Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

z.vrablova
9. nov 2009

je tu este niekto, kto koji a dokrmuje UM? My dokrmujeme z flase a mala neskutocne vrieska... to nie je plac, ale krik... riadne nervaci zakazdym, ked sa ma kojit... ale nie je to z oboch prsnikov, len z laveho... od zaciatku mam menej mliecka nalavo... a kojim cez klobuciky, cisty boj... este par mesiac vydrzat a koncime... mam pocit, ze to co vypije, hned aj vytravi, co bojuje... A dokrmujem 90-120ml max... V noci bez kojenia vypije 120ml a potom len 90ml... a papa 6x denne...v noci sa budi 2x okolo 1-2ej a okolo 5-6ej...

babulka123
9. nov 2009

no nic ja jej skusim davat 150 a uvidime co to spravi.. teda myslim cez den..
a o 12 si mu davala 180?
ja som rozmyslala ze by som jej supla na noc 180.. uvidime..

eviqa
9. nov 2009

zuzi, ja som už iba na UM. Aj u nás to tak bolo, že po nekonečnom pobyte v nemocke som mala menej a menej mliečka. U mňa ale plakal vždy pri pravom prsníku, tiež som kojila cez klobúčiky, ale to nebol plač, ale krik, až sa zachádzal, bol celý bordový a slzy ako hrachy. A či som ho kojila alebo nie, vždy vypil svojich 90 a potom už 120 UM. Tak detská dr. povedala, že zbytočne ho trápim a aj seba. Po tom, čo sme prežili s ním, tak vraj bola prekvapená, že som ešte vôbec mala toľko mlieka

babulka123
9. nov 2009

z.. u nas sa tiez zacala takto budit presne okolo 2 a okolo 5.. aj matkyn David. neviem. a pritom my sme uz spali celu noc.. neviem o co jej ide. heheehe h

preto zistujem ci davam malo alebo vela..

ale u vas.. ty ju najprv nakojis a potom davas este flasku ?
skusala si odsavat ze kolko vypije vlastne.? lebo ak dokrmujes 120 tak mi pride ze si toho moc teda nevytiahne..
a bez klobucikov si neskusala?>

z.vrablova
9. nov 2009

kolko baleni UM miniete na tyzden? a kolko gramove? My mame priblizne jedno balenie BEBA HA1 - 400g asi na 5-6 dni
takze asi 5 baleni na mesiac...

eviqa
9. nov 2009

babulka, dnes si riadne vypýtal 180. Vieš, on ked je hladný, tak kope nožičkami, či bicykluje, či čo. 150 sa minulo a on bicykloval dalej a plakal. Skús jej na večer dať 180. Občas aj nám toľko večer vypije a možno sa ti nezobudí o piatej

eviqa
9. nov 2009

zuzi, ono to vychádza s tými baleniami asi tak ako píšeš. Alebo spotrebujeme o jedno viac? No poviem pravdu, neviem. Lekárka nám vždy na mesiac predpisuje 5, ale teraz čo papká viac, asi budeme dokupovať. Ale to nevadí, len nech je spokojný, napapkaný a usmievavý

babulka123
9. nov 2009

skusim.. lebo ona sa ukludni pri jedeni a ked jej vytiahnem flasku tak zacne tak revat... a ked jej dam dudel sa ukludni.. vies tak preto rozmyslam.. ze ci ano alebo nie.. ale dnes je uz tak nahovno den ze ked jej dam tak sa nic uz nemoze pokazit.. heheheh a spat pojdem o 8 nech mam nadspane.. heheheh

z.. u nas velke balenie nutrilonu na tyzden.. cca..

babulka123
9. nov 2009

jaaaj a citala si .. dorazil mi prvy zubaty dudel.. ale je az od 6 mesiacov.. je veliky.. tak snad na vianoce to uz zvladne.. heheh

eviqa
9. nov 2009

babulka skús, ved čo jej nestrávi, to asi vygrcká. Ono na ich vek by mohli vypiť aj viac

zuzi, aj my máme Bebu HA

z.vrablova
9. nov 2009

skusala som aj bez klobucikov, bolo obdobie, kedy pila aj bez, ale teraz uplne odmieta. Ja som odsala max 40-50ml z oboch prsnikov, ale uz je davno, co neodsavam. Stale ju nakojim z oboch prsnikov a dokrmim UM... je to niekedy aj hodinovy proces aj s travenim... rozmyslam, ze zacnem odsavat a krmit z flase...
A nam sa zmenilo spanie uz asi pred mesiacom... cize v 3. mesiaci a trva to dodnes... skusali sme skor kupat, aj neskor, aj nekupat pred spanim... dali sme jej viac mlieka... nic nezabralo... tak sme sa stym naucili existovat a nejako som zvykla, nevadi mi to..
A ja ak by som aj chcela do nej dostat viac mlieka, neda sa...

babulka123
9. nov 2009

a este jedna vec.. neskutocne ale vazne straasne mi zaccali padat vlasy.. da sa s tym nieco spravit? bojim sa ze z mojich hustych vlasov na ktore som bola pysna ostane mozno polvica.. rozmyslam ci sa mam dat ostrihat?

babulka123
9. nov 2009

z.. no tesim sa.. hehehale hovori sa ze po 3 mesiacoch sa babatka menia tak u nas to asi tak bude..
ale 40-50 je velmi malo.. neskusala si nieco na zvysenie mliecka.. ?
skus napisat annag poradi ti.. ak mas mlieko aby si o neho neprisla..

evig kolko vazite??

eviqa
9. nov 2009

zuzi, u nás to bol rovnaký proces. Krmenie nekonečné a vybrať sa niekde potom sa mi ani neoplatilo. Nieto ešte ísť s kamoškami do mesta na kafčo, teda aj s malým. Teraz je to už v poho. Aj ja som ho chcela čo najdlhšie kojiť, ale nevyšlo, A aj mne je už lepšie, lebo po pôrode mi zostal vysoký tlak a musím brať lieky. Kým som kojila, nemohla som brať tabletky a bolo mi príšerne.
babulka, aj mne padajú vlasy a ešte mi k odvlasovaniu pomáha aj maroško. Chytí a ťahá 😀

eviqa
9. nov 2009

zuzi a prečo sa nedá dať jej viac?

babulka, minulý týždeň na poradni sme vážili 6020 g. A vy?

babulka123
9. nov 2009

tak tak .. len vybera vlassy z ruk.. heheh
inak teraz ma zivu polnoc normalen som kontrlovala ci dycha.. studene licka ako lad.. ale dudluje.. tak je to ok.

dnes som ju vazila a mala cca 5700 g.. takze v pohode..

dnes jej dam tych 180 uvidime co to spravi max to nevypije cele.. teda zalezi este podla toho kedy sa zobudi..

eviqa
9. nov 2009

babulka, budem držať palčeky, aby to s papkaním dopadlo o.k.
ja dúfam, že vstane až okolo pol piatej, aby nám vychádzalo večerné papkanie. Dnes bude mať štyri chody.

babulka123
9. nov 2009

no nasa jedla o 2 takze ak vstane o 5 je to akurat.. hehehe

babulka123
9. nov 2009

heheh ma zivu polnoc.. som zvedava do kedy bude tahat..

martinex
9. nov 2009

caute kocky....

tak torta mala uspech,dado s babkou fukali sviecky.... a teraz spinka...unaveny po takej zurke 😀

facovka
9. nov 2009

juuj ked citam,ze 180 😀 to ja len snivat mozem,ledva 120ml stiahne aj ked 4-5hodin neje, a to so 4mi pregrgavaniami, pucenim sa a vymyslackami ☹ to by sa mi dogrcal...budte radi ze vam pekne papaju..s tymto krmenim to aj s fifom bol boj.. 😕 a pritom Oli ratam ze uz ma cca 6kg,takze priberat pribera,ale idealne pije tych 90ml na davku, a niekedy 120ml 🙂

martinex
9. nov 2009

joooj baby....prisiel nam ucet za plyn... 90€ preplatok!!! jaka parada 😀

eviqa
9. nov 2009

hurá, malý vstal presne o piatej, teraz papká. to potiahol pekne, predtým jedol o 12.

marti, poteší 😉
fac, vy ste iba na UM? ono pekne papká, aj priberá ten náš chrústik, ale líca má také ako keby zjedol skivky

facovka
9. nov 2009

ano evi,na UM 😉

eviqa
9. nov 2009

fac, pozerám, že tvoj li má neclé tri mesiace, aj náš vtedy tak papal, ako píšeš y. a potom bun 150, a teraz spráskal 180. ale aj náš má dni ked vpije 90. ono sa to rozbehne a ked ti pekne priberá, ved váži skoro ako náš a náš má 3m1t 😉

eviqa
9. nov 2009

fac, prepč, nie li, ale oli. ťukám tu jak dateľ jedným prstom 😅

perla200
9. nov 2009

no my dnes lepšie ako včera...ale zle v podstate.....musela som jej dat panadol....chuda tak strasne si pchala ručičky do pusiny...chuda moje...a doktor to odporučil....ale zle...dúfam že už zajtra budeme v starých kolajách....

z.vrablova
9. nov 2009

Babul, som rada za ten dudel..... dufam, ze coskoro pridau aj dalsie...
Viac nevypije, pogrcka sa, ked ma vela...niekedy sa aj s 90ml trapime, inokedy sfukne 120ml naraz... Viac este nezjedla ani nahodou... pred necelym mesiacom mala 4600g, predpokladam, ze okolo 5300g moze mat... poradna az 16.11.
Som sa rozhodla, ze prestavam kojit z laveho prsnika a zacinam len odsavat. Nazbieram za 24hod a dam jej pred spanim... Uz dve krmenia mi odmietla sa uplne prisat a ja nemam to srdce nechat ju vyplakat sa 10 minut... z praveho prsnika pije ako Drakula, az mi kostrc stahuje...

livia1
9. nov 2009

Babul my sme len na UM.Viac ako 90ml mi lenmálo kedy zje. napr. včera po 4,5 hod. zjedol 180ml e ked spí že si prešvihne 2 hod. takspapá 120ml.

lulu73
9. nov 2009

ahojte, dnes som nemala vela casu na konika, tak som vas len obcas posmirovala a sla dalej

doma mam lazaret...Marco aj manzel lezia, kaslu,horuckuju a beru antibiotika...Emke zacalo tiect-hnisat ocko, tak liecim aj ju ☹ a periem, varim,peciem,upratujem a beham s cajmi z izby do izby 🙂

povolanim matka-manzelka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre