Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

babulka123
24. okt 2009

aden sak to keby mi aspon ten caj pila... ale ona ako zisti ze je to voda tak zacne prskat.. a opluje ma s tym hehehe

a rozdelit.. noooo to by som mohla skusit.. ale neviem ..

skor somr rozmyslala ze jej budem davat vyssiu davku a len 4 x deene.. + 1x v noci..

adenka
24. okt 2009

babul myslim ze stanka pisala ak sa nemylim, ze jej dava po zobudeni len 30 aby sa trosku nasytila a potom pred spanim sa poriadne napapa... tak to skus...

babulka123
24. okt 2009

hehehe to bude revu ze ma maaaalo..hehehe

adenka
24. okt 2009

no skus najst nejaku prijatelnu mieru... mozno ozaj to rozdelit na polovicu... hmm inak poradit neviem kedze domca papa skoro cely den... 😅

babulka123
24. okt 2009

sak to .. skusim este ked napise lenka alebo tak .. skor baby co maju UM

babulka123
24. okt 2009

ale samozejreme dakujeeeem

missy97231
24. okt 2009

babulka, o tej pol1 ju ukladas ty, alebo ti zaspi sama?

babulka123
24. okt 2009

ukladam ju ja

perla200
24. okt 2009

babul...na tvojom mieste by som nič nemenila...mala krásne spinká, papká...uvidíš možno by sa to pokazilo a hrešila by si ako pohan....ja by som na tvojom mieste určite nič nemenila.... 😉

babulka123
24. okt 2009

perla asi mas pravdu.. dnes spala na obed 3 hodky ukazkovo, potom sme boli vonku tak si dala este hodku od pol 5 do pol 6 a teraz bude hore do 8 kym nepojde spat..

livia1
24. okt 2009

ahojte babymy sme dnes mali perfektnú noc. malý zaspal o pol desiatej a zobudil sa ráno o pol siedmej. no čo vám budem hovoriť. super, len keby to takto islo kazdý večer. 😀

babulka123
24. okt 2009

livi ze aka parada.. ja som zvedava co bude od zajtra - posun casu a tak

perla200
24. okt 2009

livi super....bodaj by to vám vydržalo...aj ja tak chcem....ale aj nasejs a občas zadarí 9hod. spánok bez prestávky.....

livia1
24. okt 2009

baby to máte super že občas, nám druhý krát

eviqa
24. okt 2009

ahojte mamičky, tak my sme spinkali opäť podľa našej klasiky, od 20.30 do 6.30. Dnes mal síce divný deň, akosi si posúval prestávky medzi jedlami ☹ No uvidíme, ako to bude s naším spaním po dnešnej noci, normálne mám obavy.
Babulka, kým ti malá spinká tak ako spinká, nerieš jej papkanie. Ja to naše tiež neriešim, ked si vypýta, tak dostane. No mne sa po večernom papkaní už našťastie nebudí. Už máme systém, vie, že ked sa okúpe, tak kým ho natieram, už kope nožičkami (to je pre mňa znamenie, že mami daj jesť, ale takoj) a potom šup do postieľky.
Livi, super, nech vám to vydrží.
perla s tým spinkaním v postieľke, držím palčeky.

babulka123
24. okt 2009

evig.. u nas tiez.. po kupani uz vie ze sa spi..
len chuda moje, zajtra pojde spat uz o pol 7. snazim sa jej to posuvat kvoli posunu casu ale nehrozi , padlo 7 hodin a rev a rev.. uz chce spat. no co uz , uz sa kupeme. takze zas o pol 8 ide spat.. a tak by som jej to rada posunula.. co uz..

perla200
24. okt 2009

livi - pravdupovediac aj nam len dvakrát🙂))))

no dnes spala v postielke 1,5 hodiny...poobede.... 🙂 skúsim to ako hovorila aden tuším 🙂

babulka123
24. okt 2009

perla paraaada..

perla200
24. okt 2009

no a potom od 16.h do 19.h v kočíku vonku 🙂

eviqa
24. okt 2009

babul a prečo jej to chceš posunúť?

perla, supiš aj tá 1,5 hodinka 😉

kolka1
24. okt 2009

Ahojte,

tak my uz od 19,15 spinkame, dufam ze celu noc. Vcera sme po zobudeni kolikovali do 22,30 hod. Nic nepomahalo iba nosenie na levica. Dnes vecer sme kolikovali zase. Je tu este niekto kto stale kolikuje ako my? 😖

lulu73
24. okt 2009

Ahojte

my este nespinkame...oci velike

eviqa
24. okt 2009

my síce spinkáme, ale ochvíľu ideme kupkať. Dnes si to mladý posunul a dúfam, že ten posun času s našim spaním nič neurobí.
kolka, my našťastie nekolikujeme vždy, iba občas a nám pomáha pobyť v teplej vode

babulka123
24. okt 2009

evi a co bude chodit spavat o po7??? ale to je jedno to uz neriesim snad sa jej to poposuva same ked bude vacsia a okrem toho vyhalsujem ze posun casu je najvacsia blboooost na svete..

kolka.. my nie.. nastasnte. prepac ale som rada ze nas to obislo klop klop klop.. ale mam kamosku co ma 14 dnove babatko a reve a reve.. od obeda do vecera..

a spinkame..

a idem si pre dalsiu radu.. teraz uz snad aj logickejsiu..

kazdy den kupeme.. snazime sa v rovnakom case, ale ,.. ked sa vytiahne z vane, straaasne place a place a place az tak ze je fialova.. kym sa neoblece a nedostatne flasu tak reve.. uz od unavy a hladu alebo ja nevime ..

neviete poradit nieco aby to tak nebolo?
neviem ,rozmyslala som ze zajtra ju skusim okupat aj o hodinu skor, a potom radsje nech je dlhsie hore a flasu dostane o tej pol 8 a spat.. co vy na to ?? ze by okupana bola aj co ja viem o 6 pol siedmej a flasku az tak neskour a hotovo???
dakujem ..

z.vrablova
24. okt 2009

aj my este travime... to proces... min 20 min musi byt vo zvysenej polohe, aby sa nezgrckala. A znova cely den boj na lavom prsniku., 5 min zachvaty placu, az sa zachadza... boj celym telom, ale ja nepustim... drzim ju, kym sa neprisaje.... normalne odmieta, caka flasu... Po 5 min sa nakoniec stale prisaje a taha ako o dusu... ale ten boj!!! No chudatko moje. ☹
Prave sa pokakala, po kupkani... uz 4. den po sebe, ako naschval...
SOm ju dnes nakamerovala ako sa zabava s ruckou, ide si ju celu spapat.. kuk FB. 😀
Idem pozerat romantak na Markize, pekny vecer

eviqa
24. okt 2009

babul, už mi to došlo z r..ti do rozuma. 🙂 inak s tým kúpaním, myslíš si, že vydrží po okúpaní ešte hodinu hore?

z.vrablova
24. okt 2009

Babul, a nahrievate izbu? Mne toto robila Kristinka, bola jej zima, teraz sa vyvaluje, gula, cvicime, masirujeme, si to uziva...nahrejem izbu az na 25-27 st... a pred spinkanim poriadne vyvetram, spavame pri teplote max 20-21st, inac sa budi

kolka1
24. okt 2009

Evi, uz sme mali 2 tyzdne klud a koliky su tu znovu. Ja tomu nerozumiem podla coho chodia tieto koliky a to ani nic nejem. A teraz nam pomaha uz iba nosenie na "levica".

Fuuuha Z. Vrablova tak to si neviem predstavit a preco odmieta prso? Ako dlho bojujete?

Babul podla mna je Ninka uz velmi unavena ked ju kupes, skus skor. A rezim si drobci sami upravia podla seba vsak nam nebudu do 18 takto vela spinkat 😀 aspon dufam 😝.

My sme zase hore a Borko si vedie nocne monology v postielke. Asi je cas zredukovat 2 x 3 hodinovy spanok od 11,00 - 17,00 alebo ulozit neskor vecer. Ale budit sa mi ho nechce pri spanku popoludni, nezda sa mi to spravne. Aaaaaaaa uz zase spinikame 😵, zlaty drobcek chape ze maminka musi napisat prispevok na konferenciu do zajtra vecera 🙂 😵 a nechala si to na poslednu chvilu 😝.

babulka123
24. okt 2009

evi.. heheh som rada.. heheheh
sak to ze ked ju okupem hned ako sa zobudi cize okolo 6 pol 7 tak do pol 8 by mohla ci ???

z.. anoo.. aj v kupelni aj v detskej mame vyhriate.. teplucko, ja som len v podprde.. a spime pri otovorenej vetracke, ak je moc zima tak mikrovetranie.. teplota cca 18-20 stupnov.. to som si uz vsimla ze miluje zimu.. hlavne na spanie.. { vid posledne dni, na balkone ako bolo teplo spala max pol hodku dnes tahala bez problemov 3!!!!}

z.vrablova
24. okt 2009

BAbulka, tak to potom moze byt naozaj aj v unave, alebo je brutalne hladna... skus ju oklamat s vodickou alebo cajom. Ona sa nauci pit tekutiny a cim skor, tym lepsie..
Kolka, prsnik odmieta asi preto, ze jej netecie akoby chcela, musi sa velmi namahat, je pohodlna, vie, ze dostane flasu.
Z praveho prsnika jej tecie lepsie, sa mi zda, aj viac mlieka sa mi tam tvori... (tot zahada)... a kojim cez klobuciky. Doteraz bolo relativne dobre, posledne dni vsak bojujeme... ale ja nepolavim, kym sa mi bude tvorit mlieko...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre