Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

paulusa
13. nov 2009

ahojte. trosku vas citam- teda ked stiham 😉

lulu- ja pouzivam sudokrem nielen na zadocek, ale aj pod pazusky a teda vsetky zahyby a malemu to pomaha- tak skus vyskusat 😉

vie11
13. nov 2009

Ahojte, keď Vám to pomôže aj Samko mal červené v záhyboch a pod bradou a lekárka mi poradila aby sme v Maďarsku v lekárni kúpili mastičku neogranormon a tá mastička mu pomohla. Teraz už nemáme žiadne začervenané miestečko na Samkovom telíčku.

blazka24
13. nov 2009

vie ale kto sa bude trepať do maďarska pre to, asi použijem paulusovkinu radu aj tak dík......

vie11
13. nov 2009

Ja to mám skoro za rohom cca 15 km. Keď to niekto bude potrebovať môžem zaslať. Stojí to približne 2,5 až 3 EUR záleží na kurze.

blazka24
13. nov 2009

vie ak sa to bude malému často objavovať tak by som ťa poprosila okik? ešte neviem uvidím či to je len náhodné alebo to treba riešiť, ideme na budúci týždeň dokine tak uvidím či to ešte bude mať a čo povie ona .......

vie11
13. nov 2009

O.K. potom sa ozvi........

lenka_66
13. nov 2009

blazka , no on ma nad postielkou maju s vilkom(pozri album) a zboznuje s nimi kecat .aj teraz vedie nocne dialogy s krtkom 😀 . tak to tak automaticky vyslo ze spievame maju

adenka
13. nov 2009

ahojky, lenka chces len pracku zvrchu plnenu?

blazka24
13. nov 2009

vie dík si zlatá, ak bude treba ozvem sa........

lenka tak pozrela som album ste zlatí obaja...... malému chcem kúpiť ešte tú lampičku s rôznymi vzormi - lebo doteraz svieti len obyčajná lampa a chcem aby reagoval na obrazy..........

wenka
13. nov 2009

lulu - obdiv za odsávanie, viem, čo to obnáša 😖

inak ja som mala pred včerom dosť. Malý jedol len 40-60ml na jedno kojenie 😠
normálne sa potom začal vtrieť, bol mrzutý a už stačilo. A o fľaši ani nehovorím. Keď som dva mesiace odsávala a dokrmola z fľaše, bolo O.K. potom akoby uťalo, a pri fľaške neskutočný rev.
No, nebolo mi všetko jedno.. ale nasadila som ešte viac senovky, pridala aj benedikt lekársky, snažila som sa viac spať a dnes už jedol svoje dávky (80-120ml) nie je to boh vie čo, ale ak mu to stačí..
a v noci vstávame od narodenia len raz, takže sa nesťažujem

..a aby som sa nenudila, máme daňovú kontrolu, ale na Leri nemám z ďaleka 😀

blazka24
13. nov 2009

wenka ty ešte aj robíš a stíhaš aj písať? xixixix

z.vrablova
13. nov 2009

Ahojte,
Lenka, my sme vcera ficali na Peter Nagy a deti, ale casto jej pustam Canakyho a Podhradsku a tiez Darinku Rolincovu...
Babulka - aj ja som dnes bola u kadernicky, ostrihana, zafarbena... zajtra ideme na oslavu svokrinej 60tky... vypadavanie vlasov pokracuje, uzivam Zn aj pantenol...
Nase prve slovo bolo 'HEJ', tak neviem, co z nej bude...
Vykecava v kuse, ale este sa nezacala smiat nahlas, ale keca vkuse a nahlas... dialogy..
Buducu sterdu ideme so sestrou na koncert na pocet K. Kryla, tak tesim a uz mame rezervovane listky na Nedvedovcov v decembri... tak tesim velmo...
Kolka, spominala si ockovanie vs. Vojtovka???
Sisulka, aj moj obdiv... musi to byt na slucku...
ja som si dnes len odsavala cely den a na jedno odsatie z oboch prsnikov (asi 20min kazdy) som nazierala 10ml...
Zbieram este do rana, ale mam pocit, ze to nebude stacit ani na jednu davku... asi koncime kojenie... uz nemam sil bojovat, jednoducho sa mi straca mliecko a mala odmieta prsniky... 4 mesiace kojenia a nasledneho dokrmovania stacilo... Ja chcem mat doma spokojne babatko, a nie nervoznu na prsniku bojujucu hladosku.
Hadam ma za to nikto nebude odcudzovat, ale rozhodla som sa...
Lenka, ja ti neporadim, co sa tyka pracky... ja som zastankynou pracky plnenej spredu... a co sa tyka otacok, 1000ot neuveritelne nici bavlnu... ja mam skoro vsetky veci, co som prala na 1000ot zozmolkovane... uz som kupila odzmolkovac a hravam sa po veceroch...

blazka24
13. nov 2009

z.vrablova ja neodsávam už asi tri týždne, neodsudzujem nikoho kto sa rozhodne ani nerozhodne kojiť je to jeho vec a zaryté zástankyne kojenia asi nikdy nezažili tie stresy, nervy a bolesti okolo toho odsávania, bolestí a plaču dieťaťa, takže plne chápem......

práčku mám elektrolux, otáčky si stále nastavujem len na 500, ešte som asi na 1000 ani neprala, ale keď som pozerala reláciu na ČT kde dávali o práčkach tak moja skončila druhá od konca v žmýkaní ale ja som s ňou spokojná, z vecí nekvapká a po pravde ja som nenáročná osôbka takže spokojnosť........

lenka_66
13. nov 2009

adi, nie .len spredu kedze ju mam v linke schovanu 😉 .

zuzka, no ked to nejde tak to nejde.sak si sa snazila a trapila dost.myslim ze zaklad mate dobry.skusala si este pozriet tu sestricku?

wenka , tak ty si zena cinu 😉

slavkicek
13. nov 2009

ahojte 🙂

my tiez dost casto pocuvame hudbu uspavanky pre miminka alebo rozpravky...mame Canakyho o sliepocke a kohutikovi 🙂 a uz mi z toho obcas preskakuje 😀 ale tak adamko je spokojny a obcas pri tom aj zaspi 🙂
mne nastastie vlasy nepadaju...uvidime do kedy 😉
adamko dost keca, ale nahlas sa este nesmeje ale verim, ze coskoro to pride 🙂
dnes mu skoro po kazdom kojeni tieklo z pusy mliecko 😒 neviem, co to malo byt 🙄 hadam to nebude reflux 🤐
z. koncerty zavidim, hned by som tiez niekam sla..ale tak zatial sa bez adamka neda 🙂 a este k odstaveniu, kristinke si dala vyborny zaklad..takze urcite ta odsudzovat nikto nebude 😉 najdolezitejsie je spokojne babätko a mamina 😵

adi, tak mozno dominka chce v kociku kukuckovat..a ked nic nevidi, tak sa jej tam nepaci 😉 nasmu adamkovi sa zacina celkom pacit manduca tak verim, ze mu to ostane...rada by som ho nosila 🙂

adenka
13. nov 2009

lenka my mame tuto a maximalna spokojnost
http://www.hej.sk/biela-technika/obchod/820830/...

slavka len ho pekne nauc a budeme nosit spolu 😉

vie11
13. nov 2009

Ja odsávam už od 2.oktobra, to mal malý Samko 1 mesiac a 2 týždne. Dostala som angínu a k tomu aj 40 - tky teploty, následne tu angínu dostal aj Samko a odmietal nie len prsník, ale aj fľašku. Keď sa z toho dostal prsník už nechcel vôbec, tak mi nezostávalo nič, len začať odsávať. Teraz papá MM a Nutrilon z fľaše. Neviem dokedy budem ešte odsávať, ale svokra mi stále hovorí, vydrž ešte aby nedostal chrípku, keďže ide chrípkové obdobie. Jej sa to dobre hovorí, keď to ona nemusí robiť, no čo už dúfam, že vydržím čo najdlhšie.

z.vrablova
13. nov 2009

Lenka, poradkynu uz skusat nejdem... to by som musela zacat uplne odznova. Ańnag pisala, ze je pri kojeni z klobucikov dolezite dosiahnut nadprodukciu... neviem si predstavit z 10ml z oboch prsnikov dostat sa na nadprodukciu... teraz vypije 90-120ml UM!!!!
Uz som to psychicky vzdala, a som hrda, ze som to 4 mesiace vydrzala... poznam 3 dievcata, co to v podobnych pripadoch skoncili po niekolkych tyznoch...
Zrejme to bude aj trosku dedicne... mna mamka kojila 5 meaicov a sestru len 2 mesiace...
Ja rozpravky malej citam sama... rada ma sleduje, opakuje mimiku, paci sa jej ked menim hlasy, smeje sa pri tom,... vraj je matkin hlas velmi dolezity prve mesiace... ale zase, ked potrebujem nieco urobit a necham ju samu, tak ju zabavim aj pustenymi pesnickami z CDcka..

slavkicek
13. nov 2009

adi, ja by som rada...dufam, ze adamko nebude protestovat 😵
baby, ktore odsavate klobuk dolu 😉 😵

adenka
13. nov 2009

slavka hadam nie, domca tam vzdy po 15 minutach zaspi a vydrzi aj hodinku...

z.vrablova
13. nov 2009

lenka, my mame tuto...

http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product-detail?p... a tiez max spokojnost!

blazka24
13. nov 2009

vie tak ja som odsávala do druhého mesiaca aj tretieho týždňa - chcela som minimálne do troch ale prišiel zlom a ja som už nevládala ďalej ......

zvrablova ja som alergická bola na klobúčiky lebo neznášam gumu no čo už, každý niečo a čo sa týka odsávania niekedy sa dá a niekedy nie........čítanie som ešte malému neskúšala ale zato ja si čítam rebeccu alebo mamu a on si pozerá druhú stranu lebo ho mám na nohách položeného a on sa začne rehotať alebo sa rozpráva s obrázkami hlavne reklamy sa mu páčia 😀

wenka
13. nov 2009

uups, ten obdiv za odsávanie patril Sisulke, ale obdivujem určite aj lulu 🙂

blazka - veľmi nestíham, ale ako relax to asi zavediem 😀

lenka, robím čo môžem 🙂 a trocha bojím konca roka a daňových priznaní.Len dúfam, že sa Maťko "nepokazí" a bude mamke pomáhať

slavkicek
13. nov 2009

z. ja malemu rozpravam alebo citam rozne riekanky..a tiez ma rad ked menim hlas 😵 najradsej ma malovanu abecedu a riekanku o anci 😵 😀

adi, nas ked spi a dam ho tam tak chvilu pospi ale potom je hore a kukuckuje 🙂 mm sa uz vratil?

my mame pracku indesit, mame ju 4 roky a zatial ok 🙂

adenka
13. nov 2009

slavka vratil.... 😒 keby som vedela ako ma naserie tak tam mohol ostat... 😠 😠

dominika teraz zacala robit ze brrrrrr a vypluva sliny a taaak sa potom rehoce....pokladik moj pekny 😵 😵

blazka24
13. nov 2009

wenka ja malého držím takto keď sa nervačí a nechce spať a vtedy sa inak nedá s ním sedieť aby mi chrbát neodišiel a on tak pomaličky si číta a potom zaspáva takže cháp že čítam septembrové čísla 😀

adenka a čo sa také stalo že ťa mangel tak nas...???

adenka
13. nov 2009

blazka skoda reci... akurat sa opat vytocim... tak bude ticha domacnost...

slavkicek
13. nov 2009

blazka ja mam maleho tiez casto na nohach a kecam s nim...alebo mu nieco ukazujem 🙂 casopisy zatial necita..ale verim, ze aj to pride 😀

adenka
13. nov 2009

ok babky, idem lahnut, nikdy neviem kedy zacne nocna sichta tak nech aspon trochu pospim...
papa a dobru noc...

kolka1
13. nov 2009

Tak my este nespime 😕.

2 x sme sa na zeleno pokakali, pri poslednom som si isla do kupelne umyt ruky a chlap s nim ostal pri prebalovacom pulte a zrazu vybuchy smiechu. Boris chytil prvy hlasny zachvat smiechu 😀. Tak som utekala za nimi ze vsak mozno aj maminku odmeni .... a odmenil, pekne ma celu ocikal 😝.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre