Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

blazka24
12. nov 2009

ahojte dievčence,
tak vidím že vy vstávate rovno s počítačom 😀
dnes som prinútila malého ešte štyri hodiny po napapaní o 5,30 pospať, takže som sa vyspala a zistila som že to zaberá aj na mňa, som kľudnejšia......

čo sa týka ležania na brušku malý nervačí tiež ako u missy takže viem čo to je a nehrozí ani stimulácia, ale skúšame stále 😀

blazka24
12. nov 2009

no dievčatá ak to takto pôjde ďalej môžeme dlhšie kecať malý mi akurát zaspáva na nohách juchúúúúúúúúúú

blazka24
12. nov 2009

ale tu nikto nie je zase, toto je smola jak svet 😝

lenka_66
12. nov 2009

blazka ja kuchtim 😉

blazka24
12. nov 2009

kruci nikto tu nie je, ja nekuchtím zo včerajšia polievka a dnes nevarím, včera som varila 😀

bay
12. nov 2009

Ahojte 😵 no vy ste nejake sikovne, ja pri malom tda moc pocitac nestiham a riadne ho zanedbavam 😅
Miska konikovanie (lezanie na bruchu) bavi ako kedy, ale vcera bol nadseny a vydrzal dlho. Som pred neho oprela album s fotkami a pozerali sme si 😀 😀 😀
Sisul my mame doma dohodu, ze ked pri mm domov tak sa akurat prezlecie a berie si maleho a ma ho az kym nejde spat. To vychadza tak na 2 h a aj sa spolu kupu. Obaja to maju strasne radi. Predtym aj prebaloval, ale teraz iba ciastocne - teda neviaze postolky, bo mu to nejde moc dobre, tak musim ja, aby to bolo pre maleho zdravsie. A pocas tych 2 volnych hodin trochu upratujem (velmi trosicku, ako ze len povysavam, ...) a vacsinu casu sedim pri chlapoch a kocham sa. Len obcas nadhodim smerom k mm, ze by mohli trosku popast koniky ked nebudu vediet co robit (zunuje ho vykecievanie sa), pripadne ked vidim ze mm zacina byt v koncoch, tak sa ho opytam ci sa nechcu hrat s hrazdickou. Ale rozhodnutie nechavam cisto na nom a stastny su obaja. Dokonca mm vymysla pre maleho basnicky a zacina pospevovat (co tvrdil, ze on malemu spievat nebude!!!). Jedine co nechce je kojit (kupodivu 😀 😀 ) a zobrat maleho von sam.

lenka_66
12. nov 2009

bay , to ani nas tatko von s kocom ani za svet.

bay
12. nov 2009

Blazka ja som kuchtila a ked som to dokuchtila tak som si spomenula, ze mam v chladnicke jedlo od vcera 😔 no sklerooooza 😀 😀
Tak to som rada, ze taky blok nema len moj. Ale zas ked ideme spolu von, tak kocik neda z ruk 😀 😀

blazka24
12. nov 2009

bay tak to máte super zariadené, v čase ked som mala takého malého aj ja tak muž to tiež tak organizoval, ale teraz už nie........stačí povedať že idem ožehliť a môže si vybrať či žehlenie alebo malý tak si vyberie malého 😀
a takto to robím aj s inými vecami,no je niekedy deň keď malý super prespí a ja stíham všetko ale sú dni keď nič, som však toho názoru že nebudem otrokom svojej domácnosti a radšej mierny neporiadok ako nekľudné dieťa a totálne vyšťavená ja 😀

dievčatá môj muž zase von s malým bez problémov a dokonca vraví že bez maminy je lepšie lebo len frfle čo majú ako urobiť 😀

blazka24
12. nov 2009

bay a čo si také kuchtila, ja som strašne lenivá kuchárka, mňa variť nebaví............

bay
12. nov 2009

No co, cestoviny. Mam pocit ze na obed nemavam nic ine 😝 😀
Ja som sa rozhodla, ze upratujem len kazdy druhy den (teda nieco) a ten kazdy druhy druhy den oddychujem. Proste v domacnosti nehnem ani prstom (okrem obriadenia mojho zaludku 😀 )

blazka24
12. nov 2009

tak ja mám dni že ani to xixixi dokonca nespratujem ani postele a už vôbec sa nevyzliekam z pyžama xixix užívam si to materstvo jak sviňa - ved konečne sa nerobí len krmenie každé dve hodiny a malý si sem-tam pospí 😀

bay
12. nov 2009

Tak u nas stale funguje 10-40 min spanok, hodka hranie a krmenie (bud pred spanim alebo po zobudeni ako ktory den). A poobede spolocny 3h spanok (ak nikam nejdeme) 😵

blazka24
12. nov 2009

no ja som s malým nebola vonku už pekných pár dní ale čo už, kočík sme mali u našich tak sa nedalo ak sme chceli pobrať ostatné veci a brácha nasťahovať na bejvák 😀
môj malý sa teraz hrá s hracou konzolou ale nervačí on sa nerád hrá sám 😀

bagaja
12. nov 2009

baby aj vám sa tak dvíhaju drobci ked su na chrbte alebo v lehátku, naša mala keby mohl normalne sa posadí a odíde 😀 a ako sa bude hnevať že ju to viac nepustí 😅

neviem či je to oki že sa takto dvíha, kvôli nožičkam ale čo ju mám pripútať o posteľ 😖

bay
12. nov 2009

Moj sa tiez vydrzi hrat sam len chvilku... Co keby sa mamina nudila, keby sa jej nevenoval? 😀

lenka_66
12. nov 2009

baga, vsetko co robia deti same nie nasilu(sedenie s vankusmi) je ok.

blazka ak ta potesi aj ja som este v pyzame.no uz saidem prezliect bo o 14 idem na rehabku.a to v pyzamku tazko 😀

blazka24
12. nov 2009

bagaja ja malého ťahám aby sa posadil ale len na chvíľočku aby sme precvičovali ruky lebo ich má slabé ale nohy má tak silné že to bolí ak ma kopne 😀

lenka tak ja som prezlečená už dávno, malý zase plačká, mala som ho na brušku 5 minút sme konečne vydržali ale je nejaký mrzutý tak zase ho idem dať na kolienka nech si trošku oddýchne pri mame - som to ja ale mäkká mama čo?

lenka_66
12. nov 2009

blazka si len normalna mama ,co pre svoj pokladik urobi vsetko 😵 .kazda sme taka neboj

blazka24
12. nov 2009

tak dievčatá malý už leží na mne a je kľudnučký, sleduje ma - v poslednej dobe ak leží na mne chrbátikom a teda pozerá do okolia tak plače, chce ma vidieť - je to normálne ?

teraz znova otázka - je normálne že malý má často štikútku?

bagaja
12. nov 2009

ano blažka my máme štikútku aj 3 krát do dňa a som sa pýtala dr. že je to oki, že bud sa veľa napaala, alebo je cikaná.

lenka_66
12. nov 2009

blazka, neboj este pridu casy ze na teba ani nepozrie.uzi si to

blazka24
12. nov 2009

bagaja ale on papá sám koľko chce a prezliekam ho častejšie ako je treba ale štikútka aj tak príde.......ale trvá dosť dlho až kým mu nedám čajík tak dovtedy neprestane........

leni ty si také utešovadlo xixixxi ale to je tým že mám prvé bábo a verím, že aj posledné takže som dosť naviazaná na krpca xixix
ozik už ste niekto uvažovali čo ak bude treba po materskej do práce?

lenka_66
12. nov 2009

blazka , no u mna je marek na beton jedine dieta 😵
ako myslis co bude treba?

bagaja
12. nov 2009

blažka nám ani po vodičke neprejde, a niekedy sa uloží spať aj so štikútkou...

do práce by som ja chcela ísť až po dvoch rokoch, no nejako to manžel bude musieť utiahnuť.

bagaja
12. nov 2009

leni a ty už nemôžes byť viac tehotná, alebo nechceš?

bagaja
12. nov 2009

a blažka štikutka je tu 😠

blazka24
12. nov 2009

lenka ty máš tiež len jedno? a bolo to problémové tehotenstvo?

bagaja tiež som tak uvažovala že po dvoch rokoch ale hypotéka ma súri, manžel tvrdí že to nejak zvládneme ale ja som typ človeka čo chce mať všetko presne nalinajkované a pripravené dopredu ..........

bagaja
12. nov 2009

blažka aj my máme hypo... no uvidíme ako to budeme zvládať, ale vieš tu v PP je moj plat nič moc a zvlášt ked dvihnú rodičak sa mi to až tak veľmi neoplatí 😒

blazka24
12. nov 2009

bagaja tak sorry nerada som ju privolala........

k tej práci hlavu mi to zožiera a dnes ma už druhý deň bolí hlava vzadu ako keby som bola nevyspatá kruci........ani káva nezabrala.......

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre