Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

adenka
17. sep 2009

neni zac 😉

sisulka7
17. sep 2009

ahojte maminky, tak my spinkame, cez den sme ako anjelici, ale ako sa priblizi siesta siedma hodina, tak nas hrozne bolieva brusko a vyzadujeme neustalu pozornost. Vacsinu dna predriemka, ale do polnoci a potom riadne zapotime. Teda vcera sme sa poriadne. My nechceme papat z prska, tak odstrekujem, ale predvcerom sa tak krasne prisala, ze som si myslela, ze to snad este rozbehneme, ale ked jej dam vecer prsko, tak mame doslova peklo. Napapka sa a potom ju dokrmim z flase, ale uz je vysilena a vzdy po 20ml zaspi, za polhodinku a niekedy aj skorej je hore s velkym revom, stiahne dalsiu dvacku a proste takto sme sa vcera krmili skoro styri hodiny. Uz som nad tou flasou zaspavala. Asi to s tym prsom vzdam a budem len odstrekovat. Lebo potom je spokojna. len je to vyčerpavajuce.
Inak vcera sme boli na poradni a narastli sme o 3 cm a pribrali za 3 tyzdne okolo 900g. Cize uz mame 3720g, uz je to velka slecna 🙂

adenka
17. sep 2009

sisul tak ja ani neodsavam, ale tiez mame taketo boje...kojim ju, zaspi mi a ked ju dam odgrgnut uz je hore a zasa sa pyta na prsnik...vcera vecer vojna na 2 hodiny, potom som jej dala bebu, tak stiahla 30ku a zasa vojna... ked mi po 2 hodinach zaspala tak som bola taka utahana akoby som okopala cele pole 😠 .
pekne rastiete 😵

adenka
17. sep 2009

baby pijete acidofilne mlieko?? v nemocke nam davali, ale mamka mi hovorila ze by som nemala... ale ja mam nan taku chut...

sisulka7
17. sep 2009

adenka, to si to tie nase deticky vymyslaju uz od malicka, co bude az budu velke? 🙂 Inak ja uz do lehatka davam, inak by sme sa museli nosit na rukach cely den, lebo vyzaduje spolocnost a pozornost. Ked je medzi nami, tak je spokojna.

martinex
17. sep 2009

aden ja nepijem,ale viem ze by sme mali..praveze to je dobre..kyslomliecne vyrobky sa odporucaju...

a mamkyne rady ber s rezervou,mne co radi mam a svokra,tak sa len smejem 😀

adenka
17. sep 2009

ja ju tiez dam obcas do lehatka, ale este je v nom taka malinka 😅 .paci sa jej ked to vibruje ale zatial mi tam este nezaspala...

bagaja
17. sep 2009

aden ja pijem ved praveže to podporuje trávenie aj bábetku, to sa odporúča piť

slavkicek
17. sep 2009

ahojte 🙂

adi, ja si acidko obcas davam 😉 a v nemocke nam tiez davali 🙂

my lehatko pouzivame velmi malo...mame Fischer price ale take do 9kg 🙂

dnes sme mali tazku noc..adamko bol 4xhore 😒 ale tak hadam to cez den dospim spolu s nim 🙂

missy, u nas striha nechty manzel 🙂

sisul, obdivujem ta, ze zvladas tolko odsavat 🙂

babulka123
17. sep 2009

ahojte.. dakujem za navrhy s lehatkom..
vyriesila som to tak ze kamoske ostalo doma lehatko tak si ho poziciame a ak sa jej v tom bude pacit tak si ho kupim.. to som ale sikovna na to ze som na materskej ze?? hhehe

adenka
17. sep 2009

baga asi zacnem opat...snad to pomoze aj mne, lebo ja tiez chodim na velku raz za 3 dni...

slavka ahoj...my sme pravidelne 3x za noc hore...o 1, o 3 a o 5-6.... a potom vacsinou aj do 9tej nechce zaspat...

babul sikovnica 😉

martinex
17. sep 2009

babul sak to je najlepsie... my sme to nase kupili za 15€, bolo po jednom dietati..takze nebolo preco vahat...

babulka123
17. sep 2009

ja idem dnes na kontrolu po 600 nedeli , prave som bola v sprche.. a baby neuverite ale ja si ju vidim hehehehehehehe po veeelmi dlhej dobe..

adenka
17. sep 2009

kocky nosite uz prstene?? ja stale neviem natiahnut obrucku... ☹ je mozne ze som stale zavodnena lebo kojim??

babulka123
17. sep 2009

matka.. super cena..

ja som to vyriesila inak este { este ze mam inteligentnejsiu sestru} ja mam taku tu vysoku stolicku na krmenie co sa da polohovat , takze poziciame kreslo na nejake 2 mesiace a potom sup do stolicky a nemusim nic kupovat, kamoska ho aj tak teraz nepouziva takze ..

martinex
17. sep 2009

babul tak drzim palec nech je vsetko ok 🙂 a nie si jedina,co uz nemusi pouzivat zdrkadlo aby sa vedela oholit 😀

slavkicek
17. sep 2009

adi, ja som obrucku na prst dala..ale dole ju uz nedam..aspon zatial nie..a to uz nemam ziadne kila navysse

acidko urcite pomoze..mne velmi pomaha ked pijem actimel 😉

babulka, sikovnica 🙂

martinex
17. sep 2009

aden ja ju stale nemozem dat dole 😀

babul dobre vymyslene... sak kua,vsetko tolko stoji...niekde musime usetrit nie?

adenka
17. sep 2009

tak ma trocha utesilo ze nie som sama 😅

ozi kedy dame stretko??

sisulka7
17. sep 2009

my mame tiez lehatko po jednom dietati a mala tam spi velmi casto, lebo vacsinou ju mam v kuchyni na stole, v spalni sama nechce byt. Len sa bojim, aby sa jej nepokazila chrbtica, lebo predsa to nie je uplne rovne na chrbatik, ale davam ju tam v perinke a tak je spevnena zo strany chrbta. Vacsinou nam zaspi len v lehatku alebo vonku v kociku. Na posteli ani v postielke cez den moc nechce. A tak ked odsavam mam ju na ociach a ked zaplace, tak ja len zakolisam a o chvilku je klud a je rada, ze ma citi pri sebe a pocuje vrcanie odsavacky, ktore ju nastastie uspava 🙂

daniela33
17. sep 2009

ahojte, dnes sme boli ráno na krv kvôli bilirubínu a hneď nás aj odvážila doktorka a za týždeň Tamarka pribrala 380 gr, čiže už má 4,5 kg 🙂, ale zmenila nám mliečko. Doteraz nám dávala na predpis Nutrilon Comfort, ale keďže stále sa pučí a bolí ju bruško, dala predpísala nám na skúšku Nutrilon HA, a máme ísť na gastro :(
Leni super priberáte 🙂
ja strihám nechtíky aj keď nespinká, nejako sa dá ...
Včera sme sa nosili od pol šiestej do desiatej večer na rukách, už som bola zúfalá, nijako jej nebolo dobre, stále len plač, nakoniec prišiel ocko z práce a jemu po 10 minútach zaspala na rukách
acidko určite môžeme, ja pijem skoro každý deň, aj bielu activiu ... celkovo jem teraz veľa mliečnych výrobkov, ale mlieko len to čerstvé päťdnové, z tých trvanlivých vraj detičky mávajú koliky.
Babul super vymyslené, xi xi, idem aj ja kuknut nejaké lehátko.

bagaja
17. sep 2009

dani to je dobré info o tom mlieku, musím zmeniť, lebo ja na litre pijem trvanlivé, čiže koniec 😉

adenka
17. sep 2009

fuha aj ja pijem trvanlive, tak to aby som zmenila 😲

sisulka7
17. sep 2009

ja tiez pijm len trvanlive, ale mliekom to podla mna nebude u nas

daniela33
17. sep 2009

mne s tým mliekom to poradila doktorka už keď bola u nás prvýkrát a dnes sa ma pýtala znova, aké mlieko pijem, keď sa malá toľko pučí a bolí ju bruško. Hmatala nám bruško a vravela, že je poriadne meteorické, naduté a tvrdé a to nám vraví stále, keď tam prídeme ☹ , kvôli tomu musíme na gastro

daniela33
17. sep 2009

začíname sa znova v kočiari pučiť a nariekať, takže ideme papať, zatiaľ pa pa

lulu73
17. sep 2009

zdravim maminky

u nas uzasna noc...od cca pol jednej do stvrtej mala nezavrela oko a stale by iba jedla...a pucila sa a tak...som uplne unavena, vyzmykana ako handra...a to sa tak rano pototo, ze cela nasa postel, moje pyzamo, jej veci a vsetko dookola musim prat....stalo sa to pri prebalovani, ako som jej zdvihla nozicky....proste sprcha.....a teraz princezna od rana cca od osmej zase oka nezazmurila, ale aspon ze neplace...lezi v lehatku a kuka markizu, nejaky serial 🙂 .... a chrci a hrdelne zvuky vypusta...proste si rozprava🙂 varim zemiaky na granadir a ked sa dovaria, supnem ju do kocika a idem s nou trosku na vzduch, lebo musi byt uz unavena a doma zjavne nezaspi

aden....espumisan aj nam zabera....dufam ze to nie je nejake svinstvo...take malicke deticky a uz ich tlacime liekmi 😒

buduci tyzden uz musim ist na ten urad prace 🙂 uz ste niektora dostala peniaze? myslim tych 25 litrov

adenka
17. sep 2009

lulu no nezavidim taku tazku noc... my mame nastastie len tie rana zle... aj ked od 5tej bojovat do 9tej tiez nie je bohvieco 😅 ... ja sa tiez kus bojim toho espumisanu, hlavne co som citala ze 25 kvapiek, to sa mi zda celkom dost, ale domca aj tak polku vyplula... darmo po mame je, neda do ust hocico 😀

my sme este prachy nedostali, este nemame 28 dni... zatial som bola vybavit len kocikove a vzala som tlacivo na pridavky..

lulu73
17. sep 2009

aden...cize tych 20 tisic co ma potvrdit detska gyndos si este nevybavovala vsak? ja este vobec nic...mnne sa tamstrasne nechce

kolka ... prosim ta, na ktorom poschodi je ten urad prace? a byva tam vela ludi? bola si tam s kocikom?

adenka
17. sep 2009

lulu este nie...dam si to potvrdit bud. tyzden u pediatra a u gyndosky ked pojdem na kontrolu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre