucha vynasali, furt by som nieco pucila. 😝 ale ked mi chuti no nie... doma mamka uz chysta co mi navari... a co ste tu pisali o langosoch..este sa mi stale slinky na ne zbiehaju 😵

Lenatka nech ti rychlo prejde, radsej si polez, aby si bola rychlo fit

lucy1990
24. feb 2010

No teraz som sa pomerala, a budem potrebovat 75 F takze mi je nanic 😒 asi pobeham par obchodov...a klapinka drzim palce na testy 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre