Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

eyya
16. sep 2009

dobre ranko, tak moja Dominika ma prekvapila vcera cez den skoro nespala, tak vecer s potesenim hovorim mm ze sa zas super vyspime ze bude dospavat este som si chcela urobit obklad na bradavky...nestihla som mala hned ako sme ju dali do postielky oci ako sova, vsetko ju zaujmalo, potom opat hlad a takto kazdu 1,5 -2 hod. kedze viete same ze kojenie je okolo hodiny spolu s odgrgnutim a uspanim ...len co som si lahla uz som opat vstavala...des doteraz malicka krasne spala celu noc max 1-2 x papala ale vyspali sme sa...asi som sa dotesila nocnemu oddychu 😠

daniela33
16. sep 2009

dobré ránko, my sme včera večer tiež dlho bojovali. Keďže cez deň spala doobedu dve hodky, poobede znova v kočiariku a potom ešte od piatej do ôsmej, tak sme sa snažili ju pred kupkanim o deviatej udržať hore, lebo mi zaspávala na rukách. Tak som sa potešila, super, dám fľašku a zaspí na posteli, ha ha, presne ako eyya píše oči ako sova, zvedavá na celý svet, najradšej sa nosí, keď má výhľad, všetko ju zaujíma a tak sme na striedačku s drahým nosili na rukách do jedenástej, kým nezaspala. V noci vstala o pol druhej a potom ešte o piatej na papkanie. Dosť som sa bála, či nebude v noci plaču, lebo som sa na noc napchala zapekanou brokolicou. Čítala som, že sa môže, tak reku vyskúšam. Ale asi je to ok, čo ma teší, ďalšia nová vec v biednom jedálničku 🙂 .Mňa včera celý deň bolela hlava aj oči od vyčerpania, chodila som ako mátoha... ☹ .
My sme vonku aj dvakrát denne, lebo vtedy dobre spinká, ale je riadne vybitá, akonáhle sa prestane kočíkovať, už sa mrví, pučí, narieka. Takže vonku musíme byť stále v pohybe ...
čo sa týka očkovania, tak zatiaľ nemáme žiadnu reakciu...
soplíky máme aj my a stále chrčíme, ale doktorka mi zakázala používať odsávačku. Vraj keď raz začnem, tak už budem stále odsávať. Najprv mi kázala libenar kúpiť a teraz physiomer - morský roztok. Ale malá stále chrapká, tak uvidíme, sa asi naštvem a zájdem kúpiť do lekárne. Môj synátor prišiel vo štvrtok zo školy z 39 teplotou a bolesťou hlavy a tak som ho nechala doma, cez víkend kašlal a soplil a tak som sa bála, či aj Tamarka nechytí, lebo troška pokašlieva sem tam.
Baby tie šatky sú super, fac paráda, aj ja sa už musím rozhýbať a kúpiť, už mám aj vyhliadnutú ... Teším sa na ňu, lebo malá sa veľľľmi rada nechá nosiť na rukách a už nevládzem. Neviete, či sa môže nosiť už aj v takej klokanke také malé bábo?

facovka
16. sep 2009

danka, kolkanku klasicku myslis?? to je podla mna este o nicom na take mmalle baboi, hlavku mu to dobre nedrzi...ale satka je idealna na pidi babo, hlavne ten uvaz co ja viazem, je super... 🙂
a s tou odsavackou....to co mas za dr?? raz ked ma babo sople v nose tak treba odsat darmo mu budes striekat morsku sol,ked nevie dychhat, ´jasne ze odsat..nam dr. vrelo doporucila tu vysavacpcu aj pre novorodenca, my na tom ficime, lebop maly teraz ochorel aj s druhym synatorom, tak soplia obaja...este horisie je nechat tie sopliky v nosteku , zanesu sa dutiny, a ste dobojovali 😕 ☹ takze bez do lekarne b pohodkke kup 😉

eviqa
16. sep 2009

ahojte mamičky,

daniel, my tiež používame odsávačku, kúpili sme takú na baterky, lebo tie obyčajné akosi nefungovali a malý strašne plakal. S touto je v pohode, drží hlavičku a čaká. Aj nám dr predpísala libenar, ale akosi to nemá taký účinok akol odsáavčka, tak odsávame. 🙂

martinex
16. sep 2009

dobre ranecko..

my sme vcera vecer obed bojovali, maly nevedel zaspat,plakal nechcel papat,no proste paradna zurka.. nakoniec po 2 hodinach zalomil 🙂

blazka nas maly spi iba na bruchu, aj cez den aj v noci. Na chrbatiku ani na boku sa mi nepaci.
a nejak nemam strach, fungujeme dokonca bez monitoru dychu

stansun
16. sep 2009

vcera bol asi divny den lebo ani my sme nemohli spat, za cely den spala iba dve hodinky a to bolo vsetko a vecer horko tazko zaspala o pol noci ked uz isla druhy krat jest. U nas bude asi rastovy spurt lebo by zase iba jedla, vecer zjedla 160ml suseneho mlieka a este by si aj dala ale to uz mi prislo moc vela a to pouzivame take ktore je na vacsie zasytenie 😅

babulka123
16. sep 2009

ahojte, no ja som prave zazila najhorsiu noc v mojom zivote..

nespala som dhlsie ako hodinu.. mala ma take sople ze som odsavala kazdych 15 min, lebo inak nevedela dychat, prsia sa mi plnili ako keby v zivote z nich nikto nepil.. no deees.. som uplne rozbita.. idem s malou k dr. ale ta je az od 1. takze zatial budem nejako este bojovat..

nakoniec sme spali tak ze marek v druhej izbe na jeho mieste vysavac na posteli, odsavacka, mala asi na 3 vankusoch aby bola vysie...hroza..

martinex
16. sep 2009

babul tak to musel byt brutal...

ja musim zaklopat (klop-klop), ze zatial nas sople obchadzaju,tak snad to tak aj ostane..

stani to je riadna davka, jak pre drevorubaca 😀

facovka
16. sep 2009

stan super, to ani na filipko tolko nevypije,ale on nikdy nebol mlieckovy 😀
babul, no tak nech ste rychlo zdravi,aj my odsavame, dnes mame poradnu tak dufam ze maly je ok, bo zatial "len"sople, horucku nema...

babulka123
16. sep 2009

tiez nemame horucku .. nastastie.. idem k dr nech sa na nu pozire.. ale poveim vam netusim kde v tej malej hlave je tolko soplov...
ale inak ja jej odsavam a fesanda spi pri tom ..

stan a uz len dokrmujes alebo aj kojis?

martinex
16. sep 2009

baby mne sa zacina tlacit zub mudrosti... a zacina to fest boliet... ibac mozeme,ze?

eviqa
16. sep 2009

marti, mne sa zdá, že ibalgin nemôžeme, iba paralen alebo novalgin. 😖 no to ti teda nezávidím

mischelin
16. sep 2009

ahojte mamicky 🙂 jaaj, dlho som tu nebola a hned nova tema 🙂 tesim sa a prajem vela radosti z babatiek 😉

slavkicek
16. sep 2009

ahojte 🙂

mati, mna tiez cez tyzden bolel zub a dala som si jeden ibac..ale na letaku je napisane, ze po porade s lekarom...ale tak z jedneho sa ti urcite nic nestane 🙂

babulka ta noc...no nic prijemne..drzim palce nech ste coskoro fit 🙂

stani, tak emka je dobry hladosko 🙂 my sme vcera tiez spali len 2 hodiny za cely den 😒 ale nastastie v noci sme boli len 2x hore 🙂

stansun
16. sep 2009

ja este kojim ale uz iba malicko lebo ma malo mlieka takze to ma tak na dva krat do dna ale neako mi to neprekaza, vidim ze je spokojna aj s tymto mlieckom 🙂
babul ja som takuto noc mala vcera ae to preto lebo sa stale krutila asi ju bolelo brusko a stale sa chudatko budila aj som jej dala v noci kvapky ale pomohli asi az neskor

martinex
16. sep 2009

evi no fasa...tak musim zistit co mozeme,lebo mam pocit,ze to bude boliet cim dalej tym viac..sakra 😠

mischelin cauko... si sa tu fakt dllho neukazala...ako sa mate?

babulka123
16. sep 2009

nam tie kvaply velmi pomahaju .. vcera som dokonca jedla aj jogurt aj kukuricu.. ze nech zije ESPUMISAN..

ja mam lieka az vela ale tym ze teraz je taka aka je tak nechce jest tak mi tecie aj usami von.. asi budem odsavat a dam z flasky ..neviem ..
teraz spi, taka je rozbita z noci ..

ja sa idem oclovecit a ideme von. uvidime. potom sa ozvem

babulka123
16. sep 2009

matrinex.. daj si hned teraz paralen.. pre istou..

eviqa
16. sep 2009

marti ☹

stansun
16. sep 2009

ja by som si tiez asi radsej dala paralen a potom by som cinkla detskej doktorke pre istotu

martinex
16. sep 2009

babul nechcem si davat,kym sa to da vydrzat..este to neni take kriticke

inak kocky, som si vcera kupila fit loptu 😀 zase som o krok blizsie k tomu ze budem cvicit

daniela33
16. sep 2009

fac, aj ja si myslím s tou odsávačkou, však pri Kubkovi som ju bežne používala, teda skoro non-stop a dobre bolo. Zájdem ja dnes v rámci vychádzky s malou do lekárne a ktorá je naj, tá na vysávač alebo Evi si spomínala na baterky?
Klokanku myslím klasickú ale tiež sa mi zdá, že až od tretieho mesiaca. Musím dnes objednať tú šatku ...
babul poznám také noci, my zvykneme mať, ked je kolika ☹ , a maličká nemala nič z tej kukurice? Mne sa Tamarka vysipala včera a nič nové som nejedla, okrem kečupu, môže byť z toho?
mati, našla som toto,
Re:Ibalgin při kojení
22.10.2007 23:21:03 Naďa Spratková
Dobrý večer,
pokud nezabere paracetamol(Paralen, Panadol),tak občas ibuprofen užívat lze. Užijte jej ihned po nakojení v době, kdy máte nejdelší přestávku mezi kojeními. 1-2 tablety denně max 1-3 dny za sebou.

daniela33
16. sep 2009

stani, ja mám rovnaký problém, málo mliečka, keď dokojím, stále je hladná a musím prikrmovať

martinex
16. sep 2009

daniela vdaka... takze skusim paralen,snad pomoze

daniela33
16. sep 2009

🙂
Mati aj ja by som chcela už cvičiť, už mi to strašne chýba, ale neviem po akej dobe po sekcii môžem začať, lebo sa už nemôžem na seba kukať, na tie moje šunky, bieda...

stansun
16. sep 2009

daniela aj moja sa vyhadzala a tiez som jedla kecup tak asi to budu mat z toho lebo nic ine som nejedla co bezne jedavam. 😖

mati aj ja ju mam doma a tiez uz planujem cvicit ale neviem ake cviky mam na nej robit co by sme teda mohli ked este kojime

martinex
16. sep 2009

dani ani mehovor... no po sekcii je to dlhsie..

stani tak urcite ziadne na prsia...ale ruky,nohy,brucho,rit hadam hej... skusim nieco vygooglit

stansun
16. sep 2009

no super potom daj vediet ked nieco najdes 😉

janka91
16. sep 2009

prosim vas mate niektora taky problem ako ja. maly mi uz 3 den nevie zaspat. chce sa mu spat zatvara oci a nie zaspat potom sa jeduje, place ze nevie zaspat...skusam vsetko mozne..postielku,kocik,dudel,na rukach,vonku a nic...uz nevierm ako mu mam pomoct zaspat...nic ho neboli, napapany je tiez...no neviem

martinex
16. sep 2009

stani dam 🙂

janka neviem poradit ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre