Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

rene82
2. nov 2009

aden to si objednávala v lekárni, či u dr. inak čo to stojí?

adenka
2. nov 2009

rene v lekarni...myslim ze okolo 60 eur, este som neplatila tak neviem presne...dnes by to tam malo byt

eviqa
2. nov 2009

no ja len tak, lebo ja ho už nedávam, ten kanavit.
a proti rotavírusom dávame aj my.

martinex
2. nov 2009

rene dava sa to 2x, teraz a potom o 4tt...co treba stihnut do 6teho mesiaca...

aden kolko trvalo kym ju v lekarni mali? aby som vedela kolko dopredu mam objednat

babulka123
2. nov 2009

ahojte, ja som bola vonku, bola som kupit nutrilon a ciapku malej taku teplejsiu.. a zaspala v kociku tak drochmne na balkone.. ale skoro ma odfuklo..
milujem ked je zima ale ked fuka ... mam nervy, nehovoriac o tom ze malej fuklo dokocika tak sa nevedela nadychnut chuda moje..

rene82
2. nov 2009

ja idem na poradňu až 24.11. tak by som tiež mala ísť asi skôr pre recept. mi sme museli čakať, lebo mala zhoršenú pečeň, ale už je to dobre. či na to recept netreba?
inak na poslednej poradni 20.10. sme mali 5,6 kg a stále nosíme oblečko 56, resp 0-0 (niečo 0-3) z tesca

adenka
2. nov 2009

mati ja som v piatok dala recept a dnes by to malo byt...

ozaj tak fuka??? som chcela ist von s malou...

martinex
2. nov 2009

aden tak to je pohoda,som sa bala ze to trva dlhsie 🙂

rene treba recept, na vsetky ockovacie vakciny

my sme uz na 68 resp. 3-6m

rene82
2. nov 2009

fúúú, my smeboli v soboto na cintorínoch v senci, malá bola poriadne zababušená a aj tak mala líčka ako ľad. včera sme boli tu v reci, tak som jej dala do fusaku aj zimný "skafander" a tváričku som natrela nivea krémikom proti chladu. už to bolo lepšie, nebola taká studená. som zvedavá, čo bude v zime a do čoho ju ešte budem musieť naobloekať 😅

martinex
2. nov 2009

no my sa chystame dnes tiez von,takze budem musiet maleho riadne zababusit aby mi nezmrzol 😀

babulka123
2. nov 2009

ono nieje az taka zima len fuci.. a to je na pocit viac chladno..

rene my sme boli teraz len v teplakoch, deka a na tom ten kryt z kocika.. fusak az na riadnu zimu...

a licka bude mat vzdy studene.. vies aka je Ninka ked ju vytiahnem po 3 hod. z kocika??? heheheh

rene82
2. nov 2009

no, ja už fusak dávno a včera prvýkrát aj ten "skafander", ale ten budem fakt iba na riadnu zimu.

rene82
2. nov 2009

idem nahodiť nové foto

babulka123
2. nov 2009

co je skafander?

rene82
2. nov 2009

babul, zimný overal 😀 😀 😀

lenka_66
2. nov 2009

skafander - oblecenie pre kozmonauta 😉

rene82
2. nov 2009

foto nahodené, môžete kuk 😵

rene82
2. nov 2009

ahoj leni, ako si spokojná s kočárom (máme ten istý)

lenka_66
2. nov 2009

baby prave som zbalila vsetky male veci.do prcic sak uz mi tam ani zapalka nevojde a to je velka cestovna taska

lenka_66
2. nov 2009

rene , moze byt len ho v kuse musime striekat bo vrzga 😀 .no a u svokry na dvore sme dostali 8 na koleso no drahusik opravil.velkost vanicky ok ale asi nie pre mojho tucnacika 😀

chrustik1
2. nov 2009

tak po 5 a pol hodinách sa prebudil, prebaľovala som ho a bol trochu pokakaný, ale iba trošku a stále tlačil. Ako som držala nohy hore a utierala som mu riťku tak ma tak kvalitne osral, že až. Radšej som mu zmerala aj teplotu a ako som ju merala tak si ešte poprdkal a poosieral ma. Ale potom sa tváril spokojne a keď som mu dala papať stiahol teda riadne (aspoň myslím, lebo sa mi úplne uľavilo, prso som mala aspoň nachvíľu mäkké). A znovu zaspinkal..
fac priberať priberá, rastie tiež, toto sme ešte nemali, väčšinou papá aj častejšie ako po troch hodinách, večer od štvrtej dokonca každú hodinku.
sisul toto poznám, tiež sa už bojím jesť všetko aj vodu sa bojím pomaly piť čo mám strach aby sme nemali koliku. Kamarátka mi poradila kompóty - slivkový, marhuľový alebo broskyňový, vraj sa potom vykaká. Prd makový mal potom také kŕče, že až. Ani med sa nesmie? Ja som si večer dala čaj s medom, takže to mohol mať koliku? Z medu? Tebe Kristínka z flaše stiahne mliečko? Mne teda veeeľmi ťažko. Keď som bola na prehliadke po šestonedelí a mama strážila, odstriekala som jej mliečko ale vraj 5 min na tú fľašu pozeral, že čo mu to dáva. Až keď zistil, že je to moje mliečko začal piť.

martinex
2. nov 2009

rene mala je krasnucka 🙂

lenka asi som nepostrehla,ale kam ides? ci mariana balis? 😀

chrustik1
2. nov 2009

Pozerám, že ste mnohé na fb, aj ja som, mám tam aj fotky malého, ak chcete pošlite do IP meno 🙂

rene82
2. nov 2009

mne kolesá ani nič nevŕzga, zata musím častejšie fúkať predné ľavé. a vaničko v poho, môj drobček tam môže ešte zatiaľ hrať schovávačku. inak je to jedna z najväčších vaničiek, neviem, či by si ešte väčšiu zohnala. a inak som ho už aj prala - v pračke (bol od tých malých mušiek, keď som ich chcela odpinknúť, tak som ich rozmliaždila 😀 )

kolka1
2. nov 2009

Ahojte,

Lulu Borko tiez nedava velke casy na tej deke, v kazdom pripade sa to predlzuje co je rovnaky priebeh ako v pripade lehatka. Vcera by sa aj pretocil ked fascinovane pozeral do zrkadla na hracej deke, ale ach ta nasa hlava tazka tak sa prepolohoval o 90%, hlava zostala na podlozke.

BioGaia - fantasticka vec, odporucam vsetkym kolikujucim babatkam. To ze som do nej nesla uz davno bola obrovska chyba, odporucala aj Slavkicek ked som konzultovala s dokinou ma v tom nepodporila. Po poslednych velkych kolikach som to nasadila, zajtra je 14 den co berieme ale uz vidim zlepsenie. Napriklad Boris zacal prdiet, co doteraz nerobil a co je vyrazny rozdiel medzi kolikujucimi a nekolikujucimi babatkami. Este som nasla vela kolikovych masazi na You Tube tak sme sa masirovali.

No a reflux nova tema. Nam sa stava presne to co ste pisali. Boris vecer zaspi a o 45 minut sa zobudi s velkyyym placom. Nic nezabera iba nosit, nosit a nosit a to vo vertikalnej polohe - vcera sme nosili od 20,00 - 22,00 hod. Stale ako keby grgal (ten stav mi pripada ako pri objedeni) a klokotalo mu to v hrdle. Ale podla Annag je u nas za refluxom nadprodukcia tak menim system dojcenia a pevne verim, ze sa to podda. Lulu, mne sa inac osvedcilo po kojeni davat na chvilu do kresla, je tam velmi spokojny.

No a k spanku tak v noci sme boli hore o 3,30 a 5,30 😎, ze by sa svitalo na lepsie casy? Vcera pospal cez den vseho vsudy 1,5 hodky tak dnes tahame vkuse od 10,00 😎. V polospanku si vypytal papat a taha dalej. Tusim si idem spravit konecne prezentaciu na strednajsiu konferenciu. Inak mam dost zahul, budem v stredu cely den bez Borisa, mam konzultaciu a je aj ta konferencia kam idem prednasat. Takze asi cely den bez seba ☹.

Baby co ste rodili na Antolskej, uz ste boli na kontrole klbikov? Ako to prebieha?

lenka_66
2. nov 2009

mati , 😀 😀 😀 .marekove co uz neoblecie.nam je 74 LTT

rene, ty vrahyna musiek 😀 .sak asi na zimu vyrezem dieru na labky 😉 .rozvrzgal sa v case najvacsieho kolikovania

martinex
2. nov 2009

kolka my sme boli,ale nas poslali do Pezinka,lebo tam patrime podla detskej doktorky... ale inak je to dokopy 5minut...prides,vyzlecies, oni mu prejdu klby sonom a je to hotove...kontrola o 3 mesiace

rene82
2. nov 2009

kolka hej. ale to sa nechodí na antolskú, resp kde si rodila, ale podľa rajónu. my sme napr boli v pezinku. je to veľmi jednoduché vyšetrenie pomocou ultrazvuku. sondu priloží na kĺbiky a za minútku ste hotový. to sa inak chodí v 1 mesiaci, potom po šiestich týždňoch a potom po 3 mesiacoch (teda my sme v poriadku, možno ak treba baliť, tak sú intervaly iné). a hlavne by ti mal dať pediater odporúčací lístok, či ako sa to volá

lenka_66
2. nov 2009

cize klbiky ako v 4tt?

rene82
2. nov 2009

mati a to sme sa nestretli? my ideme znovu v januári a rozmýšľam, že asi 24, lebo v ten deň sme objednaný aj na kardio do modry. 2 muchy jednou ranou 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre