Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

eviqa
16. sep 2009

lindush, to akože je také bolestivé vyšetrenie?

z.vrablova, ja som si včera dala tiež fašírku. Mňam. A našťastie nič. Tak ti prajem dobrú chuť 😉

martinex
16. sep 2009

zuzi skus aspon budes vediet.. ja som cibulu skusila a je to ok...dokonca aj cesnak ale dala som len trosku 🙂

lindush
16. sep 2009

eviqa praveze neviem,preto sa pytam,ako to prebieha

eviqa
16. sep 2009

lindush, ani my sme ešte neboli, ideme až 22.9.

babulka123
16. sep 2009

ahote, tak sme spat od dr.
mame len sople, nemame to na prieduskach nastastie, takze len kavpky, a odsavat vraj do tyzdna to prejde.. no parada.. heheh

a mame 4260 g.. tak sa tesim

lulu73
16. sep 2009

lindush....cauko, my sme sa teraz vratili zo sona klbikov...mala spinkala a akonahle ju zacal natahovat ten ortoped, koniec...plac ako hovado, tlacil jej nozicky pokrcene smerom do podlozky, potom ten studeny gel jej tam frcol, bol dost tvrdy a nechutny ten Dr. a povedal ze je to dobre, ale este mesiac balit a o pol roka na kontrolu

a vodu mi Dr. povedala, ze predavaju v lekarni specialnu pre novorodencov a netreba ju vobec prevarat, rovno sa pije...vola sa Humana

lulu73
16. sep 2009

ja osobne iba kojim

lulu73
16. sep 2009

babulka....to je super...pamatam si pri Marcovi, aka som bola vzdy nestastna ked ochorel...

martinex
16. sep 2009

jaaaj baby zase vymyslacky.... teraz som ho uspala,snad mi da aspon 5 minut aby som sa najedla...
uz aby sa to zlepsilo 😒

daniela33
16. sep 2009

mati, my to isté, udrie šiesta hodina a keď nie sme vonku v kočiari, tak doma tiež vymýšľa, plače, nijako jej nedobre ☹

martinex
16. sep 2009

dani ideme akurat kupat,snad to pomoze 😖

babulka123
16. sep 2009

no a som bola od piatej vonku s malou a tak zaspala ze spi doterz.. dnes asi ani nebudem kupat ak sa nezobudi do pol hodky..

a prave zapindala vysielacka.. hehehe

kolka1
16. sep 2009

Ahojte,

tak ja som dnes rano zabsolvovala zubara. Posledne 2 noci zub bolel ako das tak som tam hned nabehla no a zabsolvovala som hned na jednom mieste aj gyn prehliadku. Doky hovoril ze vsetko ok, este mi idu robit krvne testy po porode som mala malo zeleza tak ci sa to zlepsilo. Mala som brat lieky, trochu som sa na to vy to 😝 tak uvidime 😅. Ale zase 105 hodnota nie je az tak zla .... Potom sme boli vybavit priplatok k prispevku s kamoskou na dlhej prestavke proste pekny den (od tej navstevy u zubara 😀 😝).

A prestalo nam tiect ocko 😀 😀 😀 takze ziaden preplach sa nekona 😵 😵 😵. Masirovali sme odusu, maly plackal ale splnilo to ucel. Mati som rada, ze aj u vas ok 😉.

Ozaj pisali ste, ze idete na kontrolu usiek to co su za prehliadky? Vsimla som si iba Fac, Lulu a Bay proste baby co rodili v Ruzinove. Co Antolska? Mame to nejako riesit?

Matka co sa tyka bolesti mna bolel bok zuba nie vrch vyjadrujem sa ako hoten toten 😀 proste nie tam kde je plomba. Skus korenie - klincek odhryzni hlavicku a tu stonku rozkus a nechaj posobit na to bolave miesto. Je to stary osvedceny recept 😉.

lulu73
16. sep 2009

kolka....moj nazor na uska je ten, ze v Ruzinove sa na to vyprdli a mame si tam chodit same s detmi a vam to urobili pekne v porodnici...pretoze keby nie, tak ti to pri prepustani domov urcite povedia, ze si mas uska vybavit sama...nam dali taky papier s tel. cislom kde sme sa mali objednat...uz teraz sa tesim...toto behanie s detmi po nemocniciach v obdobi chripok je very funny 😠

lenka_66
16. sep 2009

ahojte, tak my sme dnes boli u lekarky.zmenila nam mliecko no grckame po nom .tak sa asi vratime k terajsiemu.mame 4990g.
na klbiky sme boli minuly tyzden.mne v ordinacii pocas vysetrenia povedal ze ok.primerane veku.a ked som von citala spravu tak doporucuje balenie na siroko.myslim ze to pise asi kazdemu keby nieco nahodou.abo mam radsej balit?na uska sme museli ist do vojenske nemocnice bo nasa nemocka mala pokazeny pristroj.

lindi, klbiky aspon u nas.drzis maleho aby lezal na boku a normalne usg spravi.cele to bolo najviac 5 minut.

inac zacala som chodit na rehabilitacie s chrbticou.parada relax.parafin a elektroliecba.cvicenie uz ide tazsie 😠 .

dobru noc

babulka123
16. sep 2009

baby ktore pouzivate lehatka.. dajte nejaky typ.. chcem kupit a neviem ake.. dakujem

lindush
16. sep 2009

lulu,Lenka,dik za info,tak snad to prezijeme bez nejakeho velkeho placu 🙂

babul,ja mam fisher price,je tam pisane ze od 0 mesiacov,ale nejak sa mi to nezda,Danielko je tam taky vpadnuty,tak ho tam zatial este nedavam,pockam,kym trosku podrastie...

toto:

http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

nahodila som foto maleho,boze,rastie kazdym dnom,vidim to hlavne na vecickach...

dobru noc,idem lahnut,okolo polnoci sa maly budi na kojenie,takze mam hodku na spanok 🙂

missy97231
17. sep 2009

dobre ranko.
my ideme dnes na klbiky. to som zvedava... my balime nasiroko odkedy sme doma z nemocky, dufam, ze je to ok. mali by sme ist aj na usne, ale ktovie... vraj ten pristroj je pokazeny, uvidime. a potom este aj do poradne. tak to som zvedava kolko sme pribrali za dva a pol tyzdna 😉

missy97231
17. sep 2009

a... chcela som sa opytat... ako vam ide strihanie nechtikov??? ja som zatial strihala iba raz, ale stale sa bojim. druhy krat musela ostrihat segra ☹

martinex
17. sep 2009

cafte...

kolka na antolskej uska robili,takze netreba...

a mna boli dasno,lebo sa mi ten zub len prerezava,takze budem riesit paralenom

missy ja malemu striham ked spi..ked ho nakojim a ako zaspi tak mu ostriham. a ide to dobre 🙂

babul ja mam toto
http://www.eshopbaby.cz/katalog/baby-rocker-pup...
a som velmi spokojna aj malemu je v nom dobre,pekne tam spinka 🙂

adenka
17. sep 2009

ahojky,

tak my sme boli vcera na poradni, mame 4030g, takze dobruch 600g naviac 😵 . lekarka tvrdi ze musim mat dost mlieka ked tak pekne pribera a tocila hlavou ked som povedala ze po pol hodinovom kojeni mi niekedy este stiahne 60ku beby a niekedy zas 4 dni na bebu ani nekukneme.... tak ja sama nechapem, ale pozicala nam vahu, vraj mam vazit pred a po krmeni a mala by mala vypit tak 60... som na nu kukala jak puk, lebo vsak 50-60 mi kazali priberat este v nemocke a nie teraz ked ma skoro 4 tyzdne... tak teda od dnes sa vazime a uviidme...
podla mna uz potrebuje minilane 90, ale ved sa necham prekvapit..

inak nam aj dala bebu na predpis kedze mm je alergik, a hned 5 baleni na co mame narok, tak sa s nou mozme ohadzovat 😀

a uz 2 rana bojujeme s bruskom...po druhom kojeni o 4tej mi zacne stenat, ochkat a to trva aj hodinu... potom ju masirujeme, cvicime, dnes uz sme aj rurku davali a nakoniec zabral az espumisan... a pritom niec take divne nejem tak ja nechapem ☹

missy97231
17. sep 2009

marti, ja vzdy planujem ze ked zaspi 😀 ale to ideme von na prechadzku, a vecer to uz nie je denne svetlo, tak to uz nevidim... tak mi to nejak nevychadza 😀
adenka, urcite by mala vypit uz viac nez 60ml.
nas maly tiez nadranom zvykne stenat. chudatka nase,,, tiez neviem z coho to moze byt 😔

adenka
17. sep 2009

missy mna udivuje len to, ze cely den je vpohode, a potom nad ranom trpi...nechapem preco prave vtedy...

bagaja
17. sep 2009

dobré ránko

no aftička nám pomaly mizne tak sa teším, no v noci malá tak ťažko vzdychala a dýchala, že som skúsila Libenar tak snád zaberie.

Baby a vám tie vyšetrenia nerobili hned pri narodení v nemocke? Mne sa zdá že nám všetko robili v nemocke no musím sa pre istotu opýtať lekára.

A počuli ste už o tom že bábo može mať vysypanú tváričku z prebytku mliečka? Moja malá má už druhý týžden takú krupičku na tvári a vraj to je z toho. A vraj pomáha nejaká holtová masť, Neviete poradiť?

adenka
17. sep 2009

bagaja holtov krem je na egzemy a podobne, ja ho pouzivam na ten egzem co sa mi vyhodil v nemocke. je to taky smradlavy krem, kupis v lekarni za par drobnych...je velmi dobry a rychlo pomaha...

bagaja
17. sep 2009

a myslíš žeby som jej to mohla dať na tváričku?

adenka
17. sep 2009

kludne, ja som si to davala aj na tvar...je to bezpecne a citala som ze sa to dava aj babatkam...

bagaja
17. sep 2009

tak skúsim, dikes

martinex
17. sep 2009

baga na to sa spytaj v lekarni,ale mne sa to moc nezda....

missy ja striham vecer pri lampe,maleho to nezobudi..

idem si dat konecne kavu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre