Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

stansun
22. okt 2009

a nasa takto spinka uz od dvoch tt a myslim ze je takto velmi spokojna a aj tak skor zaspi 😉

lulu73
22. okt 2009

caute
okupujem PC mojho syna, pokial je v skole....sobota u mna ok, mohli by sme si dohodnut aj cas...pocasie bude ok? babulka, rosnicka de si?

lulu73
22. okt 2009

leri....ja som bola vcera v DM a v potravinach, tiez som minula niekolkonasobne viac ako je denny limit materskej

teraz idem do Tesca do Lamača kupit plienky ... akoze vylet

lulu73
22. okt 2009

sobota o 14:00 ? na parkovisku pri Mytnom domceku? ma byt 14 stupnov a v tom case bude asi aj najteplejsie (na kojenie a ine zabavky)

babulka123
22. okt 2009

bre ranko prajem..
my sme spali super, na to ako zaspavavla tak parada, spala do pol 4, potom do 7, a od pol 9 do pol 10 teraz je hore, ale o chvilku sup na balkon.. {inak zacina spavat podla tabulkovych standardov co som citala... doobeda hodinu na obed 2-3, poobede 2 ... no umrem aka je ona tabulkova.. hehehehe }

a rosnicka hlasi vraj 15 stupnov a polooblacno takze pohoda.. o 14.00 by to bolo super, lebo bude teplucko.. sad janka krala parada.. super miesto.. ja pridem zatial na 80 percent.. aveeelmi by som sa tesila na vsetky ... cmuuk

kolka1
22. okt 2009

Baby bratislavcanky, inac je sranda ze musi prist kocka z Prievidze, aby sme sa stretli 😀. Lulu plati 😉 😉.

stansun
22. okt 2009

babul aj nasa Emka tak zacina spat normalne som bola z toho hotova preco tak malo spi ale ked hovoris ze je to podla tabuliek 😀
ona ale spi do obeda dve hodiny ale nie v kuse a po obede tie tri prespi ale je to sranda ako sa to meni 🙂

lulu73
22. okt 2009

co sa tyka spania,vcera dooost zle...zaspala o polnoci a ja som mala migrenu

kolka....nuz, tak je ako pises

babulka123
22. okt 2009

kolka... este ze mame leri.. hehehe

stan bolo to v tej brozurke mama a ja..
idem to skopcit pockajte..

babulka123
22. okt 2009

ako by mal vyzerat priblizny spankovy rezim?

nocny spanok od 7 - 19
ranny spanok medzi 9 - 10
obednajsi spanok medzi 12-14:15
poobednajsi spanok 16 - 17

individualne rozdiely su vsak velke. niektorym staci 12 hodiny, ine potrebuju 17 hodin spanku za 24 hodin

babatka do 3 mesiacov b y nemali byt dlhsie hore ako 2 hodiny a potrebuju vsetky 3 denne spanky, niektore su schopne v 3 mesiaci prespat 8 hodin v kuse { to nina zvlada lavou zadnou v noci = nastastie }

a ako som pisala vcera vraj sa deticky menia po 3 mesiacoch.. takze moze byt.. ja len dufam ze to nocne spanie nam ostane..

babulka123
22. okt 2009

oprava nocny spanok od 19 - 7 😀 😀 😀 😀

a u nas to tak zacina byt..

martinex
22. okt 2009

u mna sobota na 70%..dam vediet 🙂

babulka123
22. okt 2009

no a tabulky porusene.. po hodine a pol je hore, vyspata spokojnaaaa
sakra..

martinex
22. okt 2009

mne sa zobudil uz 2x po 3/4hodke...neviem co sa deje...tak som ho dala hrat sa s hrazdickou 🙂

facovka
22. okt 2009

to ako ten nocny spanok od 19 do 7h rano je mysleny vazne?? to neverim,mozno jeden zo 100,ale ked su kojene deticky tak si myslim ze uz duplom nehrozi... 😕 my sme na UM a 2x hore v noci...(niinku neratam,ta je tabulkova)... 🙂
deti mi spia uvidim kolko daju 🙂
ja v sobotu ee 😒
som zvedava ako sa "upravi" rezim do 3mes 😅

babulka123
22. okt 2009

fac.. to ako ze by mali spat.. ale nie v kuse.. mozu aj papat. nebooj

matka. ani nehovor.. ja som ju nechala na balkone v kociku a dala som jej tam tie hracky z hrazdicky tak spokojne lezi a trieska do toho.. aspon je na vzduchu..

dostane jest okolo 2 a pojdem s nou von ..

babulka123
22. okt 2009

inak nam sa to pokalzilo ako zacalo byt pekne.. to ani za svet nebude spat.. kde su tie 3 hodiny.. heheeh

ale najhorsie je ze potom zalomi o 4 a ne a ne ju zobudit potom.. no des..

lely29
22. okt 2009

Mati mne spala mala presne tak isto a teraz je v hojdacke

martinex
22. okt 2009

no ja sa najem a tiez pojdeme von,bo takto nic nepospi 😒

babulka123
22. okt 2009

no a zas zalomila.. zatiahlo sa vonku a ona je tvrda.. no je toto mozne..

inak este je tam napisane ze dieta do 4-6 mesica spi cez den cca 4x po hodine, max. dvoch.. takze baby mame babatka posunute.. hehehe

adenka
22. okt 2009

cafte, tak ja som si dnes dala skusobnu jazdu do sadu janka krala... stary most sme dopolky revali, v sade pospala 30 minut a v polke noveho mosta reeeeeev az po safko... tak ja fakt neviem ci v sobotu dojdem... aby som sa tam nervacila, alebo po pol hodke letela domov to nema zmysel... ta mala mrska sa totiz ukludni az na didke a kojit v tomto pocasi... no ja neviem 😒 😠 😅

eviqa
22. okt 2009

ahojte maminky, dlho sme tu neboli, akosi ani nevieme prečo. Mm bol chorý, ja som lietala po lekároch, s malým beháme cvičiť, tak asi aj preto.
vidím, že preberáte spánky. Náš malý spinká dosť veľa, asi je po ockovi 🙂 večer ho dáme okolo 19 alebo 20 a spí do 6 alebo do 7. Dnes som sa prebrala na to, ako sa rozpráva sám so sebou v postieľke. Som ja ale nezodpovedná matka, normálne by som spala dalej 😅 aj cez deň spinká, po každom papkaní je hore hodinku alebo hodinku a pol a poto zalomí. Občas sa stane, že zalomí hned. Inak je úžasný

sisulka7
22. okt 2009

babulky, tak nasa mala nie je tabulkova ani nahodou. My vstavame tak okolo deviatej, potom zalomim na hodku, potom na obed asi dve hodky, ked sme vonku tak zvladneme hodinku az dve okolo stvrtej v kociku, na a od toho bodu prestavame byt tabulkovy, lebo okolo siestej sa zobudime a az na obcasne driemanie na rukach ked nemame koliku a nereveme akoby nas z koze drali sme hore do jednej, niekedy az do tretej rano. Potom spime kludne az do rana. Niekedy zaspinka okolo jedenastej ale maximalne na hodku a znova kolikujeme. trva to takto uz asi tyzden a uz som z nej uplne mimo. Dovtedy sme sice chodili spinkat okolo desiatej az dvanastej, ale krasne spinkala do siedmej rana a bolo to len s obcasnymi bolestami bruska. A mimochodom od tej siedmej vecer ona akoby sa nemohla dojest, pripada mi, ze zrazu jej dojde co vsetko cez den spankom prepasla a tak kukuckuje, alebo reve a skoro stale pyta jest, skusala som jej dat uz aj umele, ze snad je hladna, ale ta kolika po nom, dakujem neprosim. Ale inak priberame pekne za posledny tyzden 190 g, takze hladna nie je. No a my sme tiez uplny drobcek oproti vam. kristinka ma 4790 g, no neviem si predstavit, ze by som cely vecer nosila na rukach Alexa 🙂

babulka123
22. okt 2009

evig.. no tak to ani ninka sa nechyta na celonocny spanok.. pekne a gratulujeeem..

nam sa to nejako pos... lo s tym spanim, dnes zakazdym potiahne max hodinku a je hore.. neviem co je jej..
idem s nou von , snad ju asspon kocik udrnca.. uvidime..

eviqa
22. okt 2009

babul, a kde nastal problém s tým spaním? ☹

sisulka, my sme iba na UM, koliky máme len sem-tam. Včera sme jednu prekonali, nepomohla mastička, ani masírovanie, tak šup do vane na lehátko a teplú sprchu na bruško. Malý sa tam potom rehotal, vískal a bolo po kolike. Inak pri každom papkaní dávam 5 kvapiek espumisanu.

babulka123
22. okt 2009

evig.. ja neviem .. jednoducho sa zobudi po hodine a je vyspata. a mna ide roztrhnut..

lebo potom vydrzi este ako tak do dalsieho jedenia a potom je taka unavena ze nevie zaspat.. aj vcera to mala.. naozaj netusim..

inak ked ste na UM ako casto davas malemu jest? my sme uz zvladli max 3 hodinky cez den .. . a papa 120 {ceize 133}

babulka123
22. okt 2009

no a pochopis , obliekla som sa ze ju len prelozim do druheho kocika a ideme von a ona este zaspala v tom co je na balkone.. vsak ona si robi co chce.. hehehehe potvorka mala. no chvala bohu.. nech spiii

eviqa
22. okt 2009

babul, to je škoda s tým spánkom. My tiež každé tri hodinky, on je ako budík 😀 občas sa stane, že si to potiahne o polhodinku dlhšie a spapá tak 150 (čiže viac), ale to nie vždy. Dnes mu síce ide iba 150. Stane sa, že si dá aj 120 alebo len 90. Občas,ked vidím, že je smädný a nie je ešte jeho čas, tak mu dám trošku feniklového čajíku. Ten čajík robím slabý, do 90 iba pár zrniečok čaju.

eviqa
22. okt 2009

babul, tak máte prechádku na balkone 😀 aspoň toho veľa nenachodíš 😀

babulka123
22. okt 2009

noo my sme na tom rovnako , 3 hodiny a uz viem.. max plus minus pol hodka.. a caj.. no nehrozi.. neviem do nej dostat nic.. akonahle zisti ze to nieje mlieko tak to vypluje, pomali ju az napne..

sksala som teraz aj len cistu vodu ani to nie.. aj teple aj studene.. nic..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre