♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

kvietok121
2. júl 2010

@lucia20 @mirkapal suhlasim su zlati, aj ked som na nich musela byt prisna lebo vymyslali ale ten posledny den ma prijemne prekvapili

kvietok121
2. júl 2010

tak posledny den prace za mnou od pondelka som aj ja na materskej huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, (na materskej este povinne tri skolenia ale to neva) hlavne ze nemusim vstavat do roboty a v tom teple tam tvrdnut

kvietok121
2. júl 2010

pridavam sa aj k tym opuchom ktore ma od poobedia chytaju, mne to magnezko, sprcha pomozu tak sa tesim 🙂

tiffanka
2. júl 2010

Dievčatá, mám na Vás takú otázočku. Myslíte si, že by pre malinké bábo bolo dosť chaotické, kebyže sme sa s ním rozprávali v dvoch jazykoch? Neviem či to mám brať takto, alebo ako výhodu, keď bude staršie. Predsa by to asi malo v živote ľahšie. Či ani nie? Dcéra vie super po anglicky a sama sa mi na to ponúkla 😀 , ale fakt neviem. 😅

jankasramka
2. júl 2010

@tiffanka
tak v tomto ti mozno poradim. moja mamina je polka a otec slovak a vzdy s nami (troma surodencami) hovorili kazdy svojim jazykom-odmalicka. a urcite sme sa nemylili, ani nic podobne co tvrdia "odbornici". ja viem ze su to podobne jazyky tak ti radsej pridam este jednu moju skusenost.

tu v mexiku som pracovala ako trenerka parkuru (pred tehotenstvom) a jazdectva tiez pre male deti. a mala som dve ziacky sestry- jedna mala 4 a druha 3 roky. okrem toho ze im to slo super na koni ich otec bol nemec ich matka bulharka a v mexiku pracovali.
ked som si vsimla ako vedia jazyky tak som skoro odpadla!!! s ocom hovorili po nemecky s mamou po bulharsky a so mnou po spanielsky a to perfekne!!!!!!
vazne som zasla!

ze v skolke za zas rok naucili po spanielsky, kdezto ich rodicia len tak hapkali trosku nejake slovicka...

fakt ked maz moznost- dvojjazycne odmalicka.
ja tiez budem na maleho hovorit po slovensky a chlap moj po spanielsky, uz sme sa tak dohodli, nech sa nauci od malicka, je to lahsie a urcite mu to na nieco bude🙂))

tiffanka
2. júl 2010

@jankasramka jani, ďakujem 🙂 ... Vyskúšame, uvidíme ;)

mirkapal
2. júl 2010

@tiffanka Neboj, deticky su sikovne a najlepsie je, ked sa naucia cudzie jazyky odmalicka. Ja by som volila dvojjazycnu komunikaciu. Tiez poznam niekolko pripadov podobne ako jankasramka, fakt to pre deti nie je problem.

tiffanka
2. júl 2010

@mirkapal tak to by som sa fakt potešila kebyže to má také pozitívne dôsledky... 😉 ďakujem 🙂

mamisqva
2. júl 2010

ahojte babule a babuliatka.Tiffanka ja sa tiež jednoznačne pripajam k babam že učit odmala.Mam sesterinicu žije v nemecku muž bol talian-zomrel.Odmalička dceru učili aj slovenčinu aj taliančinu a jasne že nemčinu.Teraz ma12rokov a vie 3jazyky jasne že gramatika to bolo horšie ale chodi na taliančinu už v škole po slovensky si piše s mojou malou.Ked prišli ku nam s priatelom nemcom tak mm sa s nim rozpraval a mala tlmočila no to bolo užasne ja som si pripadala ako chudera take dieta ta schova do vačku haha.

mamisqva
2. júl 2010

Babule tak čitam že niesom sama čo fuči a mele z posladneho mam pocit že brucho mi praskne nohy pochnu potim sa funim ako lokomotiva a aj tak vyzeram.Ale inak ok.Teraz mi 6-ročny synovec povedol,že som ako snehuliak že dik zlaty.

kvietok121
2. júl 2010

@tiffanka mame kamarata, ktory sa ucil s detmi dvoma jazykmi, v prvej triede na zaciatku mala trosku problem, ale teraz na druhom stupn rozprava perfektne nemecky a perfektne slovensky, takze ked ma moznost rozpravat tak ju uckajte

kvietok121
2. júl 2010

@mamisqva aj mne maly synovec povedal majka ty mas velke brucho, ty usz budes rodit, ja ze este nie, a on ale ty uz musis uz mas velkeeee brucho 😀 deti su zlate nie

tiffanka
2. júl 2010

@kvietok121 aj mne to deti stále tvrdia, že mám brucho už ako v 40 tt 😀 😀 nechce sa im verit ze mám termín len 20.8. 😀

memory97
2. júl 2010

@tiffanka to je skvele, aspon to bude mat ulahcene male. Na Slovensku odporucaju pouzivat druhy jazyk az od dvoch rokov, aby nemalo v tom babo chaos... ale v praxi som videla, ako ucili znamy maleho od pol roka chodil do francuzskych jasli, doma na neho hovorili flamsky, nemecky a anglicky🙂 myslim, ze je to len a len skvela volba🙂

memory97
2. júl 2010

@kikuska25 no s tym ti neviem pomoct, ale u nas by si na nich postvala urady🙂 skus sa informovat u znamych, ci tam nie je nejaky urad, co to riesi.

21
2. júl 2010

@tiffanka , ja sa musim pripojit k debate, bilingvalne dieta je nieco super, tam sa nic neda pokazit, iba do zivota vela ziska... Ja tak zavidim tym, co vedia dobre iny jazyk, keby som aj ja vedela, kecam s chalanmi urcite od malicka... Takze: DO TOHO!!!

jankasramka
2. júl 2010

@memory97
na slovensku podaktori psychologovia zahlasia hocico. taky priklad: minule som pocuvala debatu o menach. a rozoberali tam ze preco by rodicia nemali davat detom dve mena- vraj su z toho popletene, maju v tom chaos a castokrat ani nevedia ako sa vlastne volaju. tak to ma dostalo.
ta psychologicka co to tvrdila zrejme nedovidi ani do spanielska, kdezeby videla vsetky chaoticke deti juznej ameriky ktore maju min. 2 mena , ale aj viac....

cize asi tak radam "odbornikov", podla mna rada mamicky ci kamaratky je mnohokrat ovela doveryhodnejsia🙂)))

to len tak na margo toho co si pisala, som si spomenula na toto 😀

jankasramka
2. júl 2010

@tiffanka nasla som super "navod na pouzitie" na naucenie dvoch jazykov:
http://www.mamatata.sk/clanok/2347/3/23/dva_jaz...

fakt su tam dobre rady🙂

jankasramka
3. júl 2010

jaaaaaaaj tento casovy posun, vsetky maminky si drichmete sladko a ja mam len vecer🙂

viete co ma napadlo?
byciklujete niekto este teraz? alebo inak sportujete v aktualnych tt?

memory97
3. júl 2010

dobre ranko🙂

@jankasramka jasne, obcas to prehanaju😀 ved cim by zaujali verejnost🙂 s tymi jazykmi to mysleli asi tak, ze ak zacnes velmi skoro, dieta nemusi ovladat poriadne ani jeden z nich🙂
Janka bycikel neodporucaju v tehotenstve, max. pilates, tehotensku jogu a plavanie.

nanula1108
3. júl 2010

ahojte maminky!! aj vam je tak teploooo? asi hlupa otazka!k tym jazykom, sestra je vydata v nemecku, ma dve deti, od malicka rozprava s nimi po slovensky, a muz po nemecky. zvykli si nato , a automaticky iba prepnu na tu rec, ktorou boli osloveni.inaaak, bola som vcera na prietokoch, a mame 2700g, akoze aj dost nie?! xixxiii.a vsetko v poriadku, co je uzasne, bala som sa ze je viacej zostupena, ked mi ten krcok nedrzi. ale povedal, ze je to este v ramci normy! a potvrdil nam konecne na 100% dievcatko! sa s malou vytesujeme, manzelik to zobral docela fajn, ze aspon ho bude mat kto obskakovat 😀. uz by som asi aj mala zacat cosi prat, nachystane mam dufam uz vsetko, "len" to nahadzat do pracky a vyzehlit.

carmenn323
3. júl 2010

Ahojte babulky 😵 Od vcera mame napusteny bazen no rozmyslam ci vobec mozem ist,ze aby ta studena voda nahodou neublizila mimi alebo sa bojim aby som nechytila bolesti no poradte hysterke 😀

carmenn323
3. júl 2010

@nanula1108 tak to mate krasnu vahu ja som na prietokoch este nebola ani neviem ako sa to vysetruje?

nanula1108
3. júl 2010

@carmenn323 no, do studenej vody by som radsej ani ja nesla, a hysterka si isto neni, ved radsej by opatrnejsia ako to neskor lutovat, ze?! a prietoky to je vlastne take dokladnejsie sono, meria sa tak hlavicka, obvod bruska, stehenna kost, objem vody, kontroluje placenta, poloha dietata...chodi sa to v 36tt a to uz vacsinou do porodnice, ktoru si si vybrala. jaj , aj ja by som si sla niekam zaplavat, aby ma vodicka nadnasala, prijemne ochladila ....

carmenn323
3. júl 2010

@nanula1108 ja som bola v pondelok na rizikovej poradni v nemocke a uz teraz budem chodit az do porodu tam teraz idem v utorok mam ist na krv a mozno mi budu robit aj tie prietoky no som najviac zvedava kolko vazi malicky lebo ja vyzeram ako gula a mam brusko ako na dvojicky tak dufam,ze aspon 3kg sa narodi 🙂 No hlavne,ze mam plavky na sebe len neviem ci mam ist ale laka ma bazenik rano ked som skusala tak nebola uple studena ale ani tepla no mozno sa uz trochu zohriala

nanula1108
3. júl 2010

@carmenn323 pozri, ak bude tebe ta vodicka prijemne, kludne tam chod. si myslim, ze sama najlepsie vycitis, ci je to ok, alebo nie. ja cakam este na vysledok toho steru, malo by to byt 9.7. a potom som sa dohodla, ze uz tiez do porodu budem chodit do nemocnice. ja mam tiez brusko velike, som velmi zvedava, kedy sa tym nasim drobcom zachce ist von, ale moc si nemyslim, ze to moje bude cakat az do augusta

zuzka1008
3. júl 2010

ahojte baby,
chodite už do poradne do porodnice, alebo stale svojmu lekarovi? Nieste tu niaka z Ba? prip. nebudete rodiť v Blave?

zuzka1008
3. júl 2010

pôrodnicu ešte vybranu nemám, už mi to tak pripada že nás nikde nechcu, pomaly každy deň, tam volam, či si ju môžme ist pozrieť, a oni stale že plný stav, skuste neskor, no to je na porazenie ☹
ake mate skusenosti vy?

carmenn323
3. júl 2010

@nanula1108 Uz som bola v bazene super voda jaaj ale dlho som nebola lebo zasa ma lakali ceresne tak som isla obzierat 😀 Nemozem najst lehatko tak az si kupim vydrzim aj dlhsie samu ma to nebavi ale mm daval na mna pozor 😉

kvietok121
3. júl 2010

@tiffanka tak co deti su deti, musime byt pysne ze mame take brusko

horuco je proiadne, ani nehovorte, idem si dat zmrzku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre