Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

rene82
2. nov 2009

ahojte. aden aj nutriton je na predpis. bez stjí cca 9 eur a s predpisom niečo cez 6 eur. je to 135 g krabica. my ho máme tiež, ale dala som ho asi iba 2-3x, lebo je to strašne zdĺhavé.

sisulka7
2. nov 2009

chrustik, viem presne o com hovoris. my tiez kolikujeme uz od rana. Sak to co varim sa uz ani neda jest, ked tam nedam ani cesnak, ani cibulu a korenie postrasit, no a zasa hrozna kolika. Navyse ja nemozem ani mlieko, tak uz fakt neviem, co mam jest. Z ovocia len banany, no hroza a strach. Teraz mala konecne zaspala, vypila 120 beby, lebo poslednu dobu sa mi tak strasne jeduje na prse, az je to na porazenie. Pritom to mlieko tam je, len ona je prilis pohodlna si to vytiahnut, respektive ked ju boli brusko tak nie je sanca. No a ked ona reve, tak ja nemam to srdce ju nechat vyrevat a ist odstrekovat. Je to zacarovany kruh. Vcera bola 30 minut na prse a potom mi vypila este 100 materskeho z flase, tak ja neviem, co tam robi. Uz sme to aj riesili techniku prisavania, ale hold Kristinke chuti lepsie flasa. No a uz ju zasa pocujem z postielky. tak zatial. Ale hladna som uz ako vlk.

rene82
2. nov 2009

tamarka nám tiež prespí aj 8 hod vkuse cez noc tak 3x do týždňa. inak sa budíme každé 3-4 hoďky. niekedy zase v noci po papaní nevie zaspať a sme hore aj 2-2,5 hod. na rukách kľudná a v takom polospánku a keď ju dám do postieľky, tak vreskóóót....

adenka
2. nov 2009

rene dik za info... som ozaj zvedava ci nam to pomoze...

perla200
2. nov 2009

no ja neviem ale mne nesiel kôn:(

ale už som tu...mala chrní tak idem sa najest

martinex
2. nov 2009

ahojte kocky....

ako sa mavate?

perla200
2. nov 2009

no tá deka vyzerá super lulu...ale to sú nekrestanské peniaze....fuuu tak to mi neprejde z rozpočtu:((((

adenka
2. nov 2009

baby mozme jest bryndzu?? mm mi prave doniesol bryndzaky a uz som polku aj zjedla, ale teraz mi napadlo ci vobec mozem 😕

rene82
2. nov 2009

aden ja kojím, takže so to rozrábala v prevarenej dojčenskej vode 25 ml a pridajú sa 2 omerky. vznikne z toho taká želatína. dávala som jej to lyžičkou, ale polku mi povypľúvala a zvyšok vyvrátila. potom som to skúšala aj striekačkou čo je v panadole baby. ale nevypili sme ani tých 8 ml. a vždy nám to trvá aj 20 min až je z toho tamarka nerozna, lebo je už hladná. tak som to vzdala a nedávam jej to. je tam aj možnosť rozrábať to v materskom mlieku cca 90ml, ale to nechcem, lebo chem kojiť "normálne" pokým sa bude dať.

rene82
2. nov 2009

ja som bryndzu jedla. 😀
a chcela by som aj nivu, alebo camembert, ale to neviem, či môžem 😅

adenka
2. nov 2009

rene no skusim a uvidim...v najhorsom ostanem pri nutrilone ar...

plesnove by sme nemali...

rene82
2. nov 2009

aj ja som na fc. pod čím vás mám hľadať? pod nickom ako máte tu, či podľa mena (tie nepoznám) 😅

rene82
2. nov 2009

aha, takže si ešte počkám. predpokladám, že alergény ako čoko, med, oriešky,... tiež až po ukončení kojenia. či jete to?

martinex
2. nov 2009

ja bryndzu papam v pohode....

a aj oriesky ale samozrejme s mierou....no med vobec a coko len ked mam krizu 😀

adenka
2. nov 2009

ja jem aj coko, med nelubim, oriesky obcas ak si dam horalku alebo nieco podobne...ale nie casto...tak 2-3x za tyzden 😝

rene82
2. nov 2009

lebo ja so práve zjedla dobrých pár čoko sušienok, lebo mám krízu 😖 , resp niečo ako tichú domácnosť s mm. za ten svet sa nechce oholiť a ostrihať a už vyzerá ako houmlesák. a ešte k tomu pridáva po kvapkách vždy dačo, tak toho mám dosť 😠

martinex
2. nov 2009

rene v takychto situaciach papam coko aj ja 🙂 vdaka bohu to neni casto...

inak neviem ci to babul spominala,budeme od januara chodit do senca s detmi plavat.viem ze aj ty chces ist. nechodila by si teda s nami?

rene82
2. nov 2009

hej, len asi budem mať problém s dopravou. peši to mám dosť ďaleko a v tej zime to asi nebu možné, hlavne po, aby mi neprechladla (cez jazerá bojím-bojím, tam neni ani živej duše)

rene82
2. nov 2009

a už ste si dali aj prihlášku?

stansun
2. nov 2009

tak ja uz som tu, mala mi uz spinka tak snad vydrzi aj dlhsie ked naro potiahla od 8.00do 11.45 😉

adenka
2. nov 2009

tak ta moja krpata dnes taha a taha...vstane po hodine, 10 minut podudka a zas spinka...pokladiiiiik 😵 😵

martinex
2. nov 2009

rene tak by som chodila po teba,sak to je kusok od senca....

a prihlasku dame az ked vypisu terminy na januar

a uz aj my spime,museli sme papat 😀

eviqa
2. nov 2009

aden 😉 no vidíš, ono sa to lepší. Inak dnes má náš zasa svoj deň. Síce spinkal doobedu, potom trochu na balkone a teraz papkal, ale dosť plakal. Teraz je tíško. Nie som na to uňho zvyknutá.

inak, tie ktoé dávate UM, menili ste už cumel na fľaši za väčší? teda za väčší prietok? a ešte, dávate aj kanavit?

adenka
2. nov 2009

evi no dnes je ozaj super, nech jej to ostane 😵

pri UM sa kanavit nedava...aspon mne to hovorila doky... a to sme len dokrmovali bebou...

rene82
2. nov 2009

mati, potom mi dajte vedieť predom, že idete posielať prihlášku, najlepšie di ip, lebo nestíham všetko čítať. sa teším. inak už ste očkovali aj proti rotavírusu? mi ešte nie, tak snáď stihneme do 6 mesiaca

rene82
2. nov 2009

kanvit sa dáva iba počas kojenia, vigantol do 1 roku, resp 1,5 roku (ak sa malé narodilo koncom leta alebo na jeseň)

martinex
2. nov 2009

rene jasne,dam ti vcas vediet...

a doktorka mi napisala recept na rotavirus a ockovat ideme 18.11.
nastastie sa nam uz hoji ranka po TBC,tak som rada 🙂

adenka
2. nov 2009

ja som teraz bola objednat tu ockovaciu latku a na dalsej poradni malu zaockuju...to bude mat akurat 3 mesiace

stansun
2. nov 2009

aj my sa ideme dat ockovat, doktorka povedala ze jej to mam povedat na najblizsej poradni tak snad ma tie ockovacie latky lebo nespominala ze si to mam objednat 😒

rene82
2. nov 2009

to je iba jednorázová dávka? som myslela, že sa očkuje 3x ako pneumokok a to druhé

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre