Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

z.vrablova
11. sep 2009

jeeej, konecne...tesim sa....

lindush
11. sep 2009

hej a vies si aj oddychnut...no co uz,aj tak by som ho nevymenila,moje zlaticko,snad sa to este zmeni

my mame za sebou tiez 1.bezssennu noc,2dni dozadu mal strasne bolesti,nevedel sa vykakat alebo vyprdkat,len sa pucil,dvihal nozicky dohora...uz sme skusali vsetko mozne,cvicit nozickami,rek.rurku,kvapky espumisan...ale nic nepomahalo...takze nespali sme celu noc,potom aj cely den bol hore,ocka mal uplne opuchnute od placu a unavy a nevedel zaspat chudacik....rano som si dala slivkovy kompot,tak to asi pomohlo,lebo o 17tej sa konecne vykakal a uz bolo dobre...boze,ked si predstavim kolko takych noci nas este caka,mam uplne husiu kozu

lindush
11. sep 2009

eyya,fac....krasny su drobcekovia,mrkla som do albumov,vidno,ze sme sa snazili 🙂 🙂 🙂
ja chcem tiez dohodit nove foto,ale dako stale nieje casu...inak vcera sme sa vazili,tak uz mame 4kg,jupii

babulka123
11. sep 2009

ahojte.. no super, ja hladam ze august a kukam a kukam .. fac super..

ani neviem ze som bola tehu.. strasne to ubehlo a neksutocne sa tesim ze to mame vsetky za sebou ..

babulka123
11. sep 2009

aha mame konkurencnu temu..
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
teda pre vacsinu z nas..

paulusa
11. sep 2009

super- nova tema 🙂

ma niekto problem z malym mnozstvom mliecka? uz neviem co mam spapat, prsia sa mi nestihaju plnit a drobec je hladny. dokrmujete niecim?

janka91
11. sep 2009

paulusa-tak ja nastastie mam mlieka dost...stale mi tece...dufam ze mi to dlho vydrzi....mareka som kojila 1rok 10mesiacov...dufam ze aj lukaska budem aspon ten rok kojit bez umaleho mlieka... 🙂

paulusa
11. sep 2009

janka- tak to ti zavidim. drobec mi skrieka na prsniku, teraz som ho dokrmila sunarom- aj keby som to nemala, ale neda sa to pocuvat a teraz pokojne spinka.

chrustik1
11. sep 2009

Ahojte maminy, konečne som si našla čas napísať. Čítať sa snažím poctivo, ale vždy keď sa už konečne prihlásim sa ozve malinký a musím za ním. Náš drobec spinká tak priemerne tri hodinky, potom sa zobudí na papanie. Ráno a večer máme ale vždy dve také hodinky kedy spinkať nechce, tak cvičíme, hrkáme s hocičím a podobne. 🙂
Maminy, chcem sa spýtať, ako spinkajú vaši drobci? Myslím či ich dávate do zavinovačky alebo perinky alebo proste iba tak voľne a prikrytí? Mne rodičia radia aj do troch mesiacov v perinke ale je to ok? Zatiaľ ho máme v perinke, ale to fakt tam má byť do troch mesiacov? A na noc im dávate dáke pyžamko alebo ako?

paulusa
11. sep 2009

chrustik- moj drobec spi na rozbalenej perinke a mam ho v spacom vaku. vecer ked ho okupkam, dam mu cistu kosielku a dupky a v tom spinka.

bagaja
11. sep 2009

ahojte tak sa teším že máme novú tému, ako rýchlo to ubehlo...

No moja malá spí v perinke, ale predpokladám že ešte tak týžden nám to vydrží a potom ju dám do vaku, pretože z perinky sa mi už vykopáva.

no a my máme noci tiež ok, malá vstáva tak okolo 2-3 a potom až ráno okolo 6-7, takže super, cez den spíme horšie, kojíme sa každé dve hodky, no niekedy spí aj 4 hodiny a niekedy iba trištvrte hodinu a tak...

och chuda moje a taká je vysipaná po celom telíčku, len ja neviem či z jedla či potničky alebo niečo iné. 😒 neviete kedy také vyrážky zmiznú za kolko dni?

zuzujan
11. sep 2009

babenky aj ja sa tesim z novej temy, akosi nestiham citat a prispievat........Nelka nam prevracala vcera cely den, dnes iba 2x......pila vcera kazdu hodinu, vobec nespala a uz bola z toho taka vynervacena, ze proste len vracala a vracala.....chuda moje.
Zatial stale bojujem s mliekom a neprikrmujem, zapal je vylieceny, mliekovody priechodne, pijem 5l vody denne a to mi hlavne pomaha. Este keby som sa mohla poriadne vyspat, bolo by to super. Aj cosi odstriekat by som chcela, ale nie je co - vsetko mala vypije.
Od dnes balime malu stale do perinky, lebo urcite aj tym natahovanim bez perinky sme trosku pohli vcera ten zaludok......a mala sa rada tuli a bambusi tak v perinke to ma iste 🙂

Kocky drzte sa 😉

lulu73
11. sep 2009

babul...aj ja som si vsimla Lvicatka 2009...nechapem kde tie kocky boli doteraz, ze sa k nam nepridali....a ciala som si horoskop LEVa....nase deti budu tvrde oriesky...super veta tam je, ze neuznavaju autoritu....no super 😀

aninka29
11. sep 2009

ahojte mamky 🙂 ....jeeeeeeee nová témička 🙂

mamky aj my chceme byť v tabuľke 😉 ...........komu mám poslať čo???????

aninka29
11. sep 2009

inak mamky ,koľko zatiaľ pribrali vaše detičky??????????Včera sme boli v poradni a Sabinka pribrala celé kilo 😕 ...........sa mi to zdá dosť 😒

zuzujan
11. sep 2009

aninka posli udaje facovke ....

my sme boli na poradni a pribrali sme za dva tyzdne 440g - teraz mame 3830g - myslim si ze 220g za tyzden je OK, co vy na to???

z.vrablova
11. sep 2009

Kristinka sa tento tyzden zacala na nas usmievat... to je nadherny pocit... zlaticko nase. Uz to nie je len z polospanku, ale smeje sa na nasich tvarach, grimasach... Tesim
Nechce nam sama zaspavat v postielke, len na rukach zaspi alebo s nami v obyvacke... od vcera sme ju zacali ucit samu zaspat v izbicke. Puska na dobru noc, pohladenie a odchod z izby, samozrejme hned plac... nechame ju vyplakat sa... (max 5 min), potom ju utisime a opat... do 15-20min sa nam dari uspat ju. Znie to kruto, aj to krute je, ale cim skor ju naucime, tym lepsie... my s manzelom "placeme" v obyvacke... Ale ma to svoj ucinok, len vydrzat.

adenka
11. sep 2009

ahojte babulky,

krasna nova temicka, velmi sa tesim 😵 😵 😵

tak mne dnes odisla vypomoc v podobe mamky, este mm ma bud. tyzden dovolenku a potom uz bacujem sama... no malinka je anjelik, len rano sa jej nechce spat. bud zaspi v posteli pri mne, alebo potom az okolo 11tej. a mam pocit ze mam coraz menej mliecka ☹ . teda hlavne ked mala spekuluje a chce papat kazde 2 hodiny, tak musim dokrmovat. ale velakrat sa stane ze to hned vygrcka. tak ja neviem ci je len pazrava, alebo jej to mliecko nesedi...

blazka24
11. sep 2009

ahojte mamičky,
tak ma teší že máme novú tému.......
čítať stíham večer aj to len keď mi pomáha muž, malý nechce cez deň spať a spinká len na mne a keď zaspí tak na 10-15 min. a už je hore, večer spí niekedy 5 hodín a niekedy len 3 hoďky, v postielke sám ešte nezaspal....

čítala som, že spávanie na brušku môže zaviniť náhle úmrtie dieťaťa tak neviem či je to správne........

k tomu kŕmeniu, ja mlieka mám málo, tak malého kŕmime respektíve dokrmujeme nutrilonom a keďže sme grcali prudom strašne často, kupujem ar-kový nutrilon a do svojho mlieka dávam nutriton aby sa to zahustilo........
odgrnúť si neviem tiež a čo je horšie ani negrgá, držím ho hodinu na rukách aj v noci a nič......

tak padám si odsávať a snáď stihnem s vami aj sem-tam popísať ......... držte sa zatiaľ mamičky augustové 🙂))) /my sme tiež augustový len sme išli cisárakom a ujo doktor nás bral skôr- takže patríme k vám 🙂)))/.

babulka123
11. sep 2009

baby vydrzte... ja som bola tiez v tom ze mam malo mlieka a rozbehlo sa to .. drzim palce..

kuknite foto .. dnes takto odpadla po "veceri".... a uz spinka sama v postielke..

zuzujan
11. sep 2009

baby normalne som nesvoja, mala spi uz 6,5 hodiny - skusala som ju budit, odfukuje a nenecha sa rusit......no som zvedava co bude v noci 😀 asi dospava ten vcerajsok, ked len papala a grckala a nespala, chudatko malicke
mne uz tecie mlieko po bruchu, odsat nechcem, aby malej ostalo - asi bude hladna ked sa zobudi 🙂

ja som tiez mala krizu s mliekom, vcera a dnes konecne mame dost, nemusim z mrazaku vecer vytahovat na dokrmovanie....tuk, tuk bodaj by to tak uz bolo nastalo

babulka123
11. sep 2009

zuzu vydrz.. ja som takto pre istotu kupila UM , ale uz ho vobec nepouzivam.. mam ho pre dobry pocit doma ze ak nahodou nieco.. ale nieje treba.. som rada ze to mam za sebou .. teda dufam..

a to ze spi, moze byt ze dospava vcerajsok.. napr. ja ked idem s malou do mesta alebo tak tak na druhy den musim byt doma lebo je cela K.o.

a kludne troska odsaj , to mlieco sa stale tvori a odsajes max to predne mlieko nebooj ..

zuzujan
11. sep 2009

babulka ale ako som citala, tvoja mala v noci krasne spinka, aj 7 hodin, parada.....my sa budime na dve - tri kojenia, ked hned zaspi je to v pohode, ale ked ju musim dve hodiny uspavat, tak je to horor...nam sa striedaju spave dni, s dnami ked zle spi a placka.....ale uz sa to bude len zlepsovat

ja som zatial v meste este nebola, lebo kedze sme bojovali s mlieckom a s mojimi zapalenymi prsnikmi, neodvazila som sa, mala by mi tam zachadzala od placu, doma ju dokazem nejako ukludnit, ale buduci tyzden uz to chcem vyskusat

babulka123
11. sep 2009

jaaaj my behame od 2 tt. a v pohode.. normalne to zvlada. akurat ze ked som cely den u sestry napr. alebo u kamosky tak potom je vecer viac nepokojna lebo to musi vsteko strebat.. a vtedy uspavam na rukach..

ale inak len do postielky, normalne je nervozna ked ju tam nedam, tam sa ukludni..

inak baby mam neskutocny problem chodit na wc na velku.. boliiii, neviete ako "zjemnit" stolicu? ja mam bobky a potom mam zakazdym neskutocny problem so zlatou zilou.. {kurnik keby bola aspon zlata mrcha jedna.. }

a idmee na vikend k svokrovcom takze tu nebudem.. cmuuk dopredu posielam vsetkym

lulu73
12. sep 2009

dobre ranko

babulka, ja mam ten isty problem....od porodu mam zapchu a boli brucho a vsetko ☹ najviac mi pomahaju kompoty...najlepsie take cerstvo uvarene..napr jedna slivka, jablko,hruska...nakrajas a uvaris v troche vody a cukru...denne pijem acidko a ani h...o 😀 takze asi treba vydrzat.....a stale beriem zelezo...este dojem co mama a koncim s nim...mozno aj to ma zapeka...alebo mozno mi pri cisaraku pozasivali barsjako creva 😀 😀

dnesna noc nic moc...hore sme boli kazde 2-3 hodinky, teraz spime, ale tak akosi nekludne...myslim ze ju boli brusko...vcera som mala langos a klobasku taku malicku 🙂 tenulinku, skoro ju ani nebolo vidiet na tanieri

a otazocka na baby po cisarskom....ked zakaslete, aj vas este boli tam dole? mna dost 😒

leri
12. sep 2009

lulu, mna uz nie, ale bolievalo ma to, teraz uz vobec, ja celkovo mam pocit ze som rodila uz straaaaaasne davno, len tie moje sunky a alex mi to pripominaju 🙂

lenka_66
12. sep 2009

ahojte,

lulu ja som uz pri prepusteni nevedela ze som rodila.ziadna bolest a vysivku ani nevidno velmi.asi dr. chodila do kruzku sikovnych ruk 😀 .

my sa cim dalej tym viac trapime.marek sa tak rozjedol ze spokojne zaspal az ked som spravila davku nutrilonu ako pre 4 mesacne(180ml).tak som volala dr. ci to nemoze byt tym mliekom ze ho tak nenasyti.nariadila davat 90ml.zaspat s hladom ze sa mu zaludok scvrkne naspat ☹ .viete si predtsavit ten plac , on place v kociku a ja nad kocikom.a to mu robim 120-150ml.neviem do kedy to takto vydrzim.no v utorok sme mali 4630g.narast za 2 tyzdne 900g.este by ma zaujimalo ci dr.zaspi ked je hladna 😠 .
este k zelenej stolici.pytala som sa ze coho ju mohol mat.tak vraj ze len zoxidovala 😒 .pocula som prvy krat take nieco.

lenka_66
12. sep 2009

este sa chcem pytat.ake velkosti uz obliekate? my 68.ked je neaky volnejsi strih tak este moze aj 62.

daniela33
12. sep 2009

ahojte,
dlhšie som tu nebola, pri Tamarke nestíham ...

Leni my sa tiež trápime, malá je poriadny hladoš, moje mliečko jej nestačí, takže tiež dokrmujem Nutrilonom Comfort, ktorý je na zápchu a koliky, keďže nás stále bolí bruško :(

lenka_66
12. sep 2009

dani my mame nutrilon AR. na reflux.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre